21.06.19, 14:45(fot. kremlinru/CC 4.0)

Stanisław Żaryn ostrzega: Rosyjskie wpływy w Polsce

- Na przykładzie innych państw możemy mieć realne obawy o to, że w czasie kampanii wyborczych w kolejnych krajach, również w naszym, będą prowadzone operacje wpływu mające na celu nie tyle wprost fałszowanie wyborów, ile takie sterowanie opinią publiczną, żeby ona sama dokonała wyborów korzystnych dla agresora – mówił w Radiu Warszawa Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

- To jest szereg różnego rodzaju operacji, które mają na celu sianie chaosu informacyjnego, promowanie konkretnych środowisk, które mogą być z punktu widzenia autora takiej operacji korzystne, a także pewnego rodzaju podgrzewanie atmosfery po to, żeby w kraju atakowanym nie było spokojnej debaty – tłumaczył rzecznik.

- Przede wszystkim powinniśmy myśleć o polityce Federacji Rosyjskiej wobec Polski, ale również wobec krajów Zachodu, a w szczególności krajów NATO. Możemy sobie analizować, którego rodzaju tezy i narracje są korzystne dla Federacji Rosyjskiej. To, co jest jawną sprawą, to jest kwestia współpracy militarnej między sojusznikami natowskimi. Jesteśmy świeżo po podpisaniu umów o nowej obecności sojuszniczej w Polsce. To są tego typu tematy, które na pewno propagandzie rosyjskiej nie umykają i ona działa wprost, mając na celu osłabienie poziomu zabezpieczania Polski jako państwa i całej wschodniej flanki NATO - dodawał

- Drugi temat, który jest wciąż aktualny i Rosja pozostaje aktywna, to na pewno dywersyfikacja energetyczna i wszelkie działania polskiego rządu, które powodują, żeby bezpieczeństwo energetyczne opierało się na wielu różnorodnych dostawach energii i jak najmniejszym udziale dominacji rosyjskiej w tym miksie energetycznym – tłumaczył Żaryn.

- Federacja Rosyjska bardzo chętnie eksploruje wszelkie napięcia, głównie historyczne, na linii Polska-Ukraina czy Polska-Litwa – wskazał.

- To są te trzy obszary, w których na pewno powinniśmy mieć świadomość, że rosyjskie służby i rosyjska propaganda robi swoją robotę – zaznaczył.

bz/www.siodma9.pl


Komentarze

kalif2019.06.21 19:01
Bij i gon kacapa azjatyckiego z POLSKI
edi2019.06.21 16:09
NIGDY WIĘCEJ ROSYJSKIEJ STREFY WPŁYWU W POLSCE !!!- Porównanie USA do Rosji - jest z gruntu fałszywe - USA od początku swego istnienia jest krajem demokratycznym gdzie człowiek jest podmiotem - co widać na poziomie życia przeciętnego Amerykanina USA nigdy nie dopuściły się LUDOBÓJSTWA I NIE OKUPOWAŁY INNE PAŃSTWA W TAKI SPOSÓB JAK ROSJA - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !!
Realistka2019.06.21 15:25
A kto sprowadza węgiel z Donbasu ?.. Pisie!,,,
ed2019.06.22 14:45
Wiesz co robimy z tym ruskim węglem? Spalamy! Spalamy! Spalamy! :)))) Oni go wydobywają, a my Spalamy!!!!
nikt2019.06.21 15:09
Ja też pozdrawiam swego brata krwi , Słowianina , ulubionego polityka Putina . A czy Rosja ma w Polsce wpływy ? Nie wiem , nie zauważyłam tego . Na pewno ma agentów , czyli szpiegów tak jak w każdym innym kraju . I świat oddaje jej tym samym .
edi2019.06.21 16:14
Rosja to wyjątkowy BANDYCKI kraj OD WIEKÓW ZANURZONY W NIEWINNIE PRZELANEJ KRWI - TAM DEMONY BUSZUJĄ I ODURZAJĄ LUDZKIE UMYSŁY POPYCHAJĄC DO KOLEJNYCH ZBRODNI
kalif2019.06.21 19:10
Rosyjanin to żaden brat ani słowianin t azyjatycki kacap
ARTUR 2019.06.21 14:55
No nie mało mamy homosowietikusów w Polsce SLD przecież to nic innego jak PZPR a wszystkie te partyiki NOWOCZESNA ,WIOSNA ,KOALICJA EUROPEJSKA,ZIELONI itd.jak nie na RUSKIM GARNUSZKU to NIEMIECKIM a kto biegał do Ambasady Niemieckiej POSŁOWIE PO,PSL kto patrzy na wschód KONFEDERACJA.To fakty nie mity.
Realistka2019.06.21 15:26
Jakiś ty głupi a kto czerpie korzyści
edi2019.06.21 16:16
100/100 TO ROSYJSCY/NIEMIECCY AGENCI WPŁYWU DZIAŁAJĄCY NA SZKODĘ POLSKI