24.03.20, 15:39Fot. via. Flickr

Trzaskowski oburza się na ograniczenia w komunikacji: ‘narzucają sztywne zasady’

Wobec rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa polski rząd podjął kolejne środki, mające możliwie najbardziej ją zahamować. Jedną z nowych restrykcji jest uniemożliwienie sytuacji, w których pasażerowie tłoczą się w środkach komunikacji miejskiej. Z decyzji rządu bardzo niezadowolony jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, którego chyba nic nie nauczyła medialna burza wywołana decyzją władz Warszawy o sobotnim rozkładzie jazdy w ciągu tygodnia.

-„Mamy kilka pytań do nowych wytycznych narzuconych przez rząd – w końcu to samorządy będą je wprowadzać. Jak praktycznie wyegzekwować limitowanie liczby pasażerów w pojazdach? Na przykład w dwuwagonowych tramwajach? Albo w metrze?” – napisał na swoim Twitterze.

Zaraz dodał:

-„Bezpieczeństwo mieszkańców, ale też pracowników @WTP_Warszawa to priorytet. Dlatego wprowadziliśmy elastyczne rozkłady, aby komunikacja miejska kursowała tam, gdzie jest potrzebna. Dziś rząd każe zrezygnować z elastyczności, narzuca sztywne zasady. Zdrowy rozsądek czy propaganda?”.

Wątpliwości warszawskiego włodarza szybko rozwiali internauci:

-„Epidemia nie uznaje takiego pojęcia jak "elastyczność", jeśli nie zachowasz norm higienicznych to złapiesz wirusa i zarazisz kolejne osoby. Zawieszenie opłat w strefie płatnego parkowania może bardzo pomóc w zmniejszeniu ilości osób podróżujących komunikacją miejską.”

 

-„Po co było ograniczać liczbę autobusów i tramwajów, było w nich bezpiecznie to stało się niebezpiecznie a teraz krzyk że wprowadzono ograniczenia które wymagają powrotu do stanu z zeszłego tygodnia. Więcej komunikacji i nie będzie problemu.”

 

-„ Naraziłeś ludzi na utratę zdrowia i życia ograniczając kursy autobusów w czasie PANDEMII. Odpowiesz za to.”

Komentarze

MaxFiend2020.03.25 9:59
Ma rację. Dlaczego ma narażać kierowców i motorniczych na zarażenie?
Thomas2020.03.25 3:14
Brudny, warszawski szczur.
Grizzly2020.03.25 0:05
... aresztować sabotażystę, wprowadzić zarząd komisaryczny!
Mieeetek2020.03.24 20:16
Od jutra rozkład rozkładu jazdy
Michał Jan2020.03.24 21:40
Na każdym przystanku 5 minut na usadzenie i wykopsanie nadmiarowych.
GIZD2020.03.24 19:23
Zaprosić trzaska do autobusu gdzie jest stu pasażerów po zakończonym kursie zapytać o wrażenia
Michał Jan2020.03.24 18:08
Pan Prezydent Trzaskowski, zamiast się denerwować na wyrost, powinien poczekać do północy i zapoznać się z publikacją w Dzienniku Ustaw. Bezsprzecznie będą tam rozporządzenia szczegółowe, jak rozsadzać ludzi, żeby siedzieli, jak gestapowskim "tramwaju" oraz jak i kogo wyrzucać, jeżeli miejsc brakuje. Jestem przekonany, że rząd pod przewodnictwem JE Premiera nie zaniedba podania takich szczegółów.
stan2020.03.24 16:56
Czy się nie mylę, że Po ma pretensje do rządu, że w Polsce jest mniej zachorowań niż gdzie indziej? Chyba za wszelką cenę., chcą chaosu w kraju i jak największej śmierci Polaków. Świadczy o tym decyzja Trzaskowskiego o ograniczeniu komunikacji, brak decyzji w sprawie zniesienia opłat parkingowych, Tusk wzywa do nieposłuszeństwa rządowi(który jako jedyny naprawdę dba o Polaków), Brejza rozczarowana, że liczba chorych, to nie wynik czterocyfrowy, trole powskie (i na tym forum) powtarzają kłamliwe newsy prywatnych mediów. Opozycja w całej okrasie. Samorządy, gdzie rządzą platfusy podwyższyły opłaty za śmieci i twierdzą, że to wskutek nieudolnych rządów PiS. Czy ci ludzie, nie mając nic dobrego do zaoferowania Polakom, tak dążą do zapanowania nad nami i dorwania się do naszej kasy, że postradali resztki rozumu i człowieczeństwa?
Agnieszka2020.03.24 16:47
Drań Trzaskowski powinien siedzieć w więzieniu a przynajmniej do dymisji go za nie zniesienie opłat parkingowych i zmniejszenie liczby autobusów, że ludzie się w nich tłoczą. Oszczędności dla propagowania LGBT chce teraz robić, gdy państwo nadwyręża budżet i cała masa ludzi traci? SZOK!!! A obostrzenia są w wielu dziedzinach fatalne. Nie ma zamknięcia zakładów pracy, które pracować teraz nie muszą a czepiają się ślubów i pogrzebów z ograniczeniem podobno do 5 osób. Młodzi w kryzysach, bo z wesel, przyjęć musieli zrezygnować a najwytrwalsi przy ślubach zostali i mają je teraz nawet bez rodziców przeżywać, bo to już 6 osób????!!!! A najbliżsi - rodzeństwo, chrzestni, świadkowie? A tych z pogrzebów też dobić teraz trzeba skoro najsłabsi? Za mało, że rodzina nie może towarzyszyć w ostatnich chwilach życia ukochanych bliskich i musi je oddać w ręce pielęgniarek, które w mniej traumatycznych czasach znieczulicą ogarnięte do śmierci niektórych mogą się przyczynić swoim podejściem. Nie dość, że dowiedzieć się o stan zdrowia chorych trudno, bo lekarzy na dyżurach mało i telefonów nie odbierają a pielęgniarkom zakazu informacji nie zniesiono, to jeszcze śmiecie rodziny zmarłych w takich okolicznościach dobijać czymś takim? Nie jesteśmy w Bergamo i nic nie robiliście, żeby przypilnować takich prezydentów, burmistrzów, wójtów jak Trzaskowski czy lekarzy, co nawalają i nawiewają a na najsłabszych, w najtrudniejszych momentach życia to się rzucacie z absurdami biurokratycznymi - wstyd... Oczywiście zapłacę wam ten mandat jak do pogrzebu bliskiej osoby w stanie krytycznym dojdzie i się nim nażryjcie, bo na pogrzeb pojadę wbrew wszystkiemu.... Strcicie poparcie tych, co w tym czasie całym sercem za tym co robicie, choć ich nadzieje przez pięć lat wdeptywaliście w ziemię.
Agnieszka2020.03.24 16:53
I wy myślicie, że ja wam pójdę do lokalu wyborczego na was zagłosować jak wy zabronicie mi na pogrzeb iść?
stan2020.03.24 17:15
Czy piszesz to siedząc we Włoszech? Tam obowiązują takie zakazy. Łgarstwo Twoje łatwo obalić też, jeśli chodzi o ślub. Załatwiałaś sprawy ślubu w kościele i ktoś powiedział Ci o ograniczeniu do 5 osób? Gzie to było i w jakiej parafii? Naraz może być 50 osób. Jeśli pazerność na prezenty weselne dominuje nad dobrem gości, to ja bym podziękował i za takie wesele i za taką przyszłą żonę.
stan2020.03.24 17:23
"Agnieszko", przepraszam Cię za powyższe słowa. Dopiero przeczytałem zarządzenie Gądeckiego. Faktycznie, masz rację. Nie wiem, jaki sens mają takie obostrzenia kościelne. Zabronić rodzinie pożegnania z bliskimi? To jest paranoja. W kościele 5 osób, a w autobusie tłok. O co tu chodzi? Kim są ludzie z KEP?
Agnieszka2020.03.24 22:03
Fajnie, że przepraszasz. Też bym nie uwierzyła, że się rząd posunie do takiego absurdu, jakbym sama go nie usłyszała. I faktycznie Polska to przecież nie Włochy. Teraz to nie była decyzja KEP, choć decyzję już na drzwiach kościołów niektórzy księża wywiesili. TO DECYZJA RZĄDU i dlatego na nich wściekła jestem, bo rządzą się w Kościele i dokopują najsłabszym a porządku nie potrafią zrobić tam gdzie powinni i gdzie faktyczne zagrożenie - choćby we władzach lokalnych z takim Trzaskowskim, żeby natychmiast zlikwidować zagrożenie epidemiologiczne w stolicy przez zatłoczoną komunikację miejską albo takich prezydentów z ich funkcji skoro jej zaprzeczają. Jakie zagrożenie jest w kościele, gdzie kilka, kilkanaście metrów od siebie ludzie stoją (jakby każdy co najmniej własny autobus miał) w porównaniu do małego pomieszczenia autobusu i do tego zatłoczonego, gdzie metra czy dwóch odstępu nie można zachować i masa ludzi się przewija. Skoro władza śmie decydować, że do kościoła może wejść 5 osób, to analogicznie do autobusu powinna wchodzić najwyżej jedna - zwłaszcza, że jeżdżą nimi wyłącznie ci, co muszą czyli ci najbardziej zagrożeni na zarażenie, zachorowanie i na bycie ogniskiem (m.in. niższy personel medyczny, sprzedawcy). Jak nie ma w autobusach zakazu jazdy powyżej jednej czy dwóch osób, to czepianie się pustych ogromnych kościołów i ludzi szukających tam Boga, Jego wsparcia w najtrudniejszych i najważniejszych momentach życia, to jakaś wyjątkowo perfidna antyludzka i antychrześcijańska działalność. STRACILI MOJE ZAUFANIE I POPARCIE w swojej obecnej działalności - a już je odzyskiwali po oszukaniu mnie jako wyborcy! I mam wrażenie, że tymi decyzjami - wkraczającymi w relację ludzi z Bogiem, ograniczającymi je - podpisali sobie porażkę.
Agnieszka2020.03.24 22:05
Co do ślubów to jeszcze nie problem, bo w Wielkim Poście ludzie wierzący na ślub raczej się nie decydują (a tylko o kościołach wspominano a nie urzędach stanu cywilnego). Zakaz rząd dał od jutra do 11 kwietnia, ale jak przedłuży to właśnie ci młodzi, dla których sakrament a nie wesele najważniejsze, to nie będą mogli legalnie z rodzicami i rodzeństwem go przeżywać. W mojej rodzinie niestety został ślub przesunięty razem z weselem z wiosny na czas nieokreślony, ale nie ze względu na prezenty a dlatego, że młodzi nie wyobrażali sobie ślubu bez obecności rodzeństwa, które teraz z zagranicy przyjechac nie może. To ciężkie dla wielu młodych nie być w tej chwili z najbliższymi. Po co im dokopywać dodatkowo skoro nie u nich problem, bo i tak wiele rodzin w domach na kupie siedzi? Nie kłamię też o tym, że lada dzień może być pogrzeb w rodzinie i te ograniczenia są dla mnie nieludzkie, bo teraz mieć chorego w stanie krytycznym w szpitalu to horror pod wieloma względami, bo wciąż nie tylko na koronowirusa dziś się choruje. Obostrzenia w szpitalach dla dobra chorych i personelu ludzie starają się zaakceptować, ale nakaz, by jak rozumiem wywalać bliskich z pogrzebu, bo już jest dozwolone 5 osób czy ustalać w rodzinie kto był bliższy i kto ma większe prawo na pogrzeb pójść, to sobie nie wyobrażam. Co rząd w ogóle ma do tego? Niech się zajmie tym, co jest faktycznym problemem i gdzie ma władzę i obowiązek działać a nie dokopywać i tak zrozpaczonym ludziom.
Co tam kamerki, skype ... to Ersatz! 2020.03.24 16:44
Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected] Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona.
Bewq2020.03.24 16:34
Prawda boli... przecież zagrożenie nie ma, sroko wybory mają odbyć się bez przeszkód...
anonim2020.03.24 16:33
Propaganda... przecież to Kaleta się oburzał na weekendowy rozkład jazdy. Wystarczy poczytać jego twittera.
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.24 16:23
Cześć kotku, Szukasz seks przygody online? A moze w realu? Nie czekaj tylko dolącz do nas! ===== www.lexlale.com.pl -- Miliony kobiet czekają aż wreszcie ktoś
Olej2020.03.24 16:16
Nie powinno się o ludziach pisać i mówić źle. Cóż jednak począć gdy cymbały wybrały cymbała ???
Fronda.pl — produkt portalopodobny2020.03.24 16:15
Nawet ćwita nie potraficie wkleić.
a w tramwajach i autobusach są chłopaczki2020.03.24 16:01
Halo, Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam ponad lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Niestety szkoły są zamnknięte ale wiosna idzie. Już wiosna niedługo i chłopczyki będą w krótkich spodenkach. Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow. Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Lubię takie pseudonimy jak "PolishPatriot" (choć nie jestem ani jednym ani drugim), "Polak" albo "Słowianin", "Sarmata"(a to dobre!) a ostatnio jestem "𝐋𝐞𝐬𝐳𝐞𝐤" - zaczyna mi brakować pomysłów na nowe nicki. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami" 𝐭𝐚𝐤 𝐭𝐚𝐤 𝐣𝐞𝐬𝐭𝐞𝐦 𝐊𝐫𝐞𝐭𝐲𝐧𝐢𝐳𝐚𝐜𝐣𝐚, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚, itp. Nie tylko lubię źeńskie "nicki", ale i lubię się ubierać jak Rafalala - w zaciszu domowym. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Powinienem dostać Order Lenina za mój iście stachanowski trud.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.24 15:56
ale na wybory PiS chce ludzi wysyłać a klechy do kościołów! w tych przypadkach niema głupoty!
stan2020.03.24 17:04
Czyż można z Twoją głupotą dyskutować? Chcecie wprowadzenia stan klęski żywiołowej? Od kiedy broń biologiczna jest żywiołem?
Nemo2020.03.25 14:38
"nie ma" piszę się oddzielnie kretynie
Czes\\\\202aw2020.03.30 21:43
Masz rację superkretynie...
Jan Radziszewski2020.03.24 15:55
olać go
man.of.Stagira2020.03.24 15:53
Warszawiacy i gdańszczanie! Jesteście po prostu g o r s i. Zawsze byli lepsi Niemcy oraz gorsi (Ci odesłani do KL) Zawsze byli lepsi Żydzi oraz gorsi (Ci wysyłani przez Judenraty do KL) Zawsze byli lepsi Polacy oraz gorsi (Ci wysłani do d i a b ł a przez anty-moherowy establishment) Teraz są lepsi chorzy na koronowirusa (np. w UK, Hiszpanii, Belgii, Włoszech) oraz gorsi (np. katolicy zwani homofobami, ale nie tylko) Duch SS-Obersturmbannführera Eichmanna wiecznie żywy po liberalnej stronie PRAWDZIWA l e w i c a (od Butler) TO to TEŻ NIE jest... Mamy tutaj sporo pseudo-lewicowych i pseudo-lgbt nazioli koczujących na forum. .
resor2020.03.24 17:27
wyPAD na wybory kałmuku pisowski
bogdanus2020.03.24 15:50
Warszawiacy wybraliście, to teraz zbierajcie owoce swej głupoty.
anonim2020.03.24 16:32
Lepszy niż PiS.
stan2020.03.24 17:01
Najlepszy był, gdy Czajka walnęła i zanieczyściła Bałtyk. Jak to wytłumaczył zaniepokojonym Szwedom? Niezły też był za milion sezonowy park rekreacji przy arteriach komunikacyjnych.
Czes\\\202aw2020.03.30 21:41
Racja Kolego, to trzeba bez przerwy powtarzać, w wielu miejscach, większości wyborców. Może chociaż niektórym zregenerują się szare komórki... Pozdrawiam.