13.03.13, 09:49Tomasz Terlikowski

Terlikowski: Zero tolerancji dla homolobby i medialne rozgrywki

Skandal z arcybiskupem O'Brienem (który do winy już się przyznał), zakup na mieszkania dla księży i kardynałów luksusowego apartamentowca z sauną gejowską (miłosiernie pominę opis atrakcji, jakimi mogą się w nim cieszyć klienci), a także przecieki medialne o szantażowaniu hierarchów związanych z homolobby nie powinny być traktowane tylko jako atak na Kościół. Są one nim oczywiście, lewicowe i liberalne media wyciągają akurat teraz te sprawy, by szantażować kardynałów i wymuszać na nich jakieś decyzje. To nie ulega wątpliwości, i trzeba mieć tego świadomość, gdy czytamy kolejne doniesienia o takich sprawach. Ale niestety wiele wskazuje na to, że ten szantaż i to wymuszanie są możliwe tylko dlatego, że homolobby rzeczywiście istnieje. I to z nim, a nie z mediami trzeba się obecnie zmierzyć.

Tylko konsekwentna polityka „zero tolerancji”, czyli oczyszczenia z osób o takich skłonnościach każdego poziomu struktury Kościoła może zakończyć problem. Udawanie, że go nie ma, uciekanie od niego, przesuwanie osób o pewnych skłonnościach z miejsca w miejsce – może tylko pogorszyć sytuację. Homoherezja i homolobby zrobiły już wystarczająco dużo, by zniszczyć Kościół, by dać liberalnym mediom okazję do Jego atakowania. Benedykt XVI zaczął już realizować taką politykę, a teraz my musimy się modlić, aby nowy papież miał wystarczająco dużo siły, by walkę tę nie tylko kontynuować, ale i by doprowadzić do zdecydowanych zmian w kurii rzymskiej i w tych miejscach Kościoła, które z tymi zjawiskami nie chcą walczyć.

Walka z homolobby nie wynika jednak tylko z troski o wizerunek Kościoła, ale przede wszystkim ze świadomości, że ktoś, kto nie jest w pełni mężczyzną nie może być kapłanem, a ktoś kto trwa w grzechu i tworzy struktury konieczne do obrony swojego stylu życia ma tendencje do utraty wiary. Spór z homolobby jest zatem sporem o wiarę i o to, czy będzie ona w wyrazisty sposób głoszona we współczesnym świecie.

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze

anonim2013.03.13 9:58
Zostanie wielu, jestem tego pewien.
anonim2013.03.13 10:09
Benedykt XVI wprowadzil dekret by nie przyjmowac kandydatow na ksiezy o sklonnosciach homoseksualnych nawet wtedy gdy ich nie praktykuja natomiast ci ktorzy sa juz ksiezmi, egzystuja w instytucjach koscielnych zgadzam sie ze jedynym rozwiazaniem jest zero tolerancji kosciol musi stac sie wyrazisty
anonim2013.03.13 10:16
Boże daj Twojego człowieka na papieża
anonim2013.03.13 10:33
znieść celibat ! nie negujcie praw natury ! inaczej duchowni zawsze będą dawać upust naturalnemu popędowi seksualnemu ! jak robią to ze sobą to jeszcze ok, gorzej jak biorą się za dzieci...
anonim2013.03.13 10:55
Macie joba z tym "homolobby". Homoseksualiści byli w Kościele zawsze i tego się nie zmieni. Nie są wcale największym problemem Kościoła współczesnego, który jest pogrążony w herezji i niewierze nie przez pedalstwo, a "dyplomację" teologów Vaticanum II i następujących po nich papieży. Bzdety o żydach, głupoty na temat miłości i małżeństwa, skłamana msza - wszystko jest przekręcone i nieprawdziwe w tym Kościele. A Pan Redaktor lata wszędzie i opowiada historyjki o "homolobby". Ach jejej! Takie gadanie jest w rzeczywistości wodą na młyn wrogów Kościoła, którzy tylko czekają na tego typu "sensacje". Co sobie pomyślą wierni? Że w Kościele same pedały i agenci SB? Wydaje się w tym świetle, że papieżem powinien zostać seksuolog, freudysta, który zajmie się głównie problemami seksualnymi księży... Dajcie spokój, proszę, trochę powagi, dawanie upustu jakimś chorym obsesjom nie uzdrowi Kościoła.
anonim2013.03.13 11:00
Przestancie sie szamotac w swoich komentarzach!!! Jezus WYRAZNIE powiedzial o Kosciele, ze " bramy piekielne Go nieprzemoga"! Szatan zostal pokonany na krzyzu raz na zawsze i dlatego homolobby i homoherezja SKAZANA JEST NA PRZEGRANA!!!! Koniec kropka. BHO!!!
anonim2013.03.13 11:11
@KEFAS a co jeśli Jezus był gejem ? co jeśli homolobby ma rację ? czy wolno prześladować ludzi ze względu na orientację seksualną ? za kilka/kilkanaście lat homoseksualisci będa mieć takie same prawa w kościele jak inni, będą tak samo poważani - to nieuniknione
anonim2013.03.13 12:17
Czytałem ten artykuł z "gazety koszernej" i śmiem twierdzic ze to kolejny celowy atak na KK.W tym "newsie" 1/8 to część to meritum a 7/8 to bzdury medialne!. Co to znaczy sauna gejowska?!.Czy mozaika ją podkreśla?.Czy inne motywy.. A może jej tradycja?!.Mozna je zmienić ! Jezeli ja wykupie mieszkanie od zboka to będzie sie nazywało "mieszkanie pedalskie"?. Nadgorliwość dziennikarska może byc groźniejsza od komunizmu.
anonim2013.03.13 13:26
Nie rozumiem, dlaczego problem zakupu apartamentu przed Watykan, to zdaniem Terlikowskiego PROBLEM HOMOLOBBY i HOMOHEREZJI? Jaki ma to związek ze sobą ?
anonim2013.03.13 14:37
Jendrzej, musze odniesc sie do twojego poziomu myslenia i zapytac:A co jesli Jezus byl kosmita?? !!, ktory dzialal cuda za pomoca swoich kosmicznych mocy??!! A nasze dzialanie warunkowane jest przez MATRIX??!!! A moze kosciol to tez matrix?! Jendrzej nie panikuj i odloz juz to rozowe szkielko!
anonim2013.03.13 16:25
@michal_piatkowski Tego tematu nie wymyslił red.Terlikowski .To jest "news "w dzisiejszej Gazecie Koszernej/wyborczej/ i z tym szkalowaniem należy bezwzględnie walczyć!.
anonim2013.03.13 16:41
@JaGol. Diagnoza raczej słuszna. Nie w tym tkwi problem Kościoła, o czym wszyscy, z Frondą na czele, jazgoczą.
anonim2013.03.13 16:58
Ludzie !!! Ratunku !!!. @Ogorek zwariował!!!