19.02.20, 12:20Fot. via Pixabay

Szef ,,Iustitii'' liczy już tylko na zagranicę

Szef „Iustitii” nie liczy już specjalnie na „niewdzięczny polski naród”. Lider grupy totalnych sędziów szansę na zatrzymanie procesu reformy wymiaru sprawiedliwości widzi już głównie w pomocy „państw demokratycznych” i Komisji Europejskiej.

- To właśnie działania Komisji Europejskiej i groźba sankcji w wysokości 400 tys. zł dziennie powstrzymały wycinkę naszej polskiej Puszczy Białowieskiej, do której dążyła władza – przypomniał prof. Krystian Markiewicz, prezes stowarzyszenia „Iustitia”, w wywiadzie udzielonym „Faktowi”.

Markiewicz przyznał, że reforma sądów jest konieczna, ale nie przy pomocy „walca” - jak to, jego zdaniem, robi rząd Prawa i Sprawiedliwości. Szef „Iustitii” jest także skłonny zgodzić się z tymi, którzy uważają, że zostali poszkodowani przez sędziów. „Takie są ich odczucia” - uważa.

Uczucie takie i jemu nie było obce. - Sam też byłem stroną, świadkiem i pełnomocnikiem mojej mamy w sądzie. I też przegrywałem sprawy, i też się wkurzałem. Zawsze ktoś przegrywa, niezadowolenie którejś ze stron jest wpisane w system, w którym jedna strona wygrywa, a druga przegrywa – stwierdził w wywiadzie dla tabloidu, dodając (by dodać sobie ducha?), że:- Sędziowie są dziś zjednoczeni jak nigdy przedtem - w przekonaniu, że trzeba bronić praworządności, ochronić niezależność sądów od politycznego sterowania. Ogromna większość sędziów staje po stronie Konstytucji i prawa Unii Europejskiej. Robią to dla nas wszystkich, dla ludzi.

wch/Fakt, w polityce.pl

Komentarze

Lucy2020.02.27 9:33
To nie wiadomo co zwane Iustitia powinno byc rozwiazane ustawa Sejmu Rzeczypospolitej!!!Sedzia jako niezawisły nie powinien nalezeć do zadnych organizacji.Orzeka w imieniu Państwa Polskiego
lena2020.02.19 16:14
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, --------------------------------------------------- Moje kontakt do mnie telefon tu - www.xlove.com.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
Mirek2020.02.19 15:35
Markiewicz nie kompromituj sie .Radze Ci zdrajco przejdz w stan spoczynku.Twoje donoszenie na Wlasny kraj nikomu juz za granica sie nie podoba,WPOLSCE nie ma zastosowania prawo unii MARKIEWICZ.W Polsce obowiazuje POLSKA KONSTYTUCJA I POLSKIE PRAWO MARKIEWICZ
stm.2020.02.19 15:24
Od 1990 r. był czas na zmiany w sądach, ale resortowe dzieci nie dopuściły.Teraz kanalie nie ma odwrotu. I ani krok w tył. Część tych cwaniaczków należy pozbawić zawodu sędziego i rozliczyć. Nie mam zamiaru płacić podatku na te kanale. Wasze tytuły profesorskie zdobyte nie za prace naukowe ale wg zasady wzajemnej adoracji nie świadczą o wiedzy. Wiem coś na ten temat, gdy studiowałem bardzo mądry człowiek , naukowiec nie otrzymał tytułu prof. bo nie był czerwony. Dostawały go ludzie po opinii czerwonych ale nie za wiedzę ani dorobek naukowy. Przez te lata te kanalie tak prowadziły sprawy w sądach, że mordercy robotników wybrzeża, śląska i zamordowanych ponad 140 ludzi patriotów nigdy nie osądzono. Dlatego te stare capy Strzębosze Zoole i nne sk... zamknijcie dzioby i nie denerwujcie uczciwych Obywateli, którym cierpliwość się kończy.
lex2020.02.19 15:00
Oszołom, zdrajca Polski, ludzka kastowa padlina.