02.05.19, 09:55Siemiatycze. Fot. Proch via Wikipedia, CC 0

Siemiatycze. Co piąty Polak wyjechał stąd do Brukseli

Siemiatycze to niewielka, jednak niezwykła na mapie Polski miejscowość na Podlasiu. Niezwykła przede wszystkim dlatego, że aż co piąty jej mieszkaniec mieszka obecnie… w Brukseli.

Z Siemiatycz do Brukseli jeździ nawet bezpośredni autobus. I to kilka razy w tygodniu. Powodem emigracji są oczywiście kwestie ekonomiczne. Zapytany o powody wyjazdu jeden z mieszkańców Siemiatycz w rozmowie z Onet.pl stwierdził:

Lepsze życie. Idziesz do sklepu i to co jest potrzebne to sobie bierzesz”.

Mężczyzna w Brukseli mieszka od dwóch lat, choć nie brakuje takich osób, które mieszkają tam znacznie dłużej.

Choć tak duża emigracja dla niewielkiej miejscowości jest przeważnie zjawiskiem negatywnym, to jednak miasto stara się szukać pozytywów. Nawiązało współpracę partnerską z Etterbeek – zaprasza do siebie turystów z Belgii.

dam/onet.pl,Fronda.pl

Komentarze

yoka2019.05.3 11:35
... idziesz do sklepu i bierzesz co chcesz ? no popatrz ty się toż to postępowy realny komunizm, dobrobyt, wolna miłość, araby, wolne wyznanie - ateizm, lgbt, kazirodztwo, eutanazja itd. My widocznie jesteśmy jacyś zacofani, bo w sklepach trzeba płacić i póki co nie ma burek i burdeli dla zoofilów
Max Fiend2019.05.2 14:54
Przykład skutecznej polityki PiS?
Wiesław Kaloryfer2019.05.2 10:59
Cóż, za to pewnie niedługo nie będzie takiego miasta jak Bruksela, a zamiast niej będzie Brukselska. Albo Nowe Siemiatycze po prostu xD