08.09.15, 09:59(fot. flick, Piotr Drabik)

Tekstów o uchodźcach nie skomentujesz. Agora blokuje

Jak informuje portal "niezalezna.pl" w czwartek zamknięto możliwość zamieszczania komentarzy przy informacjach o uchodźcach na portalu Gazeta.pl, a w piątek na serwisie Wyborcza.pl.

Zarówno serwis gazeta.pl, jak i wyborcza.pl należą do spółki Agora SA. Jako powód zamknięcia możliwości zamieszczania komentarzy przy takich informacjach, podano pojawienie się "agresywnych treści propagujących przemoc, sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej".

- Od czwartku nie można też komentować informacji o uchodźcach na Gazeta.pl - informuje sewis press.pl.

"Z powodu wyjątkowo agresywnych treści propagujących przemoc, sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, etnicznej i wyznaniowej, zamykamy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach" - taka informacja pojawia się przy tekstach o kryzysie związanym z napływem uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki w serwisie Wyborcza.pl.

KZ/Niezalezna.pl/press.pl

Komentarze

anonim2015.09.8 10:16
No i dobrze. Przecież gazeta.pl słynie z hejterskich komentarzy, a to, co się wyprawiało tam na temat imigrantów, przekraczało już wszystkie granice (to były głosy, że imigrantów należy wymordować, głównie w brutalny i wydumany sposób).
anonim2015.09.8 10:23
Aż sprawdziłem, faktycznie jest komunikat pod postami: "Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym."
anonim2015.09.8 10:32
No cóż może Masoni z GW i Agory boją się, że już ukręcili sobie sznur z powroza na swoją szyję i jak dalej źle pójdzie to mogą go im założyć go na szyję
anonim2015.09.8 10:35
Przecież Michnik już w 90-tych latach przyznał się, ze boi się "ciemnego ludu spod Jasnej Góry"...I niech tak zostanie. Natomiast zablokowanie komentarzy precyzyjnie obnaża całą hipokryzję tego "organu". Bardzo nowoczesnego i otwartego na dialog...Boją się prawdy i tyle.
anonim2015.09.8 10:56
Wyborcza tolerje wyłącznie nienawiść rasową i wyznaniową wobec Polaków i Katolików. Aha - no i PiSu.
anonim2015.09.8 11:43
Michnik realizuje podstawowe hasło Rewolucji Francuskiej: "Wolność słowa tak, ale nie dla wrogów wolności". W ostatniego doniesienia wynika także dobra wiadomość, że już nawet niektórzy czytelnicy GW są wrogami wolności.
anonim2015.09.8 11:49
@marekwu Fronda też usuwa komentarze i blokuje konta użytkowników, ja mam chyba 3 konto a nigdy nie zniżyłem się do chamstwa niektórych fanów tego portalu wyzywających na lewo i prawo, czy ostatnio namawiających do zatapiania łodzi z imigrantami. Rozumiem że Twój komentarz odnosi się też do działań fronda.pl?
anonim2015.09.8 16:22
Koniec świata! To te nienawistniki z GW co to nieustannie plują na katolików nie kochają muslimów...? Ale żeby komentarze blokować całkowicie...? Toż to jest sięgniecie po gilotynę u naszych "postępowców"...;-) @marekwu, JakiśCzłowiek, AMC +++