12.11.14, 10:21Radosław Sikorski (fot.wikipedia)

Sikorski rozliczy posłów z podróży zagranicznych

Posiedzenie jest, oczywiście, następstwem sprawy trzech posłów PiS: Adama Hofmana, Mariusza Kamińskiego oraz Adama Rogackiego. Jak wiadomo, politycy pobrali bardzo wysokie zaliczki na podróż służbową do Madrytu samochodem, ale polecieli tam tanimi liniami lotniczymi. Wszyscy trzej posłowie zostali w zdecydowany sposób usunięci z partii.

„Jakiego regionu naszego państwa byśmy się nie dotknęli, jakiego ministerstwa – „afera goni aferę”. Co tu dużo mówić – tutaj próbuje się rozpętać histerię przy pomocy zaprzyjaźnionych mediów, tylko dlatego, że trzech posłów opozycji zachowało się niestosownie. Potrafimy natychmiast z tego wyciągnąć wnioski” – powiedział Joachim Brudziński w rozmowie z „RIRM”.

Trzeba mu przyznać rację. To świetnie, że Radosław Sikorski chce rozliczać posłów z ich wydatków. Najpierw powinien jednak zacząć od swojej partii, a jeszcze wcześniej: od siebie. Trudno bowiem uwierzyć, że 1300 złotych wydanych na obiad z Jackiem Rostowskim nie było, przynajmniej w moralnych kategoriach, grubym nadużyciem.

bjad/nasz dziennik/radio maryja

Komentarze

anonim2014.11.12 10:33
Sik ma takie kłopoty z pamięcią że spokojnie mogą robić swoje.
anonim2014.11.12 11:02
"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej." Takie ślubowanie złożyło tych trzech gentlemanów dodając a jakże - "tak mi dopomóż Bóg". Mam pytanie do bardziej zorientowanych. Czy to jest bluźnierstwo ?
anonim2014.11.12 11:15
@MalkolmX To nie jest bluznierstwo tylko wzywanie Boga nadaremno Podobnie jak ktoś daje na tacę 20 groszy a kościelny mówi "Bóg zapłać"...;-)
anonim2014.11.12 11:18
A kto rozliczy Marszałka Sikorskiego. Poziom etyczny moralny polityków PO, PSL jest przerażający.
anonim2014.11.12 12:12
@Villain A ja wolę wypić dwie szklanki dobrego wina niż jedną szklankę lichego... Widzisz to jest właściwa alternatywa, a nie ta Twoja...:-)
anonim2014.11.12 14:24
@ hucpa Nie bardzo kumam. To całe zdanie jakoś tak nieskładne... Naprute czy rozprute...(??)
anonim2014.11.12 18:52
@hucpa Jeśli Sikorski tak kuma jak ostatnio, że odkumkał co mówił parę godzin wcześniej to...?. Dośpiewaj sobie sam... Może się też okazać ,że Sikorski jest iudex in causa sua, albo kumpli, co nijak się ma do przekonania od starożytności, że "nemo iudex..."itd. Ale Ty tego pewnie nie przerabiałeś...(?) A odnośnie Twojego wpisu dotyczacego wina . Sprofanowałeś ten boski trunek ( vino divino ;-) swoimi skojarzeniami... Koneser to Ty nie jesteś...
anonim2014.11.12 19:41
Radzia miejsce to w piecu
anonim2014.11.12 20:58
@hucpa Nie powiedzialem Ci ile wina pijam i czy wogóle pijam. W zdaniu "wolę dwie szklanki wina dobrego, niż jedną lichego" do @villian, chciałem w sposób humorystyczny przeciwstawić się tezie wybierania między rzeczami złymi. Myślałem ,że chwycisz. Sorry, że Cię przeceniłem... A "że chleję, jestem napruty jak helikopter i nawalony jak gwizdek itp" to już są Twoje urojenia, z którymi nie zamierzam walczyć. Koneser nigdy nie chleje...:-) Ps. Trzeźwość nie jest synonimem rozumności. Więc dziękuję Ci za dyskusję. Nie będę udawał "garbatej pokory", że jesteśmy sobie intelektualnie równi. Forum pozostawia możliwość doboru wagi. Vale- to w języku płazów, którego pewnie nie znasz. A szkoda, bo byś przynajmniej nauczył się trochę logicznego myślenia.
anonim2014.11.12 21:25
@hucpa Przyszło mi jeszcze do głowy, że może chodzić u Ciebie o przypadek leczenia się. Wiem, że w takich okolicznosciach nie wolno wspominać o alkoholu, nawet w przenośniach... Więc jeszcze raz sorry, gdyby zaszła taka ewentualność. I oczywiście "Voller Respekt"!
anonim2014.11.12 22:44
@hucpa Pomijajac kwestie merytoryczne, także twój język menela, którym zwracasz się do mnie dyskwalifikuje Cię jako mojego adwersarza. Pozwalam sobie na luksus nie prowadzenia dialogu z takimi ludźmi. "Vale"- oznacza żegnaj.
anonim2014.11.13 7:00
Ty się pajacu-narcyzie sam rozlicz ze swoich słów! Takie coś jest Marszałkiem Sejmu, dziękuję ci Platformo!
anonim2014.11.13 8:54
Sikorski będzie rozliczać innych za marnowanie publicznych pieniędzy, dobre ;)