03.06.21, 12:22Fot. Kudak via wikimedia CC BY-SA 4.0

Szef Wizz Air potępia sankcje lotnicze na Białoruś: ,,to czyni z lotnictwa polityczną zabawę''

Szef Wizz Air Jozsef Varadi stwierdził, że w Mińsku "nie wydarzyło się nic, co mogłoby zagrozić bezpieczeństwu lotu". Jego zdaniem reakcja UE na uprowadzenie samolotu Ryanair przez reżim Łukaszenki jest niewłaściwa, zakaz lotów nad Białorusią nazwał zaś środkiem politycznym.

Niedawno białoruski reżim kierowany przez Aleksandra Łukaszenkę przy wykorzystaniu myśliwca uprowadził samolot linii Ryanair i zmusił go do lądowania w Mińsku pod pretekstem zagrożenia znajdującą się rzekomo na pokładzie samolotu bombą. Po lądowaniu władze aresztowały opozycjonistę Ramana Pratasiewicza. W związku ze zdarzeniem kraje UE zamknęły swoją przestrzeń powietrzną i lotniska dla białoruskich samolotów.

Ta decyzja nie spodobała się szefowi węgierskiego Wizz Aira.

- Nie uważam, że lotnictwo powinno być wykorzystywane jako narzędzie do nakładania sankcji politycznych - stwierdził także Varadi.

Dodał, że takie rozmywanie się względów dyplomatycznych i środków bezpieczeństwa może mieć negatywny wpływ na światowy przemysł lotniczy, który i tak przeżywa trudne chwile w związku z pandemią koronawirusa.

jkg/kresy24

Komentarze

PRAWDA2021.06.3 17:36
Zawsze znajdzie się --jakiś Zboczenec Seksualny --aby wypisywać ---GŁUPOTY --
Prawda2021.06.3 17:35
Ruski rozdaje Kase dla swoich -- Sług ---aby prowadzli --interes dla dobra Rosji i Niemiec jak w 1939 roku ==
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.06.3 14:50
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Sex randki2021.06.3 14:35
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Truteń2021.06.3 13:21
Lepiej żeby lotnictwo było zabawką w rękach polityków?
Portofino2021.06.3 12:43
Stanowisko tego palanta jest oczywiście właściwe i niepolityczne.