08.10.21, 15:00Fot. screenshot - YouTube (Platforma Obywatelska)

To dzięki Tuskowi Polska może opuścić UE zwykłą większością głosów. Na decyzję sprzed 11 lat miało wpływ zbliżenie z Kremlem?

Donald Tusk straszy dziś Polaków Polexitem oskarżając rząd Prawa i Sprawiedliwości o chęć opuszczenia UE i proponuje zmianę Konstytucji, aby utrudnić procedurę wyjścia ze wspólnoty. Tymczasem, jak przypomina portal Niezależna.pl, to za rządów Donalda Tuska przyjęto nowelizację umożliwiającą opuszczenie wspólnoty zwykłą większością głosów. Poseł Krzysztof Lipiec, który był w latach 2009/2010 członkiem Komisji ds. UE przekonuje, że powodem nowelizacji było zbliżenie rządu Tuska do Kremla.

Jak dowiadujemy się z artykułu Aleksandry Mimier opublikowanego na łamach portalu Niezależna.pl, propozycja nowelizacji ustawy pierwszy raz padła z ust Bronisława Komorowskiego w grudniu 2009 roku.

- „Proszę państwa, poloneza czas zacząć. Tak wygląda sytuacja, Traktat Lizboński przeszedł i wchodzi w życie, i musimy wszyscy zastanowić się, w jaki sposób dokonać implementacji traktatu także w warunkach polskich (...). To może oznaczać także konieczność powściągania różnorakich ambicji albo konieczność podkreślania znaczenia mechanizmów demokratycznych, które zawsze muszą być bardzo skutecznie używane tam, gdzie wchodzi w grę choćby nawet konieczna, cząstkowa, ale jednak świadoma rezygnacja z jakiejś cząstki suwerenności”

- mówił ówczesny marszałek Sejmu w czasie posiedzenia sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej.

Szybko opracowano projekt i w październiku 2010 roku Bronisław Komorowski, już jako prezydent, podpisał nowelizację ustawy, dzięki której Sejm może zdecydować o wystąpieniu z UE zwykłą większością głosów. Za tą ustawą głosowała wówczas Platforma, Lewica i PSL. PiS było przeciw.

Dlaczego podjęto taką decyzję? Portal Niezależna.pl zapytał o to posła Krzysztofa Lipca, który brał udział w posiedzeniu komisji, w czasie którego padła propozycja Komorowskiego.

- „Takie rozstrzygnięcie było z całą pewnością na rękę Kremla. Liczono się wtedy z tym, co dziś ma miejsce na wschodniej granicy. Liczono się z tym, że przynależność Polski do Unii Europejskiej w naszym społeczeństwie może mieć negatywny oddźwięk. Próbowano poczynić pewien straszak; z jednej strony dla Unii Europejskiej, z drugiej zaś strony dając prezent Federacji Rosyjskiej. Innego tłumaczenia nie znajduję”

- wyjaśnia poseł.

Polityk przypomina, że Platforma wówczas „bardziej grała z Federacją Rosyjską niż z Unią Europejską”.

kak/Niezależna.pl

Komentarze

droma2021.10.30 11:07
przykre to ,ale prawdziwe unia-kołchoz sama się nie naprawi dalej będą brneli popychani przez ; lewaków ,zboków i główną siłę ruskich troli do zagłady ,czytaj komuna w rosji-kaput ,też bez naprawy ...
ala2021.10.10 16:47
ale on wredny zdrajca
max2021.10.9 11:42
To dlaczego o tym fakcie czytam TYLKO na Frondzie? Dlaczego tej informacji nie ma na innych portalach, jak i wiadomościach tvp czy faktach tvn? Lawirowanie tuska powinno być wszystkim znane!
katolik2021.10.9 7:16
jestem za wyjsciem z unii, przeciwko sSPS pO PSL SLD
janton2021.10.9 8:47
to się pakuj i na wschód sssssss
KIBIC2021.10.10 16:48
ty taki katolik jak ja judasz zydowski
mlody2021.11.2 11:51
ty spadaj judaszu do izraela
Filip2021.10.9 7:16
Praworządność jest łamana w Polsce przez rządzących od 2015 roku. To nie Donald Tusk łamał i łamie praworządność tylko Andrzej Duda i rząd PiS-u i Solidarnej Polski. Jeśli dojdzie do polexit-u, to przez Jarosława Kaczyńskiego, a nie przez Donalda Tuska. Andrzej Duda publicznie powiedział, że Unia Europejska to jest wyimaginowana wspólnota z której nic nie wynika. Gdyby nie przynależność do UE, to Polska dzisiaj byłaby na poziomie rozwoju gospodarczego Ukrainy. Polska od 2004 roku, tj od wstąpienia do UE otrzymywała i otrzymuje dużo większe pieniądze niż wynoszą jej składki członkowskie. W wyniku łamania praworządności przez rządzących Polska może stracić dotacje unijne w wysokości 770 mld euro. Politycy z PiS-u i Solidarnej Polski mylą "suwerenność" z łamaniem praworządności. Dla nich "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji RP i prawa unijnego. Unia Europejska przeszkadza Jarosławowi Kaczyńskiemu we wprowadzeniu dyktatury i cenzury. Mateusz Morawiecki prowadzi kreatywną księgowość i zadłużył nasz kraj na trzy pokolenia. Jackowi Kurskiemu udało się okłamać i otumanić znaczną część wyborców za 2 mld zł rocznych dotacji z naszych podatków.
turkuć podjadek2021.10.9 9:37
filipku , jesteś wyjątkowo POpier....onym kretynkiem
Filip2021.10.9 9:50
@ "turkuć podjadek". Twoja głupota przerasta moją wyobraźnię. Skończ podstawówkę w trybie zaocznym debilu zanim zaczniesz pisać na forum!!!
orinoko2021.10.9 11:44
też jak cie próbuję czytać to stwierdzam to samo. Jesteś POpier...onym kretynem.
POLSKIE PRAWDZIWE PO2021.10.9 9:38
SASZA ( Саша и его команда ), przeważnie pod NICKIEM „Аноним" ale i też innymi, na polecenie swojego NACZALNIKA z CCCP bardzo aktywny. Jak to ktoś powiedział " czytam o mrówkach i zaraz mnie skóra swędzi, czytam „Анонимa" lub innego "pisarza" od razu śmierdzą mi ICH ONUCKI z WALONKÓW".SASZY i innym WROGOM POLSKI i POLAKÓW przypomnę kim jest Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK”-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA”, "BARTEK", "ŻELAZNY", "RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM, JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ, to WIELKI ZASZCZYT i HONOR........SASZA to Twój NACZALNIK z CCCP-u nie dał Ci dzisiaj wolnego??? Саша у тебя есть субботник или работаешь за деньги???
OLO2021.10.10 16:51
przestan zydku ciagle klamac powiedz lepiej gdzie naczelny oszust zakopal te 250 mld zl
Skrzypek na dachu2021.10.9 5:56
Traktat Lizbonski to utrata suwerennosci ale w 2008 nie bylo referendum w tej sprawie .
Skrzypek na dachu2021.10.9 5:44
Pan Doncio Tfusk napewno juz do konca oszalal nim sie zdecydowal zostac ponownie liderem PO .
Filip2021.10.9 9:52
Austriak Gerard Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys. zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prezesowi PiS-u nie odebrano immunitetu. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Politycy z PiS-u zmarnowali 4 mld zł na budowę bloku C elektrowni w Ostrołęce. Mateusz Morawiecki zmarnował 134 mln na wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Politycy z PiS-u okradli PCK w Wałbrzychu na kilka milionów i z tych pieniędzy finansowali swoje kampanie wyborcze. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Zbigniew Ziobro zmarnował miliony z Funduszu Sprawiedliwości. Marek Kuchciński codziennie latał służbowym samolotem do swojego domu w Małopolsce. Żona Pawła Adamowicza została oskarżona na podstawie absurdalnych zarzutów i uniewinniona. Roman Gertych został bezpodstawnie zatrzymany i skierowano przeciwko niemu niepoważne zarzuty. Prof. Tomasz Grodzki jest pomawiany i na podstawie pomówień chce mu się odebrać immunitet. Prawo i Sprawiedliwość powinno zmienić nazwę na Bezprawie i Niesprawiedliwość! Jarosław Kaczyński chce przejąć niezależne media m. in. TVN, żeby zablokować informacje niekorzystne dla rządzących. Daniel Obajtek jako prezes Orlenu z tego samego powodu wykupił Polska.Press. Dla polityków z PiS-u "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji RP i prawa unijnego. Być może w wyniku orzeczenia mgr Julii Przyłębskiej Polska straci 770 mld euro dotacji unijnych.
Urszula2021.10.9 2:29
Potwierdzacie jakż głęboką miłość pana Jarosława Kaczyńskiego do Unii Europejskiej! Ta miłość to nieszczęście Polski!!!
Tylko Polskie Prawdziwe PO2021.10.9 9:40
SASZY (nick "URSZULA") i innym WROGOM POLSKI i POLAKÓW przypomnę kim jest Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK”-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA”, "BARTEK", "ŻELAZNY", "RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM, JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ, to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
Grizzly2021.10.8 21:31
Co wy przeklęci zdrajcy wtedy zaplanowaliście i planowaliście dalej to tylko wy wiecie! Z obfitości serca mówią usta, co też p.rezydentowi Brąkowi się powiedziało: "wdrożymy procedurę wyjścia z NATO". Jak i to o w USA o bigosowaniu. Komu nieobcy Sienkiewicz i jego dzieła ten wie o czym mógł mówić ten dureń! Można sobie odsłuchać nagranie.
matis892021.10.8 21:03
Więc czas wyjść z prorosyjskiej UE która ciągle pluje na Polskę i sama chce Polskę wypchnąć.
Polak, nie bezrobotny alkoholik2021.10.8 20:10
TYLKO POLAKS I PIS! BRAWO ŻONT!!! DOŚĆ TYCH RUSKICH I PEDAŁÓW! ALLELUJA I DOPŻODU!
Skrzypek na dachu2021.10.9 5:59
Chyba polskojezyczny inaczej .
Gustaw2021.10.9 9:34
Słownik poprawnej pisowni przydatny.
cam2021.10.8 19:57
DOBRE HA HA HA HA logika Frondy dla skretyniałego elektoratu PIS. Winny mordu przy użyciu młotka nie jest przestępca tylko fabryka młotków, bo nie zrobiła go z gumy.
Anonim2021.10.8 17:38
na blogu znanego pana jeden z komentujacych napisal , ze Tusk wrocil bo zobaczyl ile wynosza stawki covidowe politykow ,,, Reuter z kolei niedawno podal ze w Rosji zmarlo nadmiarowo tyle samo co w Polsce per capita.. "walka z wirusem" szybko sie nie skonczy TKM
Polexit w urodziny Putlera?2021.10.8 17:32
Wina Tuska, a jakże!
Anonim2021.10.8 17:40
A hooj z nim.
Anonim2021.10.8 18:35
SZKODA chooja żeby z nim łączyć.
janton2021.10.8 17:28
jesteście głupsi od ameby......cały świat się z pisiorów śmieje a oni tłumaczą ciemnemu ludowi ,że to wina Tuska.... śmiechem można was zaorać ... "WINA " Tuska najlepsze wina na świecie hahahhahahaha( sarkazm- nie dla idiotów)
turkuć podjadek2021.10.9 9:41
POjawił sie KOlejny POpier....ony kretynek tFFFFÓskowy
Zbysław2021.10.8 17:27
Co do Rosji- wielki rosyjski pisarz końca XIX w. Michaił Sałtykow-Szczedrin był bezlitosnym analitykiem rosyjskich wad, także potwornej i niszczącej ducha narodu korupcji. Pełniąc przez lata wysoki urząd, był znienawidzony przez podwładnych i miejscowych przedsiębiorców, bo nie tylko sam nie brał łapówek, lecz także nie pozwalał brać innym! On to mawiał: „Kiedy w Rosji zaczynają mówić o patriotyzmie, wiedzcie: gdzieś coś ukradli”. W putinowskiej TV po demonstracjach wywołanych filmem Nawalnego i wszystko się zgadza: totalne wzmożenie „patriotyczne” i obrona świętej niewinności Putina. Inna diagnoza pisarza, znawcy „duszy rosyjskiej”: „Jeśli dać Rosjanom możliwość wybrania przywódcy, wybierają najbardziej kłamliwego, okrutnego, podłego… Wraz z nim mordują, grabią, gwałcą, by później na niego zwalić winę. A po jakimś czasie Cerkiew ogłasza go świętym”
Foster2021.10.8 18:47
To prawie tak jak u nas. Jeszcze Kaczyński będzie świętym ?. Koniec świata.
Anonim2021.10.8 17:16
pisbolszewicy robią się coraz bardziej śmieszni,wina Tuska.Niezły kabaret
Olo2021.10.8 17:14
Kiedy nadejdzie ta wspaniała chwila. Nie dla ue
Tusk to bolszewik2021.10.8 17:11
Bolszewik Tusk chce aby w konstytucji był zapis podobny do tego ,który był konstytucji PRL-u . Wówczas chodziło o nierozerwalne więzi PRL-u z ZSRR a dzisiaj Polska miałaby być uwiązana do UE .
JM2021.10.8 16:54
Człowieka coś trafia jak się patrzy lub słucha bredni tego rudego szmaciarza! Zwołuje bydlak, złodziej na spotkanie by walczyć o "wolną Polskę"!!!! To już nie człowiek, to potwór. Gdyby ten cham nadal rządził to Polski nie będzie. Zostanie sprzedana. Całe szczęście, że Polacy myślą inaczej niż ta zgraja złoczyńców i zdrajców!!!! Won chamie z Polski!!!!
orgi2021.10.9 9:48
JM popieram ..... jesteś uosobieniem delikatności nazywaniem volksdojcza tak jak piszesz ......proponuję przerobić "bluzg na generała" i zamiast tow.jaruzelskiego wstawic tam tow.donka
ala2021.10.10 16:57
pluj chamowi w oczy a on mowi ze deszcz pada
Po 11 ...2021.10.8 16:45
To racja, że to "za rządów Donalda Tuska przyjęto nowelizację umożliwiającą opuszczenie wspólnoty zwykłą większością głosów." Ale na BOGA, nie chodziło o większość pisowską. Tego jestem pewien.
Foster2021.10.8 18:50
Nie pyszcz. Taki przekaz dnia i dlatego od rana to słyszymy we wszystkich PIS owskich mediach i ich satelitach. To Tusk chce na złość PIS- owi wyprowadzić Polskę z UE.
Maciej2021.10.8 16:43
Donald Tusk = STASI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! T.W. "OSKAR" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - TAM JEST TWOJE MIEJSCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jle_ffm2021.10.8 16:51
Głupi jak pisowiec.
Jle_ffm2021.10.8 19:31
Głupi jak POyebiec
Donald T . czyli TW Oskar szczerze :2021.10.8 17:12
Kiedyś w Stasi a dzisiaj w BND .
droma2021.10.30 11:15
dzisiwaj złapany za mordę przez putina ,inna sprawa że służby niemieckie to też stasi ...
Anonim2021.10.8 16:28
to bezczelność wchodziliśmy do unii po referendum i jeżeli wyjdziemy to po referendum
Grizzly2021.10.8 15:58
Rosja to wielka Cywilizacja. Okiełznała moc atomu i wysłała ludzi w bajeczny Kosmos przynosząc Ziemi wiedzę i nowe technologie. Dzisiaj udowodniła, że również przemysł biochemiczny i farmaceutyka funkcjonują w Rosji na najwyższym, można śmiało powiedzieć, rosyjskim poziomie! A gdzie jest polska szczepionka na COVID-19? Czy będzie działać jak ten przysłowiowy GROT? Polską szczepionką powinna być Rosja! Jak dobrze jest mieć tak wielkiego i mądrego sąsiada, dobrze jest się wtulić w ciepłe futro syberyjskiej niedźwiedzicy!
Grizzly2021.10.8 16:20
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka! Won bydle!
droma2021.10.30 11:19
ale dalek s,rają w zastodolne kible bez wody i papieru ,ale ku,,a mocarstwo ...
Stary2021.10.8 15:57
Wydalić dziada z Polski.
Rumcajs2021.10.8 16:12
Wydalić tuska Najlepiej Przez Komin. To Taka Ulubiona Tradycja Niemiecka.
Anonim2021.10.8 16:20
według tradycji - Polak to kołtun, nierób i pijus
janton2021.10.8 17:34
z rana to możesz z trzewi coś sobie wydalić stary ...wyjdzie ci na zdrowie
Grizzly2021.10.8 15:42
Tak należy zrobić! Dziś już wiemy, że ta wytęskniona Unia widzi w nas swoich poddanych a Polskę jako kolonię! Nigdy się na to nie zgodzimy, nie takich agresorów pokonaliśmy i przeżyliśmy! Przez lata nikt nie śnił nawet, że wydostaniemy się spod ruskiego reżimu i zależności a jednak! Unia to klasyczny krok z deszczu pod rynnę! Nikt nie będzie nami rządził i stanowił jakieś prawa, które nie wyszły od przedstawicieli naszego narodu wybranych w wyborach powszechnych! Wychodząc z UE rząd może utrzymać i powinien utrzymać programy wspierające niektóre sektory gospodarki i programy celowe - z pieniędzy, które łożyliśmy na Unię! Zaś co do wolnej turystyki po Unii to po co tam jechać? Żeby dostać po mordzie od emigrantów albo podziwiać chlew, który tam urządzili? To już lepiej jechać do kraju par excellence murzyńskiego!
Anonim2021.10.8 15:57
Urban w Stanie Wojennym by ci nie dorównał w propagandzie. On dzisiaj musi być bardzo smutny, skoro tylu ludzi sztukę propagandy opanowało dużo lepiej od niego. Oczywiście na zachód nie ma po co jechać, ale jak Ziemkiewicz jedzie to jest po co.
Grizzly2021.10.8 19:37
Urban w stanie wojennym to ciebie raczej legendował!
Anonim2021.10.8 15:41
Już nie mogłem się doczekać że to wina Tuska.
Kto tu jest idotą?2021.10.8 15:30
Polska poniesie finalnie klęskę będąc w Unii, bo Unia to Niemcy i oni nią kręcą. W takim układzie Polacy mogą tylko pracować jako niewolnicy, zamiast mieć swoje wielkie firmy. Tak więc ten kto obawia się Polexitu jest podobny do tego, kto obawia się wyjścia z biedy.
GINO2021.10.8 15:26
Największe zbliżenie Tuska z Kremlem było 10.04.2010 roku.
Anonim2021.10.8 15:33
O czym świadczy rozmowa bliźniaków, 10 minut przed lądowaniem, debilu "Gino" !!!!!!!!!!!!
GINO2021.10.8 15:52
Dlaczego Anonim nazywasz mnie debilem ? W ściskach i objęciach tej daty z żółwikami włącznie byli nie kto inny Jak TUSK i " KREML". ZBLIŻENIE w 100%.
qwert2021.10.8 15:58
Anonim zawsze obraża. To taki typ człowieka.
JM2021.10.8 16:57
Typ człowieka? Anonim to człowiek czy istota czworonożna?
ANONIM2021.10.8 16:07
Słyszałeś tę rozmowę ? To ty jesteś chyba ruskim szpiegiem.
Anonim2021.10.8 15:42
Co udowodniłby Macierewicz ale brakło mu parówek.
Anonim2021.10.8 16:17
Co udowodniłby Adamowicz ale brakło mu parówek.
latarnik2021.10.8 15:25
Jeśli zwykłą większością głosów, to należy się tylko cieszyć i nic nie zmieniać, winni to PO, PSL, Lewica jak podaje Krzysztof Lipiec ówczesny poseł będący w komisji ds. UE, należy to wykorzystać i te bagno komunistyczno-lewicowo-pedalskie pod nazwą UE opuścić dla dobra Polski i Polaków.
Precz z V kolumną i jej przywódcą2021.10.8 15:21
Widać wyraźnie, że Tusk chce przyklepać powstanie Związku Lewackich Republik Europejskich. NIGDY! Nie z Polakami te numery, zdrajco.
Należy pamiętać,2021.10.8 15:17
KTO prowadzić negocjacje akcesyjne i KTO podpisał traktat! . . . . . SLD - PZPR! . . . . . . . Czujesz się obywatelu wyruchany na sucho?! . . . . . . . Towarzysz Miller oraz sekretarz KC PZPR Kwaśniewski przyjmują zażalenia.
Jacek i Placek2021.10.8 15:29
Większość Polaków jest za UE. a więc nie czują się wyruchani.
Jesteś jeno Jacek i Placek,2021.10.8 15:55
naucz się zatem tylko za siebie i żonę wypowiadać.
Foster2021.10.8 15:15
Już nie przesadzajcie z tą PIS owską hipokryzją.
Foster2021.10.8 16:15
Już nie przesadzajcie z tą PO owskim gówniarstwem i hejterstwem gimbazy. wszyscy wielbiciele Tuska są matołmi tak jak on, tetryk tusk obsrał budke PO to nie Polacy to zdrajcy i pachołki berlina
Foster2021.10.8 16:52
Znajdź chociaż jeden mój post, w którym kogokolwiek obraziłem, więc dlaczego Ty to robisz ?
Anonim2021.10.8 15:14
najwyższy czas pogonić to totalne towarzystwo z Polski do ich mocodawców, z ryżym wujem na czele
Rydzeini2021.10.8 15:12
Fronda - ale pier**licie do tych Moherów an tym portalu ;)
JKMość2021.10.8 15:10
Teofili,Wnioskowi,Annie MS, Sedevacante, Agnes 32, Delfinowi, Mieczowi Damoklesa, Annie Bis , Maksiowi, Lordowi WiFi, Boskiemu i innym pozdrowienia.