15.05.20, 11:49Małgorzata Kidawa-Błońska/TVP Info/zrzut ekranu

Straszyli ‘zabójczymi kopertami’, teraz będą zbierać podpisy na nowego kandydata

Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała z ubiegania się o urząd prezydenta. Trwa zebranie zarządu PO, na którym ma zostać wyłoniony nowy kandydat. Jeszcze niedawno Platforma straszyła „zabójczymi kopertami” w kontekście wyborów korespondencyjnych, teraz będzie zbierać podpisy na nowego kandydata.

Odnosząc się do spekulacji na temat tego, kto zostanie nowym kandydatem KO w wyborach prezydenckich, rzecznik rządu Piotr Müller wyraził zdziwienie decyzją o zmianie kandydata:

-„Do wyborów mamy jeszcze spory okres. Marszałek Kidawa-Błońska miała teraz faktycznie spadek sondaży, ja nie wykluczam, że te sondaże wróciłyby do poziomu sprzed kilku tygodni, więc dziwi mnie trochę ten ruch PO, ale to pokazuje też intencje, które dotyczyły przekładania terminu wyborów. Nie mówiąc już o tym, że Rafał Trzaskowski po raz kolejny nie dotrzymałby słowa. Jeszcze niedawno wspominał, że nigdzie się nie wybiera”.

Na antenie radiowej Trójki rzecznik rządu zwrócił też uwagę na hipokryzję polityków opozycji, którzy jeszcze niedawno straszyli Polaków, że wybory korespondencyjne są zagrożeniem epidemicznym, a teraz będą zbierać 100 tys. podpisów na nowego kandydata:

-„Zastanawia mnie w jaki sposób podchodzi Platforma do tego, bo jeszcze kilka dni temu słyszeliśmy, że rzekomo wybory korespondencyjne są ogromną groźbą zachorowań, a w tej chwili PO zacznie zbierać 100 tys. podpisów. Nie wiem czy już żadnego zagrożenia epidemicznego nie widzą? To pokazuje taką dwulicowość i nieprawdziwe stwierdzenia, które podały jeszcze kilka dni temu”.

kak/niezależna.pl

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.17 1:12
orędzia 10.05.2020r. Godzina 16:49 Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziś czasy ostatnie i wiedzcie, że dzień Mego ponownego przyjścia zbliża się a sąd Mój odbędzie się nad każdą duszą. Wiele jest dróg co prowadzi do Boga i każda dusza ma swoją drogę. Lecz na te czasy Bóg dał wam drogę przez Maryję i przez Maryję najpewniej dojdziecie przez Jej wstawiennictwo i dzięki Jej opiece. Dziś wiele dusz utraciło wiarę i na sobie się opiera, dlatego teraz wielu straciło sens życia bo życie ich opierało się na posiadaniu. To, że wybory prezydenckie zostały przesunięte jest zasługą wielu modlitw. Lecz wiedzcie, że w swoim czasie wszystko się wypełni a wynik wyborów jest przesądzony. Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone. Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło? Czas już ostatni i na ten czas dałem wam Różaniec, dałem wam Maryję, dałem wam Jej płaszcz. Każdy mężczyzna powinien wiedzieć jak ma bronić swoją rodzinę i jest to czas dla odważnych mężów co obronią swą rodzinę. Nikt kto ma rozum wroga nie wpuszcza do swego domu, pierwej sam zginie.
gośka2020.05.15 18:24
dlaczego ona nie odpowie za bojkot wyborów? co jest z polskim prawem?! UE udaje, że tego nie widzi i oskarża PIS o łamanie demokracji...bojkot był po to aby mieć pretekst do pociągnięcia PIS przed Trybunał Stanu...dlaczego PIS nie mówi ludziom prawdy? nie uświadamia i obnaża spisku ? rzygać się chce!
100 % racji2020.05.15 15:32
Już wiemy kim jest wyborca PO po wpisie pOSŁAnki IZABELI Poseł mówiąc o rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej że jeszcze nie czas „rzucać pereł przed wieprze” ??? ja rozumiem ,, bydło" to zwolennicy PIS-u i inni nie pełło ale od razu tak szczerze do elektoratu PO ,,WIEPRZE" !!! sam Machiavelli POzazdrościł POmysłu i w trumnie będzie się obracał aż do wyborów póki nowy prezydent czaszKOVSKI nie uniesie dłoni i nie wstrzyma OBROTÓW Wyborco PO ,, wieprzu " zdaj egzamin !!! ps. ,,wieprzu" to słowa IZY
ja 2020.05.15 15:13
Potworna hipokryzja Platformy straszyli pandemią i zarażonymi kopertami w czasie wyborów (na maj br.) A teraz będą zbierać podpisy dla nowego kandydata na wybory prezydenckie. Nagle zniknęła zaraza pandemii !
Stana2020.05.15 14:07
Podczas zbierania podpisów nie wolno dotykać długopisu ani listy z podpisami Covid atakuje starsze osoby a lewica -to same starsze osoby na liście poparcia. Wystarczy wręczyć im gozdzik uśmiechnąć się i podpis ,,złapany,, Tak starsi głodni są empatii że gotowi za to zagłosować na samego diabła aby trzymał kwiatki w kopytach. Nie ujmując nic z piękna gozdzikom
PIEM2020.05.15 13:53
W kontekście wyborów zastanawia mnie jedna sprawa, JE Ł. Szumowski powiedział, że wybory w tradycyjnej formie możliwe będą najwcześniej za dwa lata, a tu nagle się okazało że za dwa miesiące będą możliwe, kurde jak ten czas szybko leci, człowiek się nie obejrzał i minęły 22 miesiące
gen. Franco2020.05.15 12:33
Solo soy un idiota.
gen. Franco2020.05.15 13:03
Zmienię sobie nicka bo sok z buraka się pode mnie podszywa i nie biorę odpowiedzialności za to co się ukaże pod tym nickiem. Ale się boją tłuki. I tak co będę miał napisać napiszę. Wy matołki myślicie, że mi zależy na nicku, że muszę być znany? He, he, he... Mogę mieć 10 ksywek i tak naczelny frondowy kretyn nie da rady.
gen. Franco2020.05.15 12:14
Zdaje się, że po tej samokrytyce - jak piszą niektórzy - w stylu czasów stalinowskich, p. Małgosia będzie mogła założyć własną partię o notowaniach wyższych niż PeŁowiaki... Ale czemu się dziwić jej samotności jak szczytem intelektualnych osiągnięć totalniactwa jest określenie: "pani od seksu". Ileż to wtedy było radosnego rechotania w Partii, Matce naszej ukochanej...
jula2020.05.15 12:12
Czy listy poparcia nie powinny być odkażane np. poprzez działanie lamp UV, wówczas może dojść do wyblaknięcia podpisów. Mam wniosek racjonalizatorski dla PO/KO: proponuję użycie ołówków kopiowych, względnie zaczarowanego ołówka.
Valić2020.05.15 12:30
Nie, wystarczy cienkopis marki BiC.
krzysztof2020.05.15 12:10
A dwulicowość rządu który tydzień temu mówił że będą wybory w maju bo nie ma zagrożenia,albo miesiąc temu że wybory to jak zakupy w sklepie? Skąd PiS wziął takiego debila na rzecznika?
gen. Franco2020.05.15 12:07
Z ostatniej "Warszawskiej Gazety", ostatnia strona, cykl "Tweety Tygodnia": "Drażni mnie to, że łapy po państwową pomoc wyciągają także i ci, którzy przez lata, skargi pracowników na śmieciowe umowy i głodowe pensje nazywali "socjalizmem". Nawet nie drażni, skręca. Tomasz"
JaKi2020.05.15 12:07
Może niech rzecznik rządu powie czy rząd zapłaci z własnej kieszeni 5 milionów za wydrukowanie makulatury z kartami do głosowania.
Krzysztof 2020.05.15 12:00
Czyli Duda i inni kandydaci nie zbierali podpisów Hhehhehe Uwielbiam wasz strzały we własne stopy
gen. Franco2020.05.15 12:36
Jakby co do czego to Duda z samego podkarpackiego ma od ręki 100 tys. podpisów. A to tylko w jednym województwie. Ostatnio dostał coś 2 mln a i mógł mieć więcej. Najśmieszniejsze jest to, że PeŁowiaki musiały zmienić kandydatkę. Ot "słuszną linię ma nasza Partia". A podobno to była kandydatka na 102%, zbawienie ludzkości, światłość w każdym domu... Ciekawe co zrobią totalniacy jak nowe rozdanie okaże się "mniej niż zero" w sondażach...
katolicka kretynizacja polski2020.05.15 12:00
No to PiSdzielce mają kolejny problem. Tyle naujadali się na Kidawę, a teraz trzeba od nowa mobilizować się na kolejnego kandydata, preparować haczyki, wymyślać historyjki tworzyć przekazy dnia...
Dam2020.05.15 12:10
Armia trolli już opłacona, dostaną po prostu nowy target. A to, że nawet Kaczyński wstał wcześnie, żeby w telewizji się pojawić pokazuje stan mobilizacji.
\\302\\257\\\\_(\\343\\203\\204)_/\\302\\2572020.05.15 11:59
Ale o co ci chodzi @kak do bosego kaczora?