08.05.21, 14:58Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka, Kancelaria Premiera)

Trzaskowski znowu nie skorzystał z okazji, aby nic nie mówić. Dworczyk miażdży jego retorykę

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mógł nie mówić nic. Znowu jednak wolał coś powiedzieć i uczestnicząc w międzynarodowym panelu dot. działań władz lokalnych podczas pandemii przekonywał, że w Polsce rząd zawiódł, dlatego to on w Warszawie chwycił za ster, aby uchronić mieszkańców przed zagrożeniem. Skoro już więc włodarz Warszawy temat poruszył, szef KPRM Michał Dworczyk przypomniał o działaniach podejmowanych przez „przemęczonego” Trzaskowskiego w Warszawie.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wziął udział w panelu Atlantic Council, gdzie tradycyjnie atakował rząd Zjednoczonej Prawicy i wychwalał swoje „dokonania” w Warszawie. Wiceszef PO przekonywał, że wobec nieudolności polskiego rządu to on stanął na wysokości zadania i ochronił warszawiaków przed koronawirusem.

- „Na początku był chaos i rozumieliśmy to, bo wszyscy byli przytłoczeni. Zdecydowaliśmy więc, że będziemy robić wszystko zgodnie z tym, co robił rząd. Powtarzaliśmy to, co nam zalecali, bo to rząd kraju jest odpowiedzialny w sytuacji kryzysu i to on ma wszelkie informacje pod ręką. Ale podczas drugiej i trzeciej fali postanowiliśmy, że weźmiemy odpowiedzialność w swoje ręce”

- mówił gospodarz stolicy.

- „Jestem odpowiedzialny za 11 szpitali, więc zaczęliśmy sami organizować do nich sprzęt, taki jak respiratory. Teraz, jak trwają szczepienia, to my decydujemy, w jakich miejscach się odbywają i organizujemy je, np. na stadionach. Organizujemy też naszych własnych ekspertów, ponieważ – lekko mówiąc – zaskoczył nas poziom chaosu w działaniach rządu”

- dodawał.

Jak przyznał minister zdrowia Adam Niedzielski, „czasem brak jest słów by skomentować kłamstwo przeplatane megalomanią”. O działaniach warszawskich władz postanowił przypomnieć pytany o sprawę na dzisiejszej konferencji prasowej szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Dworczyk przypomniał sam początek walki z pandemią. Kiedy lekarze, służby, rząd i samorządowcy wspólnie robili wszystko, aby odnaleźć się w tej dramatycznie trudnej wówczas sytuacji, prezydent Warszawy… poszedł na L4. Zachorował? Skądże, jego rzeczniczka tłumaczyła, że był po prostu „przemęczony”.

- „Prezydent jest lekko przeziębiony, nie ma to nic wspólnego z koronawirusem, jest osłabiony za dużą ilością pracy, którą wykonywał”

- mówiła w marcu 2020 roku Karolina Gałecka, pytana o absencję Rafała Trzaskowskiego na ważnym spotkaniu prezydentów największych polskich miast poświęconym działaniom związanym z rozprzestrzenianiem się wirusa.

- „Prezydent jest lekko przeziębiony, nie ma to nic wspólnego z koronawirusem, jest osłabiony na dużą ilością pracy, którą wykonywał”

- wskazał na konferencji prasowej Michał Dworczyk.

To właśnie lekarzy, a nie PiS, w ocenie Dworczyka Trzaskowski zaatakował przede wszystkim.

- „Prezydent Trzaskowski opowiada, jak musiał organizować punkty szczepień. Tymczasem miejskie punkty szczepień jeszcze nie zaczęły działać, a system zorganizowany przez rząd wykonał już ponad 13 milionów szczepień. Ale Narodowy Program Szczepień to coś znacznie więcej niż program rządowy. To ogromny wysiłek lekarzy, pielęgniarek, ratowników - wszystkich, którzy z poświęceniem realizują go bezpośrednio w punktach szczepień”

- mówił.

Przypomniał też, jak Rafał Trzaskowski krytykował budowę szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym, czy wspierał i sam uczestniczył w masowych manifestacjach tzw. „Strajku Kobiet” w samym centrum fali koronawirusa.

Rafał Trzaskowski sam organizował sprzęt i respiratory? Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski poinformował PAP, że od początku pandemii Agencja dostarczyła do warszawskich szpitali wsparcie o wartości 30 milionów złotych.

- „Warszawskim szpitalom dostarczyliśmy ponad 300 respiratorów czy ponad 700 kardiomonitorów. Do tego pompy infuzyjne, urządzenia do tlenu, niezliczone ilości środków ochrony osobistej”

- wskazał Kuczmierowski.

- „Szkoda, że prezydent Trzaskowski zapomina, że zgodnie z przepisami to samorządy odpowiedzialne są za funkcjonowanie szpitali, a w pandemii zupełnie się z tego obszaru wycofał

- dodał.

kak/PAP

Komentarze

abc2021.05.8 20:55
Rafau wozi się po całej Polsce i opowiada lewackie dyrdymały zamiast pracować i robić to do czego zatrudnili go Polacy i za co Mu PŁĄCĄ
Jahu🐟2021.05.8 19:42
Gdyby Rafaela usłyszał ten koń co węgiel przywiózł to by mu powiedział..Tyś kuźwa zaszczepił.
­2021.05.8 18:16
Nałóż czapkę, skinie. Skinie, nałóż czapkę.
cham2021.05.8 18:05
ten "s-trzaskany"megaloman,kretyn samorządowy,leniwiec i"bożyszcze"POwczyń!!co się dziej z tymi samorządowcami-a tak zaciekle walczą z Peeselem by jak najwięcej kasy dać sobierządcom!!!co to za ludzie???porąbańcy polityczni???nie daję rady juz ich słuchać.
man.of.Stagira2021.05.8 17:41
Teraz! WSZYSCY! ROZSIEWAJ Sars-cov-2! HEIL Lempart! SIEG Heil!...ŻRYJ Covida! Zostaw Ślad! Zostaw Ślad! Zdejm KAGANIEC ludobójco! WY*******AJ na PROTEST! NA Protest Trzaskowski! Zostaw Ślad! SIEG Braun!...Na Czerską Go! Pod Respirator z Nim!...Na Czerską Jego Mać!.. // BRAWO Konfederacja i PO-Platfusy! Kij WAM w RYJ!..b a r a n y Brauna-Clowna!..Teraz!..Rozsiewaj Sars-cov-2! ..bo.. Zakończą lock-down! Wszyscy!...Wy Imbecyle od Brauna, Michnika i Trzaskowskiego…Wy Durnie Tanajny!..
man.of.Stagira2021.05.8 17:40
W Polsce TE 29 % to są ludzie otumanieni i potencjalnie do wytrzebienia przez zastosowanie się do poglądów Brauna i Bodnara w sprawie Sars-cov-2 // Co najmniej połowa z umierających od jesieni 2020 na Covid-19 są to osoby, które usiłowały leczyć się za wszelką cenę w DOMU ponieważ uważały że mamy do czynienia z niegroźnym wirusem 'para-grypą'. DLATEGO przyjęły, jako pewnik, że AMANTADYNA jest cudownym lekiem. // 50% z tych, którzy umarli i umierają to są ludzie którzy uwierzyli ZBRODNIARZOM jak Braun oraz Bodnar. // Gdyby mi umarł ktoś na skutek mojej lub jego głupoty TEŻ siedziałbym cicho. Więc pokorne jest braunowe bydło, pochylone na żłobem propagandy anty-PiS i milczące. // KONFederacja -PO - jedno ZŁO! Zbrodniarze Braun i Bodnar.
eee...2021.05.8 17:28
Nieudolność w "szczepieniach" u Trzaskowskiego? To się nawet chwali choć to raczej skutek walki z PiS a nie sprzeciw wobec "szczepionek". A Wy, tow. Dworczyk zaczęliście tak intensyfikować "szczepienia", że przypomina to oświęcimskie piece nie nadążające z przerobem zwłok...
Meg2021.05.8 17:42
eee...?
Szyndzielorz2021.05.8 17:23
T S U E -Trybunał Sprawiedliwości UE oraz ETPCz -Europejski Trybunał Praw C. ŁAMIĄ Konstytucję RP! // Won za Don! // Sędziowie w stanie spoczynku którzy ŁAMIĄ Konstytucję RP WY*****ALAĆ!: Stanisław Biernat, Teresa Dębowska – Romanowska, Kazimierz Działocha, Lech Garlicki, Mirosław Granat, Wojciech Hermeliński, Adam Jamróz, Stefan Jaworski, Biruta Lewaszkiewicz-Petrykowska, Wojciech Łączkowski, Ewa Łętowska, Marek Mazurkiewicz, Andrzej Mączyński, Janusz Niemcewicz, Małgorzata Pyziak-Szafnicka, Stanisław Rymar, Ferdynand Rymarz, Andrzej Rzepliński, Jerzy Stępień, Piotr Tuleja, Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz, Mirosław Wyrzykowski, Bohdan Zdziennicki, Andrzej Zoll, Marek Zubik.
po 15 maja niech nie zdejmuje maski2021.05.8 16:31
oraz oPOdłych gaci
franaca geremkowska2021.05.8 16:28
niech trzyma ryło w koszu POmyj
Filip2021.05.8 16:25
𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐖𝐈𝐄𝐋𝐊𝐈𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀𝐌 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐒𝐋𝐀𝐍𝐄 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐄𝐌, 𝐒𝐎𝐑𝐎𝐒𝐄𝐌 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈.
Filip2021.05.8 16:25
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 . . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
Filip2021.05.8 16:24
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Filip2021.05.8 16:13
Przeczytałem wpisy nie korzystne dla Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, z którymi się nie zgadzam. Polska ma największą śmiertelność w stosunku do liczby ludności w Unii Europejskiej. Polska ma również największa inflację w Unii Europejskiej. Zadłużenie finansów publicznych w naszym kraju gwałtownie wzrasta. Trudno jest uznać to za sukces obecnie rządzących. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Jest marionetką Prezesa PiS-u. Publicznie powiedział, że Unia Europejska to jest: "wyimaginowana wspólnota, z której nic nie wynika". Teraz jego koledzy z PiS-u zabiegają o miliardowe dotacje od "wyimaginowanej wspólnoty"! Zmarnowali 1,5 mld zł na wybudowanie elektrowni w Ostrołęce, którą po wybudowaniu rozbierają. Politycy z PO i PSL w czasie swoich rządów nie chcieli jej zbudować. Mateusz Morawiecki i Jacek Sasin wydali 133 mln zł na wybory kopertowe bez podstawy prawnej, których nie było. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Politycy z PiS-u doprowadzili do ruiny stadninę w Janowie. Strach pomyśleć ile pieniędzy z Funduszu Odbudowy zostanie rozkradzionych przez "Obajtków" i "Rydzyków", a ile utopionych w absurdalne inwestycje.
Dell2021.05.8 17:43
Drogi "Walterze", od kiedy masz na imię "Filip"?
Józef Bonkzdupytuska2021.05.8 15:51
Trzaskowski to jest przerost formy nad treścią, to taki penis z filmów porno niby duży a ledwo stoi wspomagany chemią ale na pierwszy rzut oka jest moc.
JM2021.05.8 15:44
Trzaskowskiemu to już narkotyki rozum zjadły. Jak może ten cham takie głupstwa opowiadać!!?? Ryj zarośnięty, oczy za mgłą, ledwo widzi. Wcześniej czy później kara go spotka.
Zygfryd2021.05.8 15:31
Niezwykła umiejętność szamborafała w łgarstwach patrzac wprost do kamery łże jak ostatnia łajza bez zająknięcia i płynnie szczekając tymi plugastwami ubiera siebie w glorie pierwszego ratunkowego co za tupet ma gość zero kompletne
Grizzly2021.05.8 15:27
Na początku było pis i pis ciałem się stało bo zapieło mu w kakało i kacze gó-wno powstało
Anonim2021.05.8 15:23
Z próżnego to i Salomon nie naleje. Rząd pozbawia kasy, ale chce żeby samorządy same organizowały i finansowały walkę z koroną. Ja to rozumiem - jeszcze nie dość sie obłowiła ta pisowska złodziejska mafia więc swoją nieudolność złodziejstwo zrzucają na Trzaskowskiego. Pamiętajcie, że w Polsce umiera najwięcej ludzi na covid. Ani chybi - wina Trzaskowskiego. Bezczelność tego łlota dworczyka jest porażająca.
Jm2021.05.8 15:47
A ty idioto anonimie dalej szczekasz psim ryjem.
Pytanie2021.05.8 15:06
Czy prezydent Warszawy Trzaskowski już przekazał kolejną transzę 3,5 mln PLN na finansowanie faszystowskich bojówek LGBT?
1000 ławek w 6 barwach2021.05.8 16:30
oraz 40 hosteli dla pedryli w Śródmieściu