20.10.21, 18:50Fot. screenshot - YouTube (Radio Plus Radom, Janusz Jaskółka)

,,Strach? Brak odwagi?’’. Karczewski komentuje decyzję Senatu

„Brak odwagi? Strach?” – pyta w mediach społecznościowych senator Stanisław Karczewski, komentując decyzję Senatu o pozostawieniu bez biegu sprawy uchylenia immunitetu marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu.

Centrum Informacyjne Senatu poinformowało dziś o decyzji wicemarszałka Bogdana Borusewicza, który zdecydował, że pozostawi bez biegu wniosek prokuratury o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Tomasza Grodzkiego. Borusewicz zasłania się względami formalnymi.

Sprawę skomentował na Twitterze senator Stanisław Karczewski.

- „Ponad 200 długich dni wniosek Prokuratury w sprawie immunitetu Marszałka Grodzkiego był rozpatrywany. A wystarczyło od razu zachować się honorowo, zrzec się immunitetu. Brak odwagi? Strach? #StrachGrodzkiego”

- napisał polityk.

Z wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałkowi prokuratura wystąpiła w marcu. Śledczy podejrzewają prof. Grodzkiego o przyjmowanie korzyści majątkowych od pacjentów lub ich rodzin w czasie, w którym pracował on w szpitalu specjalistycznym w Szczecinie.

kak/Twitter

Komentarze

joanna2021.10.21 11:44
Po pierwsze wniosek prokuratury musi być jak najszybciej poddany głosowaniu Senatu. Należy też wyciągnąć konsekwencje wobec wicemarszałka B.Borusewicza, który samowolnie, jednoosobowo zadecydował o niepoddawaniu pod głosowanie wniosku prokuratury w sprawie marszałka Grodzkiego. Jeśli rzeczywiście wicemarszałek B.Borusewicz miał jakieś zastrzeżenia formalne do wniosku prokuratury [choć uważam to za marnie pomyślany wykręt], to powinien swoje zastrzeżenia zgłosić do prokuratury lub odesłać do niej wniosek. Nie zrobił ani jednego ani drugigo, choć upłynęło ponad 200 dni. Zachowanie wicemarszałka to raczej - dyktowana partyjnymi interesami - samowola, by nie powiedzieć polityczne nadużycie, co również musi podlegać prawnej ocenie.
Dell2021.10.24 11:43
"B.Borusewicz (...) to powinien swoje zastrzeżenia zgłosić do prokuratury lub odesłać do niej wniosek" === Kancelaria Senatu to zrobiła. Jak na standardy Senatu Trzeciej Osoby, stosunkowo niedługo po otrzymaniu wniosku. Potem wniosek wrócił, więc Trzecia Osoba postanowił scedować dalsze działania na Borusewicza, który wniosek "zniknął" na pół roku, a na koniec powiedział, że wniosek nie będzie poddany pod głosowanie.
Zażydzenie Polski2021.10.21 11:20
Chamskie sznurki i żydy chcecie rzadzić?
Jan2021.10.21 10:01
Złodziej sam nie pozbawi się przecież immunitetu.
Filip2021.10.21 10:30
Czy masz na myśli Daniela Obajtka i Jarosława Kaczyńskiego?
genus2021.10.21 10:55
Najgorsza menda z opozycji nie zarzuci Kaczyńskiemu złodziejstwa, Wygląda ze bezużyteczna kanalia z zatłuszczonym mózgiem może
Palestyna2021.10.21 11:22
Buda gudłaju marsz sie szczepic bo w Warsiawce jest wścieklizna
TYLKO U NAS!!! MEGA MASAKRA!!!2021.10.21 9:10
Pana Karczewskiego nie należy brać na poważnie, szczególnie po tym co mówił na temat Łukaszenki będąc marszałkiem senatu. PAMIĘTA FRONDA???
żyd Grodzki2021.10.21 8:51
Popatrzcie na tego żyda Kopertfielda i zapamietajcie go
Filip2021.10.21 10:05
Specjaliści od kopert to Daniel Obajtek i Jarosław Kaczyński!!!!
Filip2021.10.21 8:33
Austriak Gerard Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys. zł. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prokuratura podległa Zbigniewowi Ziobrze nie zajęła się sprawą. Dlaczego Sejm i Senat nie głosowali o odebranie Jarosławowi Kaczyńskiemu immunitetu?
Anonim2021.10.21 8:37
leming wyskoczył jak Filip z konopi :)
Palestyna2021.10.21 8:52
To nie Filip to Srul
Filip2021.10.21 10:08
Wobec braku argumentów pozostały wam tylko inwektywy! Inteligencji też nie posiadacie!!!
Filip2021.10.21 8:29
Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Mateusz Morawiecki w uzgodnieniu z Jarosławem Kaczyńskim, zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Politycy z PiS-u zmarnowali 4 mld zł na budowę i rozbieranie bloku C elektrowni w Ostrołęce. Marek Kuchciński codziennie latał służbowymi samolotami do swojego domu w Małopolsce. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Politycy z PiS-u okradli PCK w Wałbrzychu na miliony i z tych pieniędzy finansowali swoje kampanie wyborcze. Politycy związani z PiS-em zamieszani byli w afery w Getback, KNF, Skoki..... Żona Pawła Adamowicza została oskarżona na podstawie absurdalnych zarzutów i uniewinniona. Roman Gertych został bezprawnie zatrzymany i postawiono mu nie poważne zarzuty. Prof. Tomasz Grodzi jest pomawiany i na podstawie pomówień chce mu się odebrać immunitet. Prawo i Sprawiedliwość powinno zmienić nazwę na Bezprawie i Niesprawiedliwość.
Dam2021.10.21 8:36
Wyznawców PISu to nie obchodzi. Oni po prostu naskoczą na każdego, kogo im PIS wskaże. Wszystko inne to tylko pretekst i wymówka. Np. Adamowicza za 7 nieruchomości chcieli powiesić, ale prawie 40 Obajtka to nic takiego.
Won tusk2021.10.21 5:38
Grodzki to nie kanclerz Austrii-Kurz-Grodzki jest jak każdy inny łapówkarz z platformy-idzie w zaparte ,zarzuty są polityczne, a rządzący prowadzą nagonkę ,-aby uzyskać przewagę w senacie- w platformie obywatelskiej rządzą zasady i układy mafijne-przestępców broni się jak " niepodległości"
Filip2021.10.21 10:03
Austriak Gerard Biegfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys. zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prokuratura podległa Zbigniewowi Ziobrze nie zajęła się sprawą. W Zjednoczonej Prawicy łapówkarze idą w zaparte, ich prawo nie obowiązuje! Dlaczego Jarosławowi Kaczyńskiemu nie odebrano immunitetu? Brak odwagi!!!
jon2021.10.20 22:03
Kto ta SWINIE wybral??????????????? Najgorszy SMIEC!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonim2021.10.20 21:39
Więźniowie wyprostują ci uśmiech i jelita.
🗣2021.10.20 21:25
Towarzysze jewreje co zapomnieli ojczysty język radziecki zaśpiewajcie w polskom jazyku: . . . . . . . . . . . . . . . Hymn Związku Radzieckiego!!! . . . . . . . Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością ludów, Z ich woli stworzony nasz kraj – Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, Ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, Drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, Nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, Wychował nas Stalin w wierności ludowi, Do wielkich zapalał nas trudów i dzieł! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, Ludów szczęścia ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, Drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, My sławą okryjem ojczysty Kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, Ludów sławy ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, Drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! . . . . . . . . . . . Urraa ... !!! Za Putinu .... Urraaa .... !!! . . . . . . . Ty job twoju mać jewrej s*kinsyn!
🗣2021.10.20 20:59
Oto protest Piotra Szczęsnego:  * Protestuję przeciwko ograniczaniu przez władzę wolności obywatelskich. * Protestuję przeciwko łamaniu przez rządzących zasad demokracji, w szczególności przeciwko zniszczeniu (w praktyce) Trybunału Konstytucyjnego i niszczeniu systemu niezależnych sądów. * Protestuję przeciwko łamaniu przez władzę prawa, w szczególności Konstytucji RP. Protestuję przeciwko temu, aby ci, którzy są za to odpowiedzialni (m.in. Prezydent) podejmowali jakiekolwiek działania w kierunku zmian w obecnej konstytucji - najpierw niech przestrzegają tej, która obecnie obowiązuje. * Protestuję przeciwko takiemu sprawowaniu władzy, że osoby na najwyższych stanowiskach w państwie realizują polecenia wydawane przez bliżej nieokreślone centrum decyzyjne związane z Prezesem PiS, nieponoszące za swoje decyzje odpowiedzialności. Protestuję przeciwko takiej pracy w Sejmie, kiedy ustawy tworzone są w pośpiechu, bez dyskusji i odpowiednich konsultacji, często po nocach, a potem muszą być prawie od razu poprawiane. * Protestuję przeciwko marginalizowaniu roli Polski na arenie międzynarodowej i ośmieszaniu naszego kraju. * Protestuję przeciwko niszczeniu przyrody, szczególnie przez tych, którzy mają ją chronić (wycinka Puszczy Białowieskiej i innych obszarów cennych przyrodniczo, forowanie lobby łowieckiego, promowanie energetyki opartej na węglu). * Protestuję przeciwko dzieleniu społeczeństwa, umacnianiu i pogłębianiu tych podziałów. W szczególności protestuję przeciwko budowaniu "religii smoleńskiej" i na tym tle dzieleniu ludzi. Protestuję przeciwko seansom nienawiści, jakimi stały się "miesięcznice smoleńskie" i przeciwko językowi nienawiści i ksenofobii wprowadzanemu przed władze do debaty publicznej. * Protestuję przeciwko obsadzaniu wszystkich możliwych do obsadzenia stanowisk swoimi ludźmi, którzy w większości nie mają odpowiednich kwalifikacji. * Protestuję przeciwko pomniejszaniu dokonań, obrzucaniu błotem i niszczeniu autorytetów, takich jak np. Lech Wałęsa, czy byli prezesi TK. * Protestuję przeciwko nadmiernej centralizacji państwa i zmianom prawa dotyczącego samorządów i organizacji pozarządowych zgodnie z doraźnymi potrzebami politycznymi rządzącej partii. * Protestuję przeciwko wrogiemu stosunkowi władzy do imigrantów oraz przeciw dyskryminacji różnych grup mniejszościowych: kobiet, osób homoseksualnych (i innych z LGBT), muzułmanów i innych. * Protestuję przeciwko całkowitemu ubezwłasnowolnieniu telewizji publicznej i niemal całego radia i zrobieniu z nich tub propagandowych władzy. Szczególnie boli mnie niszczenie (na szczęście jeszcze niecałkowite), Trójki – radia, którego słucham od czasów młodości. * Protestuję przeciwko wykorzystywaniu służb specjalnych, policji i prokuratury do realizacji swoich własnych (partyjnych bądź prywatnych) celów. * Protestuję przeciwko nieprzemyślanej, nieskonsultowanej i nieprzygotowanej reformie oświaty. * Protestuję przeciwko ignorowaniu ogromnych potrzeb służby zdrowia.
Polak2021.10.20 20:54
Koperciarz karczewski nie wziął pod uwagę faktycznego powodu: braku jakichkolwiek zarzutów. Swoją droga, skoro pisowskiej mafii tak zależy na skazywaniu za łapówkarstwo: kiedy wyrok dla koperciarza karczewskiego?
janton2021.10.20 20:28
kolejny pisior pracujący dla idei za 40 000 tys.... kolejny asceta z przestępców i skorumpowanych(PiS)-paradne
Anonim2021.10.20 20:24
jak ta strata marszłka senatu boli tego pisowskiego dziadyge ,że pusty śmiech ogarnia ,a taki ładny fotel miał ..hamerykanski hehe
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.20 20:14
STRACH??? OMERTA!!!
kujawianka2021.10.20 19:56
KOCHANI POLACY! OTO 3 OSOBA W PAŃSTWIE,KTÓRA UDAJE,ZE NIE JEST PRZESTĘPCĄ! KOLEJNA POLSKA ŚWINIA Z PO,KTÓRA ZROBI WSZYSTKO,ŻEBY BYĆ NADAL PRZY KORYCIE!
To proste jak drut:2021.10.20 19:30
Jak się nie ma nic "za uszami" to się idzie czym prędzej do sądu po oczyszczenie z zarzutów. A jak się ma "coś za uszami", to się robi wszystko, aby do tego sądu nie pójść, bo po co ? po wyrok i co wtedy.
Anonim2021.10.20 19:14
ty karczewski cwoku sie lepiej nie odzywaj specjalisto od ciepłego człowieka ,naiwny jak gówniarz
Anonim2021.10.20 19:34
Mamy tutaj przykład lewackiego słowotoku. Jak się nie ma argumentów to lewacy mają co? - INWEKTYWY!!!
Anonim2021.10.20 20:22
w du...tego pajaca glombie jeszcze pocałuj i inne pisdzielce
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.20 19:13
Bardzo mi się podobał wdzięk, z jakim ziobro został skopany po czerwonej mordzie przez praworządnych senatorów, buhaha...
Zażydowienie Polski2021.10.21 11:16
Gudłaju skopią i twoją facjate
cela +2021.10.20 19:12
Dziadyga nie chce się oczyścić z zarzutów ? Przecież nie jest w stanie , to oczywiste .
Po 11 ...2021.10.20 19:03
To wina prezydenta. Tym razem powiedział, że przed procesem nie ułaskawi.