02.07.20, 09:25Fot. Platforma Obywatelska via Flickr, CC 0

Tak łatwo nie będzie! Jeden na trzech wyborców Hołowni nie poprze Trzaskowskiego?

Wygląda na to, że nadzieje sztabu Rafała Trzaskowskiego na szybkie i łatwe przejęcie głosów Szymona Hołowni są (pomimo jego deklaracji zagłosowania na kandydata KO) zdecydowanie przedwczesne. Jak pisze „Rzeczpospolita”, przynajmniej co trzeci wyborca Hołowni będzie dla Trzaskowskiego trudny do pozyskania.

Rzeczpospolitej” udało się dotrzeć do badań, które przeprowadził sztab prezydenta Andrzeja Dudy. Wynika z niego, że około 800 tys. wyborców, którzy oddali swój głos na Szymona Hołownię w pierwszej turze wyborców prezydenckich, może zrezygnować z udziału w II turze lub zagłosować na urzędującego prezydenta.

Do co trzeciego wyborcy Hołowni przemawiają argumenty, że wygrana Trzaskowskiego oznacza paraliż na linii prezydent-rząd – pisze dziennik. Część z nich docenia też programy, które wprowadzone zostały w trakcie prezydentury Andrzeja Dudy, dla innych z kolei istotna jest kwestia LGBT.

Jeśli sprawy rzeczywiście mają się tak, jak twierdzi "Rzeczpospolita", przed Rafałem Trzaskowskim stoi bardzo trudne zadanie. Pozostaje mieć nadzieję, że między innymi dla katolików, którzy poparli w I turze Hołownię, wartości takie jak wiara i rodzina są naprawdę istotne i nie będą oni popierać w II turze kandydata, który patronował paradzie LGBT. 

dam/rp.pl,Fronda.pl

Komentarze

Piotr Nowak2020.08.1 20:41
Mamy 3 lata do następnych wyborów. Co jest do roboty ?! No więc dobrze... jak, wobec tego pozbyć się tego wrogiego, rozkładającego Polskę od 25 lat elementu? To bardzo trudne zadanie. I należy je przeprowadzić wieloetapowo. Po pierwsze, na początku musi być odsunięta od władzy PO i wszyscy desygnowani przez nich ludzie. To zostało przeprowadzone, bo taka była wola w narodzie. PO prawdopodobnie sama się szybko zlikwiduje, bo jest to partia władzy, stanowisk i kręcenia lodów. A możliwości tego właśnie się wyczerpują. Po drugie, trzeba się pozbyć tego, co ja nazywam Układem i Systemem (sądownictwo, media, uczelnie wyższe, nauczyciele szkół średnich, samorządy i urzędnicy odmawiający posłuszeństwa Państwu). Musimy odzyskać samorządy ! Widać już światełko w tunelu. To dobry prognostyk na przyszłość !!! Dopiero wtedy wyrwiemy się z tego postkomunistycznego potrzasku i rozpoczniemy odbudowywać siłę własnego Państwa. W sejmie trzeba zbudować taką siłę, najlepiej jedno-partyjną, lecz w ostateczności również koalicję, by można dokonać zmiany Konstytucji. Wyraźnie określić republikański charakter Polski, oznaczyć nietykalne, strategiczne sektory państwa i wyraźnie określić, że podmiot – obywatel, jest najwyższą władzą i państwo musi dbać o jego dobro. Państwo jest bogate bogactwem swoich obywateli – to też musi być w nowej konstytucji. Jak i też stanowcze podkreślenie prawa własności, by w końcu przerwać to haniebne rozkradanie Polski i Polaków. Tylko wtedy odzyskamy suwerenność i zbudujemy swoją siłę i potęgę. Potencjał przecież mamy. Temu chyba nikt nie zaprzeczy. Obyśmy mieli dostateczną wolę dokonania tego !
Czarek2020.07.2 10:53
Prośmy naszą ukochaną Mamę Maryję o pomoc w tej walce z mocami kłamstwa i ciemności.To paradoksalnie istotne dla Dudy aby frekwencja była duża. O ile elektorat PiS pozostanie zmobilizowany to wyborcy PO będą ogromnym wsparciem dla Andrzeja Dudy. Jego szanse wciąż rosną, z korzyścią dla Polski, więc szansa na ogromny sukces jest bardzo duża. Wygrana przy rekordowej frekwencji to bardzo, bardzo silna legitymacja do wprowadzania zmian.
Polak Ateista Dumny Gej2020.07.2 10:48
Sondaże dudy zawsze były przeszacowane pokazała to I tura i tak samo będzie w II
Hołownia mnie zdradził2020.07.2 10:47
Rysio Petru przy tych typach to był honorowy, fajny gość - tylko nie potrzebnie zadał się z babami Pochewkami
Anonim2020.07.2 10:36
Z wypowiedzi Jarubasa wynika, że nie było z nimi umowy co do głosowania na jednego kandydata. Wynika stąd, że takie a nie inne wyniki poszczególnych partii, odzwierciedlają wielkość ich elektoratu.
Jasne:)2020.07.2 10:48
Znów jakieś sztuczki socjotechniczne stosujesz. To co piszesz to bzdura. Czy którykolwiek z nich może przyznać że bierze udział w oszustwie? Nigdy tego nie zrobią. Czy Soros lu Tusk albo Putin ujawnili kiedykolwiek swoje prawdziwe intencje? Nigdy. Za to ich działania mówią same za siebie. Efektem działań Tuska jest uzależnianie polskiej gospodarki od Niemiec (Arriva - oddział Deutsche Bahn przejął za zgodą Trzaskowskiego część rynku przewozów w Warszawie, dzięki działaniom Tuska odżył niemiecki przemysł stoczniowy, a Bosh zlikwidował w Polsce produkcję zakupionego Zelmera)
loou2020.07.2 10:31
z dwojga złego wolę Dudę
Polak Ateista Dumny Gej2020.07.2 10:18
Koniec Budynia bliski
Bianka2020.07.2 10:06
Szok! Mam na pulpicie link do TVN24 ale ich poziom kłamstwa i manipulacji już przekroczył poziom alarmowy w mojej głowie! Chore! Zawodowi Kłamcy! A Polacy w to wierzą, słuchając tylko tego medium.
Janek2020.07.2 10:10
Problem polega na tym że oni też w to nie wierzą. Traktują te kłamstwa jako naboje do swoich karabinów. Jaki rynsztok popłynął ostatnio przez społeczeństwo z TVN to się nie da opisać. Nie da się tego słuchać. To tak jakby stada orków zostały stworzone w czeluściach tvn i wypuszczone na ulice.
XYZ2020.07.2 11:02
A coś konkretnego ,o jakie kłamstwo chodzi?
ryszard2020.07.2 9:57
Żaden rozsądny Polak go nie poprze. Czasami może i dobrze, na jedną czy dwie eskapady. znać kolesia, który ma wszystko w dvpie. Ale żeby mu powierzyć losy państwa - trzeba by być niespełna rozumu.
Anonim2020.07.2 10:57
Miałem dziś okazję pooglądać wystąpienie p. Mentzena (Konfederacja) w porannym programie "Jedziemy" (TVP Info, g. 07:12). Pytany przez red. Rachonia na okoliczność wyborów, do której perspektywy jest mu bliżej, Trzaskowskiego czy Dudy, "wił się jak piskorz" i dał odpowiedź wymijającą, że obaj kandydaci "be" i lepiej - jak zrozumiałem - zachować neutralność światopoglądową. Można sobie to obejrzeć. No, p. Mentzen ma stopień naukowy doktora zatem głupi nie jest a w każdym razie nie powinien. Rozumieć więc musi skutki swoich decyzji. W nadchodzącym głosowaniu nie ma czegoś pomiędzy. Nie oddając głosu na Dudę oddaję tym samym na Trzaskowskiego nawet jeśli jest to wstrzymanie się od głosu. Czy się to komu podoba czy nie - taka jest właśnie rzeczywistość. Zatem biorąc domniemany przeze mnie stopień inteligencji p. Mentzena, wnioskuję, że ponieważ debilem nie jest, jest sowiecką swołoczą, bo skutki wyboru Trzaskowskiego będą takie, że wchodzimy w obręb dominacji niemiecko-sowieckiej. I żadne zaklęcia tego nie zmienią. Wypowiedź p. Mentzena jest dla mnie kolejny dowodem na to, że Konfederacja jest agenturą sowiecką. Chcę przypomnieć Konfederatom co się tak szczycą swoją katolickością, tak wielką, że nawet p. Godek nie była w stanie jej sprostać... he, he, he... że w Fatimie Matka Boża przestrzegała przed jednym państwem, a mianowicie przed Rosją. Nawet nie przed Niemcami, nie przed USA, nie przed Chinami, tylko właśnie przed Rosją, że jeżeli Rosja nie zostanie ofiarowana Jej niepokalanemu sercu to swoje błędy Rosja będzie rozprzestrzeniać... eksportować na cały świat. I widać to dziś po tym co dzieje się na Zachodzie Europy czy w ostatnim czasie chociażby w USA. Widać Konfederaci błędy Rosji popierają.
Arek2020.07.2 9:55
Dlatego że Hołowni udalo się pozyskać poparcie wyborców prawdziwie katolickich, którzy nie popierają nacjonalistyczny, zakłamany, żądny pieniądza nie szanujący Ojca Świętego Franciszka i pogardzający nauką JPII polski pseudokatolicki kościół katolicki większość wyborców zagłosuje na Pana Trzaskowskiego
Franciszek2020.07.2 10:07
Niestety, gdyby nie ta historia z masturbacją dzieci. To jest mur dla katolików. Poparcie Trzaskowskiego, który popiera te zalecania to gigantyczny problem dla chrześcijan, nie tylko katolików.
Irena2020.07.2 9:53
Polscy katolicy NIGDY nie zagłosują na lewaka Trzaskowskiego
Anonim2020.07.2 9:49
W ogóle wyborców Hołowni nie rozumiem. Hołownia to niby wielbiciel zwierzaczków, natomiast Trzaskowski, w centrum bogatej Warszawy głodził kozy, tak że pozdychały! A Hołownia daje mu poparcie, przecież to jakiś koszmar?!
Czarek2020.07.2 9:46
Trzaskowski to ogrom zła, które może popłynąć naszymi ulicami w przypadku jego wygranej. Potrzebujemy ogromnej mobilizacji.
Arek2020.07.2 9:44
To naturalne. W końcu Hołowni udało się uzyskać poparcie wielu katolików, którzy nigdy w życiu nie zagłosują na kogoś kto walczy za pomocą kłamstw i bluzg słanych przez sok z buraka. Wiemy, kto jest ojcem kłamstwa. Trzaskowski to zaprzeczenie wartości chrześcijańskich. Jednak popieranie zaleceń WHO w zakresie demoralizacji dzieci jest haniebne i obrzydliwe. To jest ogromy mur, nie do przeskoczenia nie tylko dla chrześcijan.
Oszykany wyborca2020.07.2 9:44
Szymon Hołownia na spotkanych okłamywał nas... jego wyborców. To co w artykule mnie nie dziwi, ja też nie idę na wybory i na Szymona już nie zagłosuje. Oszust!
Lulek2020.07.2 9:43
Agresywny Trzaskowski dyletant , leniuch i kłamca... a podobno wykształcony? I co to za argument. Duda też wykształcony, ale nie ma tak podłego charakteru i negatywnych cech jak ten cwaniaczek i karierowicz.
Matka Polka2020.07.2 9:37
W tym jedyna nasza nadzieja.