23.11.17, 19:15Screenshot Twitter / fot. własne Dominik Tarczyński

Tarczyński: Szczerba okazał brak szacunku dla polskiego prawa, Sejmu oraz Polski

„To, co zaprezentował poseł Szczerba, nie było niczym innym, jak złamaniem godności polskiego parlamentu, złamaniem zasad parlamentaryzmu, okazaniem braku szacunku dla polskiego prawa, dla polskiego Sejmu i dla Polski” - powiedział dziś na antenie Radia Maryja poseł PiS Dominik Tarczyński w programie „Aktualności dnia”.

Poseł Szczerba rzucił na ziemię projekt polskiego prawa. To jest coś więcej, niż tylko kawałek papieru. To jest coś więcej, niż tylko napisane literki. To jest projekt polskiego prawa.”

- podkreślał Tarczyński.

Skomentował tym samym wczorajsze zachowanie posła PO Michała Szczerby, który w trakcie dyskusji w Sejmie nad prezydenckimi ustawami o KRS i SN rzucił na ziemię druk z projektami ustaw, uderzył też nimi protokolantkę. Co ważne – na drukach znajdowało się godło RP.

Ten projekt był przygotowywany przez osoby wybrane przez przedstawicieli narodu. Poseł Szczerba nie zrobił przykrości ani Prawu i Sprawiedliwości, ani rządowi, samu sobie, tylko pokazał brak szacunku dla Polaków. Mówię to świadomie, dlatego że zrobił to z premedytacją, zaplanował to. Tak, jak rok temu rozpoczął potężny konflikt, tak teraz także chciał zaistnieć, ponieważ gdy nie ma merytorycznych argumentów, pozostaje tylko i wyłącznie awantura. To nie jest opozycja, to jest destrukcja”

- podkreślił Tarczyński..

Dodawał, że to gest bezsilności oraz frustracji. Mówił również:

Przypomnę słowa, cytując […] jeszcze wtedy prominentnego działacza Platformy, marszałka Stefana Niesiołowskiego, który powiedział: „jak se wygracie, to se wszystko przegłosujecie”. On to powiedział publicznie do posłów Prawa i Sprawiedliwości wtedy, kiedy my byliśmy w opozycji. Ta ich buta, ta ich duma, ta pewność, że będą rządzić wiecznie, że tylko oni mają prawo być wybrani i tworzyć rząd, pokazała, jak bardzo mylili się i teraz bardzo mocno to przeżywają.”.

Poniżej film ukazujący opisane zachowanie Szczerby:

dam/radiomaryja.pl,Fronda.pl