16.03.16, 12:32

Skandal! Na Facebooku można obrażać katolików!

Na nic zdało się zgłoszenie tego bluźnierczego profilu administratorom Facebooka, jako obrażającego uczucia religijne. Oto co odpisała administracja portalu społecznościowego: nic się nie stało!

“Thanks for your feedback 

Thank you for taking the time to report something that you feel may violate our Community Standards. Reports like yours are an important part of making Facebook a safe and welcoming environment. We reviewed the photo you reported for displaying hate speech and found it doesn't violate our Community Standards”. 

Standardem jest więc obrona mniejszości np. homoseksualnych, religijnych – owszem, ale jeśli chodzi o muzułmanów i żydów, natomiast katolików można obrażać do woli – uważa Facebook. 

Poniżej jeden ze skandalicznych memów Wiktora Surówki zaaprobowany przez popularną stronę internetową:

 

 

Komentarze

anonim2016.03.16 12:59
Dlatego nie mam żadnego szajsbooka.
anonim2016.03.16 13:13
Ja tez nie posiadam, choc wokol mnie bliskie osoby w tym moj narzeczony i znajomi chrzescijanie - owszem maja;p A ja za to mam spokoj.. : ) Juz mojemu mowie... ze ktoregos pieknego dnia kabelki poodcinam i nie bedzie... siedzenia na fejsie:D
anonim2016.03.16 13:15
Ala jak katolicy pluja na wszystkich, to OK??? Jest coraz mniejsza roznica miedzy wami a Talibami.
anonim2016.03.16 13:18
Też mi nowina. Na fejsie wszyscy się obrażają na wszystko ale na szczęście obecność tam nie jest obowiązkowa.
anonim2016.03.16 13:19
Z tego co pamiętam to się bardzo cieszyliście jak Wojewódzkiego zablokowali na fb...
anonim2016.03.16 13:37
lemingi mylnie biorą pojęcie pokory u nas Katolików, jak pokorny to można go okładać, nic mylnego to nie pokora a głupota i takim lemingom trzeba dać odpór w odpowiedni sposób do zadawanych pytań czy stawianych utrudnień w życiu codziennym...
anonim2016.03.16 13:51
@Zbyszek_katolik oj ty pokorny katoliku...
anonim2016.03.16 16:14
Na Facebooku wszyscy obrażają wszystkich. Ale hipokryta, jak to hipokryta, widzi tylko na jedno oko.
anonim2016.03.16 17:12
bo się posracie katole
anonim2016.03.16 18:17
no to może by zrobić jakąś akcję i napisać do nich więcej takich mailów
anonim2016.03.16 18:44
@ufam a co złego jest w posiadaniu facebooka ? siedzenie na Frondzie jest czymś lepszym?
anonim2016.03.16 18:59
U-la-la. Rzeczywiście - szokujące. Nikt nikogo jednak nie zmusza do śledzenia profilu pana Surówki, wszelakich grup satyryczno-prześmiewczych, ani w ogóle do obecności na FB.
anonim2016.03.17 5:33
Pejs-buk został załozony przez amerykańskiego Żyda. Czemu się zatem gawiedź dziwi ? Dobra rada: nie używaj, odbierzesz w ten sposób świni koryto.
anonim2016.03.17 8:21
A po co głąby katolicy w takiej sytuacji korzystają z szajsbooka. Jak zaczną likwidować masowo konta to szybciutko nastąpi otrzeźwienie. Może Fronda rozpoczełaby akcję: LIKWIDUJĘ KONTO NA SZAJSBOOKU - NIE AKCEPTUJĘ OBRAŻANIA KATOLIKÓW. Osobiście konta nie posiadam. Do czego sprowadza się korzystanie z szajsbooka: zamieszczania zdjęć, które powinny być prywatnymi dla dobra jednostki oraz dokonywania wpisów o treści: "idę zrobić kupę", "zrobiłem kupę", "też zrobiłem kupę", "a Wacek jeszcze nie zrobił kupy". Korzystanie z tego g..... dzieciom robi sieczkę w głowie
anonim2016.03.17 8:31
@[email protected] Widzę że znasz tą branżę od podszewki :D
anonim2016.03.17 8:46
@WojtekP Tia, następny spec. FB posiada ponad 1.5 miliarda aktywnych użytkowników, więc nawet jak się cały elektorat PiSu wymelduje z FB, to nie będzie problemu ;) Druga sprawa to Twój wpis, piszesz "Osobiście konta nie posiadam", po czym tłumaczysz do czego służy FB - to znasz czy nie ten serwis? Ja korzystam z FB i nie ma to nic wspólnego z tym, o czym piszesz.
anonim2016.03.17 9:50
Szkoda komentować, idiota sałatka czy jak mu tam chce zabłysnąć a najłatwiej to obrażając Chrześcijan, ale niestety nic mu to nie da, bo jest głupi jak but. Kolejny prostak o ograniczonym umyśle. Karykatura to jest sztuka i inteligencja, a nie buractwo. @mniemanologia: głupota, i nie tylko, przepełnia cię, żal mi ciebie...
anonim2016.03.17 11:34
Fejs to targowisko próżności
anonim2016.03.17 12:46
"Ala jak katolicy pluja na wszystkich, to OK???" A któryż to Ciebie opluł? Może katolik ze Starego Testamentu? Np. Pan Gross, p. Michnik, p. Bartoszewski, p. Geremek?......
anonim2016.03.17 18:12
2 lutego zgłosiłem pewnego typka ...Izaaka Jakuba Szekelsztajna, za obrażanie Polaków. Też było wszystko OK wg Facebooka. Nie zauważyli nic niestosownego. Zapytałem, co by było, gdybym ja się w identyczny sposób wypowiedział o jego narodowości. Bez odpowiedzi. Dobrze, że takie rzeczy są nagłaśniane. Obłuda, to ukłon składany cnocie przez występek. Zło zawsze chce udawać dobro. Nawet najbardziej stronnicze medium zawsze sili się na obiektywne. Im więcej takich nagłośnień, tym większy nacisk będzie na Facebook.
anonim2016.03.17 18:39
@Biada wam wszelcy bezbożnicy Zapamiętajcie Bóg jest wieczny jest wiecznym ESSE To i kara jak spadnie na was już wkrótce. również jest wieczna czyli trwać Będzie wiecznie Nie nacieszycie podobnie jak bezbożnicy w czasie trwania Masońskiej Rewolucji Francuskiej oto jeden z przykładów !"Kara na bezbożnych w rewolucji Francuskiej August Gagner – jego świętokradztwo i tragiczna śmierć Historia to już dawna, lecz wspomnienie jej żyje dotąd w pamięci licznych mieszkańców Fontenay-sur-Orne wioski położonej niedaleko Argentan. Wiadomo, że we Francji w 1794r wszyscy księża, którzy uniknęli śmierci, na wygnanie skazani byli lub też ratując życie, ukrywali się w bezpiecznych miejscach. Wójtem w Fontaney sur Orne był natenczas niejaki L. D., znany w całym okręgu jako rewolucjonista groźny i nieubłagany. Zobaczywszy opuszczoną plebanię, republikanin ów obrócił ją na stajnię i umieścił w niej własne konie. Gdy pewnego dnia August Gagner, bezbożny i grubiański parobek wójta, szedł na plebanie, by konie nakarmić, ujrzał nad głównymi drzwiami kościoła - figurę Najświętszej Panny Łaskawej, której nie zauważył dotąd. + To rozbudziło w nim gniew zaciekły, chwycił kamień i ugodził w nim w wizerunek święty, potem z wściekłością tłuc zaczął figurę Matki Bożej i Chrystusa. Dumny z niecnego czynu, niby ze zwycięstwa odniesionego nad przesądami, wchodzi na plebanię, odwiązuje konie, by je napoić i jednego z nich dosiada. Miejscowym zwyczajem prowadzi rumaki do wodopoju du Moulin, znajdującego się o trzy minuty drogi od kościoła. Koń, na którym Augustyn siedział, spokojnie i łagodnie się zachowywał, gdy nagle stanąwszy u wodopoju, do którego przecież co dnia przychodził, z niewiadomej przyczyny znarowił się, dęba stanął i w szalonym skoku jeźdźca swego do rzeki wrzucił. Uniesiony prądem nieborak krzyczy wniebogłosy; ludzie nadbiegają, ale nim z ratunkiem pośpieszyć zdołano, dostaje się pod koła młyńskie, oddzielone tylko od dna na cztery cale. Wszystkie kości ma połamane. Krwią zalanego wyciągają go stamtąd, kładą w kosz i odstawiają do wójta. Około dwóch godzin żył jeszcze, następnie wyzionął ostatnie tchnienie i stanął przed Trybunałem Tego, którego Matkę znieważył. Opisany wypadek wywołał głębokie wrażenie w parafii Fontaney i w całej okolicy. Starcy opowiadają go dzieciom, jako przestrogę przed znieważaniem poświęconych Bogu figur,. Wskazują na młyn, jako miejsce kaźni, także nad drzwiami kościoła dziś, jeszcze można oglądać uszkodzoną figurę świętą, jawny dowód uczynionej w 1794 r. zniewagi. Jeszcze w obecnie (1874r) żyją w Fonteney osiemdziesięcioletni ludzie, którzy widzieli na własne oczy jak niesiono poszarpane ciało Augusta do mieszkania jego chlebodawcy (Tygodnik kat. Z Seez ---A. Maunobry – 31.07.1873 s 687)
anonim2016.03.18 9:45
bydle
anonim2016.03.18 9:46
Pejsbook. I tyle w temacie.