19.01.22, 20:16Fot. screenshot - YouTube (Vláda pro vás)

Spór o Turów. Premier Czech: Nie dotarliśmy jeszcze do celu

„Do celu jeszcze nie dotarliśmy, to będzie wymagać dalszych kroków” – powiedział premier Czech Petr Fiala, odnosząc się do wczorajszych polsko-czeskich negocjacji na temat kopalni w Turowie.

Wczoraj odbyła się kolejna runda polsko-czeskich negocjacji na temat kopalni w Turowie. Pierwszy raz w rozmowach udział wzięła nowa minister środowiska Czech Anna Hubáčková. Z szefową polskiego resortu klimatu i środowiska Anną Moskwą rozmawiała o umowie, która przewiduje m.in. wycofanie przez Czechy skargi z TSUE.

Do wczorajszych negocjacji odniósł się premier Czech Petr Fiala, który stwierdził, że sprawa wymaga dalszych rozmów. Zapewnił przy tym, że czeski rząd chce wynegocjować porozumienie, w ramach którego wycofa skargę z TSUE. Podkreślił przy tym, że musi być to porozumienie, „które zawiera wiele parametrów, w tym ochronę przez kilka następnych lat, rekompensaty, nadzór Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i inne rzeczy, które są absolutnie kluczowe dla Republiki Czeskiej”.

Spór z Czechami ws. kopalni w Turowie rozpoczął się w lutym ub. roku, kiedy rząd Czech złożył skargę do TSUE przekonując, że praca polskiej kopalni zagraża dostępowi do wody w rejonie Liberca. Unijny Trybunał nakazał w maju natychmiastowe wstrzymanie wydobycia węgla w Turowie. Polska jednak tego postanowienia nie zrealizowała, ponieważ zamknięcie kopalni oznaczałoby ogromne zagrożenie dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego i skazanie tysięcy ludzi na bezrobocie. W konsekwencji 20 września TSUE postanowił, że Polska musi płacić 500 tys. euro za każdy dzień zwłoki w realizacji wcześniejszego postanowienia o wstrzymaniu wydobycia.

kak/PAP

Komentarze

robaczek2022.02.8 12:13
GRANICE WLADZY PRZEDSTAWICIELA BOGA NA ZIEMI ????? .................................... oj ludzie!!! .... ale wam sie ta ideologia nie klei ;] ....................JEDNA WIELKA SCIEMA DLA WLADZY I KASY ................. tak aprawda ;] ......... i wszyscy to widzicie tylko wstyd sie przyznac przed samym sobą ze przez tyle lata daliscie sie jechac od tylu ;] ................................................. grzeczniutkie owieczki PANA I PLEBANA ;] ;] ;]
Kuba2022.01.23 14:50
Koniec rozmow z CZESKIMI ZLODZIEJAMI.Fiala nie groz POLSCE.bo nic nie wskorasz.Przez kilka lat zlodziej czeski chce z podatkow POLAKOW krasc pieniadze
Anonim2022.01.23 13:26
Olo masz rację !!!!! bojkot produktów z czech
OLO2022.01.20 12:51
Co mogą zrobić zwykli polacy?ano bojkot nieustanny czeskich towarów.
YORK2022.01.20 12:49
Nie należy się dziwić czechy to takie małe niemcy , są, byli i będą wredni, nie ufa się takim.W odwecie wziąć się za kopalnię stonawa.
janem .2022.01.20 19:26
Czech spowiadal sie u polskiego ksiedza i mowi mu ze jest Czechem i czy to jest grzech ?ksiadz pomyslal ,zadumal sie i odpowiada -grzech to nie jest ale to wielkie swinstwo
katolcka deratyzacja Polsk2022.02.2 16:47
Bycie protestantem,albo chocby wrogiem KK,to grzech smiertelny.
Torchwood2022.01.20 10:34
Zaraz, zaraz, przecież Fronda już przynajmniej ze 4 razy ogłaszała, że konflikt jest zażegnany i umowa już niemal podpisana.
Anonim2022.01.20 10:15
Pepiki czekają na wytyczne z Berlina,a te wiadomo jakie będą - kopać Polskę i Polaków, nam brakuje magistrów na polach szparagów i młodzieży podcierającej du..y gestapowcom w domach starców
AAAtomek2022.01.20 10:11
Czyli znowu PiS kłamie, że załatwili sprawę Turowa z Czechami? Nie dziwi mnie to, PiS to partia katolicka.
Polak2022.01.20 6:50
Czyli jak zwykle, ***owska mafia nadymała się ogłaszając osiągnięcie porozumienia, a tu przyjechał jakiś czeski asystent i pozamiatał podłogę ***owskimi dyplomatołkami.
adam p2022.01.20 3:34
niema sposobu na ukaranie czechów robią co chcą z nami na polecenie nie
Odejdźcie od rokowań!2022.01.20 3:01
Nawet mój pies wie, że Czesi NIE chcą NIC INNEGO, jak zamkniecie kopalni i elektrowni. Nie zawracać sobie tymi ludzikami głowy. Kopać węgiel, hajcować w piecach PRĄD jest potrzebny. Jak ja bym TAK NEGOCJOWAŁ umowy z moimi kontrahentami, już dawno bym splajtował. Wszystko ma swoje granice. Jest ewidentne, że jest GRANICA ustępstw, której Polska nie może przekroczyć więc "rokowania" są STRATA CZASU! I to nie jest wina obecnego rządu. Turów został rozbudowany za miliardy za POPRZEDNICH rządów i to one też ponoszą odpowiedzialność.
matis892022.01.20 2:59
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.01.20 2:59
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.01.20 0:49
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
matis892022.01.20 3:00
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
Po 11 ...2022.01.20 0:39
A gdzie się podział artykuł chyba z wczoraj, w którym tylko czekaliśmy na zaakceptowanie polskiej propozycji??? Tylko dochodzenia Jarka i Antoniego przebija dochodzenie do prawdy o Turowie. Konkluzja: PiS to banda żałosnych amatorów.
Polski Śląsk2022.01.20 0:14
Przypominam ,że w 1038 r. czeski książę Brzetysław najechał Polskę doszczętnie pustosząc Wielkopolskę Poznań i Gniezno po czym zagarnął całą południowo-wschodnią część piastowskiego Śląska czyli etniczne ziemie plemienia lechickich Gołęszyców obejmujące między innymi źródła i dorzecze całej górnej Odry w górskim paśmie Jesioników oraz zachodnią część Śląska Cieszyńskiego (w tym i Zaolzie) ale jak dotąd Czesi nie raczyli ich Polsce zwrócić ...
Böno2022.01.19 23:43
Polska strona zapewnia, że rozwiązanie już blisko, a Czesi mówią o dalekiej drodze do porozumienia. Byłoby lepiej, by polscy politycy więcej milczeli niż uprawiali propagandę sukcesu, którego na razie nie ma, a kary już są.
Anonim2022.01.19 23:43
Pepiki nie dostały rozkazu z berlina
Odejdźcie od rokowań!2022.01.19 23:40
Nawet mój pies wie, że Czesi NIE chcą NIC INNEGO, jak zamkniecie kopalni i elektrowni. Nie zawracać sobie tymi ludzikami głowy. Kopać węgiel, hajcować w piecach PRĄD jest potrzebny. Jak ja bym TAK NEGOCJOWAŁ umowy z moimi kontrahentami, już dawno bym splajtował. Wszystko ma swoje granice. Jest ewidentne, że jest GRANICA ustępstw, której Polska nie może przekroczyć więc "rokowania" są STRATA CZASU! I to nie jest wina obecnego rządu. Turów został rozbudowany za miliardy za POPRZEDNICH rządów i to one też ponoszą odpowiedzialność.
JakiNegocjatorTakiUbawDlaCzeskichDziałkowców2022.01.19 22:08
Nowym "negocjatorem" ze strony reżimu PiSocjalizmu katolickiego ma być operetkowy baron cygański doktór Jaki. Że to niby nazwisko takie czeskie, a morda taka piwskiej jakby nalana, więc Czesi będą pozytywnie usposobieni. Dodatkowo doktór Jaki może w pokoju negocjacyjnym rozpalić ognisko i zaprezentować tradycyjną taborową sztukę pieczenia kradzionej kury na kradzionej patelni. A potem zaproponować kupno okazyjnie złotych sygnetów z kostki rosołowej. Z czarną perłą króliczego bobka osadzoną na smarku.
Krakus2022.01.19 21:15
No jak to - Sasin czy Pinokio od listopada zapowiadali, że problem rozwiazany... A wiem, Tuska wina :P
żydku żydku2022.01.19 21:32
Turów został rozbudowany za miliardy za POPRZEDNICH rządów i to one też ponoszą odpowiedzialność.
Antyniemiecka szczujnio!2022.01.19 21:14
https://demagog.org.pl/fake_news/niemcy-nie-zgodzily-sie-na-przelot-samolotow-do-ukrainy-fake-news/
Spierdalaj brudasie!2022.01.19 21:33
Wszyscy tak podawali!
Anonim2022.01.19 21:00
Wiadomo kto to inspiruje, ale co nas nie zabije to nas wzmocni.
Odejdźcie od rokowań!2022.01.19 20:48
Nawet mój pies, że Czesi NIE chcą NIC INNEGO, jak zamkniecie kopalni i elektrowni. Nie zawracać sobie tymi ludzikami głowy. Kopać węgiel, hajcować w piecach PRĄD jest potrzebny. Jak ja bym TAK NEGOCJOWAŁ umowy z moimi kontrahentami, już dawno bym splajtował. Wszystko ma swoje granice. Jest ewidentne, że jest GRANICA ustępstw, której Polska nie może przekroczyć więc "rokowania" są STRATA CZASU! I to nie jest wina obecnego rządu. Turów został rozbudowany za miliardy za POPRZEDNICH rządów i to one też ponoszą odpowiedzialność.
Anonim2022.01.19 20:36
Nie kupujcie czeskich wyrobów.
Krakus2022.01.19 21:16
Nie kupujcie czeskich wyrobów - powiedział Tusk, pozmieniał ceny żywności i najwyższą skalę inflacji od 21 lat i uciekł, krzycząc "Fur Deutschland" :P
Daj już sobie spokój z tym Tusk, Tusk2022.01.19 21:55
Uciekł jak szczur z Polski, bo wiedział, że przej ebał 8 lat Polsce. Od tego czasu jego nazwisko jest związane tylko z aferami, złodziejstwem i bezkarnymi kryminalistami. Inflację MAJA wszystkie kraje w UE, UK, USA z TEGO SAMEGO POWODU!