15.08.17, 13:00Fot. P. Tracz, KPRM

Szydło: Pomoc finansowa dla ofiar nawałnic

Premier Beata Szydło odniosła się do skutków niedawnych nawałnic. Jak zapewniła Prezes Rady Ministrów, obecnie prowadzone są intensywne działania zmierzające do usunięcia skutków kataklizmu.

"Spotkałam się dzisiaj z ministrami, którzy zajęci są od piątku usuwaniem skutków kataklizmu, który miał miejsce na terenie naszego kraju i również przede wszystkim zabezpieczenia zdrowia i życia mieszkańców, pomocy tym wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują. Od piątku sytuacja jest przez nas monitorowana i kontrolowana. Prowadzone są bardzo intensywne działania. Jestem na bieżąco informowana o wszystkich akcjach, które są prowadzone. Brałam również udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego województwa pomorskiego. Dzisiaj spotkaliśmy się tutaj żeby ocenić po tych 3 dniach sytuację i żeby podjąć decyzję co do kolejnych działań" - mówiła dziś premier podczas spotkania z mediami.

Jak dodawała, podjęto już decyzję o uruchomieniu środków pomocy finansowej.

„Wszystkie służby są zaangażowane i w tej chwili trwa usuwanie skutków tej trąby powietrznej, która miała miejsce z piątku na sobotę. W pierwszym etapie skoncentrowaliśmy się i skupiliśmy się na zabezpieczeniu zdrowia i życia ludzi. To było najważniejsze, a w tej chwili trwa usuwanie skutków tych nawałnic. W sobotę podjęłam decyzję o natychmiastowym uruchomieniu środków pomocy finansowej i te pieniądze spływają już do samorządów. Tutaj jest moja gorąca prośba do wszystkich samorządowców, żebyście państwo jak najszybciej składali wnioski” - powiedziała Beata Szydło.

jsl/300polityka.pl