26.02.19, 18:17Zdj. P. Tracz Kancelaria Premiera, domena publiczna (edytowane))

Szef SOP rezygnuje. Kto zastąpi gen. Miłkowskiego?

Generał brygady Tomasz Miłkowski, komendant SOP (Służba Ochrony Państwa) podał się do dymisji. Zrobił to po wcześniejszych ustaleniach z szefem MSWiA, Joachimem Brudzińskim. 

"Pan komendant już od jakiegoś czasu nosił się z decyzją o rezygnacji, jednak miałem do końca nadzieję, że zostanie na stanowisku"-skomentował wiceminister Jarosław Zieliński w rozmowie z Polskim Radiem 24. 

Miłkowski stanowisko szefa Służby Ochrony Państwa objął po powołaniu formacji w miejsce Biura Ochrony Rządu. Według ustaleń reportera RMF FM, Krzysztofa Zasady, komendant zrezygnował prawdopodobnie z powodu niedawnego incydentu z udziałem kierowcy limuzyny premiera. 

Na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji nowego szefa SOP ma powołać Prezes Rady Ministrów.

"Mamy już pewne kandydatury na miejsce Miłkowskiego, ale decyzja należy do pana premiera"- podkreślił wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Andrzej Malik2019.02.26 20:19
A może dwa słowa o incydencie? "Jak twierdzi reporter RMF FM Krzysztof Zasada, przyczyną rezygnacji Tomasza Miłkowskiego mógł być incydent sprzed kilku dni z udziałem kierowcy premiera Mateusza Morawieckiego. Funkcjonariusz SOP miał przyjechać po szefa rządu na jedno z warszawskich osiedli. Będąc na miejscu, przez przypadek miał włączyć sygnały dźwiękowe, nie mógł ich potem wyłączyć. "Kierowca z włączonymi syrenami wyjechał z osiedla i przyjechał do siedziby jednej ze służb specjalnych, tam prosił o pomoc. Gdy wysiadł z limuzyny, ta zatrzasnęła się, trzeba było ściągnąć specjalną ekipę. Po premiera przyjechał inny samochód" - mówił na antenie RMF FM Zasada." Tylko prawda jest ciekawa :-)
Zbigniew2019.02.28 11:05
Ale się uśmialiśmy z tych fachowców. To są wszyscy z rodziny albo znajomki, a znajomości zawodu 0