05.11.21, 17:09fot. tt/screen/mariusz błaszczak

Szef MON publikuje zdjęcie, jak reżim Łukaszenki chce umożliwić imigrantom forsowanie polskiej granicy

- Białorusini budują nawet specjalną infrastrukturę, by przepchnąć migrantów do Polski. Powstają np. kładki kierujące ludzi na tereny bagienne – pisze na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

Minister obrony narodowej ujawnia kolejne nielegalne działania prowadzone przez reżim Łukaszenki. Budowane są m.in. specjalne kładki, które mają umożliwiać przeprawienie się nielegalnych imigrantów przez tereny bagienne, ażeby sforsować polską granicę

Służby reżimu Łukaszenki stosują coraz bardziej prowokujące działania w ramach działać hybrydowych w stosunku do polskich żołnierzy oraz funkcjonariuszy straży granicznej.

W ostatnim czasie w nocy z 1 na 2 listopada, jak informował resort MSZ, polską granicę przekroczyła grupa umundurowanych i uzbrojonych osób, które były uzbrojone w broń długą. W środę rano w związku z tą sytuacją do siedzimy MSZ wezwany został chargé d’affaires Republiki Białorusi Aleksander Czesnowski.

W czwartek natomiast żołnierz białoruski próbował z pistoletu sygnałowego oddać strzał w kierunku polskich żołnierzy. Broń na szczęście nie wystrzeliła.

Co więcej, jak informuje MON: "100 metrów dalej, pięciu uzbrojonych Białorusinów próbowało zniszczyć ogrodzenie, jednocześnie krzycząc, że zastrzelą polskich żołnierzy. Po wezwaniu na miejsce dodatkowych sił wojska i Straży Granicznej, Białorusini wycofali się".

Od kilku tygodni pojawia się także coraz więcej doniesień wskazujących na czynną pomoc służb reżimu Łukaszenki, które mają pomagać i ułatwiać nielegalnym imigrantom forsowanie polskiej granicy.

Ostatnim takim działaniem są kładki mające ułatwiać imigrantom przedostawanie się przez bagna.

- "Skala zaangażowania reżimu Łukaszenki w eskalację kryzysu migracyjnego jest ogromna. Białorusini budują nawet specjalną infrastrukturę, by przepchnąć migrantów do Polski. Powstają np. kładki kierujące ludzi na tereny bagienne" – czytamy we wpisie szefa MON na Twitterze, do którego załącza zdjęcie jednej z takich kładek.

mp/twitter/media/mon

Komentarze

KKK2021.11.8 14:29
Obowiązkiem katolika jest przyjęcie migranta, jest to nawet zapisane w Katechizmie Kościoła Katolickiego pod nr 2241
rezerwa 862021.11.6 21:18
na film już Błaszczaka nie stać?
jak tu wierzyć PIS2021.11.6 20:48
dziwne, że PIS-owsko-Błaszczykowski MON nie ma ani jednego filmu z tego jak to budują, manipulacji pisowskiej ciąg dalszy
Zawi ...Po 11 ... precz_z_komunia pisze CYT.:2021.11.6 2:47
"Polski cham, antysemita zassany, ośmielony wyłazi ze swych śmierdzących nor i jaskiń i pokazuje swą wszechpolską tępotę umysłową i impotencję… cykl rozpłodowy chama polskiego trwa…" - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - To Kwintet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH-WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, A. MICHNIK i obywatel ZSRR JERZY URBAN. Ich PATOLOGICZNA nienawiść do KK, Polski, Polaków czeka na opis medyczny. Po prostu zgraja CHORYCH SKÖRWYSYNÓW!
Zawi2021.11.5 23:03
Propaganda socjalistyczno-narodowa Frondy przebija PRL jaki pamiętam. Chyba są już na poziomi czasów Gomółki. Jak kurde niby kładka RÓWNOLEGŁA do pasa granicy ma pomagać imigrantom? Może chodzi o to, że kto dojdzie do kładki, ten dostaje medal i może sobie popajacować na podeście? Przecież to typowa instalacja WARTOWNICZA a nie tranzytowa :)
Zawi2021.11.5 22:48
Kładki i tereny bagienne musiały niezwykle silnie pobudzić Autora. Kilku akapitowym tekście wspomniał o nich 4 razy :)
"Na tereny bagienne"2021.11.5 21:00
Uwierzyłeś mu Mariuszu tak po prostu, na pstryk? Nie mając możliwości weryfikacji?
Anonim2021.11.5 20:43
czy q-wa niszczenie instalacji granicznych panstwa polskiego to wystarczający powód do otwarcia ognia,choćby kulami gumowymi??? na co czekać ,aż na sg nasr.aj.ą kacapy?
!!!!!2021.11.5 22:43
Uwaga! prowokator putinowsko-lukaszenkowski!!
Anonim2021.11.5 22:51
pocałuj mnie w du.pe szmaciarzu , w wojsku polskim byłem 12m-cy w 88 r ,a ty fiucie gó.no .zja.dzie byłeś? pewnie w du.pie i gó.no widziałeś chamie gimbusie
hehehe2021.11.6 6:13
W 88 to nie było Wojsko Polskie, dlatego ja się od niego wymigałem ale co do pierwszego to masz rację - jedno uderzenie kijem w barierę i napastnik powinien dostać strzała gazem w pysk albo gumą w gicz :-) A kacap celujący w stronę naszych służb powinien być też wzięty na celownik a ponadto sfilmowany w wysokiej rozdzielczości i pokazany całemu światu oraz polskiej Prokuraturze Generalnej oraz służbom UE i NATO.
Anonim2021.11.6 11:04
no ,ale komendy były wydawane w j. polskim;) innego wojska nie bylo,a wymigać się było ciężko chyba że było się bolkiem ,co to zawsze mówią że żywią i bronią ,ale kłamią w żywe oczy,raptem sie okazywało że sa żniwa i jest jedyny żywiciel
rezerwa 862021.11.6 21:20
a jakie było? matkę i ojca to broniłoby w czasie wojny wojska marsjańskie cze z wenus? jak każdy ogłupiony pisior kłamiesz w 88 służba trwała 2 lata
Anonim2021.11.7 22:39
palant o spr słyszał? po studiach? niedorozwój jakiś?
Anonim2021.11.7 22:41
byłeś zwykłym szwejkiem to trzeba ci było 2 latka tupać hehe w kamaszkach
witia witija nie chlaj tyle2021.11.6 8:58
świniom cza dać ostaf tuż tego pc i dawaj do roboty
qqqq2021.11.6 12:08
Kito wyli niała. Kocie. 12 miesięcy? To to nwet wickiem nie byłeś bo nie miał kto obciąć ci ogona. Pssssssiiiik!
Anonim2021.11.7 22:38
palancie do przyszłego oficera lwp mówisz ćwoku,granat kocie
Po 11 ... lukasz_patrykus...JAN HARTMAN2021.11.5 20:18
"w tym kraju, zabijanie dzieci staje się już nową państwowo-sakralną tradycją!" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . ZEBY NIE BYLO NIEPOROZUMIEN "w tym kraju" tj. kraju bekarcie ONZ-tu IZRAELA. . . . . podpisano: lukasz_patrykus...JAN HARTMAN Tak! To Kwintet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH-WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, A. MICHNIK i obywatel ZSRR JERZY URBAN. Ich PATOLOGICZNA nienawiść do KK, Polski, Polaków czeka na opis medyczny. Po prostu zgraja CHORYCH SKÖRWYSYNÓW!
Szabes szabesem2021.11.5 20:50
ale czy wilczur już nakarmiony?
Po 11 ... lukasz_patrykus...DANIEL PASSENT2021.11.5 20:14
"ciekawe czy jakiś klecha, dostanie w przyszłości, 8 milionów z naszych podatków, od premiera RP na "Park Polaków Ratujących Uchodźców"?" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . Tak! To Kwintet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH-WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, A. MICHNIK i obywatel ZSRR JERZY URBAN. Ich PATOLOGICZNA nienawiść do KK, Polski, Polaków czeka na opis medyczny. Po prostu zgraja CHORYCH SKÖRWYSYNÓW!
Po 11 ... lukasz_patrykus...HERTRICH-WOLENSKI2021.11.5 20:13
"dzień szmalcownika na forum, czas zacząć! ..no, waszym zdaniem, powinni je od razu zastrzelić, czy najpierw trochę torturować?" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . Żydki więcej niż cos wiedza jak zastrzelić dzieciaka palestyńskiego, albo starca Arabusa co szedł z chrustem na plecach. ..... Tak! To Kwintet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH-WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, A. MICHNIK i obywatel ZSRR JERZY URBAN. Ich PATOLOGICZNA nienawiść do KK, Polski, Polaków czeka na opis medyczny. Po prostu zgraja CHORYCH SKÖRWYSYNÓW!
Gdyby Żydów nie było w Polsce. Nigdy.2021.11.5 20:08
Mielibyśmy wiele terenów użytkowych, jak np. w Oświęcimiu. Zaoszczędzilibyśmy miliony na utrzymanie ich muzeum pod nazwą "Gówno nas tenkraj obchodzi". Nie byłoby Grabowskiego, Grossa (przynajmniej w Polsce), Hartmana, Urbana. Passenta, Michnika, Hertrich-Woleńskiego ... Tego gówna co się nam wpyerdala w nasze sprawy. . . . . . . . . I nie byłoby jakiegoś bękarta ONZ-tu Izraela, i byłby tam, i tu SPOKÓJ!
Gdyby Chrystus urodził się w Polsce...2021.11.5 19:45
...wywieziono by go z Marią i Józefem do lasu. A póki co, za niecałe dwa miesiące zasiądą katolicy do wigilijnego stołu, składać sobie będą życzenia, może zaintonuje ktoś kolędę Bóg się rodzi, na stole zastawa dla zbłąkanego wędrowca będzie bo to przecież polska tradycja. Święta - Jezus się rodzi, emigrant i uchodźca, którego ziemscy rodzice uciekali przed represjami Heroda. :))))))))
Dariusz2021.11.5 19:59
Oni nie uciekają przed wojną. Normalnych biednych ludzi nie stać na opłacenie takiej podróży
Anonim2021.11.5 20:35
Typowe dla katolika z Polski tłumaczenie. Polska to deklaracja wiary. Wiara bez uczynków jest martwa
Anonim2021.11.6 22:01
debil ,25 urodziny obchodził mitra palancie, nie jesus hanocri
notka bene2021.11.5 18:23
Rosja nie będzie eksperymentować, a użyje wypróbowanego scenariusza, który sprawdził się już w Czeczenii, Mołdawii, na Ukrainie i w Gruzji. Po perfidnej prowokacji i zmyłce, ruszy z odsieczą „napadniętej” Białorusi, najprawodopodobniej z okręgu Kaliningrad, by po drodze zająć strategiczny Przesmyk Suwalski. Później Putin zgodzi się na niemiecką mediację, która jeszcze nigdy nie rozczarowała jego oczekiwań. Po tej „mediacji” Polska będzie trochę mniejsza, a Kraje Bałtyckie wrócą do „macierzy”. Niemcy po raz kolejny okażą pełne zrozumienie dla argumentów strony rosyjskiej. A w Polsce tysiące brodatych muzułmanów rozpocznie naukę nowego języka od podstaw. Unijni komisarze będą doglądać budowy nowych meczetów i formalności związanych z łączeniem rodzin. Tak powstanie Eurabia, już bez polskich kopalń węgla, ale za to z kebabem i z sziszą (fajki wodne) na każdym rogu ulicy. Uniją flagę uzupełnią półksiężyce, a Traktat z Lizbony uzupełni szari’at. Tak się stanie jak Putin da gazu, a Europa d*** .
Gówno wiesz co Rosja zrobi?!2021.11.5 19:06
"Rosja nie będzie eksperymentować, a użyje wypróbowanego scenariusza"
Gówno wiesz co Rosja zrobi?!2021.11.5 19:33
Kacapy ze s r a j ą się.
Zawi2021.11.5 22:52
Tylko gdzie Żydzi w tej Twojej opowieści? Odkąd pamiętam, byli przyczyną wszelkiego zła i marzyli o opanowaniu Polski a teraz mieliby patrzeć na te meczety i wcinać kebaby?
jerzyb2021.11.5 17:42
Mam nadzieję, że Polska podlicza wszystkie koszty naprawy uszkadzanych barier na granicy i wystawi w końcu odpowiednią fakturę Łukaszence.Należy na bieżąco pokazywać wielkość kosztów i przedstawić temu samozwańczemu prezydentowi.
jurik2021.11.5 18:00
uważaj bo alaksandr ryhorawicz bardzo się przejmie.
Zawi2021.11.5 22:55
Powie, że zapłaci Polsce, jak Polska zapłaci naliczone kary Unii
Anonim2021.11.5 17:40
A taki ciepły człowiek był... Hmm hmm...
oszukany Eumbi pseudo Zomo2021.11.5 17:27
“Nie było jedzenia, wody, codziennie jadłem jabłka i kukurydzę. Ludzie ze strony białoruskiej nic nam nie dają, tylko pytają – kto chce znowu jechać do Polski? Jeśli nikt się nie odważy, biją wszystkich. I ciągle pojawiają się nowi ludzie (migranci – Tribuna.com)” – opowiada Zomo. Mówi, że czuje się oszukany; „Łukaszenka zrobił mi coś złego: zaprosił mnie na granicę, ale nie pomógł. Generalnie wszystko, co dzieje się na granicy, to tajny biznes, w który zaangażowane jest wojsko i milicja. Zabierają ludzi zewsząd i doprowadzają ich do granicy, to jest mafia. Ludzie na Białorusi nie wiedzą, że wojsko to wszystko robi”- cytuje słowa Kameruńczyka tribuna.com
Ta stopniowa eskalacja niewątpliwie2021.11.5 17:27
zmierza do konfliktu. Niech najbardziej aktywne odcinki patroluje NATO. Wtedy Mińsk-Moskwa być może zrozumie, że to jest "line in the sand"!
beton z PIS2021.11.5 17:38
i co "na to" zrobi? sami zaczęliście to ponoście konsekwencje harców przygłupów pisowskich
realista2021.11.5 17:42
Chyba żartujesz. NATO? Poważnie? Taki minikryzys graniczny wystarczył, żeby sojusznicze USA pomyślało o wyrzuceniu Polski z NATO (oczywiście pod innym pozorem, np. braku demokracji czy praworządności w Polsce). Porzucą nas jak Afganistan. Żeby chociaż tyle sprzętu zostawili, co talibom
Gówno wiesz co USA "by pomyślało".2021.11.5 19:04
Szabes dzisiaj, pamiętaj abyś dzień święty święcił
Po 11 ... Maria Błaszczyk2021.11.5 17:22
"A może by tak wybudować mur dookoła Polski?" - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Tak pisze Kwintet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH- WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, MICHNIK i obywatel ZSRR URBACH-URBAN.. . . . . . . . . . . . . . ŻADEN z nich NIGDY i ANI słówkiem nie bąknął o MURZE w Izraelu i o "metodach" jakie Izrael stosuje wobec tych za tym murem. ANI SŁÓWKO KRYTYKI jak mordowane są dzieciaki palestyńskie bombardowane FOSFOREM (made in Germany).
Jenny2021.11.5 17:18
Zainteresujcie się lepiej pisowskim reżimem!
jenny2021.11.5 19:37
Biedactwo pokomunistyczne ⚰
Po 11 ...2021.11.5 17:17
Ta kładka wygląda na starą (brak śladów budowy dookoła - zniszczonej zieleni, gdzie ziemia po kopaniu dołów pod betonowanie słupków etc). Obstawiam, że to stara infrastruktura pomagająca białoruskiej SG w pilnowaniu granicy.
A2021.11.5 17:28
A gdy ktoś wynajmie salę w budynku Kongresu USA, to dla lewaków wygląda jakby obradował Kongres USA (w sprawie Polski oczywiście).
­2021.11.5 18:07
#bepkologika
Po 11 ...2021.11.5 18:18
Ktoś??? To Komisja Helsińska przy amerykańskim Kongresie dyskutowała nad "erozją demokracji na Węgrzech i w Polsce". Komisja Helsińska składa się z amerykańskich parlamentarzystów: dziewięciu członków Senatu, dziewięciu członków Izby Reprezentantów oraz trzech osób wskazanych przez prezydenta Stanów Zjednoczonych. Do jej zadań należy m.in. monitorowanie praworządności i praw człowieka w krajach OBWE.
Niedługo Aleksadr aleksandrowicz2021.11.5 17:12
do imigrantom tyczki do skoku w zwyż, aby sobie potrenowali przeskok przez granicę.