07.12.20, 19:33fot. pixabay.com

Szok! Australia. 10 lat więzienia za modlitwę o nawrócenie geja?

Australijski stan Wiktoria zaprezentował projekt ustawy, która uznaje za przestępstwo działania mające na celu zmianę orientacji seksualnej gejów i lesbijek. Ustawodawcy chcą zakazać nie tylko terapii w placówkach medycznych, ale także praktyk opartych na modlitwie. Zdaniem przedstawicieli Kościoła ingerencje prawne poszły za daleko i zagrażają prawu do wolności religijnej.

Chrześcijański think tank Freedom for Faith określił projekt ustawy jako „najbardziej agresywny atak na wolność wyznania w historii stanu Wiktoria”. „To, o co się modlę, z kim i za kogo, to nie sprawa rządu” – powiedział abp Melbourne Peter A. Comensoli w wywiadzie dla „The Sunday Age”. Zaznaczył, że Kościoły chrześcijańskie odrzucają praktyki, w których stosuje się elementy opresyjne czy wręcz przemocowe i starają się współpracować z rządem w ochronie praw osób LGBT, ale „proponowane rozwiązania nie mogą być zaakceptowane”.

W ramach reform, każdemu, kto spróbuje stłumić lub zmienić czyjąś seksualność lub tożsamość płciową, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności lub grzywna w wysokości prawie 10 tys. dolarów, jeśli można udowodnić, że jego działania spowodowały trwałe konsekwencje. Kościoły obawiają się, że będą karane za to, że promują wśród swoich wiernych życie zgodne z wyznawaną przez nich wiarą.

Nowe prawo rozszerza także rozumienie przemocy w rodzinie. Jeśli wejdzie w życie, za takową będzie uważana każda próba zmiany orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej członka rodziny. Ustawa zapewni narzędzia do podjęcia działań prawnych przeciwko swoim bliskim, np. rodzicom.

Ekspert ds. religii z Uniwersytetu w Newcastle, Neil Foster, obawia się, że Komisja Praw Człowieka, po wprowadzeniu nowego prawa, będzie musiała zgodzić się na przyznanie stróżom prawa bardzo szerokich uprawnień, aby mogli egzekwować przepisy. Zaznacza, że członkowie wspólnot wyznaniowych mają podstawy, aby czuć się zagrożeni. „Załóżmy, że ktoś poprosi mnie o modlitwę w intencji zmiany swojej orientacji, a następnie zgłosi organom ścigania, że poczuł się skrzywdzony, to mogę za to odpowiadać karnie” – powiedział się pastor Murray Campbell.

Debata nad projektem ustawy jest zaplanowana na ten tydzień. Partia Liberalna nadal nie zdecydowała, czy pozwolić swoim członkom na głosowanie zgodnie z sumieniem, czy wprowadzić dyscyplinę partyjną. Prokurator generalny Shadow, Ed O'Donohue, wezwał rząd do odłożenia debaty na przyszły rok, aby dać posłom czas na zapoznanie się ze wszystkimi argumentami.

W międzyczasie prawicowe Australijskie Lobby Chrześcijańskie rozpoczęło kampanię na rzecz powstrzymania reform, w ramach której wolontariusze odwiedzają gospodarstwa domowe i namawiają ludzi do wywierania presji na deputowanych, zwłaszcza przed nadchodzącą debatą, aby głosowali za odrzuceniem projektu ustawy.

 

Vaticannews.va/Łukasz Sośniak SJ – Watykan

Komentarze

miki2020.12.8 15:19
Czegoś tu nie rozumiem,jeśli ktoś jest nie wierzący to nie wierzy w moc modlitwy,więc o co chodzi z tym karaniem za modlitwę za geja,to jakiś absurt.Tak boją się modlitwy w którą nie wierzą?
Natalja Siwiec2020.12.17 9:42
Czy życzyłbyś sobie aby Sataniści odprawiali czarne msze w twojej intencji?
Czy "nawrócenie geja" obejmuje2020.12.8 11:23
szkolenie w schodzeniu z pierwszego piętra po rynnie?
inny pytajnik2020.12.8 10:59
No dobrze, ale jak to działa skoro w tegorocznym „stanowisku” czytamy, że dopiero „konieczne jest tworzenie poradni służących pomocą osobom pragnącym odzyskać zdrowie seksualne i naturalną orientację płciową.” https://episkopat.pl/wp-content/uploads/2020/08/Stanowisko-Konferencji-Episkopatu-Polski-w-kwestii-LGBT.pdf? Czy ci biskupi w ogóle wiedzą co piszą?
Torchwood2020.12.8 10:56
"... grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności lub grzywna w wysokości prawie 10 tys. dolarów, jeśli można udowodnić, że jego działania spowodowały trwałe konsekwencje." Gdzie tutaj to zagrożenie? Nikomu dotąd nie udało się udowodnić, że modlitwa ma jakikolwiek działanie, więc nie macie się czego obawiać.
Paweł2020.12.8 9:53
Gustaw jesteś ostro jeb...ty w łeb Nikt nikogo nie zmusza do spowiedzi Rozumiesz coś z tego
zboczenie nie może rządzić2020.12.8 9:26
Myślałem że świat sięgnął dna a tu kolejna niespodzianka Do jakich granic szaleństwa jeszcze dojdziemy Żeby potem zacząć odbijać się ku normalności
Gustaw2020.12.8 8:58
Kośćół powinien płacić odszkodowania za tzw spowiedzi, które to w rzeczywistości są potwierdzałem zła wyrządzanego na innych W zamian ma władze i pieniądzą.
Michał Jan2020.12.8 9:43
To Twój nauczyciel nauczania początkowego powinien płacić odszkodowanie.
Michał Jan2020.12.8 8:35
Coś się tu nie zgadza. Modlić się można i to najgoręcej, byle nie okazało się to skuteczne, bo wtedy 10 lat paki. Gdyż? Jak się okaże skuteczne, to będzie przypał, że jednak pewne sprawy, uznane "ex cathedra" za niemożliwe, jednak możliwe są? No i jak nie są możliwe, to po co straszenie wyrokami za bycie skutecznym? Może ktoś mocny w dialektyce wyciągnie ku mnie pomocną dłoń?
Kik2020.12.8 9:49
Wizja grożącej, realnej kary, usankcjonowanej prawnie działa jak dodatkowy bat, wobec tych osób które oporne są na kłamliwą propagandę i ideologię, a które chcą postępować w zgodzie z własnym sumieniem i wyznaniem. Tych, których poglądów nie da się zdusić przez ośmieszanie, opluwanie i gnębienie, trzeba okiełznać przepisem prawa i ewentualnie uczynić przestępcą. Dodatkowo, pojawia się dylemat moralny dla katolika, który musi przecież przestrzegać prawa, a z drugiej strony modlić się za i nawracać błądzących.
Michał Jan2020.12.8 10:10
Ale tylko wtedy, kiedy ta modlitwa jest skuteczna. A wiadomo, że w Królestwie Niebieskim większa radość z jednego nawróconego grzesznika niż ze stu sprawiedliwych, więc czymże jest 10 lat kicia wobec nagrody Życia Wiecznego? Prawodawca australijski najwyraźniej chce umocnienia wiary wśród katolików (chrześcijan).
Kik2020.12.8 10:57
Oczywiście można to odebrać jako selekcję ziaren od plew, ale w artykule mowa, że już sama próba ma podlegać karze. Co prawda mowa o "trwałych konsekwencjach" tych prób, ale nie wiemy co prawodawca australijski ma na myśli. A co jeśli za tą trwałą konsekwencję będzie uznane np. terapia psychologiczna i leczenie środkami uspokajającymi, z powodu stresu jakiego doznał poszkodowany na skutek rozmowy z księdzem? :) Tak więc przepis ten, może skutecznie odstraszyć nawet „najlepsze ziarno” od podejmowania prób, ponieważ nie będąc pewnym nawet tego jednego nawróconego, perspektywa 10 lat kicia np. dla jedynego żywiciela rodziny, ojca lub matki kilkorga dzieci, może być co najmniej trudna do udźwignięcia. W mojej ocenie, jest to jeden z elementów prześladowania katolików.
Anonim2020.12.8 7:54
Ciekawe czy zakażą też modlitwy myślnej za geja. No ale jak czipa jakiegoś do mózgu wszczepią to kto wie czy myśli nie będą podsłuchiwać. Czas końca tego koszmaru światowego jest bliski.
Michał Jan2020.12.8 9:42
Będzie to podciągnięte pod zbrodniomyśl. Nie sądzę, żeby czipy były konieczne do skutecznego oskarżenia.
pytajnik2020.12.8 7:21
A czy nie lepiej pisać o polskich rozwiązaniach: : "Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )? Walczyć o jeszcze lepszą skuteczność i promować w świecie?
inny pytajnik2020.12.8 11:00
No dobrze, ale jak to działa skoro w tegorocznym „stanowisku” czytamy, że dopiero „konieczne jest tworzenie poradni służących pomocą osobom pragnącym odzyskać zdrowie seksualne i naturalną orientację płciową.” https://episkopat.pl/wp-content/uploads/2020/08/Stanowisko-Konferencji-Episkopatu-Polski-w-kwestii-LGBT.pdf? Czy ci biskupi w ogóle wiedzą co piszą?
infor2020.12.8 7:08
W Australii lewactwo osiąga wysoki poziom debilizmu - dotyczy to zwłaszcza sędziów
leszczyna2020.12.8 10:18
Policjantów też.
N.2020.12.8 6:36
Pytanie z tytułu: 10 lat więzienia za modlitwę o nawrócenie geja? Odpowiedź: Nie. Po prostu manipulacja. Można się modlić za kogo się chce. Ale już nakłanianie kogoś do "zmiany" orientacji jest groźne. Nie da się zmienić orientacji seksualnej (ani namówić kogoś by stał się homoseksualnym, ani by stał się hetero). Takie próby są tak samo groźne dla zdrowia psychicznego jak leczenie raka ziółkami, zamiast profesjonalnej pomocy.
leszczyna2020.12.8 7:07
Zapewne nie rozumiesz, na czym polega nawrócenie. Otóż na tym, żeby przyjąć zasady wiary i żyć zgodnie z nimi. W przypadku homoseksualisty to nie podejmowanie albo porzucenie grzesznych praktyk wbrew naturze i życie po chrześcijansku. Rzecz dotyczy każdych grzechów, nie tylko tych z zakresu etyki seksualnej. Może odniesiesz się do cytatu "każdemu, kto spróbuje stłumić lub zmienić czyjąś seksualność lub tożsamość płciową, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności lub grzywna w wysokości prawie 10 tys. dolarów, jeśli można udowodnić, że jego działania spowodowały trwałe konsekwencje" w przypadku wykonania zabiegów medycznych na ludziach w celu zmiany ich płci, choćby na dzieciach, co przyniosło opłakane skutki zdrowotne? Jakoś nie słychać, żeby ktoś miał być za to karany.
Michał Jan2020.12.8 9:46
Nie rozumiesz mądrości etapu. Jeżeli ktoś zapała pożądaniem do płci przeciwnej, to może mieć to konsekwencje w postaci dzieci. A zostało już dobitnie ustalone, że ludzi na świecie jest za dużo.
Lawendowa Mafia2020.12.8 6:18
Według ks. Oko 40-60% księży to homoseksualiści. A 80-90% księży homoseksualistów to pedofile.
Moly2020.12.8 3:24
Chrześcijański think tank to jest oxymoron
Michał Jan2020.12.8 7:27
Nie osobnikom, którzy nie potrafią przewidzieć najbliższych skutków swoich działań oceniać chrześcijan, którzy stworzyli wielką cywilizację.
Prawda w oczy2020.12.8 2:45
PEDERASTIA to obrzydliwe ZBOCZENIE. Podobnie jak inne "orientacje seksualne LGBT+" pedofilia, zoofilia, koprofilia
N.2020.12.8 6:40
To co wspomniałeś to patologiczne preferencje seksualne. Od orientacji seksualnej różni się to tym, że homoseksualiści nie chcą tylko podniecenia czy seksu, ale chcą z osobą tej samej płci ułożyć sobie życie. Zboczone jest chore, obsesyjne zainteresowanie homoseksualizmem prawicowców, katolików. Nikt przecież cię do tego nie zmusza, nikt nie namawia do zmiany orientacji (czego zresztą nie da się zrobić). Zabawna jest dla mnie wizja takich ludzi jak ty, którzy siedzą sobie w mieszkanku i są cali czerwoni ze złości, że gdzieś tam na świecie facet obściskuje faceta. Nie dotyczy to ciebie, skończ z tą obsesjąXD
Michał Jan2020.12.8 7:30
Naprawdę? A co się działo, jak ujawniono orgię homo w Brukseli? Wszystkie lewusińskie dawaj, na wyprzódki dociekać, który poseł PiS może być "krypto". Kto tu niezdrowo interesuje się sprawami łóżkowymi innych?
abcd2020.12.7 21:32
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
Monika2020.12.7 20:53
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://panieonline.pl/monia89
Polonia Semper Fidelis2020.12.7 20:35
Uwaga! Ten "Anonim" (ostatnio częściej AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Niech robi swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
Polonia Semper Fidelis2020.12.7 20:34
Uwaga! Ten "Anonim" (ostatnio częściej AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Niech robi swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
ceramik2020.12.7 20:33
Czy to możliwe, że Zło stało się tak potężne?
Monika2020.12.7 20:19
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://panieonline.pl/monia89
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.7 20:11
kürwisko rydzyk to jedyna osoba w polskim kk która szczerze mówi do czego dąży! czyli: kasa, władza i pyerdolenie dzieci tzw. pokusa!
a ty kim jesteś?2020.12.7 20:17
może ktoś z abw zajmie się twoimi wpisami, non stop jara cię pedofilia! :)
as2020.12.7 20:05
Bog mowil zeby nie prorokowac albo czekac na koniec swiata ale jak czytam takie rzeczy to jak tu nie rozpoznawac znakow ktore mialy nastapic przed jego koncem (w tym przypadku na przesladowanie kosciola)? Jest to zastanawiajace i smutne zarazem bo Bog tez mowil ze nie musi tak byc, wystarczy sie nawrocic, a coraz bardziej mniejszosc pcha wiekszosc w przepasc.
man.of.Stagira2020.12.7 20:05
Spełnimy postulaty Strajku Kobiet! Piekło Kobiet, już WKRÓTCE. Bractwo Muzułmańskie.
Artur2020.12.7 20:03
Nadchodzi coraz szybciej. Jest już blisko. Te prawa są oznaką bliskości tego dnia, w którym świat zostanie oczyszczony ze wszystkich, którzy czynią obrzydliwość. Każdy, kto ma w sercu zło i nienawiść odejdzie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.7 20:02
9 na 10 tak zwanych pedofilów w sutannach to pedały badania naukowe
matis892020.12.7 19:51
To było oczywiste od lat. Tak samo oczywiste jest że to samo jest i będzie jeszcze bardziej w komunistycznej, lewackiej UE. U nas za lewackiego PISu dzieje się to samo. Ludzie są prześladowani przez massmedia, lewactwo i wywalani z pracy w PISowskim systemie edukacji. Showbiznes też prześladuje ludzi za poglądy prawicowe, katolickie, patriotyczne.
man.of.Stagira2020.12.7 19:46
A NIECH gnije W PIEKLE!
Grizzly2020.12.7 19:37
Co za zyeby! Tak było pod okupacją niemiecką i sowiecką! To jest już bandycki reżim!