05.08.21, 17:21Fot. screenshot - YouTube (Katolicka Agencja Informacyjna, Telewizja Republika)

Spór pomiędzy Komisją ds. pedofilii a KEP. Ewa Kusz: To destrukcyjne!

Na stronie Centrum Ochrony Dziecka ukazał się artykuł autorstwa zastępcy dyrektora Centrum Ochrony Dziecka, Ewy Kusz, która komentuje trwający spór pomiędzy Państwową Komisją ds. Pedofilii a Konferencją Episkopatu Polski dot. udostępnienia akt kościelnych.

- „Jestem zmęczona i rozczarowana medialną rozgrywką, bądź, jak kto woli, zabawą w ciuciubabkę pomiędzy Państwową Komisją ds. Pedofilii a przełożonymi Kościoła katolickiego w Polsce”

- rozpoczyna swój tekst Ewa Kusz.

Autorka wskazuje, że z jednej strony jest państwowa Komisja, która „za wszelką cenę chce osiągnąć swój cel niezależnie od kontrargumentów”, a z drugiej brak reakcji oficjalnych przedstawicieli Kościoła.

- „Tę rozgrywkę pomiędzy Komisją a KEP odbieram jako destrukcyjną, bo powoduje ona wiele zamieszania i poczucia zagubienia u wielu osób, w tym u części pokrzywdzonych. Powoduje też agresję w stosunku do Kościoła. Mam wrażenie, że ani Komisja, ani – co gorsze – odpowiedzialni w Kościele nie są świadomi skutków, jakie ta gra wywołuje w ludziach, którzy są jej ofiarami”

- podkreśla.

Wskazuje, że problemy zaczęły się od wysłania listów do sądów biskupich i ordynariuszy przez Komisję, o czym ta natychmiast powiadomiła media, zamiast najpierw podjąć rozmowy dot. przekazania dokumentów.

- „Natomiast po stronie kościelnej błąd widzę w tym, że narracja Przewodniczącego Komisji była jedyną i nadającą ton. Jakby zgadzano się na ten sposób przekazu”

- pisze.

Wskazuje, że przełożeni kościelni chcą udostępnić akta, ale chcą zrobić to zgodnie z prawem.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.

kak/cod.ignatianum.edu.pl

Komentarze

Anonim2021.08.6 13:03
Wiadomo że 95% dziennikarzy to ateiści, z czego połowa to lewacy. Rozumiecie już dlaczego ciągle piszą o 8 księżach na rok, ale NIE PISZĄ o 800 PEDOFILACH-ATEISTACH zgłoszonych na Policję? Chronią ich, odwracają uwagę i zapewniają im bezkarność. mniej niż co trzeci zostaje w jakikolwiek sposób ukarany. Większość jest całkowicie bezkarna, nawet jak zgwałcone dziecko ma 3 lata.
AAAtomek2021.08.6 7:09
Kościół, księży i zakonników a priori należy uznać za winnych pedofili.
Anonim2021.08.6 12:02
Ateistów a priori należy uznać za winnych pedofili. W końcu co roku 800 ateistów gwałci dzieci, a co gorsza są instytucjonalnie chronieni - mniej niż 1/3 zostaje ukaranych. W mediach panuje Zmowa Milczenia i masowe ukrywanie ich przestępstw przez dziennikarzy-ateistów.
Maria Blaszczyk2021.08.6 0:44
<<Autorka wskazuje, że z jednej strony jest państwowa Komisja, która „za wszelką cenę chce osiągnąć swój cel niezależnie od kontrargumentów”?>> Czyli państwowa Komisja chce zadbać o dobro ofiar, a Kościół ma kontrargumenty w rodzaju, że to dzieci lgną, kto nie ma pokus i my Wam napiszemy na karteczce, co zechcemy opierając się na "dobrowolnych ankietach rozesłanych do ordynariuszy", a ofiary... no cóż, to już nie nasz problem.... I to ma być w porządku? By jakiś gnój, który przenosił gwałciciela dziecka z parafii do parafii, mataczył, zastraszał ofiary i co tam jeszcze biskupi robią, by chronić koleżków, sam decydował, na ile o tym zawiadomi szefostwo. No więc ja np. sądzę, że interes ocalonych powinien stać przed interesem zboków i ich kumpli. Ciekawe, co pani autorka i polski episkopat na taką tezę?
Anonim2021.08.6 11:13
Dlaczego upierasz się, że należy NISZCZYĆ życie tzw Ofiar? Przecież jeśli jakieś bydlę "zgłosi" sprawę na Policję, to jakby temu głupiemu chłopakowi - dobrowolnie przecież utrzymującemu kontakty ze starym dewiantem - strzelił w potylicę z nagana? Zostanie on dożywotnio społecznie naznaczony jako homoseksualista, a przecież de facto nim nie jest. Jeśli żadne bydlę nie doniesie na Policję, a jego "partner" zostanie wyrzucony z miasta, wróci on do normalności, zapozna dziewczynę, założy rodzinę. A jeśli odpali się prokuratora, sądy i procesy - skończy jako pogardzany pederasta. Żadnej laski nie wyrwie, a jak wyrwie i co gorsza zakocha się, jakiś Uczynny doniesie komu trzeba i Ofiara po kilku latach szarpania się kopnie stołek. Dziękujemy wam, lewaki, za kolejne zniszczone życie.
Maria Błaszczyk2021.08.6 20:48
Że co? Nie mam pojęcia, co ma piernik do wiatraka. Ale jak chcesz, to dla przykładu ofiara Behrendta ma blog na facebooku, możesz do niej napisać i się sputać, czy jest społecznie naznaczona jako homoseksualista. Aż tak nie śledzę, co tam Michalkiewicz i inne gnoje o niej wypisują, pamiętam jakieś porównania do "ku..w" i takie tam, ale akurat naznaczania jako homoseksualisty nie pamiętam. Zupełnie zresztą nie rozumiem, co to znaczy "naznaczyć jako homoseksualistę". To tak jak naznaczyć kogoś jako "zielonookiego" albo "rudego"? Co prawda osoby gwałcone statystycznie mają problem z nawiązywaniem relacji, w tym relacji romantycznych czy intymnych, ale z zupełnie innych powodów. Bo wiesz, jak ktoś zwiąże się już z kimś innym, to ten ktoś, jak mu się nagada głupot, normalnie w razie czego zapyta. Albo oleje, uznając, że komuś zupełnie odbiło i jak twierdzi, że piwnooka osoba ma oczy zielone albo blondyn jest rudy, to chyba trzeba go olać.
Anonim2021.08.6 11:25
Jak dotąd, to ta operetkowa komisja celowo i z premedytacją produkuje katofobiczną propagandę. Najpierw postarali się o odpowiedni profil "zgłoszeń", tak aby uzyskać maksymalną nadreprezentację księży, aby potem wypluć komunikat, co do którego była pewność, że 99% odbiorców odczyta go fałszywie, jakoby 30% wszystkich tzw pedofilów to byli księża katoliccy. manipulacja prosta jak budowa cepa, no, ale przecież Pan Przewodniczący nie po to jeździł na Szkolenia do ONZ, aby robić rzetelną robotę. Nie, on tam jeździł, aby prowadzić obrzydliwą katofobiczną propagandę, kłamać, oszukiwać i manipulować. Co ma zresztą wypisane na twarzy. Cały jego image jest profesjonalnie opracowany przez fachowców od manipulowania kretynami. Ten parszywy wyćwiczony wyraz "troski", ten pyszczek ściśnięty wg wskazań psychologów. To widać, słychać i czuć.
Moly2021.08.5 23:51
Tu jest tylko jeden winny. To nie jest rozgrywka miedzy dwoma stronami. Akta powinny byc wydane. Natychmiast.
Talmund nie kłamie!2021.08.5 19:07
Rabin to nie pedofil. On tylko yebia wlasne dzieci przed bar micw: dziewczynki idą do starych parchów za kilka szekli i kozę. Wszak mówi Torah: "Yebcie dziateczki bo za ch uja wielkiego na łono Abrahama się nie dostaniecie.
Zostawcie rabinów w świętym spokoju2021.08.5 18:48
Przecież dzieci mają być ruchanie a nie gwałcone, bo tak jak byk to stoi i naucza Talmud i Torah a także możesz to przeczytać u noblistki Tokarczuk w jej talmudzie "Księgi Toaletowe". Nie wierzysz? To tu se poczytaj, ale jak znasz ynglysz. Nie mylić jydysz-ynglysz. . . https://www.cbsnews.com/news/how-jewish-american-pedophiles-hide-from-justice-in-israel/
Po 11 ...2021.08.5 18:41
Na zdjęciu to ten sam facet?
Matka Boska Królowa Polski znowu śpi?2021.08.5 18:01
Bo jak widać pedofilna kasta z KK trzyma sie mocno!
Cichy2021.08.5 17:56
Nigdy do niczego się nie przyznawaj, złapią cię pijanego w samochodzie, to mów, że nie piłeś, znajdą ci dolary w kieszeni, to mów, że to pożyczone spodnie, a jak cię złapią na kradzieży za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Nigdy się nie przyznawaj.
Zostawcie rabinów w świętym spokoju2021.08.5 17:53
Przecież dzieci mają być ruchanie a nie gwałcone, bo tak jak byk to stoi i naucza Talmud i Torah a także możesz to przeczytać u noblistki Tokarczuk w jej talmudzie "Księgi Toaletowe". Nie wierzysz? To tu se poczytaj, ale jak znasz ynglysz. Nie mylić jydysz-ynglysz. . . https://www.cbsnews.com/news/how-jewish-american-pedophiles-hide-from-justice-in-israel/
Biblia nie kłamie!2021.08.5 17:48
Klechy to nie pedofile. Oni tylko ewangelizowali: dziewczynki dogłębnie, a chłopców dogębnie. Wszak mówi Pismo: "Pozwólcie dziateczkom przychodzić do mnie, a ja im pokażę rozkosze Kur.stwa Niebieskiego".
Zostawcie księży w święty spokoju2021.08.5 17:46
Przecież to dzieci gwałcą księży, a nie księża dzieci. Kto nie wierzy - niech spyta biskupa Michalika. Ja się domagam Państwowej Komisji Badającej Przypadki Gwałcenia Księży przez Dzieci!
Anonim2021.08.6 13:00
Nie, to ateiści gwałcą na masową skalę. Każdego roku 800 zadeklarowanych ateistów gwałci (czasem zabija po zgwałceniu) jakieś dziecko. Ciekawe dlaczego żadna gazeta nie napisze że ateista zgwałcił 3-letnią dziewczynkę? Czyżby obowiązywała Zmowa Milczenia?
KiedyKomisjaWSprawieGwałtówDzieciNaProboszczach2021.08.5 17:46
Centrum Ochrony Dziecka to pewnie jakaś kleropedofilna fundacja, która za państwowe dotacje prowadzi obiekt - katownię. Zakonne jędze maltretują, torturują i tresują tam dzieci, żeby były uległe kleruchom.
Panie Ziobro!2021.08.5 17:44
Czemu prokuratura nie weszła z buta do tej stajni rozpusty i nie zabrała dokumentów które są dowodami w sprawie?
Dam2021.08.5 18:42
Ponieważ Ziobro klaskał, kiedy Ojciec Rydzyk stwierdził (parafrazując) "zgwałcił, to zgwałcił, na ch.j drążyć". Potem stwierdził, że komisja nie może dostać akt spraw sprzed 2017r, bo wtedy ukrywanie pedofilii nie było jeszcze przestępstwem.
Anonim2021.08.6 17:38
Rydzyk niczego takiego nie stwierdził. Ponadto nikt nie "ukrywał" pedofilii, ani nie uniemożliwiał składania zawiadomień do prokuratury.
Dam2021.08.7 11:12
1. Co miał na myśli Rydzyk mówiąc "zgrzeszył, to zgrzeszył, a któż z nas nie ma pokus"? 2. "Nie jest przestępstwem zatajanie wiedzy o przestępstwach seksualnych, którą zdobyło się przed lipcem 2017 roku" - stwierdziła Prokuratura Krajowa w odpowiedzi na wniosek komisji ds. pedofilii. Jest to dokładnie opisane w raporcie komisji, którego nigdy pewnie nie otworzyłeś, tylko jazgoczesz.
𝐁𝐞𝐳 𝐋𝐆𝐁𝐓 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢2021.08.5 17:41
Brawo Episkopat. Tak trzymać. Brnijcie w to dalej święci zboczeńcy pośrednicy między człowiekiem a Bogiem. Doczekam się jeszcze przerabiania kościołów na dyskoteki- dla osób LGBT.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.5 17:37
Spasione zboki w czarnych sukienkach przyjęły jak zwykle taktykę wypierania i zaprzeczania oraz robienia z siebie poszkodowanych... cały czas wygląda na to że ta pseudo walka z patologią pedofilii w kościele to tylko PiS na wodę fotomontaż! Kościół takim postępowaniem udowadnia że jest gnijącą instytucją niezdolną do samooczyszczenia i jakiejkolwiek skruchy oraz zadośćuczynienia swoim ofiarom!
Po 11 ...2021.08.5 17:36
KK powinien zostać zdelegalizowany i wywalony z Polski, tak jak kiedyś Krzyżacy.
Anonim2021.08.6 11:42
Nie pozwolimy wam na to. Jak będzie trzeba, gdy posuniecie się do napaści, zostaniecie powstrzymani siłą.
Anonim2021.08.5 17:36
Wierni zawiedzeni? Klechy już mają tyle forsy, że wierni im już nie są więcej potrzebni.