22.04.15, 15:48Nocne Wilki (fot.CC BY-SA 3.0, wikipedia)

Skandal! Nocne Wilki złożą kwiaty pod pomnikiem ofiar Wołynia

Mimo że rocznicę zbrodniczych mordów na Wołyniu dokonanych przez ukraińskich faszystów obchodzi się w lipcu, to już pod koniec kwietnia Nocne Wilki mają zamiar pojawić się przed pomnikiem ofiar zbrodni wołyńskiej.

Obecnie znana jest już planowana trasa przejazdu rosyjskich motocyklistów przez Polskę. Najpierw mają przybyć do Warszawy, gdzie złożą kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Dziwy jest ten pomysł, zważywszy na to, że lider gangu kilka dni temu stwierdził, że wśród Polaków są „potomkowie tych, którzy przyswajali sobie prawo to tego, żeby nazywać się młodszymi aryjczykami i służyli Niemcom", a cały rajd ma odbyć się pod znakiem sierpa i młota.

Następnie przejadą do Wrocławia. Z kolei tam odwiedzą pomnik ofiar ludobójstwa Wołynia.

Jest to ewidentna prowokacja, która ma na celu podgrzanie historycznego sporu polsko-ukraińskiego. Ponadto pamiętajmy, że mówią to osoby, które wychwalają Józefa Stalina, człowieka, który dokonał ludobójstwa na Polakach.

Niestety Nocnym Wilkom mają towarzyszyć motocykliści z Rajdu Katyńskiego. Wiktor Węgrzyn, lider Rajdu Katyńskiego, pisze w komunikacie do polskich motocyklistów, że "funkcjonariusze gazet i telewizji polskojęzycznych, posługując się kłamstwem, realizując antypolskie cele, rozpętali nieznaną dotychczas w polskiej tradycji nagonkę na naszych gości, motocyklistów rosyjskich". Zapewnia też: "Witamy Was, rosyjscy motocykliści na naszej ziemi".

Węgrzyn nie sprecyzował swojej wypowiedzi, jakie kłamstwa miał na myśli. 

Nocne Wilki natomiast czczą Józefa Stalina - ostatnio składali kwiaty w rocznicę jego śmierci, posługują się chętnie symboliką komunistyczną, brały udział w aneksji Krymu i uczestniczą w operacji terrorystycznej na Ukrainie, idolem i przyjacielem lidera Nocnych Wilków Aleksandra Załdostanowa jest były oficer KGB Władimir Putin, Lider Nocnych Wilków kilkakrotnie obraził Polaków m.in. "Są w Polsce potomkowie ludzi, którzy doszli z Armią Czerwoną do samego Berlina, wyzwalali polskie miasta, przekraczali Wisłę. Ale wiemy również, że są potomkowie tych, którzy służyli w oddziałach niemieckiej policji. I są potomkowie tych, którzy przyswajali sobie prawo to tego, żeby nazywać się młodszymi aryjczykami i służyli Niemcom"

Absurdalnym wobec powyższego jest powitanie „Nocnych Wilków” przez Rajd Katyński. Absurdalne i zwyczajnie przykre.

Komentarze

anonim2015.04.22 16:15
Weź ty się matrioszka Kalinka, Kalinka Putina! idi w Kriemlu swołocz - tu nikt na twoje kacapskie zabiegi się i nabierze...
anonim2015.04.22 16:46
Bardzo mądre posunięcie z przywitaniem i eskortowaniem nocnych wilków-ponieważ prowokacja polega na tym, że jak ich nie wpuścimy to Rosjanie podobnie nie wpuszczą rajdu Katyńskiego, chodzi o to aby Polacy zapomnieli o Katyniu.
anonim2015.04.22 16:47
A to jest i powinno być ponad podziałem. Słusznie.
anonim2015.04.22 17:08
A co nas to obchodzi - jak chcą - niech składają te kwiaty! W końcu nie zrobią nic złego - ofiarom je składają, nie ich katom. A my powinniśmy do Ukraińców rękę wyciągać, ale i pamiętać o Wołyniu. Tak, jak Stalinowi pamiętamy Katyń. Nie możemy w czambuł rozwalać stosunków z Rosją (bo to polakożercy i czczą mordercę Polaków - Stalina) a Ukraińcom się przymilać nie zauważając, że ich największym bohaterem narodowym jest Stepan Bandera - nie gorszy łotr od Stalina. Trochę równowagi! Jak możemy "trzymać sztamę" z Ukraińcami kłaniającymi się Banderze, to dlaczego nie możemy mieć poprawnych stosunków z Rosjanami wzdychającymi do Stalina? Albo - albo.
anonim2015.04.22 17:48
@ Pokręć Piszesz jak do normalnych, ale tutaj takich już nie ma, bo pouciekali. Hipokryzja pogania hipokryzję. Jak ktoś zauważy słusznie, że Ukraina jest nam wrogim historycznie państwem, tak samo jak Niemcy, czy Rosja, to zaraz go redaktorzy zwyzywają od V kolumny. Także niestety nie ma tu miejsca na racjonalne myślenie. Albo udajesz, że banderowcy są super i Ukraina jest praworządnym państwem, które wcale nie robi prowokacji, nie wspiera faszyzmu itp. albo jesteś V kolumna i koniec. A jak ruscy na festynie częstują ludzi plackami i powiesz, że nie ma w tym nic złego, to też jesteś V kolumna, bo redaktorzy są tak zaślepieni, że już nie chodzi o fakty, tylko o fanatyzm. Jak powiesz, że USA ma krew na rękach i odpowiada za ludobójstwa na całym bliskim wschodzie, że wspiera terroryzm itp. itd. i że zamordowało w ostatnich 10 latach kilka MILIONÓW niewinnych ludzi, to też jesteś V kolumna. Pamiętaj, wujek barak, szef cia, fbi itp. są przyjaciółmi ratującymi świat przed krwiożerczym putinem i nie ma znaczenia ilu niewinnych ludzi podczas tej "heroicznej słownej walki" zamordują w azji prowadząc swoje wojny o narkotyki, ropę i siejąc zniszczenie.
anonim2015.04.22 17:59
@Pokręć Tylko różnica jest taka, że na Ukrainie radykalnych nacjonalistów popierających Banderę i mogących stanowić zagrożenie dla Polski jest może 5%. w Rosji ludzi popierających bandycką politykę Putina i uważających że Priwislinskij Kraj ma wracać do macierzy jest 90%.
anonim2015.04.22 19:11
"Mimo że rocznicę zbrodniczych mordów na Wołyniu dokonanych przez ukraińskich faszystów obchodzi się w lipcu, to już pod koniec kwietnia Nocne Wilki mają zamiar pojawić się przed pomnikiem ofiar zbrodni wołyńskiej" A więc o zbrodniach ukraińskich szowinistów możemy pamiętać tylko w ściśle określonym dniu w roku. Dobrze rozumuję?
anonim2015.04.22 19:50
@Kaspian: Ukraina OFICJALNIE ma za swoich bohaterów Banderę i Szuchewycza. Poza tym - jak nie będziemy na tyle silni, żeby w razie czego napastnikowi poucinać łapy, jak po Polskę sięgnie (nieważne, z której strony i za jakiego oceanu), to będziemy się miotać jak te szczury na statku kołysanym sztormem na łasce i niełasce okrętowego kota. Nasi przyjaciele Ukraińcy też powiadają "pamiętaj Lasze, że po Wisłę - to nasze". Tak jest - jak sami nie będziemy się w stanie odpowiednio postawić, to będziemy się bać takich powiedzeń jak "kurica nie ptica, Polsza nie zagranica". Swoją drogą to rosyjskie powiedzenie jest bardzo ładne - bo kura to ptak, więc Polska - to zagranica jednak... Lepiej z nikim kotów nie drzeć, jeśli nie musimy. Gdybyśmy w sporze rosyjsko - ukraińskim zachowali neutralność, to podejrzewam, że Niemcy by nas po plecach klepali za to, a my nie mielibyśmy wrogów po żadnej stronie. Państwo takie jak my, nie ma wyjścia - MUSI prowadzić politykę nie wchodzenia na linię strzału a równolegle się zbroić - powoli, ale systematycznie. Odbudowywać Obronę Terytorialną na początek. I żeby każdy obywatel potrafił kałacha rozłożyć i zlożyć z zamkniętymi oczyma.
anonim2015.04.22 20:54
@Pokręć: widać zaraz starego frondowicza, z ust (czy raczej spod palców) mi to wyjąłeś.
anonim2015.04.22 21:32
Autor to pewnie Grzesik co zrobił z siebie idiotę na konferencji z Braunem i Węgrzynem. Grzesik pod koniec zadaje pięć razy to samo pytanie; https://www.youtube.com/watch?v=2EX9APmGxJw
anonim2015.04.22 21:55
"ofiary Wołynia", "ludobójstwo Wołynia"... napiszcie po prostu, że chodzi o tzw. wypadki wołyńskie; Ukraińscy faszyści? A po co te zbędne przymiotniki, jakoś tak Żeromskim lecicie. I styl kwiecisty, i opisy przyrody, i prace syzyfowe... Swoją drogą wiadomo już, że Polaków tam nie mordowali Ukraińcy, tylko Rosjanie, którzy chcieli pogrzebać odwieczną przyjaźń polsko-ukraińską.
anonim2015.04.23 7:35
Frondo - zaprzestań prowokacji. Nocne wilki rajd prze Polskę wykonały w 2013 roku i jakoś nie było w tym nic "złego" - dość wyborczej paranoi.
anonim2015.04.23 8:08
@Pokręć +++ Mi się już nie chce klawiatury demolować :(
anonim2015.04.23 14:58
Przykre. Ten artykuł to jedna wielka prowokacja. Szkoda aby fronda stoczyła się do takiego poziomu a ostatni regres to jakaś tendencja. To fakt że część polaków kolaborowała z wrogiem bez względu na stronę wschód czy zachód tak samo zachowywali się żydzi i wręcz się w tym żydzi wyróżniali. Margines taki zawsze się znajdzie i dotyczy całej populacji i bez problemu można stosować kontr argument a nie buntować się jak panienka.
anonim2015.04.29 11:15
Jak sądzę, że redacja wypisuje generalne kłamstwa: Motocykliści z Nocnych Wilków pojawią się 28 kwietnia pod wrocławskim pomnikiem ofiar wołyńskiego ludobójstwa. Bez wątpienia czciciele Józefa Stalina chcą w ten sposób sprowokować Polaków i Ukraińców. Redakcja w czambuł wszystko upraszcza. Oni doskonale wiedzą czym dla nas był Wołyń. I proszę nie formułować tak generalnych zdań. Złapcie Komora za ogon!