04.11.19, 20:19Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Terlikowski ujawnia: Wypowiedź ks. Kłysa została zmanipulowana

Redaktor Tomasz Terlikowski ujawnił, że Wirtualna Polska zmanipulowała wypowiedź rzecznika kurii łódzkiej, ks. Pawła Kłysa w sprawie księży z Bełchatowa. 

Przypomnijmy, że w jednym z bełchatowskich kościołów 13-latek wypluł hostię. Wypowiedź rzecznika prasowego łódzkiej kurii w tej sprawie wywołała sporo kontrowersji. 

Według Wirtualnej Polski, ks. Paweł Kłys miał stwierdzić, że wezwanie przez księży policji wobec możliwości profanacji przez 13-latka było „całkowicie nie na miejscu”, a o ewentualnych konsekwencjach wobec księdza zawiadamiającego zadecyduje arcybiskup. Tomasz Terlikowski ujawnił na Twitterze, że wypowiedź duchownego mogła zostać zmanipulowana. 

"Rozmawiałem z ks. Pawłem Kłysem, rzecznikiem Kurii łódzkiej. Wirtualna Polska zmanipulowała jego wypowiedź"-napisał Terlikowski. 

"To nie ksiądz mówił o karach, on na zadane pytanie o kary odpowiedział, że to w gestii biskupa. Nic jednak nie wskazuje na to, by kary były, bo księża bronili Pana Jezusa"-dodał katolicki publicysta.

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

Dostał pałą, połknął2019.11.5 9:27
Ksiądz + pała = połykanie
demon drugiego rodzaju 0/8/152019.11.5 2:42
Wiedziałem! Po prostu wiedziałem! Manipulacja i tyle!
Maz2019.11.5 1:40
O, to WP zaliczyła kurs w G. Wybiórczej, zwanej ostatnio gazetą czerską. Gazeta ta wiele lat temu opisała w "skrócie" rozmowę jakiegoś dziennikarza z ówczesnym niemieckim kardynałem Karlem Lehmannem, chodziło o pontyfikat Jana Pawła II. Otóż na własne oczy przeczytałam wtedy (to był jeden z ostatnich razów, kiedy kupiłam tę gazetę), że kard. Lehmann powiedział, iż papież jest już na tyle stary i schorowany, że sam powinien wiedzieć, że jest pora, by odejść z urzędu. Kilka dni później przeczytałam w jakiejś innej gazecie relację z tego spotkania (to było na jakimś kongresie czy konferencji w Niemczech). I co przeczytałam? A to, że kardynał, nagabywany przez dziennikarzy, jakie jest jego zdanie nt. wieku i choroby papieża Jana Pawła II i czy nadal powinien on pełnić swój papieski urząd, odpowiedział, że jest pewny, iż Ojciec Święty sam doskonale wie, jak się czuje i jakie ma siły i że na pewno on sam najlepiej wie, czy i kiedy powinien odejść z urzędu, jeśli byłaby taka potrzeba. Niby to samo powiedziane, a jednak jakże inny sens... To się nazywa manipulacja mistrzowska.
Hak Ci w smark2019.11.4 22:28
No dobra pośmialiśmy się trochę z księdza i całej sytuacji. KK raczej na tym nie zyskał medialnie ale mogło być gorzej. Proponuję zamknąć sprawę, bo jak dla kogoś symbol jego wiary jest ważniejszy od drugiego człowieka to znaczy, że jest w ideologii, a z uszkodzeniami mózgu walczyć się nie da.
Realista2019.11.4 22:27
A o tym jak oni religii uczą ze już 13 łatki maja ich w d to się nie wypowiedzial
ZERRO2019.11.4 21:54
Dziecko jest żywą Świątynią Boga a księża bywa, że tę Świątynię bezczeszczą.
Stanislaw2019.11.5 0:02
Ale księża nie częściej to robią niz tacy ludzie, jak Ty!
Przeciw kretynom2019.11.5 8:55
Człowiek jest świątynią Boga, tłuczku zbożowy, ale tylko ten, który Go do siebie przyjmuje. Z pewnością, to nie był ten rozwydrzony gówniarz i z pewnością to nie jesteś ty. A od księży się odpie.dol, czerwona zarazo.
JONASIK2019.11.4 21:53
A jakie zdanie ma Pan Jezus? To istotne, bo to Jego ciało. Więc?
sp2019.11.4 23:37
dowiesz się tego z pewnością, kiedy już staniesz przed Nim, a On ci przypomni twoje pytanie.
JONASIK2019.11.5 8:14
Nie, to raczej ja się zapytam. On jest wszechwiedzący, więc pytać z założenia nie może. A jakby o cokolwiek zapytał, to od razu bym wiedział, że nie jest Bogiem. To tak jak w tym kawale o jasnowidzu: Przychodzi koleś do jasnowidza: - puk puk - kto tam? - w h... z takim jasnowidzem :)