23.08.17, 17:30zdj. Youtube

Sikorski: Nie wierzę, żeby naród chciał 'Kaczora' za premiera... Kolejne nagrania

W środę TVP ujawniła kolejne taśmy z rozmowy szefa MSZ w rządzie Donalda Tuska oraz byłego prezesa Orlenu w restauracji Sowa i Przyjaciele.

Wiemy, co Radosław Sikorski sądzi o Grzegorzu Schetynie czy Śp. prezydencie Lechu Kaczyńskim (były szef polskiej dyplomacji w ordynarny sposób kpił ze strategii prezydenta w kwestii rafinerii Możejki i doradzał prezesowi Orlenu wpuszczenie do Możejek kremlowskiego siłowika, Igora Sieczyna) dziś dowiedzieliśmy się, co myśli na temat rektorów polskich uczelni. Jacek Krawiec z kolei nazwał "debilem" Andrzeja Halickiego. Okazuje się jednak, że były prezes Orlenu i były minister spraw zagranicznych pogardza nie tylko ważnymi politykami PO, ale również... zwykłymi Polakami.

"Ja nie wierzę, żeby naród, jak przyjdzie do wrzucenia kartki, żeby naród chciał Kaczora na premiera, a Macierewicza na ministra obrony. Po prostu nie wierzę"- mówi na nagraniach Sikorski. 

Mówi się również o tym, czemu Platforma Obywatelska nie przegłosowała ustawy o możliwości głosowania przez Internet. 

"(...) Internet to jest, k***a, PiS, Palikot i to jest Korwin. (…) to się nie opłaca"- podkreślił Jacek Krawiec, który pytał jednego z działaczy PO, dlaczego ustawy nie udało się przegłosować. Taką właśnie otrzymał odpowiedź. Prezes Orlenu z poczuciem wyższości wypowiada się o Polakach. 

"Problem jest taki, że naród nie ma takiej świadomości politycznej i oni jakby nie czytają w tych kategoriach, co my czytamy, że to jest zwycięstwo PiS-u to jest szaleństwo Kaczora i Macierewicza, bo dzisiaj słyszałem takie komentarze: „Proszę bardzo, no ten Kaczor to tak spokojnie teraz rozmawiał, o Smoleńsku nic nie mówił. Wiesz, że nawet wzbudza trochę litość, taki starszy pan jakiś, wiesz, poturbowany przez życie”. I to jest niebezpieczne, tak? Bo my jakby, jest jeszcze najmłodsza grupa wyborców, która, wiesz, jak Kaczor rządził, to miała 12 lat czy tam 14 lat."- mówi Jacek Krawiec. Jak twierdzi, ci najmłodsi "nic nie kumają", bo ich wpisy w internecie świadczą o tym, że  "nienawidzą Platformy i są za PiS-em". Może dlatego, że na rządy Platformy przypadł ich start w dorosłość. Jego zdaniem, jest to "grupa wiekowa, która neguje każdą władzę. Bunt." A może to grupa wiekowa, która neguje złą władzę?

"Się pytałem kiedyś Igora."-dodaje prezes Orlenu. Później pojawiają się niezrozumiałe wypowiedzi, a następnie Sikorski konkluduje, że "w całej Europie są w tej chwili nastroje nacjonalistyczne". Dlaczego więc w Polsce miałoby być inaczej?

"Dokładnie. Pytałem się kiedyś właśnie Igora, czemu nie przegłosowali ustawy o tym głosowaniu przez internet, to mówi, że zrobili badania i Internet to jest, k***a, PiS, Palikot i to jest Korwin."- Zwłaszcza Palikot to po prostu skrajny nacjonalista! Obaj panowie konkludują, że to się nie opłaca.

Kolejny raz prawdziwa twarz Platformy: buta, arogancja i zero refleksji nad sobą. Oby tacy politycy już nigdy nie wrócili do władzy, a tacy ludzie nie zarządzali polskimi spółkami!

yenn/tvp.info, Fronda.pl