Donald Tusk stwierdził, że PiS zadarł m. in. z jego teściową. Określił polityków PiS mianem "samobójców".

W minionym tygodniu w mediach pojawił się temat imprezy urodzinowej dziennikarza Roberta Mazurka, na której stawiło się kilku polityków.

PiS reprezentował m. in. Marek Suski i Michał Dworczyk, PSL - jego przewodniczący Władysław Kosiniak-Kamysz, Solidarną Polską - Tadeusz Cymański.

Platformę Obywatelską reprezentowali zaś m. in. Borys Budka, Tomasz Siemoniak i Sławomir Neumann.

Obecność trzech wymienionych wyżej zdenerwowała Donalda Tuska. Równolegle z imprezą miało bowiem miejsce posiedzenie Sejmu, na którym szef NIK Marian Banaś prezentował coroczne sprawozdanie z prac NIK.

Budka, Siemoniak i Neumann zostali oficjalnie wezwani na dywanik do p.o. przewodniczącego Platformy. W przypadku Budki i Siemoniaka możliwa jest utrata stanowisk w aparacie partyjnym.

Neumann miał zaś stracić miejsce na listach PO. W przypadka Neumanna obecność na urodzinach Mazurka była raczej pretekstem. Media donosiły bowiem już wcześniej, że Tusk chce odebrać Neumannoowi miejsce na listach PO ze względu na obciążające go afery oraz słowa wypowiedziane o mieszkańcach Tczewa. Parę lat temu Neumann powiedział w rozmowie z jednym ze współpracowników: "rzygam Tczewem, tam są poj**by".

W obronie Budki i Siemoniaka niespodziewanie stanęła zaś teściowa Donalda Tuska.

Tusk w trakcie transmisji live odczytał smsa wysłanego przez teściową.

"Donku, wiem, że masz kłopot ze swoimi ludźmi. Jestem po twojej stronie, nie powinni się tak zachować. Ale nie pozbywaj się ich, już i tak sporo ludzi z PO odeszło za twoich poprzedników. Teraz w PO każdy jest na wagę złota. Czasem człowiek w jakiejś chwili popełnia błąd, ale potem żałuje. To są pozytywne chłopaki, więcej takich głupot nie zrobią" - brzmiała wiadomość.

Teraz Tusk postanowił odnieść się na Twitterze do słów swojej teściowej. Swoim starym obyczajem nie omieszkał przy tym wbić szpilki Prawu i Sprawiedliwości.

"PiS zadarł ze wszystkimi: Unią, Ameryką, nawet z Czechami. A teraz z moją Teściową. Samobójcy" - napisał Tusk na Twitterze.

jkg/twitter