18.02.21, 10:10Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Tomasz Sakiewicz: Najważniejsza bitwa XXI wieku

Kiedy zbliżał się rok 2000, napisałem dla „Gazety Polskiej” futurystyczny tekst o mediach przyszłości. Pamiętam, że długo zastanawiano się, czy go opublikować. Podobno wyglądał zbyt fantastycznie. Jego główną ideą było to, że granica między poszczególnymi mediami zacznie zacierać. Będą coraz mniejsze różnice między telewizją a urządzeniami przystosowanymi do odbioru internetu. Drugą wielką zmianą miał być coraz bardziej aktywny udział adresatów informacji w ich odbieraniu i tworzeniu. Stawiałem tezę, że będziemy decydować, co i kiedy oglądać i współtworzyć treść tego, co pokazuje się w mediach. Nie minęło wiele lat, jak wszystkie urządzenia komputerowe stały się zdolne do odtwarzania sygnału telewizyjnego, a w swoich telewizorach zobaczyliśmy aplikacje internetowe. Początek XXI wieku to też start mediów społecznościowych, pojawienie się wielofunkcyjnych telefonów komórkowych, czyli smartfonów, i niebywały rozwój sieci internetowej. Wszystko służy odbiorowi i przekazowi informacji. Powinniśmy żyć w maksymalnie pluralistycznym społeczeństwie, w którym każdy sobie wybiera zarówno źródła informacji, jak i pozyskuje zdolność równoprawnego wygłaszania poglądów. Okazało się jednak, że to, co miało przynieść wolność, zaczyna zamykać ludzi w więzieniu. Monopolizacja przekazu cyfrowego przez wielkie międzynarodowe korporacje i zdominowanie mediów społecznościowych przez kilku gigantów wciągnęły ludzi w pułapkę, z której bardzo trudno jest się wydostać. Część tych mediów zapewniła sobie przewagę nie tylko przy pomocy ogromnej grupy odbiorców, lecz także aplikacji instalowanych w urządzeniach odbierających internet, dostępu do infrastruktury, kontroli cyfrowego rynku reklam i wreszcie wsparcia politycznego, o czym przekonał się Donald Trump.

To jest ostatni moment, by to zmienić, póki demokracje i politycy oraz wszyscy wyborcy nie staną się niewolnikami kontrolujących sieć. Jedynym ratunkiem jest budowa alternatywy, i to w różnych miejscach cyfrowego świata. Ta alternatywa nie musi nikogo pozbawiać dochodów czy użytkowników. Przekonaliśmy się o tym na Albicli. Wielu naszych rejestrujących się po raz pierwszy założyło jakiekolwiek konto w mediach społecznościowych. Wielu dodało nasz portal do innych, z których korzystają. Rzadko kto wycofuje się z istniejących już mediów i wcale do tego nie nakłaniamy. Chodzi po prostu o alternatywę. Bez tego nie ma demokracji i bardzo szybko utracimy wolność. Stracimy ją pod wpływem najbardziej agresywnych, antycywilizacyjnych ruchów, które wyhodowane w sieci, nie zostały niczym zrównoważone ze strony tradycyjnego społeczeństwa. Słabo to rozumieją nasi politycy. Skupianie się tylko na wojnie o rynek prasy czy telewizji powoduje, że coraz więcej przestrzeni informacyjnej zostaje poza uwagą decydentów, a nawet sporej części opozycji.

Mówię to świadomie, będąc od kilkudziesięciu lat wydawcą prasy (zacząłem jeszcze w podziemiu) i współtwórcą jednego z pierwszych konserwatywnych portali internetowych. Wkrótce zacznie się zacierać granica między mediami społecznościowymi i telewizją. Wszystkie media będą trochę profesjonalne, trochę społecznościowe i będą dysponowały różnymi polami przekazu. Wtedy kontrola nad naszym życiem z ich strony będzie już gigantyczna. Jeżeli nie stworzymy własnych propozycji, bez jednego strzału oddamy wolność ludziom po drugiej stronie cyfrowego świata. Ludziom, o których naprawdę niewiele wiemy.

Tomasz Sakiewicz

"Gazeta Polska" nr. 07; data: 17.02.2021.

Komentarze

Polak katolik2021.02.18 19:10
Faszystowska postkomunistyczna finansjera (Soros, Gates, Zuckerberg< Bloomberg, Merkel Clinton, Obama Biden, etc.) zgotowala ludziom wirusa i szczepionki - bo nie mogli za bardzo poradzic sobie z kryzysami np. z zapascia systemu opieki spolecznej Healthcare, w UK np. na ambulans czekalo sie co najmniej kilka godzin przez ostatnie kilka lat)poza tym ludzie zaczeli widziec KIM ONI SA (ze to New World Order, ostra promocja LGBT, genderyzm, kliniki smierci, automatyzacja i komputeryzacja na maksa dla oglupienia ludzi) - wiec wirus stworzyl im dobra okazje do wprowadzenia dyktatury ekspertow i finansjery. Ale juz duzo wczesniej po cichu ci spece od NWO (geopolitycy Moszni tego swiata)ZMUSILI LUDZI do zakladania kont bankowych, do kupowania coraz to nowszych komputerow, ZMUSILI (choc nie do konca wszystkich, mnie np.nie ) do kont w mediach spolecznosciowych i APP-ow. A jeszcze wczesniej - tacy macherzy geopolityki, filozofii neomarksistowskiej jak Z. Brzezinski (kolega Rockefelera). L. Kolakowski, Geremek - wprowadzali neokomunizm i globalizm na Zachodzie i w Polsce- lata 80-te (i udawali walczacych z komunizmem) - i zwodzili Polakow mitem tego juz komunizowanego zachodu - zeby wykorzystac i sciagac ludzi Europy srodkowej - do ciezkiej pracy tam - bo za grosze juz nie oplacalo sie tam nikomu pracowac wiec zaczeli sciagac nas - a my myslelismy ze oni mowia prawde. W USA - bylo affirmative action- Afro Americans, Mexicans mieli zapewniona kase bez pracy, podobnie w UK (choc w UK wszyscy nawet biali na bezrobociu zyli lepiej niz ci harujacy w fabrykach, domach opieki etc.) Nie dajmy sie im dluzej ZNIEWALAC!
franc2021.02.18 14:58
upasiony przez bandytów złodzieji i morderców sakwa ogłasza za każdym razem to ostatnia bitwa tzw prawaków z magdalenki pokraki z żoliborza i jego złodziejskiej bolszewickiej bandy
chłopka2021.02.18 14:20
Nasz człowiek pomimo tego " icza " . Nie ma sensu prognozować co będzie się działo w gospodarce , w mediach , w stosunkach społecznych , polityce . To nie jest pogoda by prognozować na podstawie wcześniejszych i obecnych danych . To twory ludzkie i zmienia się wszystko jak w kalejdoskopie . Nie warto więc " gdybać " , gdyż to wszystko jest nieprzewidywalne .
"Max" jesteś produktem PRL-u!2021.02.18 13:07
Trudno nazwać edukacje z PRL-u edukacją. Ale za to nadrabiasz mniemaniem o sobie. Bardzo łatwo idzie ci język typu; niewykształceni (o czym nie wiesz), monopolizowanie mediów (o czym nie wiesz), kłamliwe brednie (jakie?) itp., itd. Czekista z ciebie. Chyba, że jesteś CEO Gallup, Inc.
trzaska2021.02.18 13:23
Do kogo to piszesz, myślisz że normalni ludzie nie widzą tego co Ty na razie nie dostrzegasz. Każdy głupi to wie a Ty nie.Tak urojone inwektywy wobec autora zostaw dla siebie, wiadomo że raczej ci płacą za te brednie,chyba że z Twoją powałą coś jest nie tak.
"urojone inwektywy"2021.02.18 14:30
Spadaj tu kürwo żydowska! To żadna "urojona inwektywa", ale rzyczywista!
MaxFiend2021.02.18 17:37
A ja myślałem, że edukacja i wykształcenie może być dobre albo złe. Widocznie masz wyłącznie tylko to drugie i wielkie kompleksy :-D
MaxFiend2021.02.18 12:30
Jaka bitwa? Normalny stan na wolnym rynku mediów. Problem istnieje wyłącznie w sferze edukacji. Tylko ludzie niewykształceni bez podstawowej wiedzy są podatni na manipulacje i łykają wszystkie kłamliwe brednie jak głodne pelikany. PiS przez swoją deformę edukacji wybitnie przyczynia się do degradacji zdolności analizy i weryfikacji otrzymywanych przez polskich obywateli informacji. Biedni "niezależni" wydawcy: nie zwalajcie swojej nieudolności na "globalne zło" zmonopolizowanych mediów. W końcu wszyscy mamy dostęp do tych samych informacji!
Jacek i Placek2021.02.18 12:54
Dokładnie! To smutne, że znaczna część społeczeństwa "łyka" wszystko to co mówią różnego rodzaju media i nie zastanawia się na ile to jest prawda. Takimi łatwowiernymi i bezkrytycznymi ludźmi łatwo można manipulować.
Tpek2021.02.18 12:22
Niech wam Rydzyk w przyszłości z więzienia opracuje nowy system operacyjny Android Jezus 1
toWarzysz Piwo ???? z radia erewan2021.02.18 10:58
... obywatelu ... najwazniejsza bitwa jest o .... Wiare ...Jezusa ... i X przakazan ... a co by bylo obywatelu gdbytak na naszych drogach panowala urawnilofka i ... pencerniak Grigorij ... gdyby mu tylko ochota przyszla ... za ..... pylal czogiem do budki z piwem ... za kazdym razem inna droga na przelaj ... bo ptuepisy ruchu drogowego by mial gdzies .... w ramach wolnosci ... rubta co chceta ... tylko nasza wladza ma prawo ... Pojezdzic kombajnem przez prerie i pustynie ... Gobi ... ale czy to ma sens byc do tego stopnia kopnietym komunista ... !!!!!
ryszard2021.02.18 10:49
Najnowsze technologie przepływu informacji i dostępności do danych, wpadły w ręce światowego bandytyzmu a po imieniu to w łapy światowej faszystowskiej finansjery. Tej samej, która poraziła świat sztucznie zmutowanym wirusem pandemii (dowodem jest szybka nieprzewidywalna mutacja). Dlatego powinniśmy prosić Pana Boga, aby najważniejszą bitwą XXI wieku było bezlitosne wysłanie całej tej bandy na łono Abrahama, zanim zaraza nas wykończy.
Ale luja i do przodu2021.02.18 10:48
Możecie sobie instalować tylko aplikacje faszystowsko katolickie nikt tego wam nie broni a od niezależnych wara i nie chce widzieć żadnego katola na facebooku bo ponoć według katoli to wytwór Szatana
Anonim2021.02.18 10:43
Na osiedlu wiemy, ze Aldona cie tak nazwala dla pocieszenia, bo masz malego pindla Gryzzly...
Grizzly2021.02.18 10:44
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Jest POST k urwa!!!!
Grizzly2021.02.18 13:48
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Nazibarbi2021.02.18 10:42
Swędzi mnie pochwa bo ostatnio miałam seks z lewakiem, ach jak ja ich nienawidzę
Grizzly2021.02.18 10:49
Dlaczego się puszczasz z lewakami szmato!!!
Grizzly2021.02.18 11:50
Ale przelecieć cię mogę.
leo2021.02.18 12:24
Bo z prawakiem tylko po ślubie i w celu poczęcia. Prawactwo mało bzyka lub w ogóle dlatego takie sfrustrowane.
Grizzly2021.02.18 13:48
Won złodziejskie mendy bolszewickie od mojego nicka!
Uwielbiam Kaczyńskiego2021.02.18 10:41
Mamy Sakiewicza i podobny to Polska nie zginęła. A czy unia zginie to mnie nie obchodzi.
Newsroom2021.02.18 10:38
Zdychające marksistowskie media na świecie, i w Polsce, bronią się resztkami sil przed nową konkurencją. Za kilka lat ten lewacki syf będzie już w opozycji bez szans na całkowitą dominację. Świat już powoli odreagowuje i uwalnia się od tego marksistowskiego syfu !
NaziBarbi2021.02.18 10:37
Oby więcej takich wspaniałych polskich dziennikarzy jak Sakiewicz.
Jaką2021.02.18 12:02
tępą dzidą trzeba być, żeby w Polsce używać nicka NaziBarbi.
Nazibarbi2021.02.18 12:18
Skończyłam szkołę specjalną
Napola2021.02.18 12:52
dla Bund Deutscher Mädel?
Dziennikarz TVN2021.02.18 10:35
A my nadal nie płacimy podatków i przy kawusi hihoczemy hi hi hi hihihi
Kolejny2021.02.18 12:03
"patriota", który nie potrafi poprawnie napisać jednego zdania w języku polskim. Ruskim prowokatorom dziękujemy.
"Dziennikarz"yna z TVPiS2021.02.18 12:30
A my płacimy jeszcze mniej i jeszcze 2mld pln-ów dostali my. Przy wódeczce się chichramy, cieniasy.
Wieprzu nieczysty,2021.02.18 15:25
pasy drzeć z ciebie każę, na wolnym ogniu spalę, ćwiekami nabiję, na szmaty rozerwę!
haha2021.02.18 10:30
Ponoć Albicla wyrzuca tych, którzy mają inne poglądy. Tka pisał o swoim koncie tam Węglarczyk. Jeśli tal to co to za pluralizm?
Anonim2021.02.18 10:31
...wolski
hahahaha2021.02.18 10:34
1 ) kto to węglarczyk? 2 ) Mecie jeszcze swój pajsbuk lewacki to w czym problem?
Grizzly2021.02.18 10:58
1) Google nie gryzie, ale widzę że wolisz chwalić sie ignorancją. 2) To niech całe prawactwo z Alkiblą i Frondą na czele pali wroty z facebooka.
Grizzly2021.02.18 13:48
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Grizzly2021.02.18 10:28
Ciekawe kiedy "pan sakiewka" pokaże co zrobił z kasa na puszcza.tv (7 baniek) oraz kiedy zapłaci pracownikom zaległe pensje
Grizzly2021.02.18 10:31
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Anonim2021.02.18 10:43
Na osiedlu wiemy, ze Aldona cie tak nazwala dla pocieszenia, bo masz malego pindla Gryzzly...
Grizzly2021.02.18 10:25
Polski popegeerowski plebs kupuje PiSowskie klamstwa
Grizzly2021.02.18 10:31
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
DyplomowanyDupowłazSakewyczNaWojnieZCzopkiem2021.02.18 10:25
Sakewycz tyje w przyspieszonym tempie, żeby jak najciaśniej wypełnić sobą starczo poluzowujący się odbyt Kaczyzbawa z Żoliborza. To reakcja obronna przed próbami wniknięcia w ten odbyt kolejnych chętnych, z których najbardziej zaawansowany w próbach jest niejaki Bielan. Ten osobnik posunął się do formowania swojej fizyczności w kierunku czopka. Dodaje przy tym znacząco, że jest w stałym kontakcie wzrokowym z okolicą odbytu Kaczyzbawa, czujnie wypatrując momentu zluzowania pieluchomajtek. Trudno odpowiedzieć na pytanie, od czego tyje Sakewycz. Prawdopodobnie zwabia ku sobie owsiki, na odczyty z dyplomów dla władzy i partii. Zwabione pożera.
Grizzly2021.02.18 10:24
PiS - to menda kremlowska
Grizzly2021.02.18 10:25
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won szmato tęczowa!
Grizzly2021.02.18 10:30
PS. Dlatego PiS wybudował terminal gazowy, doprowadził do blokowania Nord Stream II i rozbudowuje wschodnią flankę NATO, pier.... się czymś ciężkim w pusty łeb, tawariszcz kanfiedierata albo tęczowy szmatławcu!
Anonim2021.02.18 10:23
Napiszcie co na to pro PiSowskie Radio WNET :)
Teofila ZjebGo2021.02.18 10:23
https://www.fronda.pl/forum/klinika-ginekologiczna-dra-rogiewicza,104580.html
Teofila ZjebGo2021.02.18 10:24
Zakpię sobie z cudzej śmierci i nieszczęscia rodziny zmarłego, a co ktoś mi zabroni? w końcu jestem katozamordystką z krwi i kości.
Grizzly2021.02.18 10:17
Sakiewicz to świnia upasiona na państwowych spółkach, póki PiS przy korycie, to i jemu obierków wystarczy. Wiadomo że będzie konkurencji rzucał kłody pod nogi. Tym bardziej, że jego telewizja ma więcej pracowników niż widzów.
Grizzly2021.02.18 10:19
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won szmato tęczowa!
Grizzly2021.02.18 10:19
Weź się za robotę leniu!
Grizzly2021.02.18 10:24
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Anonim2021.02.18 10:19
a to nie on jedyny kuźmiuk to samo jak zdradził PO i przeszedł do Pisu teraz ciągle ma coś do innych tylko nie do siebie kuźmiuk kolejna świnia
Mark2021.02.18 10:31
Kuźmiuk był w PSL a wcześniej w ZSL przystawce PZPR. Teraz jest pobożny.
Anonim2021.02.18 10:34
sorry za pomyłke tak PSL miało być to już z przyzwyczajenia chyba to PO padlo