07.10.19, 13:55

Tusk mówi: ,,Ja nie prowadzę kampanii''. I... wspiera Kidawę

Były premier Donald Tusk spotkał się dziś w Brukseli z Magorzatą Kidawą-Błońską, nominatką Grzegorza Schetyna na premiera po wyborach parlamentarnych 2019 roku. Jak zapowiadał sztab Platformy, Kidawa pojechała do Tuska na rozmowę o obecnej sytuacji w kraju.

Po spotkaniu Tusk odpowiadał przed dziennikarzami. Stwierdził, że w jego oczach Kidawa-Błońska jest "nową nadzieją na coś lepszego w polskiej polityce". Zapewniał, że sam nie znalazłby nikogo bardziej właściwego od niej.

Zdaniem szefa Rady Europejskiej Kidawa jest "znakiem innym niż te nascyone agresją czy niechęcią do siebie" - i takich właśnie znaków ma teraz potrzebować zarówno Polska, jak i Europa w ogóle. Przy tym Tusk przekonywał, że on osobiście "nie jest od tego, by prognozować wyniki wyborów czy prowadzić kampanię wyborczą".

"Kiedy jeżdżę po stolicach europejskich, widzę, jak wielu ludzi naprawdę chciałoby, aby w ich krajach - dotyczy to także Polski - coraz więcej mieli do powiedzenia ludzie, którzy są pozytywni, którzy mają w sobie autentyczną siłę dawania ludziom nadziei, że może być lepiej, inaczej, przede wszystkim nie z nastawieniem człowiek przeciwko człowiekowi" - przekonywał Tusk.

Zdaniem polityka widać już dziś, że "agresywny populizm jest w odwrocie", a tacy ludzie jak Kidawa-Błońska to osoby "absolutnie unikatowe w dzisiejszych czasach" i "warto je wesprzeć", co on robi "z pełnym przekonaniem".

Następnie Tusk przekonywał, że "stawką jest to, czy nasze życie będzie ponure, ciemne, pełne złości, a czasem nienawiści, czy będzie takie jak pani marszałek Kidawa-Błońska - normalna, uśmiechnięta, mądra i dobra".

"Jeśli doszłoby do zwycięstwa, a pani marszałek została premierem, to nie byłaby +premierem malowanym+ i nie potrzebowała za plecami żadnego prowadzącego" - dodał.

A jeszcze trzy zdania wcześniej mówił, że nie prowadzi kampanii wyborczej...

bsw/pap, fronda

Komentarze

aldo2019.10.8 19:30
Odkrył nagle Kidawę jak astronom gwiazdę na niebie. Ten facet nie wie co mówi, podobnie jak jego starszy kolega o pseudonimie "Bolek". Niedawno niejaki Trzaskowski w Warszawie stwierdził, że miasto nie ma pieniędzy na 500 +. To jest ta świetlana przyszłość, gdzie rządzi Platforma tam nie ma pieniędzy.
Ryszard Olejniczak2019.10.7 21:58
"którzy mają w sobie autentyczną siłę dawania ludziom nadziei, " To słowa Naczelnego Mirażysty Europy. Dawanie nadziei (mirażu), jest przeciwstawne dawaniu dobra.
Iza2019.10.7 14:34
Co to za partia polityczna ?! Krzysiu Brejza z Człapką pojechali z „silnirazem” do Inowrocławia, Nitrasowi zamknięto pysk, Niesiołowskiego przeznaczono do rozpłodu, Kierwińskiego prawie nie widać, Szczerba się schował, Budkę podpalono, Neumann zrezygnował sam, ........................ a tu wybory, i zamiast wyjść do ludu i opowiadać co dobrego zrobili przez 8 lat ich rządów – to się pochowali ?! I oni chcą rządzić krajem ?!!!
Iza2019.10.7 14:29
Niepełna lista autoskompromitowanych „artystów”, ludzi kultury i sztuki i show-biznesu stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski: Marian Opania, Wojciech Pszoniak, Jan Gajos, Adam Małysz, Jan Tomaszewski, Władysław Kozakiewicz Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Wajda, Daniel Olbrychski, Stanisław Tym, Jerzy Kowalewski, Krzysztof Materna, Jerzy i M. Stuhr, Joanna Szczepkowska, Krystyna Janda, Jacek Fedorowicz, Wojciech Mann, Kazimierz Kutz, Agnieszka Holland, Andrzej Hyra, Grażyna Wolszczak, Andrzej Seweryn, Jerzy Radziwiłowicz, Andrzej Dudziński, Piotr Bukartyk, Cezary Żak, Piotr Machalica, Krystyna Kofta, Cezary Harasimowicz, Katarzyna Kwiatkowska, Dorota Stalińska, Wojciech Pszoniak, Andrzej Saramonowicz, Wojciech Smarzowski, Jachira, Przemysław Saleta, Rafał Sonik, Otylia Jędrzejczak, Robert Korzeniowski .....
anonim2019.10.7 21:35
i spoko
Formularz zawiera madrosc.2019.10.7 23:00
O przepraszam Jachira nie jest ludziem kultury. Proszę się z umysłowo chorej osoby nie nabijać.
KKK2019.10.7 14:28
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów o ignorowanie sku-rwiela, który wabi się "dzielnicowy". Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Blogu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.10.13 16:28
KKK--tyś chyba coś dziś naje......ny boś taki w Zupe lepszy --chyba że walisz marychę od brejzy
Oszywna kacza mordka2019.10.7 14:15
A kogo ma wspierać? Krakena z Żoliborza?
Po2019.10.7 14:35
PIS - idioto !
Polak Ateista Dumny Gej 2019.10.13 16:28
Q----tas
anonim2019.10.7 14:07
Tusk idź haratać w gałę - TYLKO DO TEGO SIĘ NADAJESZ, a może nawet i do tego też nie
JS2019.10.7 14:06
Kolejny Wałęsa ! Plemię żmijowe ! Są poważne powody, że Bóg dopuścił ich aby nas kąsali. Jeżeli nie zmienimy serc naszych, nie zmienimy swojego myślenia na zorientowane na wieczność, na ZBAWIENIE, oni WRÓCĄ ! ZŁO wróci ze zwielokrotnioną SIŁĄ. Będzie DYKTATURA jakiej POLSKA nie miała ! Pozdr.
bezlitosny internauta2019.10.7 14:05
O spotkaniu herr Thuska z Papieżem na Frondzie było?
anonim2019.10.7 14:04
WYBORY 13 października w ROCZNICĘ CUDU SŁOŃCA w FATIMIE POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ Z POLSKI CZERWONĄ i TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
Leon Napoleon2019.10.7 15:23
Słuszna uwaga!
To ,, " nie jest cudzysłów2019.10.7 14:02
:O