22.07.20, 12:34Fot. via: Pixabay - Engin_Akyurt

Tak będzie i w Europie. Islamski terror wobec chrześcijan

Państwa islamskie na swoim terytorium prześladują chrześcijan. Celem tych samych państw islamskich, które prześladują chrześcijan u siebie, jest przeszczepienie islamu i jego realiów ustrojowych do krajów cywilizacji zachodniej (głównie Europy), w tym wprowadzenie w krajach cywilizacji zachodu prześladowań chrześcijan.

Jednym z największych sponsorów fundamentalizmu islamskiego na całym świecie jest Arabia Saudyjska (uznawana przez USA za sojusznika. W kraju tym dział policja religijna z rozbudowaną siecią tajnych współpracowników. Na podstawie prawa koranicznego odbywają się tajne procesy, w których czasie osoby, które postąpiły wbrew naukom Koranu, skazywane są na karę śmierci, amputacje, chłostę.

W Arabii Saudyjskiej ambasady krajów skandynawskich nie mogą wywieszać swoich flag państwowych, bo widnieją na nich krzyże. Podobnie w monarchii Saudów nie mogą lądować samolot z logiem linii Swiss, bo widoczny na nim jest krzyż. Podobnie w Arabii Saudyjskiej nie mogą lądować samoloty Czerwonego Krzyża. W 1991 roku żołnierze USA i Wielkiej Brytanii broniący Arabii Saudyjskiej przed agresją Iranu nie mogli praktykować religijnie (brać udział w nabożeństwach, nosić krzyżyków i medalików).

Prześladowania chrześcijan w Arabii Saudyjskiej dotyczą szczególnie 6 milionów robotników z innych krajów pracujących w monarchii. Są to głównie katolicy z Filipin. Nie mogą oni prywatnie w domach oddawać czci Bogu, mają zakazane świętowanie Bożego Narodzenia, muszą przestrzegać Ramadanu – za złamanie przepisów niektórzy z nich karani byli śmiercią.

W szkołach w Arabii Saudyjskiej uczy się dzieci nienawiści do chrześcijan. Jednocześnie Arabia Saudyjska na całym świecie buduje meczety i centra islamskie, których zadaniem jest promocja islamu. Środowiska lewicy i liberałów nie są w stanie dostrzec (albo doskonale dostrzegają i dlatego do walki z chrześcijaństwem ściągają islamistów do Europy) zależności między tym, kto finansuje te meczety, a tym, jak islamski mecenas prześladuje chrześcijan.

Chrześcijanie prześladowani są też w Algierii. Po tym, jak Algieria w 1962 roku odzyskała niepodległość, 900.000 katolików zostało wypędzonych z Algierii do Francji, 700 kościołów i kaplic zostało zamienionych na meczety. W 1976 roku socjalistyczne władze Algierii skonfiskowały Kościołowi katolickiemu należące do niego szpitale i szkoły. W 1993 roku po tym, jak islamiści nakazali innowiercom opuszczenie Algierii, zamachy terrorystyczne, w których muzułmanie mordowali katolików i inne osoby niewyznające islamu.

„Konstytucja Algierii uznaje islam za jedyną religię państwa”. Kodek karny Algierii oparty jest na szariacie. Muzułmanka nie może poślubić niemuzułmanina, dzieci ze związku muzułmanina z nie muzułmanką muszą być wychowywane na islamistów. Wszyscy uczniowie muszą się poddać islamskiej indoktrynacji w państwowych szkołach.

We Francji islamscy imigranci z Algierii deklarują pogardę dla Francji, zachodniej cywilizacji, nienawiść do chrześcijaństwa i potrzebę islamizacji Republiki Francuskiej. To właśnie z islamskich środowisk rekrutują się młodzi islamscy imigranci terroryzujący ulice francuskich miast i przejmujący kontrole nad całymi dzielnicami francuskich miejscowości.

Egipt był krajem chrześcijańskim do czasu najazdu islamskiego w VII wieku, kiedy to rdzenni Egipcjanie Koptowie stali się ludźmi drugiej kategorii zniewolonymi przez muzułmanów. W Egipcie islam jest religią państwową i wszelkie prawo musi być z nim zgodne. Formalnie, ale nie realnie, od 1980 są w egipskim prawie gwarancje wolności sumienia.

Na podstawie 186 artykułu egipskiego Kodeksu Karnego mówiącego o „czynnościach naruszających narodową jedność i spokój społeczny” karana jest konwersja z islamu na chrześcijaństwo. W sądzie zeznania muzułmanina są ważniejsze od zeznań chrześcijanina (więc muzułmanie do woli mogą bezkarnie oszukiwać chrześcijan). Chrześcijanie nie mogą zrobić kariery w administracji, a w innych sektorach są dyskryminowani — praca oferowana jest tylko tym, którzy dokonają konwersji na islam.

Od 1970 wszelkie publikacje dotyczące chrześcijaństwa muszą być cenzurowane. Uczniowie i studenci mają obowiązek przerabiania na zajęciach islamskiej literatury propagandowej. W Egipcie chrześcijanie nie mogą być nauczycielami dla islamskich dzieci ani nauczać żadnych jakichkolwiek dzieci przedmiotów humanistycznych – programy nauczania są antychrześcijańskie i przemilczają chrześcijańską przeszłość Egiptu.

W Egipcie „chrześcijańskie dziewczęta są porywane przez” aktywistów organizacji islamskich (w tym i Bractwa Muzułmańskiego), gwałcone, a potem proponowane jest im małżeństwo i konwersja na islam. Policja chroni przed odpowiedzialnością porywaczy, którzy przez miesiące niewolą i gwałcą chrześcijanki.

Chrześcijanie w Egipcie na każdą budowę lub remont kościoła muszą zdobyć zezwoleń prezydenta Egiptu – od 1975 roku do 2000 roku udzielono tylko 25 takich zezwoleń.

Władze Egiptu są obojętne wobec pogromów dokonywanych przez islamistów, których ofiarą padają chrześcijanie. Karani są za to przez egipskie władze chrześcijanie krytykujący bezczynność władz. Bezkarni są islamiści szerzący nienawiść do chrześcijan.

Prześladowanie chrześcijan w państwach islamskich jest jednym z tematów, wydanej przez wydawnictwo Fronda, pracy „Chrystofobia. 500 lat nienawiści do Jezusa i Kościoła” autorstwa Grzegorza Kucharczyka (doc. dr hab., kierownika Pracowni Historii Niemiec i Stosunków Polsko-Niemieckich Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu).

 

Jan Bodakowski

Komentarze

Jan Radziszewski2020.07.26 22:50
Niedługo tych - radosnych dla nich planów bo nie dalej jak za 3 lata i 2 m-ce O Zb. Nr 71. Nieboszczykowie ukażą się trzeciego dnia. Zapisz: Dzieci Moje, najpierw na niebie, nocą, ujrzycie złocisty, wielki Krzyż. + / Mt 24,30) + Wszyscy i na całym świecie usłyszycie wielki grzmot, powstanie wicher jako trąba morska, wszystko zmiatać będzie, co stanie na jego drodze. Ziemia nagle zacznie drżeć, początkowo z przerwami, a potem bezustannie kolebać się będzie. Gwiazdy będą zmieniały swój kierunek szybko i zupełnie inaczej niż zawsze, widok nieba się zmieni, zginie Duży Wóz, Mały Wóz, wszystko będzie się od siebie oddalać, niebo stanie się inne, nieprzyjemne. Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli. Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierścień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską. Wszystko zacznie płonąć, woda morska i oceanów wrzeć będzie i płonąć jak nafta. Jeśli te dni ciemności nie będą ludzkości odwrócone, wszystko, co żyje na ziemi w tych dniach ciemności zginie. Łaski Miłosierdzia Bożego dostąpią jedynie ci, co Boga mają w sercu, żyją według świętych Bożych przykazań, wierzą sil na wiarą w Trójcę Przenajświętszą, w Niepokalaną Dziewicę Maryję. Tylko oni mogą przetrwać i przez modlitwę i ofiarę swego cierpienia, przetrwają
Ja2020.07.26 22:31
Niechlujnie napisane, z błędami. Niektóre zdania pozbawione sensu.
Viking2020.07.26 20:10
Podziękujmy judemasono lewakom i reszcie demokratów którzy to celowo robią i dążą do tego.
Tymczasem u nas2020.07.22 23:04
"Na Ząbkowskiej i Brzeskiej kręciły się podejrzane typy, a tamtejsze bramy budynków kojarzyły się z legowiskiem tygrysa. W podwórka – studnie, często wyposażone w kapliczki z figurką Matki Boskiej, zapuszczali się wyłącznie najodważniejsi." http://www.imako.com.pl/artykul/praska-subkultura-dzis-po-nowemu,1817
XD2020.07.22 18:15
Jak się pchacie ze swoją "chrystianizacją" tam gdzie was nie chcą to takie są właśnie efekty XD
Monika2020.07.22 21:36
XD"! Jak czytałbyś wstawiony powyższy artykuł, to wiedziałbyś, ŻE SIĘ "NIE PCHAJĄ ZE SWOJĄ "CHRYSTIANIZACJĄ"! JEST ODWROTNIE! ....PRZECIEŻ TAM PISZE, ŻE EGIPT BYŁ OD POCZĄTKU CHRZEŚCIJAŃSKI! ...... TO MUZUŁNAIE SIĘ WEPCHALI Z ISLAMEM... TAK CIĘŻKO BYŁO TO PRZECZYTAĆ???
XD2020.07.23 11:48
Po primo nikt tam nie pisze tylko jest napisane. Przy formie "tu pisze" musiałabyś użyć podmiotu i powiedzieć kto i co pisze. Jeśli miałaś na myśli Bodakowskiego to on już nie pisze, bo napisał i nawet to opublikowano. A co do treści, Jezus według konsensusu historycznego pochodził z Nazaretu a to niestety nie jest Egipt tylko Izrael. A "prześladowania" chrześcijan przez pierwszych 300 lat n.e. polegały na lokalnych sporach z Żydami. Nagle pojawiła się inna koncepcja wiary która wyrosła z judaizmu. Nic dziwnego, że się Żydzi wkurzali – tak ja i Wy dziś uważacie że są "liberalni katolicy" którzy "psują" waszą religię, tak i wtedy nagle pojawiło się sporo ludzi, którzy "psuli" judaizm swoją wiarą, że Jezus zmartwychwstał i do tego jest zbawicielem. No kosmos. Dlatego pierwsi głosiciele nauk chrześcijańskich byli tak jakby heretykami. Poźniej weszła polityka, zjednywanie sobie wyznawców jednej religii, tępiąc drugą. Tak jak dziś pan Prezes zjednuje sobie katolików, żeby wygrywać wybory. A później to już była otwarta nienawiść i prześladowania chrześcijan, aż do momentu kiedy to chrześcijanie zaczęli prześladować "heretyków" którzy "psuli" im religię. A wszystko to jedna wielka polityka, która manipuluje ludźmi wierzącymi w różne rzeczy. I tak to się toczy do dziś, historia zatacza koło i ciągle gdzieś na świecie prześladuje się ludzi za to w co wierzą, kim są, kogo kochają i jaki mają kolor skóry. Wy też to robicie obecnie z homoseksualistami :) Spróbuj postawić się na miejscu drugiego człowieka, a zrozumiesz czym jest tolerancja :)
JP22020.07.22 15:17
Dlatego należy walczyć z każdą religią?
Iwona2020.07.22 21:41
"JP..." !... Brednie piszesz, Lechu K....! Należy walczyć, ale z głupimy twoimi wpisami! Bądź sobie tym :...."ateistą, durnym gejem.. i odstaw się od nas...! Najlepiej odstaw się za ...Ural!
Egipcjanin2020.07.22 13:47
A polscy chrzescijanie masowo jezdzili (i chyba jezdza) do Egiptu, zeby zostawiana tam swoja kasa pomagac w przesladowaniach. Ot, taka mentalnosc Kalego, no albo PO.
Anonim2020.07.22 14:14
A Polacy we własnym kraju zamiast robić zakupy w Polskiej sieci sklepów to biegną do Lidla , Kauflanda , Biedronki - bo tam to lepsze bo zachodnie HA,HA. To dopiero mentalność, zlituj się Boże.
Kauflandu2020.07.22 14:19
u.s.
Anonim2020.07.22 14:48
Ganze gal mein Freund
Irek2020.07.22 22:01
Wspólczuję ci , że kupujesz w tych sieciach handlowych! Ja z rodziną kupuje polskie przetwory i warzywa! Wiem. co jem!
Anonim2020.07.22 21:43
AJ, waj....Głupstwa! Kiedy ci się to przyśniło? Gdzie to pisz?....
JS2020.07.22 13:34
I o tym musiał wiedzieć Elon Musk, bo jego pancerne, okropne w wyglądzie auto jako pierwsze wyszło na przeciw rzeczywistości z filmu Mad Max. Dziwne, że inne firmy nie robią czegoś podobnego. Ale one nie mają dostępu do wiedzy a właściwie planów o przyszłości. Króluj nam Chryste ! Nie pozwólmy zbudować antyChrystowi imperium w Polsce ! Pozdrawiam
robczek 4.02020.07.22 13:33
STRASZYMY patusków z pis ;] STRACH najlepszym przyjacielem rzadzacych ;] KLAPA NA EU to trza zakrywać inymi tematami ;] NO ŚLICZNIE SIE DAJECIE RUCHAC W D.... slicznie!!! az mlaska!!!!1
Kazimierz2020.07.22 21:58
Lechu K. " robaku"4,0" !... PO CO TO PISZESZ ?!...NIKT CI W TE TWOJE BREDNIE NIE UWIERZY!... NIE BIERZEMY POD UWAGĘ TYCH BZDUR, CO PISZESZ! ...NIE WYSILAJ SIĘ...! JESTEŚ ZEREM..."! WIDAĆ ŻE CHCESZ CHOCIAŻ TROCHĘ SIĘ POCIESZYĆ, DLATEGO TAK PISZESZ! ... TYLE TWEGO! ....JAK SIEDZIAŁEŚ W SWOIM SZAMBIE, TAK SIEDZISZ! ....I KLOPS! Lepiej, Lechu, lecz nogi i swego wątpliwego robaczka, bo rozum leczyćjest już za późno...!
Idź do pośredniaka Bodakowski2020.07.22 13:24
Mniej więcej od 2006 roku czytam tego rodzaju brednie o tym jak to "ma być gdy przyjdą".
Anonim2020.07.22 13:35
Proponuję Tobie wycieczkę solo do tych dzielnic w Belgii, Francji , Szwecji , Niemiec gdzie rządzą islamiści - bohaterze i wtedy się dowiesz
Tobie proponuję2020.07.22 14:17
spacer po ulicy Brzeskiej na warsiaskiej Pradze. Najlepiej w sobotę wieczorem.
Idź do pośredniaka Bodakowski2020.07.22 15:55
A ty co o tej godz. w domu robisz?
A na Brzeskiej którzy rządzą?2020.07.22 23:03
"Na Ząbkowskiej i Brzeskiej kręciły się podejrzane typy, a tamtejsze bramy budynków kojarzyły się z legowiskiem tygrysa. W podwórka – studnie, często wyposażone w kapliczki z figurką Matki Boskiej, zapuszczali się wyłącznie najodważniejsi." http://www.imako.com.pl/artykul/praska-subkultura-dzis-po-nowemu,1817
Anonim2020.07.22 13:05
A czyja to wina , że Islam rozlewa się na Europę ?. To tylko i wyłącznie wina Europejczyków , że odeszli od Boga na rzecz bałwana zwanego: mamona , seks, dragi, zboczenia. Ale za kilka lat ( TAK!!!) ,jak w Belgii, Szwecji,Francji wygrają wybory do parlamentów tych krajów partie islamskie , i wprowadzą szariat to wtedy dopiero Ci wszyscy obecni piewcy neoliberalizmu będą uciekać chyba na księżyc. Szkoda tak naprawdę rdzennych normalnych zwykłych mieszkańców tych Państw, którzy tam zostaną i będą traktowani przez najeźdźców jak niewolnicy . Ale sami na to pozwolili przymykając oczy na politykę prowadzoną prze lewaków przez długie lata.
jarek2020.07.22 12:58
Dlaczego niegodziwości członków i hierarchów Kościoła Katolickiego nazywa się zgrzebnie Chrystofobią?
Darek2020.07.22 14:08
Przeczytaj tę książkę a na pewno znajdziesz odpowiedź
Witold2020.07.22 22:07
"jarek" Co ty powiesz??? A dlaczego ty nic nie kumasz... i odwracasz "kota ogonem"? Nie rżnij gorszego głupa niż jesteś!.
MT(*)2020.07.22 12:49
Zachód Europy, zanurzywszy się na własne życzenie w krainie islamskiej "szczęśliwości", skończy tak jak skończyć powinien.
Prawda2020.07.22 12:43
Jak narazie to synuś patrioty prezesa, terror sprowadził na kobietę. ale o tym cichosza! Ciiiii! Jak w ZSRR!
Emil2020.07.22 22:09
Nie bój się pomówień i kicia ! Napisz nazwiska!