12.10.21, 16:44Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Sędziowie TK i SN w siedzibie PO. Jakubiak: O tym nie wolno zapomnieć!

„Wszystko, co Niemcy chcieli na terenie Rzeczypospolitej, mieli. I strażnikiem tych interesów był Donald Tusk” – mówił na antenie TVP Info Marek Jakubiak.

W programie „Jedziemy” na antenie TVP Info prezes Federacji dla Rzeczypospolitej Marek Jakubiak komentował doniesienia na temat wydanej przez Angelę Merkel kolacji, w której uczestniczyli sędziowie Federalnego Trybunału Konstytucyjnego. W tym kontekście polityk przypomniał zdjęcie z 2016 roku, na którym uwieczniono wychodzących z siedziby Platformy Obywatelskiej sędziów Sądu Najwyższego, prezesa Trybunału Konstytucyjnego, prof. Andrzeja Rzeplińskiego i ważnych polityków Platformy.

- „Nie możemy zapomnieć o tym zdjęciu”

- podkreślał Marek Jakubiak.

W Niemczech ogromne kontrowersje wzbudził materiał opublikowany przez „Welt am Sonntag”. Gazeta przybliżyła kulisy kolacji w kancelarii Angeli Merkel, na którą zaproszeni zostali sędziowie Federalnego Trybunału Konstytucyjnego. W czasie spotkania Merkel omawiała z sędziami sprawy toczące się przed Trybunałem.

- „To się robi wszystko bardzo przerażające, dlatego że te opary absurdu niemieckiego, ludzi, do których nie mogę mieć wewnętrznie wielkich pretensji, dlatego że do tego panoszenia się na terenie Rzeczypospolitej doprowadził Donald Tusk i osiem lat działalności Platformy Obywatelskiej”

- mówił Jakubiak.

- „Po prostu dzwoniła Angela (mówiąc – red.): mam kłopoty z przemysłem stoczniowym, więc zamknij stocznie i on (Tusk – red.) zamknął stocznie. I tak dalej. Mówimy o pośrednictwie między człowiekiem a przemysłem polskim, no to handel wszedł w ręce niemieckie. Wszystko, co Niemcy chcieli na terenie Rzeczypospolitej, mieli. I strażnikiem tych interesów był Donald Tusk. Nie wolno nam o tym zapominać”

- podkreślił.

kak/TVP Info, DoRzeczy.pl

Komentarze

Jacuś2021.10.13 7:24
Ważne słowa pana Jakubiaka, w pełni popieram.
kujawianka2021.10.12 20:36
PANIE JAKUBIAK! TOŻ ZA RZĄDÓW PO-PSL I SLD TO BYŁY NIEZALEŻNE SĄDY,KTÓRE MIAŁY ZA ZADANIE W CZASIE WYBORÓW NIKOGO NIE RUSZAĆ!
Dam2021.10.12 20:33
Widzę, że PIS jak zwykle robi prostytutkę z logiki. Porównanie OFICJALNEGO spotkania z robieniem obiadków Kaczyńskiemu. Nawet gdyby, to to w żaden sposób nie usprawiedliwia PIS. To jakby powiedzieć "inni kradli to ja też mogę kraść". Ale widocznie wy tak myślicie.
Filip2021.10.12 17:39
Towarzysze żydki z Kwartetu Żydków PATO-HEJTERÓW co zapomnieli język ojczysty śpiewajmy w polskom jazykom, ale komsomolskim entuzjazmem: . . . . . . . . . . . Hymn ZSRR !!!. . . . . . . . . . . Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz!
felix2021.10.12 18:20
PiS= LOCKDOWN
Filip2021.10.13 7:28
To nie jest mój wpis! Nigdy bym takich bzdur nie pisał!
Filip2021.10.12 17:37
Trybunał "Konstytucyjny" mgr Julii Przyłębskiej złożony z dublerów wydał wyrok sprzeczny z ustawą zasadniczą, czyli Konstytucją RP. Trybunał Konstytucyjny nie ma uprawnień do badania kompetencji Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Politycy z PiS-u na polecenie Jarosława Kaczyńskiego wielokrotnie złamali Konstytucję RP, m. in. trójpodział władzy i niezawisłość sądów. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Andrzej Duda tak samo jak Włodzimierz Lenin jest prawnikiem i łamie prawo. Przedstawiciele naszego kraju podpisując traktat akcesyjny wstępując do UE, zobowiązali się do przestrzegania praworządności. Mateusz Morawiecki zgodził się na uzależnienie otrzymania dotacji z Funduszu Odbudowy z przestrzeganiem praworządności. Jeśli Jarosław Kaczyński rozkaże swoim wykonawcom nie wykonywać wyroków TSUE, bo mu się nie będą podobają, to dojdzie do polexitu. Chłopi stracą dopłaty i będą mieli cła na swoje towary, a PKB spadnie o 1/3. Telewizja Jacka Kurskiego będzie jak zwykle twierdziła, że to wina Tuska. :) Wszyscy będziemy ponosili konsekwencje decyzji Jarosława Kaczyńskiego.
Jarema palownik Wiśniowiecky2021.10.12 19:25
Że też ci się chce takie kocopoły pisać , a płacą ci .
Filip2021.10.13 7:44
Co to znaczy "kocopoły"? Mam wykształcenie prawnicze i pragnę oświecić osoby nie mające wiedzy prawniczej. Nikt mi nie płaci! Największe bzdury na forach piszą zarozumiali zwolennicy PiS-u. Interes narodowy naszego kraju jest zagrożony przez zdemoralizowaną władzę. Piszę na forum ze względów ideowych.
jak było a jak jest2021.10.12 17:19
Tak było a teraz opozycja pokazuje spotkania sędziów Trybunału z obecną Władzą. A jak powinno być sądy powinny zostać oddane Społeczeństwu. To Społeczeństwo powinno wybierać Sędziów Trybunału Konstytucyjnego jak i Sądu Najwyższego (oczywiście z pomiędzy osób o odpowiednich kwalifikacjach prawniczych) i to powinna gwarantować Konstytucja zatwierdzona przez Naród. Ta obecna tego nie gwarantuje i nie została nigdy zaakceptowana przez Większość Społeczeństwa. Potrzebna jest nowa. Obecna Konstytucja to Konstytucja partyjna a powinna być Konstytucja Narodowa.
obecnie2021.10.12 17:25
Obecnie Społeczeństwo jest wciągane w walkę między politykami o ,,wolne sądy'' a one będą naprawdę wolne jak zostaną oddane Społeczeństwu a nie jak jedna czy druga opcja polityczna je zawłaszczy. Do tego potrzebna jest zmiana Konstytucji i sposobu powoływania sędziów do Najwyższych Organów Państwowych.
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.10.12 17:31
wszystko fajnie napisałeś, pokaż tylko jak i gdzie obecna opozycja pokazuje jakieś spotkania obecnych sędziów TK z obecną władzą. Bo tak to sobie można konfabulować o tym jak ta władza albo ci sędziowie tego TK spotykają się też z piratami z Jamajki. A filmik o tym jak w 2014 roku cała wierchuszka ówczesnego TK z Rzeplińskim, SN z Gersdorf i Żurkiem oraz członkowie komitetu centralnego PO wychodzą z partyjnej siedziby PO istnieje jak najbardziej i trudno go wytłumaczyć. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "O, te niezależne sądy idą". I był to rok 2014, czas rządów PO i ryżego obłudnego szczura z Sopotu.
do chłodnym okiem2021.10.12 18:00
Tu nie ma nawet specjalnie konieczności czegoś pokazywać wiadomo, że część sędziów Trybunału zasiadała wcześniej w ławach poselskich PiS a Trybunał jest wybierany przez polityków, którzy akurat rządzą. Natomiast Sąd Najwyższy jest wybierany przez część sędziów (kasta) i polityków to taki specyficzny sposób wyboru. W każdym razie Społeczeństwo nie ma tu nic do powiedzenia.
tylko tyle2021.10.12 18:15
Politycy różnych opcji zamiast spotykać się na wódeczce u Mazurka niech się lepiej wezmą do roboty i zainicjują powszechną dyskusje z udziałem Narodu o konieczności kompleksowej zmiany Konstytucji a nie spokojnie patrzą jak część Społeczeństwa skacze innej części do gardła w imię walki np. o ,,wolne sądy". Bez zmian w Konstytucji i oddania ich Społeczeństwu one nigdy nie będą naprawdę wolne.
Han2021.10.12 17:14
Brawo ,tak trzymać i przypominać im o tym.
Anonim2021.10.12 16:52
Suweren pokazał fucka i w pisie już sraka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
idiocie ad rem :2021.10.12 16:56
Lecz się , półgłówku !
ANONIM2021.10.12 18:55
TK pokazał fucka i w PO już sraka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!