11.10.16, 10:45fot. pixabay

Szanować rodzinę, czyli przeciw satanistycznej przemocy sądów

O władzy rodzicielskiej mężczyzny z sześciorgiem dzieci ma zecydować we wtorek Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia. Chodzi o pana Wojciecha, o którego dramacie informowaliśmy w TVP Info. We wrześniu sąd najpierw nakazał odebranie dzieci i umieszczenie ich w pieczy zastępczej, a później zmienił swe postanowienie, które jednak miało charakter tymczasowy. W sprawie interweniowało Ministerstwo Sprawiedliwości oraz resort rodziny.

Także portal Fronda.pl apelował do władz Polski o interwencję w tej sprawie i przywrócenie normalności, gdzie rodzina nie jest rozrywana z powodu biedy. Oprócz Ministerstwa Sprawiedliwości pierwszą decyzję sądu za całkowicie absurdalną uznało też Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Rodzina pana Wojciecha, która składa się z sześciorga dzieci i babci, zamieszkujących w ok. 40-metrowym mieszkaniu socjalnym w Łodzi, pozostawała pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od grudnia 2015 roku. 

Mamy nadzieję, że cała sprawa zakończy się tak, jak powinna, a zatem pozostawieniem rodziny w spokoju. Dzieciom i opiekunom można pomóc materialnie, ale rozrywanie rodziny nigdy nie będzie pomocą, a jedynie okrutną, satanistyczną wręcz przemocą, podważającą najbardziej fundamentalne ludzkie wartości.

ol/TVP Info, Fronda.pl