21.02.14, 07:58Auschwitz (fot. Wikipedia)

Światowe media znowu o "polskich obozach śmierci"!

Brytyjski „The Guardian" napisał, że niemiecka policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy prawdopodobnie służyli w czasie wojny w Auschwitz jako strażnicy. Wszyscy mają od 88 do 94 lat, wszyscy trafili do aresztu.

Artykuł opublikowany na stronie internetowej dziennika wzbudził sporo kontrowersji, gdyż jego autor uznał Auschwitz za… „polski obóz”.

Redakcja „The Guardiana” dość szybko zorientowała się w fatalnym błędzie i sformułowanie „polski obóz” zostało zastąpione na „obóz śmierci”.

To nie pierwsza taka sytuacja, kiedy zagraniczne media piszą o „polskich obozach koncentracyjnych”. Ostatnio takiego sformułowania użył czołowy izraelski dziennik Haaretz. "Ponad 11,400 francuskich dzieci zostało wysłanych do polskich obozów śmierci podczas Holokaustu” – można było przeczytać w artykule. Po interwencji czytelników kłamliwe sformułowanie szybko zniknęło.

Beb/The Guardian/Dziennik.pl

Komentarze

anonim2014.02.21 8:20
Bardzo dobrze, trzeba reagować za każdym razem, by oduczyć bezmyślności i walczyć z kłamstwem.
anonim2014.02.21 8:39
W dniach, gdy izraelski rząd przyjechał się tutaj w styczniu panoszyć, każdy chyba słyszał zapewnienia, iż to nie żaden przejaw braku suwerenności Polski, tylko chęć potępienia "polskich obozów koncentracyjnych". Dokładnie tego samego dnia w reżymowym radiu powiedzieli, iż w którejś wysokonakładowej niemieckiej gazecie znów wspomniano o tych "polskich obozach". Widać wyraźnie, że pijawki zeszły z niemieckiego żywiciela i przechodzą na polskiego.
anonim2014.02.21 8:50
A ile lat ci strażnicy mieli, że trzeba było aż gonić, żeby złapać. Może tu raczej chodzi o jawny atak na Polskę z związaną z wypowiedziami Polityków Brytyjskich. Podobny do tego jaki zastował prokurator wb. Inwalidy II grupy z insynuacji prokuratora generalnego który powiedział #że u niego antysemityzm nie przejdzie" Niektórzy ludzie jak się mówi w znanym przysłowiu - do . . . . by wleźli" aby zostali pochwaleni jak nie mają żadnych sukcesów, przez swoich przełożonych
anonim2014.02.21 10:08
Wojna ich niczego nie nauczyła, a historia kołem się toczy.
anonim2014.02.21 10:19
szwaby kłamią
anonim2014.02.21 11:01
Przy czym podejrzewam, że istnieje nieformalna koalicja między tymi wrogami Polski.
anonim2014.02.21 11:52
Narodowcy idą do europarlamentu ! Mam nadzieję że to załatwią.Bo inni sobie już tyle lat z tym tematem nie radzą. A obrzydliwa propaganda o naszej ojczyźnie trwa.
anonim2014.02.21 15:14
Tu chodzi o zwrot majątku. Dopóki to się nie stanie bedziemy mieli do czynienia z takimi celowymi "pomyłkami". Wiadomo przecież że lobby żydowski ma duże wpływy na różne ośrodki informacyjne, na całym świecie. To nie jest moja paranoja. Oni sami o tym mówią. A na rząd polski nie ma co liczyć. Totalna bezwładność plus co drugi ma żona z tamtej strony kulturowej, to co będzie się teściom przeciwstawiał, kiepsko to widzę.
anonim2014.02.21 17:56
Przedsiębiorstwo Holokaust - Teza obrazująca pogląd, iż holokaust w ostatnich latach stał się dochodowym biznesem, z którego zyski czerpią przede wszystkim Żydzi niepokrzywdzeni bezpośrednio przez zbrodnie hitlerowskie. Jako pierwszy terminu tego użył amerykański naukowiec pochodzenia żydowskiego Norman Finkelstein. Warto przeczytać!