07.09.21, 11:31Fot. Jakub Szymczuk / KPRP (via Prezydent.pl)

Szef Gabinetu Prezydenta RP: Duda zawetuje lex TVN

Senat w całości odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, zwaną także lex TVN. - Prezydent mówił o tym wprost, że w tym kształcie jest gotów zawetować ustawę o radiofonii i telewizji - powiedział szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot.

Za odrzuceniem w całości lex TVN głosowało 23 senatorów, przeciwko było 11, od głosu zaś nie wstrzymał się nikt.

Jak z kolei mówił Szrot w rozmowie z Radie ZET, Duda publicznie mówił o swoich obiekcjach względem ustawy.

- Mówił o kwestiach dotyczących wolności gospodarczej, wolności słowa, o kwestiach dotyczących relacji z naszymi partnerami zagranicznymi - powiedział Szrot.

- Prezydent mówił o tym wprost - a ja w jego imieniu komunikowałem to stronie rządowej, politycznej, inicjatorom tego projektu - że w tym kształcie jest gotów zawetować tę ustawę - dodał.

Szrot poinformował także, że w Pałacu Prezydenckimi rozważane jest kilka wariantów w odniesieniu do lex TVN.

- Jeśli znajdzie się w Sejmie większość do odrzucenia wniosku o odrzucenie, które wyjdzie z Senatu, to poprawek w tej sytuacji nie będzie, kształt ustawy jest taki, jaki przyjął Sejm po poprawkach. Prezydent zapowiedział zawetowanie uchwalonej ustawy w tym kształcie, który został przyjęty - poinformował.

jkg/wirtualne media

 

Komentarze

Narodowe czytanie ZNAKÓW2021.09.7 21:47
Pana Dudy nie wybierali platfusi, lgbt, zboczeńcy , zdrajcy ale przymuszeni sytuacją Polacy. Zatem NIC nie jest winien degeneratom i OBCYM . Podobnie ten rynsztok informacyjny z tvn wylewał i WYLEWA nieczystości na niego. Dlatego wkurzająca jest zapowiedź Prezydenta o zawetowaniu ustawy , która chroni Polaków przed kompletnym ZDURACZENIEM , ZDEMORALIZOWANIEM , ZOBOJĘTNIENIEM na rzeczywistość która NISZCZY POLSKĘ i Polaków .Czyżby p. Prezydent NIE ROZUMIAŁ , że mamy WOJNĘ a działalność takich mediów to jawna DYWERSJA WROGÓW nie tylko naszego Narodu ale NORMALNOŚCI i zgoda na NISZCZENIE wszystkiego co polskie. A może zamiast aktorskich popisów i zapraszania do czytania narodowego Pan Duda zapozna się dokładnie z ustawą , która jest zredagowana na podobieństwo praw/ ustaw innych krajów zachodnich. Tu na pewno potrzebna jest umiejętność nie tylko czytania ale ROZUMIENIA. Lepiej aby NIE PRZYKŁADAŁ ręki do OBRONY SZAMBA wylewającego NIECZYSTOŚCI jak "czajka" . Niby oczyszczalnia a ZANIECZYŚCIŁA Wisłę do samego Gdańska. A może p. Duda nie jest już Polakiem ale bezpaństwowcem / eurokratą / globalistą - AKTOREM - liczącym na dobrą posadę W eurokołchozie / pankołchozie po zakończeniu kadencji ?
Krakus2021.09.7 21:59
No widzisz jak boli? A jednak Jarek zmusi "Pana Dudę" do zawetowania :D :D :D
rewers2021.09.7 22:00
Dobrze napisane, ale prezydent powołuje się na jakiś amerykańskich partnerów, zapewne tych kilku czy kilkunastu senatorów, dla których wolność słowa w Polsce jest najważniejsza, ale nie we własnych USA, gdzie prezydenta Trumpa wycina się i cenzuruje w mediach. Tych aktów wandalizmu medialnego w USA nie widzą i nie protestują, choć to ich kraj.
Krakus2021.09.7 21:11
PiS wie, że przegiał, to znów się długopisem wyręczą...
gumowa kaczka2021.09.7 21:05
cały pis,klepali o tym przez całe wakacje,szkoda ,że przegapili inflację
kapral CBA2021.09.7 18:48
ZDRAJCA.
wyborcaDudy-ptaku2021.09.7 20:22
no jasne Panie Prezydencie. Kto bedzie plul na Polakow jak nie obcy kapital w tvn czy innych mediach? Kto Polskich patriotow nazwie falszywie faszystami? a marsze wolnosci marszami faszystow? Kto dorobi nam "gebe" antysemitow i odpowiedzialnych za te zbrodnie i druga wojne swiatowa? Kto nazwie polskich kibicow pilki noznej holdujacych boghaterow Powstania Warszawskiego z 1944 roku kibolami i faszystami? Kto bedzie namawial do tzw. "zwrotu" mienia bezspadkowego zeby biedni Polacy Polakow uprzywilejowanej mniejszosci placic? Moze niedlugo jeszcze "polack jokes" czyli tzw. dowcipy o Polakach czyli przyglupach w tvn beda promowali bo tak jest to odbierane. Zaczely sie wlatach 70 od jakiegos filmu ale w "sopranos" jest ich pelno . Ciekawe jak je tlumaczono po polsku Uprzejmie informuje ze bedzie to zdrada mojego glosu na Pana Panie Prezydencie. Idea jest taka ze takie media szkalujace w naszym kraju maja sie liczyc z naszym zdaniem i dlatego nie maja prawa miec 100 procent udzialow obcego kapitalu. piosenka "Ptaku-splona wozy tvn-u" duzo mowi ps. mnie obrazalo jak w necie ktos Pana nazywal brzydko do.opa i mnie to bolalo
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.09.7 14:31
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
matis892021.09.7 14:18
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
robaczek2021.09.7 13:49
CYRK DLA MAŁO ROZGARNIĘTYCH........................... brawo wy!
katolik2021.09.7 13:25
Ludzie na targu mówią-- teraz zaczął się cyrk z wyszczepionymi, oni nie wiedzą, ze ta trucizna teraz własnie działa i bedzie działać do ostatecznego skutku, smierci. Ludzie mówią, że myśleli, ze to ich ochroni i już mówią że załują, że się wyszczepili !!
Loli2021.09.7 13:23
Zniszczyl reforme sadow, teraz kolejny raz wystepuje przeciwko interesom polski. Oj nie ma polska szczescia do prezydentow. Byl jeden , ktory rzeczywiscie myslal o Polsce to zostal zamordowany
JM2021.09.7 13:45
Jest w kłopocie bo Żydówkę ma za żonę. Gra na dwa instrumenty naraz. Jednak interes Polski powinien być na pierwszym miejscu. Poczekajmy na finał tej sprawy. Jeżeli faktycznie zawetuje to skompromituje się kompletnie i straci zaufanie Polaków.
gość2021.09.7 17:35
Już stracił! sędziowie to ciągle przyPOminają.
Loli2021.09.7 13:19
Kolejny raz pokazuje, ze nieobce mu sa interesy eskimosow. Polska i jej interesy , mimo plomiennych przemowien, sa na dalszym planie.
Alojzy Cedzidło2021.09.7 13:08
Daleki jestem od udawania speca " wszechnauk " Ne wstydzą się przyznać ,że oglądam i TVP i TVN i Polsat . Tylko ślepy i głuchy nie zauważy różnicy w traktowaniu na tych stacjach spraw Polski . Doskonałym przykładem są ostatnie zajścia na granicy z Białorusią . Te kabaretowe wyczyny opozycji wszelakiej , są krańcowo różnie oceniane O ile przekaz TVP odbieram jako normalny , zgodny z interesem Polski i zgodny z prawem , o tyle TVN robi z nas albo z siebie idiotów , bijąc brawo " aktorom "kabaretu , równo z Łukaszenką.. Czasy się zmieniły . Jeśli za komucha dopuszczane w środkach masowego przekazu , będących w rękach PZPR , dopuszczane były tylko komplementy dla władzy o tyle teraz można mówić wszystko nie licząc się z faktami czyli prawdą Pomijam zdanie o moralności bractwa dziennikarskiego , ale jeśli dziennikarz w TVP mówi ,że trawa jest zielona , to w TVN słyszę ,że to nieprawda, bo niebieska z gwiazdkami. No i tera prawa ustawy lex TVN . Tylko w Polsce Polacy nie maja najmniejszego wpływu na, co tu ukrywać , wrogą działalność TVN Francuzi , Niemcy , Hiszpanie , Włosi i reszta Unii maja to z głowy . Tylko my Polacy na kolanach . Senat wstać niema ochoty , Prezydent podobno tez nie .I bądz tu mądry zwykły, jak ja ,{Polaku.
Portofino2021.09.7 13:00
Jak zawetuje, to niech zaraz poprosi o azyl w Izraelu.
AAAtomek2021.09.7 12:57
chałaciarz
nemo2021.09.7 12:54
Uczucie .które ogarnia człowieka prawego, to nawet nie złość i obrzydzenie, ale po prostu wielki żal....serce boli.
PILNE!!!2021.09.7 12:44
na tym zdjęciu to Andrzej wygląda jak gdyby się załatwiał...
😎🥕2021.09.7 12:49
To znaczy strugal kreta
przecież on tak na każdym wygląda2021.09.7 14:41
nic dodać
nemo2021.09.7 12:39
Duda powiedział ,ze Amerykanie ( nie powiedział, żydzi) umiłowali wolność słowa!!! a my ,Polacy ,nie lubimy wolności? ....chyba, że nic nie znaczymy i nasze ustawiczne dążenia do wolności się nie liczą.
katolik2021.09.7 12:35
POLACY- KATOLICY !!!!! NITRAS UJAWNIŁ TAJEMNICĘ< POWIEDZIAŁ PRAWDĘ ----- Nitras:„Uważam, że za naszego życia, może nawet w tym pokoleniu, dojdzie do tego, kiedy katolicy w Polsce staną się mniejszością. Nitras powiedział prawdę- on to wie !! Chwyt reklamowy masono-żydów polega na tym, ze chemią genetyczną wyszczepieni zostali się katolicy-- Abp Gądecki o to zadbał, więc katolicy umrą po chemii genetycznej i masoni SSPIS PO PSL SLD to wiedzą, to jest tajemnica która ukrywaja przed Polakami !!
HENIEK2021.09.7 12:58
Ale którymi Polakami? Bo ja jako Polak i mason jednocześnie od dawna znam tą "tajemnicę".
katolik2021.09.7 13:05
Polacy katolicy----wierni i Księża
Anonim2021.09.7 12:34
PiSdzielce miękkie faje...😁😁😁
YORK2021.09.7 12:23
DUDA.... nie badz ignorantem , bo tylko glupim zostaniesz.
zonk2021.09.7 12:14
Jak wspominał prezydent, nasi przyjaciele z USA, którzy protestowali przeciwko podpisaniu, będą zachwyceni.
Ojjojoj!2021.09.7 12:11
Żal panie Duda, wstyd co pan zrobił z sądami, jak pan mógł pozwolić starym komuchom sadowym rozpier..lać dalej Polskę? Teraz dalej pan działa w ten deseń. Podstarzały chłopiec z plakatu, albo marionetka, do wyboru...
nol2021.09.7 12:43
I jedno i drugie. żal,wielki żal; przejdzie do historii na chwilę ,jako szkodliwy "nikt"
PILNE !!!🥕🥕🥕2021.09.7 12:06
Komisja Europejska wnioskuje o nałożenie kar finansowych na Polskę
nemo2021.09.7 12:45
Jedno jest pewne- PAD nas nie poprze. Co innego w Mołdawii, tam można obiecywać wszelkie poparcie...
Wstyd i hańba2021.09.7 12:06
Lokator Pałacu kolejny raz wzbudza żenadę i niechęć, skazuje Polskę przez swoje działania na rolę podrzędnego, manipulowanego przez górali z Synaju i służby pochodne WSI kraju. Dał samowole sadom, teraz spier..oli kolejne ustawy żeby tylko jego protektorzy byli dla niego dobrzy.
z Kanady2021.09.7 12:02
Po rozmowie z kanclerz Merkel /Niemcy/ sprzeciwił się ustawie chroniącej polski interes,teraz powtórka też chce się sprzeciwić ochronie i obronie Polski. Widocznie pasuje mu aby obcy szkalowali Polskę w niewyobrażalny sposób. Tylko nasuwa się pytanie, kim on właściwie jest?
" z Kanady" ?2021.09.7 13:42
No shit, what's your zip code? Maybe we're neighbors.
z Kanady2021.09.7 16:53
Napisz swój to ci odpowiem.
nie ślepy2021.09.7 12:01
O jakiej wolności gospodarczej pierdzieli? Gdzie jest napisane, że wredne żydy muszą mieć stację w Polsce? Niech se założą u rusków! Partnerzy zagraniczni się znaleźli...a może niech jeszcze ruski u nas stację założą, bo oni też z zagranicy...!
maximow2021.09.7 12:16
Teraz założą.
Adeptus2021.09.7 11:56
Cała koncepcja była bez sensu od początku. Nagrabienie sobie u Amerykanów, danie pretekstu do krzyczenia o walce z wolnością słowa... A i tak gdyby ta ustawa weszła w życie, to TVN bez problemu mógłby ją obejść. Jedyne uzasadnienia, jakie widzę, to jeśli to była jakaś zagrywka taktyczna mająca odwrócić uwagę od jakiejś innej, ważniejszej sprawy. adeptusrpg.wordpress.com
kibic2021.09.7 11:45
W tym temacie gra jak mu Gowin zagra. Wracamy do czasów rządów Pani Zofii - patrz weto dot. ustroju sądów !!!
Anonim2021.09.7 11:39
Miękiszony.....😁😁😁
Jenny2021.09.7 11:39
Dostał opieprz od Amerykanów i pokazali gdzie jego miejsce w szeregu:);) Marzy się jemu międzynarodowa kariera później,tylko kto Anzejka gdziekolwiek będzie chciał?
nol2021.09.7 12:48
Nikt i nigdzie.
Andrzej Du(p)a2021.09.7 11:36
Ogon podwiniety, miejsce w szeregu znalezione….
Anonim2021.09.7 11:36
Pisbolszewicy podkulają ogon.Opowiadają bajki naiwnemu suwerenowi a wystarczy, że ktoś tupnie nogą uciekią gdzie pieprz rośnie
nemo2021.09.7 12:51
No nie jest ani PISo ani bolszewik ; charakterologicznie wygląda na brata Gowina