03.04.20, 09:50

Skąd się biorą duchowni - pedofile?

Doświadczenie z USA pokazuje, że duża część oskarżeń o pedofilie jest fałszywa. Zapewne tak jest i w Polsce. Niestety pewnie część z oskarżeń wobec kapłanów z naszego kraju jest prawdziwa. Wart zastanowić się nad tym, kim są sprawcy tak odrażających zbrodni. To, co charakteryzuje pedofilów w sutannach, opisał dr Bogdan Stelmach w wywiadzie udzielonym Tomaszowi Terlikowskiemu – rozmowa została zamieszczona w zbiorze wywiadów „Tylko prawda nas wyzwoli. Przyszłość Kościoła katolickiego w Polsce” opublikowanych staraniem wydawnictwa Fronda.

 

Pedofilów w sutannach łączy to (jak sami deklarują w rozmowach z seksuologie), że nie wierzą i wywodzą się z toksycznych rodzin. Nie mają wiary — tracą ją, o ile ją mieli, popełniając zbrodnie często razem z profanacją i bluźnierstwem (co nadaje im demonicznego charakteru).

Drugą cechą charakterystyczną pedofilów w sutannach jest to, że często wywodzą się z toksycznych rodzin. Te rodziny „na zewnątrz są bardzo katolickie, porządne, a w środku jest przemoc, wykorzystywanie, niekoniecznie seksualne […] sadyzm, wykorzystywanie elementów religijnych do realizacji własnych, czasem ukrytych potrzeb”. Nie można więc być normalnym, wychowując się w takich rodzinach.

Pozory religijności nie są prawdziwą religijnością. Toksyczni, udający religijnych, rodzice używają religii do osiągnięcia swoich egoistycznych celów. Udają religijnych, podczas gdy są sadystami, mającymi satysfakcje z zadawania cierpienia. Chorzy ludzie, pedofile czy ich toksyczni rodzice, nie widzą przez swoje zaburzenie sprzeczności między krzywdzeniem dzieci a rzekomo religijnością.

Demoralizacje seminarzystów spaczonych przez toksycznych rodziców, którzy wzory zachowań dziedziczą po swoich zaburzonych rodzicach, pogłębią zaburzeni wykładowcy, którzy z seminariów nie usuwają zaburzonych seminarzystów, tylko ich promują za cenę świadczenia usług seksualnych. Patologia replikuje i eskaluje.

Patologiczną sytuację nakręca postawa hierarchów akceptujących homoseksualnych seminarzystów i kapłanów (którzy jak wskazują statystyki, są nad reprezentowani wśród sprawców przestępstw seksualnych w sutannach). Nie da się bowiem opierać Kościoła na hipokryzji – z jednej strony tolerować kapłanów gejów a z drugiej nauczać o grzeszności relacji homoseksualnych.

Nadreprezentacja homoseksualistów w seminariach jest konsekwencją też tego, że homoseksualistów ciągnie do środowisk, gdzie jest dużo chłopaków – takich jak seminaria. Dzieje się też w wypadku osób nieświadomych swoich homoseksualnych zaburzeń, które garną się do seminariów, bo nie czują pociągu do kobiet. Taki brak pociągu, a czasami awersja, powinna od razu dyskwalifikować kandydatów do seminariów, do których powinni być przyjmowani tylko mężczyźni wykazujące zdrowe seksualne zainteresowanie kobietami.

Niestety obecnie braknie niezbędnego rozpoznania psychologicznego przy przyjmowaniu do seminariów. Dodatkowo seminarzyści nie są w seminariach uczeni jak radzić sobie z samotnością i frustracją.

Ofiarami pedofilów nie są przypadkowe dzieci. Pedofile swoje ofiary starannie wybierają i długo uwodzą. Zazwyczaj, jeśli w domu są zdrowe relacje, dziecko może liczyć na wsparcie rodziców i nie daje się uwieść. Najłatwiej pedofile uwodzą dzieci z rodzin toksycznych, w których dziecko (pozbawione wsparcia ze strony rodziców) jest skłonne za zainteresowanie świadczyć zachowania seksualne pedofilowi.

Bezsensowne są argumenty mówiące o tym, że zniesienie celibatu rozwiąże problem pedofilii wśród duchownych. W rzeczywistości „normalny człowiek nie odbiera potrzeby bliskości dziecka jako zachęty do seksu”, nawet gdy dziecko skrzywdzone w rodzinie zachowuje się w sposób seksualny. Normalny człowiek nie nawiązuje żadnych seksualnych relacji z dzieckiem. Czyny pedofilskie popełniają osoby zaburzone, o patologicznych, nienormalnych skłonnościach.

Jan Bodakowski

Komentarze

skuter2020.04.5 10:25
W USA w latach 1955 2002 za pedofilię skazano 100 duchownych a w tym samym czasie za ten sam proceder skazano uwaga 6 tyś nauczycieli we fu Dane z kartotek policji USA To pokazuje jak wielki jest problem pedofilii w innych warstwach społecznych
Moly2020.04.5 3:07
Jak duza czesc oskarzen jest falszywa? Ile procent? Z jakich zrodel autor cytuje
Sylwester2020.04.3 21:01
No te fałszywe, to fałszywe, Proszę Pana. Ale i z prawdziwymi jest problem. Czemu Kościół otwarcie nie piętnuje łajdaków gnieżdżących się na parafiach, seminariach i zakonach, a tym samym psujących opinię reszcie?
RYSZARD2020.04.3 17:50
Z wieloma wypowiedziami się zgadzam .tz że jak rodzic był w UB cz SB to dzieci dziedziczą te wartości ? lub te jak mężczyzna ma pociąg do kobiet to jest zdrowy psychicznie ,a co z gejami?
wetwewe2020.04.3 15:47
I znowu za pedofilie w Kościele Katolickim oskarżani są homoseksualiści. Nauczcie się thebile, że homoseksualizm i pedofilia to dwie różne rzeczy a statystyczny pedofil to osoba hetero, nierzadko z rodzina i własnymi dziećmi.
jaskółka2020.04.3 17:43
Statystyczny pedofil 'kościelny' to w 60-80% przypadków homoseksualista.
Flavius2020.04.3 15:06
Czy w Ewangeliach jest mowa o celibacie ? Kościół stworzył wentyl, który przerdzewiał, bo czasy inne. Wśród księży problemem spowodowanym samotnością i wyobcowaniem jest też alkoholizm.
Piotr2020.04.3 13:15
Każdy katolik powinien to wiedzieć że to nie księża stają się pedofilami a pedofile chcący ukryć swoje zboczone skłonności usiłują je ukryć pod sutanną ale są też najgorsi zwyrodnialce którzy z zamiarem popełnienia przestępstw seksualnych zakładają sutannę by wabić swe ofiary i niszczyć swe ofiary do tego grona zaliczyć należy wszystkie opcje LGBT bo i wśród zakonnic są opętane seksualnie kobiety a wszystko to po to by wysadzić kościół od środka !
wetwewe2020.04.3 15:50
Piszesz kompletne bzdury. Ale nawet jeśli przyjąć, ze to prawda to nie zmienia to faktu, ze Kościół ochrania podofilów w sutannach... A mieszanie do tego LGBT świadczy tylko i wyłącznie o Twojej ignorancji i wykorzystywaniu nieszczęścia dzieci do atakowania niewinnych ludzi. Jaką trzeba być k... aby stawać po stronie pedofilów?
ZERR02020.04.3 17:14
Jaką trzeba być k... aby opluwać niewinnych ludzi od "pedofilów"? Nie stwierdzono "ochraniania", to są lewackie mokre sny nienawiści.
Dom z papieru 42020.04.3 12:41
Oglądaj Dom z papieru s4! ( Lacasa de papel ) Czy Sala samobójców. Hejter 2020 https://filmvod.pl Zapraszam no nową wyszukiwarkę filmów i seriali! Nowości oraz stare filmy! ----------------------------------------- -------------------------------- ------------------ ------
Lupaszko2020.04.3 12:37
ogromna liczba oskarżeń jest fałszywa (chodzi o $), a z tych prawdziwych bardzo duża to pedały
wujTom2020.04.3 21:08
Czy pedofil jest hetero czy LGBT+ nie ma znaczenia i wciąż pozostaje pedofilem.
Hanys672020.04.3 12:34
Archidiecezja Katowicka jest jedną z niewielu, gdzie praktycznie nie ma problemów z homoseksualną pedofilią. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: w latach '70 - '90 ub. wieku organizowano alumnom WŚSD "badania psychologiczne" - obowiązkowe, pod szyldem "przygotowania do kapłaństwa" a faktycznie wykrywające pederastów. Delikwenta ze skłonnościami nie usuwano od razu i bezceremonialnie, o nie. Zaczynał mieć problemy ze zdawalnością egzaminów (pozdrawiam ks. prof. Bombika od Logiki :-), ojcowie duchowni zniechęcali go do kapłaństwa, był posyłane na roczne staże pracy lub katechetyczne itp, itd., aż wreszcie "zamęczony" sam odchodził :-) === Jak widać inteligentne starania Biskupa, Rektorów i profesorów przyniosły efekt.
Maria Blaszczyk2020.04.3 16:45
Za to są ze zwykłą. Z błogosławieństwem kurii. Np. ks. Michał z Piasku. Gdy gwałcenie przez niego dziewczynek wyszło na jaw, a prokuratura postawiła mu zarzuty, katowicka Kuria Metropolitalna poinformowała, że M. zostanie przeniesiony do parafii poza region - w ten sposób trafił do Suszca, a następnie do Jastrżebia-Zdroju. https://www.pless.pl/6944-proboszcz-z-piasku-skazany-piasek-suszec Mieliście też boromeuszki, co wychowywały dzieci oddając je starszym wychowankom do zgwałcenia. I tego miłego księdza z Raciborza, chociaż tam chyba nie o pedofilię chodziło, tylko o zwykłe zgwałcenie, bo ta dziewczyna miała już 17 lat. Ale za to z eleganckim zastraszaniem niepełnosprawnej ofiary "tajemnicą spowiedzi" i uzasadnianiem gwałcenia "pokutą". Klasycznie przeniesiono go gdzieś indziej. https://www.onet.pl/?utm_source=fakt_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&pid=7a7f63a8-df66-50b2-a040-b06d55f9b693&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2 No a mieliście też w Dobrodzieniu gwałciciela ministrantów, zakonnika franciszkanina z Katowic, który w salce katechetycznej organizował spotkania, podczas których wykorzystywano seksualnie 14-letniego chłopca, księdza z Koniakowa, co gwałcił m.in. dziesięciolatka, wikarego ze Strzelców Opolskich, który wykorzystywał ministranta... Więc chyba Twoje zaufanie do metod archidiecezji nie ma podstaw... A wiesz dlaczego? Bo nie ma związku między homoseksualnością a gwałceniem dzieci. Żeby gwałcić dziecko, trzeba być zdegenerowanym gnojem, a orientacja seksualna nie ma tu nic do rzeczy.
ZERR02020.04.3 16:58
Fakty dowodzą jednak, że orientacja ma bardzo wiele do rzeczy. Nie bez przyczyny słowo pederasta oznacza miłośnika CHŁOPCÓW. To się nie wzięło z niczego. Są na to nawet badania. Przeciętny wiek idealnej partnerki to dla faceta heteroseksualnego kobieta 3-5 lat młodsza. Dla geja "partner" młodszy o 10-15 lat. Co ma konsekwencje praktyczne. Po prostu wśród homosiów wielokrotnie częściej myśli kierują się w stronę nazbyt młodych osób.
Maria Blaszczyk2020.04.3 18:19
Pederastia oznacza może i chłopców, ale co z tego? My tu o pedofilii, a nie pederestii. Skądinąd wydaje mi się, że rzeczywiście, w kościele akurat coś, do czego to pojęcie w miarę pasuje, jest dość powszechne. Pogląd, że heteroseksualny ksiądz nie ma praktycznie szans w tej korporacji, nie bierze się zapewne znikąd. I nie, nie ma na to badań. I nie, przeciętny wiek partnerki dla faceta hetero to nie kobieta 3-5 lat młodsza. Wtedy króliczki Hefnera pod koniec jego życia miałyby po ok. 88 lat. Serio, on mógłby mieć i takie gdyby w takich gustował, to nie z braku możliwości. To tak nie działa. To nie o różnicę wieku chodzi.
ZERR02020.04.3 18:48
my tu o przestępstwach pedofilnych pedofile w sensie medycznym to kilka procent przypadków, a nawet oni mają zawsze płeć preferowaną. i chodzi właśnie o różnicę wieku. i nie chodzi o faktyczny wiek partnerki, tylko wiek preferowany. i nie chodzi o przypadek jednego starego zboczeńca tak to właśnie działa
Maria Blaszczyk2020.04.3 20:31
Ale to nie jest jeden przypadek jednego zboczeńca. Donald Trump. Janusz Korwin-Mikke. Władymir Putin. Silvio Berlusconi. Kazimierz Marcinkiewicz. Nicolas Sarkozy. Francoise Hollande. No i poseł Pięta... Jakoś mało jest przypadków, by starsi wpływowi mężczyźni mieli romanse z kobietami 3-5 lat młodszymi... Jakoś na ogół starają się, by były po prostu młode.
ZERR02020.04.3 18:55
Pogląd, że heteroseksualny ksiądz nie ma praktycznie szans w tej korporacji powinien nam uzmysłowić, jakie są społeczne koszty pozwalania aby geje wychodzili z szaf i nie byli poddawani społecznemu ostracyzmowi - natychmiast montują wzajemnie wspierającą się sieć i zawłaszczają władzę w firmach, w urzędach, korporacjach. Wszędzie. Powoduje to szybki upadek ponieważ o awansach decydują nie umiejętności i kompetencje tylko homoseksualizm. To jest jeden z powodów sukcesu ewolucyjnego kultur, które piętnowały homoseksualizm.
Maria Blaszczyk2020.04.3 20:22
No nie. Przecież właśnie dlatego heteroseksualny ksiądz nie ma szans na karierę, że oni siedzą w szafach. Tam, gdzie nie siedzą - powiedzmy wśród tych zawodów, gdzie jest ich relatywnie dużo, np. aktorów, kreatorów mody, tancerzy, pisarzy - orientacja nie ma znaczenia. Nikt nie robi z niej problemu, możesz sypiać, z kim chcesz, i być Iwaszkiewiczem albo Witoldem Sadowym, czy też Wiesławem Myśliwskim czy Gustawem Holubkiem.
ZERRO2020.04.3 18:38
Zmęczony sam odchodził do innej diecezji.
Albert2020.04.3 12:22
Do seminarium pedofile chętnie ciągną z jednego prostego powodu - wiedzą doskonale, że włos im z głowy nie spadnie, a Kościół będzie krył ich zboczenia za wszelką cenę.
Polak2020.04.3 12:20
Mam lepsze pytanie: skąd w sekcie katolickiej takie upodobanie do ochrony księży-pedofilów?
wujek dobra rada2020.04.3 10:52
Jan Pawel 2 promowal koscielnych pedofilow i homofobicznych homoseksualistow i windowal ich na najwyzsze stanowiska i godnosci, (Kard. Groer, Pell, McCarrieck, Peatz itd). Czyzby oni i tysiace innych byli niewierzacy i pochodzili z toksycznych rodzin? Papiez Franciszek zapowiedzial ujawnienie raportu z prac komisji, ktora miala zbadac, jak to bylo mozliwe, ze tak kard. McCarrieck mogl, jako czlowiek niestroniacy od czynow pedofilskich, piac sie ekspresowo na szczyty hierarchii koscielnej. Na razie jednak jest cicho.
ZERR02020.04.3 11:44
Jan Pawel II walczył z komunizmem, czyli bestią zbrojną w setki dywizji, broń atomową i sztaby ideologów od wojny psychologicznej, a nie tropił który biskup czy mniszka są skrycie LGBT. W czasie komuny nikt dorosły się takimi głupotami nie interesował.
Albert2020.04.3 12:23
Tak strasznie walczył z komuną, że to tylko niej zawdzięcza papieżowanie.
ZERR02020.04.3 12:52
tak tak, no no... a sam Breżniew nakazał go zrobić papieżem
Maria Blaszczyk2020.04.3 13:38
Tropił, tropił... Tylko nie tam, gdzie trzeba. Jego homomfobia były kompletnie chorobliwa, miał całkowitą obsesję na tym punkcie. Wystarczy poczytać pana Charamsę. Przy okazji zdołał doprowadzić do sytuacji, gdy nie ma chętnych do roboty księdza...
ZERR02020.04.3 14:25
Charasma nie jest żadnym "panem" tylko członkiem siuchty LGBT, wzajemnie się wspierającej bandy.
wujek dobra rada2020.04.4 13:05
Sram na jego walke z komunizmem. Komunizm PRLu nie byl tak krwawy i bezlitosny, jak kapitalistyczno-dyktatorskie rezymy Ameryki Lacinskiej, ktore przeciez wytrwale popieral. Zadaniem papieza nie jest walka z jakimkolwiek systemem politycznym, czy wykonywanie polecen CIA czy innych sluzb specjalnych. Zajmujac sie rzeczami drugorzednymi, zaniedbywal Kosciol i Kurie Rzymska, ktore stawaly sie siedliskiem patologii.
ryszard2020.04.3 10:47
Dużo prawdy w tyn tekście, Trzeba dodać jedno. Trzeba stale przypomnieć fakt, że Jezus Chrystus wydziedziczył z człowieczeństwa tych, którzy czynią zło dla samego zła. Nazwał ich przecież "wieprzami". Musimy więc wrócić do prostych zasad człowiek to człowiek a wieprz to wieprz i jest bez znaczenia czy jest śmieciarzem, prezydentem kardynałem, księdzem, czy jeszcze kimś, Jest tylko wieprzem, którego należy traktować tak jak Chrystus nam powiedział.
Saki Faki2020.04.3 10:43
Raczej z seminarium, gdyby nie ten etap, to byliby pedofile-pedofile. A tak to są duchowni-pedofile, jak w nagłówku.
izydor2020.04.3 10:42
"Nadreprezentacja homoseksualistów w seminariach jest konsekwencją też tego, że homoseksualistów ciągnie do środowisk, gdzie jest dużo chłopaków – takich jak seminaria." W środowisku np. budowlańców czy piłkarzy też jest dużo chłopaków - jakoś tam ich nie ciągnie, nadreprezentacji brak!!! jakieś pomysły
Lula2020.04.3 10:46
Na budowlańca czy piłkarza idą chłopaki raczej bardziej agresywne, więc życie geja który taksuje kolegów jak się taksuje laski na potańcówce, byłoby pełne niechcianej przemocy.
ZERRO2020.04.3 22:02
Do seminariów nie idą budowlańcy ani piłkarze lecz tzw. sieroty losu, miernoty fizyczne, słabełusze, geje z małych wiosek.
ZERR02020.04.3 10:25
Biorą się z szamba "rewolucji seksualnej" z pokolenia uformowanego przez seksedukację wg wskazań Alfreda Kinseya, pedofila i przestępcy, "wynalazcy" gwałcenia dzieci ze stoperem w ręku. Dzisiaj jego wyznawcy ustalają założenia seksedukacji WHO Dodatkowo, w 60-80% są to kolesie LGBT, którzy wyszli z szafy.
Maria Blaszczyk2020.04.3 13:29
No chyba jednak nie. Kościół zawsze dobrze dbał o to, by nieletnie osoby można było gwałcić bezkarnie.Prawo kościelne granicę wieku dla dziecka określiło na 12 lat, zezwalając na małżeństwo, niezależnie od dojrzałości seksualnej dziewczynki. Zawarcie narzeczeństwa było możliwe już od 7. roku życia, co usankcjonował papież Honoriusz III (1216–27). Z kolei Aleksander III (1159–1181) uznał za pełnoprawne związki te, w których doszło do pożycia seksualnego przed kanonicznym wiekiem dziewczynki (12 l.) i to bez wnikania w okoliczności, w jakich doszło do zbliżenia. Wyjaśnię dla tych, co się nie znają na papieżach - to się zdarzyło na długo przed Kinseyem. Gdyby był to skutek "rewolucji seksualnej", Piotr Damiani by się o tym tak nie rozpisywał. Nie byłoby tylu regulacji mających na celu ograniczenie teg zjawiska, księgi penitencjarne z różnych części Europy przewidują często za pedofilię dla zakonników karę trzech lat postu, ale np. św. Bazyli traktował sprawę poważnie i skazywał na naplucie zakonnikowi w twarz i trzy lata celi o chlebie co trzy dni. No a w z 1922 r. wprowadzono instrukcję "Crimen sollicitationis" w celu zapewnienia gwałcicielom dzieci pełnej bezkarności. Aha, i może sprawdź sobie znaczenie słowa "wyznawcy".
ZERR02020.04.3 13:48
No chyba jednak tak Po prostu dla was, lewaków, wszystko jest "gwałtem". A w czasach nieco dawniejszych, gdy średnia długość życia wynosiła np 40 lat, czyli połowę dzisiejszej, również w funkcjonalną dorosłość wchodziło się nie jak teraz mając lat 24, tylko 14. To jest po prosu kwestia wychowania, presji środowiska i kultury. Podobnie narzeczeństwo w wieku lat 7 nie miało nic a nic wspólnego z seksem, tylko z układami majątkowymi. To taki KONTRAKT był, między możnymi i oligarchami. Kontrakt zabezpieczony przyrzeczeniem zawarcia małżeństwa i połączenie fortun za lat 10. Typowe lewackie kłamstwo - przenoszenie obecnych, dekadenckich i zdegenerowanych już stosunków społecznych na wieki dawne, w celu poniżania naszych przodków. Musisz sobie uświadomić, że wszystkie twoje pomysły są nawet dla mnie, prawie twojego rówieśnika, z powodów kulturowych po prostu komiczne, głupie i śmieszne. Dla moich dziadków są karygodne i błazeńskie.
Naczelny2020.04.3 13:56
oho, Zero, obrońca koscielnych pedfoli się uaktywnił. tfu
ZERR02020.04.3 14:14
Dalej chcesz pomawiać i oczerniać Kościół i katolików, wymyślając jakieś zboczenia i ukrywając 99,55% pedofilów?
Maria Blaszczyk2020.04.3 15:55
Nie wiem, ile razy brałeś udziął w postępowaniach w sprawie gwałcenia dzieci przez nieksięży - ja kilka, wydaje mi się, że cztery. Więc nie mam pojęcia, na jakiej podstawie opowiadasz o jakimś ukrywaniu.
ZERR02020.04.3 16:29
Skoro w mediach, a więc przed opinią publiczną świadomie ukrywa się (unika informowania) o 99,55% przypadków, to tylko i wyłącznie w intencji ochraniania sprawców. To mnie nie dziwi. 95% dziennikarzy jest lewakami albo lewicowcami, a jeszcze 20 lat temu walka o prawa pedofilów była prowadzona przez środowiska lewicowe jawnie i bez krępacji. Gdyby media informowały jak należy, osoby LGBT miałyby przewalone, ponieważ odczuwałyby powszechny hejt z powodu grzeszków swoich ludzi. A tak hejt odczuwają tylko i wyłącznie księża, czyli ludzie przez lewactwo znienawidzeni i zabijani, gdy tylko jest okazja.
Maria Blaszczyk2020.04.3 16:12
Jeżeli ktoś współżyje z dwunastolatką - to jest zgwałcenie - choć niekoniecznie gwałt, nawet na ogół nie, bo takie dzieci się nie bronią. A kiedy średnia życia wynosiła 40 lat, wiek prokreacji dla kobiet był z grubsza taki sam. Bo 40-letnie kobieta jest już u kresu swojej płodności, więc to dokładnie nic nie zmienia. Nie wspominając już o tym, że kobieta rodząca dzieci w warunkach bez wsparcia współczesnej medycyny, jest ich w stanie statystycznie urodzić koło piątki, bo albo ja któryś poród czy połóg zabije, albo wypadnie jej macica... Na co potrzebuje w porywach 7-8 lat, czyli nie ma potrzeby jej gwałcić w wieku 12. Więc jest to tak piramidalna bzdura, że nadałbyś się do prowadzenia lekcji w TVP. Aha, i właśnie chodzi o to, że nawet ze względów prokreacyjnych gwałcenie 12-latki nie ma sencu. Dziewczynka w tym wieku jeszcze rośnie, ma na ogół cykle bezowulacyjne, jesli w ogóle jakieś, a do tego ogromne szanse na zdechnięcie w mękach w czasie porodu. Czyli jest to działanie przeciwskuteczne. I nie wiem, czemu chciałbyś w "funkcjonalną dorosłość" wchodzić w wieku 24 lat. Ale to nie jest żaden przymus, żadna kultura tego nie wymusza. Ewentualnie ekonomia, wydaje mi się, że polski obyczaj, którego nie ma np. w UK czy Holandii mieszkania z mamusią i tatusiem po maturze wynika głównie ze zrakowacenia rynku nieruchomości - ci ludzie nie mają się jak wyprowadzić, bo nie zarobią na mieszkanie. A moi dziadkowie nie byli zwolennikami gwałcenia dzieci.
ZERR02020.04.3 16:25
Jak zwykle pomijasz istotne kwestie, mechanicznie przenosząc uwarunkowania dzisiejsze. W dawnych wiekach śmiertelność była taka, że nawet 2/3 do 3/4 ludzi umierało za młodu, a więc aby gatunek przetrwał, kobieta musiała urodzić przeciętnie sześcioro do ośmiorga dzieci, i jeszcze zdążyć odchować najmłodsze... czyli jeśli sama przeciętnie umarła mając lat 40, to jej ostatnie dziecko musiała mieć do 25-tki. (14-15 lat to normalny wiek panny młodej w trudnych czasach, wiek Romea i Julii) No to sobie przelicz siedmioro dzieci co dwa lata, 25-23-21-19-17-15-13. Jak widzisz, natura jest bezwzględna i aby gatunek homo sapiens przetrwał w XIV wieku, kobiety musiały wychodzić za mąż w wieku 14 lat plus minus 3 lata. Społeczności których kultura nie akceptowała takich realiów, nieposiadające rozwiniętej medycyny albo wybitnie sprzyjającego klimatu, po prostu WYMARŁY. EWOLUCJA, to naprawdę działa. Nie zaprzeczaj ewolucji.
ZERR02020.04.3 16:52
Nie zapominaj też, że kilkaset lat temu przeciętna 12-latka osiągała poziom rozwoju dzisiejszej przynajmniej 15-latki. Psychiczny i fizyczny. Byliśmy również niżsi (zobacz na dawne zbroje rycerskie) i odporniejsi na głód. Ewolucja.
Maria Blaszczyk2020.04.3 16:16
Aha, i zwróć uwagę, że wiele regulacji, o których napisałam dotyczyło gwałcenia oblatów. Chyba więc o prokreację nie chodziło.
ZERR02020.04.3 16:35
Nie uważasz, że przykładanie obecnych miar i osądów do świata, gdzie za kradzież kurczaka złodziej był wieszany na szubienicy, a za fałszerstwo pieniędzy gotowany żywcem w oleju, jest cokolwiek głupie? Naprawdę uważasz, że ludzie dla których normalnym widokiem są gnijące głowy zatknięte na prętach przy moście, że tacy ludzie będą się przejmować jakimś tam "zgwałceniem"? Zejdź na ziemię, w dawnych czasach to były doperele niewarte uwagi.
ZERR02020.04.3 14:23
Słowo "wyznawcy" doskonale pasuje, ponieważ seksuologia wg WHO to coś na kształt marksizmu. Ideologia i zabobon przebrane za naukę.
Ks. Rados\305\202aw2020.04.3 10:18
Episkopat Polski do wymiany ! Siedlisko ubekó , pedałów i pedofilów !
N2020.04.3 10:10
"powinni być przyjmowani tylko mężczyźni wykazujące zdrowe seksualne zainteresowanie kobietami" Co?! Przecież księży obowiązuje celibat - nieważne czy są homoseksualni, czy heteroseksualni - mają nie wchodzić w związki i zachować wstrzemięźliwość seksualną
ZERR02020.04.3 10:35
Nie rżnij głupa. Każdy układ projektuje się tak, aby wytrzymywał awarie i stany niepożądane. Ty oczywiście byś położył kable w domu aluminiowym przewodem 2 x 1,5mm2. W końcu za Gierka było można, dlaczego ma teraz nie działać? Jeśli wszystko będzie okej, to będzie okej...
emerytka2020.04.3 12:21
najlepiej KASTRACJA JAK MYSLISZ????!!
espada2020.06.3 18:38
bRAK wiary w Boga i zaufanie Mu. Nie celibat jest problemem tylko to ze nigdy nie oddalli sie calkowicie Bogu. kazda dziedzine sie oddaje dla Niego,nie wolno niczego zostawiac sobie bo walczac ze zlem jestesmy nikim,nie damy rady sami. Tylko moca Boza pokonamy demony.
Szatan2020.04.3 10:04
No tak, bo nienaturalny celibat wprowadzony dla ochrony majątku kościoła przed dziedziczeniem na pewno nie gra absolutnie żadnej roli.
jozef2020.04.3 10:02
Bodakowski tak się zapędził w kombinacjach słownych, że sam napisał, że jest to wina kościoła.
F-35 triple ace on a bombing run2020.04.3 12:49
+1
mikal2020.04.3 20:54
"Stachu" vel Lechu! Czytałem to ostatnio kilka razy o tobie, że jesteś bardzo stary, brzydki i obleśny starzec ! Zgadza się! Nic dziwnego, że się nikomu nie podobasz! Żadnej kobiecie pewnie, ani chłopowi ! Mnie też nie, aż wymiotować się chce na tę gejowską twarz !
Moly2020.04.5 3:09
Haha
Wojciec2020.04.3 9:57
Żaden ksiądz nie jest winny ponieważ ciało księdza jest konsekrowane - tak jak dłonie .Ksiądz według wiadomości w TV trwam nawet wirusa nie przenosi. Winne są te bezczelne i uwodzicielskie dzieci. Należy zrobić szkolenie z obrony przed takimi dziećmi które tylko czekają, żeby uderzyć w kościół i Polskę.
ZERR02020.04.3 10:29
Winne są te bezczelne i uwodzicielskie dzieci, które po latach, gdy dorosły, zamiast zająć się własnym tyłkiem, szły do seminariów aby niszczyć od wewnątrz wrogi im Kościół Katolicki. Kiedyś rekrutacją takich bezczelnych młodych gejów zajmowała się UBecja. Zwijała młodego geja z dworca ZOO i tłumaczyła mu, że lepiej będzie gdy pójdzie na księdza.
Legrandbleu2020.04.3 17:03
Jasne. I tak w każdym kraju, a najwięcej w Watykanie :) Nie tylko byliśmy potęgą gospodarczą, ale i jakie długie ręce mieliśmy - ho ho. Nic dziwnego, że Jarosław tak tęskni do tych czasów. Można chodzić na stand-upy i inne cyrki - ale po co...Fronda jest bezkonkurencyjna ;) odkąd zacząłem zaglądać - polecam rodzinie i znajomym 😃😃
ZERR02020.04.3 17:17
Jak wiadomo z zeznań komunistów, w USA czerwoni wysłali do seminariów grubo ponad 1000 "gejów". Tylko dzieciuch nie wie, że imperium sowieckie zwalczało Kościół na całym świecie.
Legrandbleu2020.04.3 17:49
Bardzo użyteczne wytłumaczenie w czasach publicznego piętnowania KK za pedofilię - ale mało wiarygodne i poddane krytyce nawet na łamach prawicowych skądinąd mediów ... Klasyczne to nie my -to oni... Zdecydowanie przecenia się tu omnipotencję ZSRR . Dodatkowo ńie zmienia to faktu, że ujawniane przypadki powinny być osądzanie i karane zgodnie z kodeksem karnym, niezależnie od tego co sie działo w przeszłości. Żyjemy tu i teraz.
Drobny przedsiębiorca2020.04.3 9:56
Wszędzie się znajdą zboki.Ważne aby wreszcie odciąć Kościół od cycka państwowego, bo księża na nas po prostu żerują jak hieny na ścierwie! Skończy się utrzymywanie ich, to i problem seksualny się skończy, to proste. Niech się zaczną żenić, chodzić do pracy, a posługi duchowe będą faktycznie duchowe, a nie za kasę. To jedna opcja. Druga to niech zostanie jak jest, i utrzymują się wyłącznie z ofiar wiernych, bez finansów z budżetu. Proste jasne zasady. Szeregi duchowieństwa szybko się oczyszczą z patologii.
ZERR02020.04.3 14:04
Dobrze sam się podsumowałeś - ścierwo. Mają się żenić? Czyli taka sama patologia, takie same klany z ojca na syna z matki na córkę, mają być i w Kościele? Nie dość ci złodziejstwa, korupcji i patologii?
Czytelnik Frondy2020.04.3 9:56
List do Administratora Frondy: Szanowni Państwo, od wielu miesięcy obserwuję z zażenowaniem i oburzeniem skrajnie wulgarne i bluźniercze komentarze pod praktycznie wszystkimi artykułami Frondy. Są one skierowane głównie w uczucia patriotyczne Polaków, w Kościół oraz w rząd. Stoi za tym niewielka grupa frustratów, zapewne nieźle opłacana przez wrogów Polski, która dyżuruje non stop. Dyskusja z nimi, wyrażanie oburzenia nie ma żadnego sensu, bo jedynie potęguje ich furię, szczególnie teraz, gdy zbliżają się wybory, notowania skompromitowanej opozycji są fatalne, a rząd robi wszystko, by zatrzymać epidemię wirusa. Podobna sytuacja jest nie do pomyślenia np. na stronie Gazety Wyborczej, gdzie praktycznie wszystkie, często wulgarne komentarze są nieprzychylne Polsce, a odmienne poglądy są skrupulatnie cenzurowane. Liczę na to, że administracja portalu Fronda podejmie stanowcze działania, by te działania ukrócić. 3 IV 2020 r.
Herold2020.04.3 10:03
Obawiam się że to pisanie na Brdyczów. Admin nie istnieje.
Brutus2020.04.3 10:04
proszę o usunięcie postu powyżej z powodu siania nienawiści, przypisywania zdrady, i próby pozbawienia polskiego obywatelstwa wielu ludzi oraz jawnego wprowadzania w błąd ze nasz rząd robi wszystko by zatrzymać epidemie co może skutkować niebezpiecznymi sytuacjami ;-)
Albert2020.04.3 12:20
Różnica między Frondą i GW jest doskonale widoczna i obrazuje także różnicę między prawactwem i lewactwem. Na stronie Wyborczej takie komentarze są nie do pomyślenia - filtry wyłapują, są trudne do obejścia, plus moderatorzy pracują nieustannie. Na stronie Frondy moderatorzy to jakiś żart, a moduły filtrujące treści przypominają chronienie się przed deszczem za pomocą siatki ogrodzeniowej. Krótko mówiąc - lewactwo potrafi zrobić coś dobrze, prawactwo nie potrafi nawet najprostszych rzeczy ogarnąć, co zresztą widać po prymitywnym CMS-ie jakiego używa Fronda (Mezzanine).
DEMOKRACJA2020.04.3 13:38
Pracujac w szkole dostaja pensje....jak kazdy obywatel w Polsce. Kozystaja z roznych ulg jak inni obywatele i organizacje czy fudacje. Prosze mi wskazać co ksieza dostaja za darmo od panstwa? Czesto wielu tu pize ze dostają ale nie pisza co i nie podaja dokumentu który to zapewnia . Czasem powoluja się na konkordac, w którym nic nie ma o dawaniu pieniędzy.
Maria Blaszczyk2020.04.3 18:22
Emeryturę. I nie, nie dostają pensji jak inni, tylko wyższą. Ksiądz zarabia więcej niż inni nauczyciel, szpitalny kapelan więcej niż lekarz, abp Głódź więcej niż zwykły emeryt...
ZERR02020.04.3 18:43
to są bzdury info sprzed 2 lat: https://finanse.wp.pl/ile-faktycznie-zarabia-kapelan-w-szpitalu-kuria-odpiera-zarzuty-ws-ordynatorskich-pensji-ksiezy-6211033221994625a "Kwota, jaką szpital przekazuje dla duchownego, jest wielokrotnie niższa i nie przekracza 1225,36 zł brutto miesięcznie. Kwota ta składa się z wynagrodzenia podstawowego oraz dodatku stażowego zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wynagrodzenie netto za m-c grudzień wyniosło 874,86 zł"
N2020.04.3 14:43
Kurde, gdzie można się zgłosić po te pieniądze za pisanie postów? Bo wszyscy o tym mówią i tylko ja, jak ten głupek, za darmo je piszę:(
ZERRO2020.04.3 9:56
Celibat tworzy księży pedofilów.
ZERR02020.04.3 10:20
Nie pierdziel Taką samą liczbę wśród nauczycieli, nie żyjących wszak w celibacie Najwięcej zaś pedofilów znajdujemy w środowiskach LGBT. Złodziejaszku cudzych nicków.
ZERR02020.04.3 10:28
A jakieś dane może na potwierdzenie tego twierdzenia?
ZERR02020.04.3 10:31
ze złodziejaszkami nie wchodzi się w dyskusje
ZERR02020.04.3 10:36
No tak, najłatwiej uciec się do pozamerytorycznego argumentu i uciąć dyskusję. Ale na co ja liczyłem? Na kierowanie się danymi, a nie demagogię kościoła katolickiego?
ZERR02020.04.3 10:39
ty nie czytasz żadnych danych wielokrotnie już przytaczanych ile razy można pouczać jaki kształt ma literka "X" ?
ZERR02020.04.3 11:08
Znowu argument pozamerytoryczny. To ty twierdzisz, że w innych środowiskach jest tyle samo pedofili, więc na tobie ciąży dowód tegoż twierdzenia.
ZERR02020.04.3 11:41
Nie jesteś zdolny przyjąć prawdy, ignorujesz fakty i zaprzeczasz logice, więc nic na mnie nie ciąży. Dowody były publikowane już wielokrotnie, skoro je ignorujesz, szkoda czasu.
anonim2020.04.3 9:52
Z seminarium.
Precz z 🌈 zarazą!2020.04.3 10:00
A celebryci-pedofile? Aktorzy-pedofile?
Maryna2020.04.3 10:17
a co ma piernik do wiatraka? artykuł odnosi się do pedofili w krk
ZERR02020.04.3 10:43
tyle ma piernik do wiatraka, że w świeckim świecie, celebryci i aktorzy pełnią rolę kapłanów i kaznodziejów, pouczają swoich wiernych fanów w sprawach życia i moralności, ględząc bez litości z ekranu TV.
Kris2020.04.3 10:49
10/10
Stani2020.04.3 11:06
Ale przynajmniej ci celebryci nie uzurpują sobie wyłączności na prawdę. W przeciwieństwie do przedstawicieli Kościoła.
ZERR02020.04.3 11:38
Jak to nie uzurpują? Cały czas jacyś celebryccy propagatorzy LGBT molestują naród, aby uznał wyłączną prawdę "ludzi LGBT". Poza tym - stosunki społeczne nie są "prawdziwe" ani "fałszywe" tylko dające określone rezultaty i ludzi zdolnych do określonych czynów.
Dam2020.04.3 12:29
Ale nie twierdzą przy tym, że mają "za sobą" Boga. Więc to tylko ich słowa.
ZERR02020.04.3 12:50
A co to ma za znaczenie? Wysuwają roszczenie ważności. Po to szerzycie teofobię, aby ich roszczenie zostało uznane.
Maria Blaszczyk2020.04.3 13:17
No tylko że nie ma obowiązku ogladania telewizji. Serio, ja nie oglądam nigdy i żyję. Nawet telewizora nie mam... A spróbuj wychować dziecko tak, by nikt nie prał mu mózgu w szambie nienawiści do tych, co ich akurat katolicy nie lubią, wyjść z metra i nie natknąć się na tych, co tam stoją ze zdjęciami porozrywanych płodów, zrobić zakupy w niedzielę albo przerwać w cywilizowanych warunkach ciążę. Nie mam pojęcia nt. celebrytów, ale jak urodziłam dziecko, to leżałam z widokiem na krucyfiks, a ksiądz nie miał żadnych oporów, by mnie nachodzić...
ZERR02020.04.3 14:18
Jak to nie ma obowiązku? Żeby się od was uwolnić, trzeba się bardziej wysilać niż za PRLu wyjeżdżając z kraju.
DAMIAN CZ..2020.04.3 19:57
A Maria , jak zwykle! Zawsze ujednolica! Tylko Krzyź widziałaś?LEWACZKO! A na ulicach to nie widać waszych Marszów Nierówności ? Nie idą w tych marszach obleśne, prawie gołe grubasy!? Zobaczyłaś przy metrze zdjęcia porozrywanych nienarodzonych dzieci! A więc: ZOBACZYŁAŚ PRAWDĘ! TAK SIĘ DZIEJE! Ale nikt wam nie karze bezcześcić naszych Świętych Obrazów, czy urządzać gejowskie msze! A robicie to z radością ! WIĘC TAKIE POSTĘPOWANIE ICH JEST WŁAŚCIWE, TAK? JAKOŚ NIE PIĘTNUJESZ TEGO, TYLKO KRZYŻ!
Maria Blaszczyk2020.04.3 20:13
Ja na żadnym marszu nie widziałam "obleśnych, prawie gołych grubasów". Nie mam w obyczaju oceniać wyglądu innych osób, ale dużo prawie gołych i niekoniecznie szczupłych widziałam na plażach, skwerach i w parkach. Może Ci się coś pomyliło? Dla jasności - fotorelacja Frondy z zeszłoroznej warszawskiej Parady - proszę, wskaż mi, na którym konkretnie zdjęciu widzisz te "prawie gołe grubasy". Bo obawiam się, że cierpisz na coś takiego, jak ci biedni ludzie epoki wiktoriańskiej, dla których widok damskiej kostki stanowił bodziec ponad ich siły. I nie, nie zobaczyłam prawdy. To są jakieś stare zdjęcia, które nie bardzo wiadomo, co przedstawiają - wedle wszelkiego prawdopodobieństwa obumarłe płody z co najwyżej lat 50-tych. Bo wtedy jeszcze medycyna nie była tak wprawna w wywoływaniu akcji porodowej i te płody ulegały rozszarpaniu. Tak czy siak obecnie poza skrajnymi zupełnie sytuacjami - no nie wiem, ciąża obumarła, a kobieta jest w śpiączce - nie ma potrzeby robienia takich rzeczy. A kto Ci jakiś święty obraz zbeszcześcił? Sama stanę w jego obronie, tylko nic o tym nie słyszałam. Co do gejowskich mszy, to nie wiem, czemu miano by ich nie urządzać. Mamy wolność religijną, jest popyt - jest podaż. Więc takie postępowanie jest włąściwe. I nie piętnuję krzyży, tylko wkurza mnie akurat marnej jakości dekoracja ścienna przedstawiająca zwłoki na narzędziu tortur w miejscu, w którym powinno się dbać o dobrostan ludzi i nie narzucać im symboli wrogiej im religii. Rozumiem, że gdyby Tobie nad głową powieszono wizerunek bogini Kali z tymi wszystkimi czaszkami, jęzorem i czym tam jeszcze, to byś to lubił? A i tak hinduiści chyba nie mówią Ci, jak masz żyć.
Lidka2020.04.4 21:59
Mario, Zamknij się lepiej! OK ! Piszesz dużo, nic nie pisząc ! Taka jest prawda! Jedno, czy dwa zdania na temat, a potem jak zwykle odwracasz się na inny temat i lejesz swoje wypociny na swój temat, a nie na odnoszący się do pytania!! Oj, boli cię lesbijsko-gejowski temat, oj boli? Prawda??
ZERRO2020.04.3 20:48
Obleśne grubasy to proboszcze.
Lidka2020.04.4 22:05
"Zerro", czy Lechu K? O, nie! Błąd ! W waszych paradach, z gołymi d...mi i durszlakami, to proboszcze nie chodzą, tylko wy! Aż tłuszcz z was kapie! To jest takie ohydne! Nie zdajecie sobie sprawy! Nic dziwnego że was żadna kobieta nie chciała!? Kogo tu było chcieć? Ma się odruch wymiotny, patrząc na was!