19.10.20, 13:35Fot. screenshot - YouTube (Radio Maryja), Twitter

Seksistowskie odzywki agentów CBA? Słowom B. Giertych zaprzeczyła nawet córka

Beata Giertych oskarżyła na Twitterze funkcjonariuszy CBA o seksistowskie odnoszenie się do jej córki w czasie przeszukanie wilii, jakiego dokonano w czwartek, po zatrzymaniu Romana Giertycha. Tymczasem przed jej wpisem sama Maria Giertych udzieliła wywiadu „Gazecie Wyborczej”, w którym zapewniała, że ze strony funkcjonariuszy „nie było żadnych zachowań, które można by było uznać za naganne”.

- „@StZaryn skoro CBA działało zgodnie z procedurami to proszę mi wyjaśnić zgodnie  z którą procedurą działali funkcjonariusze CBA, którzy robili niedwuznaczne propozycje i zachowywali się w sposób seksistowski w stosunku do mojej córki @GiertychMaria?” – zwróciła się do rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych Stanisława Żaryna żona Romana Giertycha.

To wyjątkowo ciekawe oskarżenie, ponieważ wcześniej córka państwa Giertychów udzieliła wywiadu „Gazecie Wyborczej”, w którym opowiadała o kulisach czwartkowego przeszukania:

- „Jak ci państwo z CBA zachowują się w waszym domu?” – pytał dziennikarz.

- „Dosyć kulturalne na tyle, ile mogą. Przeszukują pokój po pokoju dosyć dokładnie. Jest ich kilkunastu, siły dosyć duże. Chodzą razem z tatą od pokoju do pokoju i przeszukują kolejne. Nie ma z ich strony żadnych zachowań, które można by było uznać za naganne” – mówiła Maria Giertych.

Wywiad ten przytoczył w odpowiedzi Stanisław Żaryn, proponując Beacie Giertych, aby w przypadku jakiś wątpliwości, zgłosiła sprawę do prokuratury.

kak/Twitter

Komentarze

Anonim2020.10.19 19:22
aresztowanie Giertycha to przejaw rasizmu i homofobii
BieS2020.10.24 15:41
Qń by się uśmiał!
Foster2020.10.19 17:56
Wczoraj TVP Info grillowała sędzię, która wydała postanowienie o odmowie zastosowania aresztu tymczasowego i innych środków wolnościowych i finansowych (kaucji) przeciwko zatrzymanym. Podobno jest niedoświadczona. Znalazłem coś ciekawego: "Sędzia Żurowska od 2009 r. orzeka w poznańskim Sądzie Rejonowym, jednak już niedługo może awansować. Nowa Krajowa Rada Sądownictwa pozytywnie zarekomendowała jej awans do Sądu Okręgowego - teraz decyzja zależy od prezydenta Andrzeja Dudy. Podczas zeszłotygodniowego posiedzenia KRS, 14 października zalety sędzi wychwalał poseł PiS i członek Rady Marek Ast. Przywoływał opinię sędziego wizytatora, który stwierdził m.in., że Renata Żurowska to osoba, która "w pełni zasługuje na mianowanie jej sędzią Sądu Okręgowego, bo wykazuje się znakomitą znajomością prawa materialnego i procesowego". Do tego, jak mówił poseł Ast, cytując opinię wizytatora, "sędzia nie boi się trudnych rozstrzygnięć i nie ogranicza się do sztampowych rozwiązań ale wykazuje dużą odwagę w stosowaniu prawa". Co o tym sądzicie ?.
Foster2020.10.19 17:39
Ciekawe co mu zrobili, że zdrowy i relatywnie młody człowiek po wejściu do łazienki w towarzystwie funkcjonariusza CBA zemdlał ?
BieS2020.10.24 15:43
Był spisek - idioto.
feldkuratkatz2020.10.19 14:34
Jakie tam seksistowskie... Moje tate opowiadał jak z towarzyszami z NKWD wchodzili do polaczków ... to ...ho ho ... Dawaj czasy ty job twoju mać! I
TwojaStara2020.10.19 14:17
No nie wiem... Jak ci drab z karabinem mówi, że masz ładne oczy to się uśmiechasz i potakujesz...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.19 14:14
Bandyci z pracy się dorobili
jula2020.10.19 14:00
Ale wtopa nie ustalili zeznań, ojciec zabierze kieszonkowe? Smartfona?