12.12.18, 14:34Zdj. Euranet Plus, CC BY SA 2.0, Wikimedia Commons

Timmermans Polsce nie odpuści. 'Są inne wątpliwości KE'

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Frans Timmermans raczej Polsce nie odpuści. Możemy wyciągnąć takie wnioski z dzisiejszej konferencji prasowej rzecznika KE, Margaritisa Schinasa. 

"Podczas wysłuchania Polski w Radzie UE wiceszef KE Frans Timmermans powiedział, iż nowelizacja ustawy o SN do dobry kierunek, ale pozostały inne wątpliwość KE dotyczące praworządności w Polsce i w tej sprawie musi być kontynuowany dialog"- poinformował Schinas. 

Przypomnijmy, że we wtorek w Brukseli odbyło się wysłuchanie Polski w ramach procedury art. 7 unijnego traktatu. Komisję reprezentował Frans Timmermans, Według relacji dziennikarzy bardziej niż wysłuchaniem, wiceszef KE był zainteresowany... Twitterem. Mimo iż po posiedzeniu Rady zaplanowano konferencję prasową wiceszefa KE, która jednak ostatecznie się nie odbyła. Dziennikarze pytali więc o tę sprawę rzecznika KE na jego dzisiejszej konferencji. 

Jak wyjaśnił Margaritis Schinas, podczas wysłuchania Polski Timmermans poinformował, że choć propozycja rządu RP idzie w dobrym kierunku, to ustawa nie została jeszcze podpisana przez prezydenta Polski. 

"Wiceszef KE także przypomniał państwom członkowskim o innych wątpliwości KE które znalazły się w opinii przyjętej przez kolegium komisarzy 20 grudnia 2017 roku i że dialog z polskimi władzami we wszystkich tych sprawach musi być kontynuowany"- stwierdził rzecznik Komisji.

yenn/PAP, Fronda.pl