05.12.14, 19:37"To ja, papież Franciszek" (fot. Fronda)

To ja, papież Franciszek

Wokół nas krąży wiele różnych informacji na temat papieża Franciszka, który cieszy się wielką popularnością nie tylko wśród katolików,  ale również jest on lubiany przez inne środowiska, także dalekie Kościołowi katolickiemu.

Książka Grzegorza Polaka pod tytułem: "To ja, papież Franciszek. Anegdoty o Ojcu Świętym", to ciekawy zbiór różnych sytuacji, wypowiedzi tegoż papieża,  który pokazuje Franciszka, jako człowieka bardzo bliskiego ludziom, szczególnie tym najuboższym. Poczucie humoru, zaskakujące zdarzenia, są u wspomnianego papieża,  na porządku dziennym. 

Zachęcam więc,  do przeczytania tej książki,  bo pozwoli ona na nowe spojrzenie na papiestwo i Kościół w ogóle. Jest ona pełna dobrego humoru,  ale też wzruszających sytuacji, które poprawiają wizerunek Kościoła,  jego duchownych i całego środowiska chrześcijańskiego. Serdecznie polecam tę pozycję. 

Ks. Krzysztof Spławiński, duszpasterz,  katecheta

Książkę można kupić TUTAJ

Komentarze

anonim2014.12.5 20:32
Błąd: Nie "To ja, papież", tylko: "To ja, biskup Rzymu"...
anonim2014.12.5 22:10
"podczas gdy instytuty, które występują przeciw nauczaniu Kościoła (np. amerykańskie zakonnice domagające się kapłaństwa kobiet, zniesienia celibatu czy zmiany katolickiego stanowiska w kwestii homoseksualizmu), od dziesięcioleci są tolerowane. Jak zauważył we włoskiej gazecie "La Stampa" watykanista Marco Tosatti, w taki niesprawiedliwy i gorszący sposób nie potraktowano nawet Legionu Chrystusa - mimo skandali..."
anonim2014.12.5 22:11
ale to takie tam rotariańskie poczucie humoru...
anonim2014.12.5 23:25
Ja jednak wolę czytać świętego Jana Pawła II, którego ludzie szanowali. A szacunek to coś zupełnie innego niż lubienie. Jan Paweł II miał klasę, tutaj mi tego brakuje. Ojcze Święty Janie Pawle II módl się za nami.