15.07.17, 15:45fot. Jacek Karczmarz via Wikipedia, CC 3.0

Skandal! Ekolog 'bronił Puszczy', pobił leśnika

Wczoraj w Giżycku napadnięto na dyrektora Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku. Jak informuje niezalezna.pl – sprawcą miał być jeden z ekologów.

O zdarzeniu poinformowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku. Adrian Grzegorz, działacz Fundacji Las Naturalny, pojawił się w sekretariacie ZtiS LP w Giżycku i chciał rozmawiać z szefem zakładu w sprawie wezwania do zapłaty za blokadę sprzętu do pozyskiwania drewna w Puszczy Białowieskiej.

Gdy Grzegorz wszedł do gabinetu dyrektora Rosińskiego, rozmowa nie była przyjemna, a działacz zagroził leśnikowi i powoływał się na unijne przepisy. Powiedział także, że nie zgadza się z wezwaniem jakie otrzymał, porwał j i rzucił nimi w twarz dyrektorowi ZtiS LP, który go za to wyprosił z gabinetu.

W tym momencie Adrian Grzegorz uderzył w twarz Rosińskiego, który na pewien czas stracił świadomość. Sytuację widział tak zastępca dyrektora, który był obecny w gabinecie oraz pracownicy – drzwi były otwarte.

Napastnika zatrzymano, na miejsce przyjechała policja, spisała dane sprawcy i poszkodowanego oraz świadków. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl