04.01.20, 09:53

Tusk znów prowokuje! ,,W PiS są sojusznicy Putina''

- W dłuższej perspektywie Putinowi chodzi o dezintegrację Unii Europejskiej i NATO. Ma w tym projekcie sojuszników i pomocników: świadomych, mimowolnych i tzw. pożytecznych idiotów. W PiS można odnaleźć wszystkie trzy kategorie – powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Donald Tusk.

Według niego, działania Putina mają na celu "dezintegrację Unii Europejskiej i NATO".

 

– Ma w tym projekcie sojuszników i pomocników: świadomych, mimowolnych i tzw. pożytecznych idiotów. W PiS można odnaleźć wszystkie trzy kategorie – mówił

 

– Polska jest dziś łatwym celem w tej kampanii. Putin chce być pozytywnym i głównym bohaterem obchodów - w Izraelu może liczyć na pomoc premiera Netanjahu. Poważne błędy w polityce historycznej PiS i europejskie osamotnienie Polski ułatwiają zadanie naszym przeciwnikom oraz tym, którzy chcą uczynić nas współodpowiedzialnymi za Holocaust – stwierdził Tusk

Jak dodawał, "sytuacja jest dziś poważniejsza niż w przeszłości".

– Zmiany w Kijowie, bliska reintegracja Moskwy i Mińska oraz polityka prezydenta Trumpa to wystarczające powody, aby starać się za wszelką cenę odbudować elementarny wewnętrzny konsensus w polityce międzynarodowej i przywrócić Polsce status regionalnego lidera integracji europejskiej. Obawiam się, że rządzący nie do końca rozumieją powagę sytuacji – wyjaśniał prowokując

 

 

tb/wyborcza.pl

Komentarze

proszę2020.01.5 5:34
podać konkretne nazwiska. Znany jest (ale nie w PIS) jeden 100% sojusznik i Putina i Merkel, który przybijał żółwiki z Putinem
Zbyszek2020.01.4 21:47
Człowieku,zejdż na ziemię,przestań bujać w obłokach.Zapomniałeś jak żułwikowałeś z KGB-bowcem?Jak obściskiwałeś się z Putinem?,,Polskość to nienormalność"-twoje słowa. Dziś oglądałem ,,Krzyżaków",na flagach, plastronach-biały orzeł bez korony.Czasy PRL. Kiedyś dziadek opowiadał mi kawał,,siedzi Breżniew nad polskim orłem patrzy i mówi-koronę ci zabraliśmy,berło i jabłko też,co by tu jeszcze ci skubnąć-myśli.Odzywa się orzeł-żebyś mi nawet wszystkie pióra z tyłka powyrywał i tak ze mnie gwiazdy nie zrobisz"Panie Tusk oddawałeś Polskę Niemcom,boćkałeś się z Ruskimi,właziłeś w tyłek Brukseli,a dziś masz czelność pouczać?Gdzie jest Twój honor?Wstyd i hańba.
Hanna2020.01.4 20:39
Czekam kiedy ten frustrat orzeknie , żeDonald Trump jest też w PiS -ie.
Lupaszko2020.01.4 18:27
rudzielec w życiu słowa prawdy nie powiedział
adamk2020.01.4 18:26
ryży to parówa
Jarek2020.01.4 18:20
Taki z niego Polak, jak ze mnie Niemiec ..............
Foster2020.01.4 18:00
Jak to sie stało, że Izrael wielki przyjaciel USA i Polski, tak Nas sromotnie oszukał ?. Oni naprawdę są wdzięczni Rosjanom za to, że gromiąc III Rzeszę Niemiecką, uratował ich przed zagładą.
Nina2020.01.4 17:52
Tusk za to w POKO są dwa rodzje POniemieckie zwolenniki i KOmusze sowieckie i nic więcej tylko dwa antypolskie ugrupowania.
Alojzy Cedzidło2020.01.4 17:48
Taki nie polityk , ale Polak , jak ja, ma problem jak w kulturalny sposób ocenić ,,poczynania " pana Tuska .Jego ,,wytępy" to jeden ciąg wmawiania nam Polakom,że jesteśmy idiotami . Chyba ,ze do PO wstąpimy Chociaż i ostatnio i ze swoich ,,kumpli " robi idiotów. A sam na swoje rączki nie spojrzy . Brudnawe ,oj brudnawe.. Pomijam te 8 lat (prawie) Jego rządów Co było to było . Nie ja powinienem Go rozliczyć .Ja tak z innej beczki . W PiS-e są zwolennicy Putina -twierdzi . Może i są , Bo gdzie ich niema . Pewno są ale dobrze ukryci . A za rządów PO PSL ich nie było? Byli , byli , I wcale się za bardzo z tym nie ukrywali . Wróg Walodii nie robil by z nim, Putinem , żółwika . Do NATO nas nie chcieli przyjąć . Bali się . Zgadnijcie czego ? . No to na tyle .. Bo dalej mnie nie stać na pokazywanie swoch opinii w sposób stosowanych przez Farmę .
Maria Blaszczyk2020.01.5 0:49
Tak są dobrze ukryci, że jeden z nich jest premierem, panie Alojzy... Inny ministrem cyfryzacji. I choć nie sądzę, by Polacy en masse byli idiotami - ale te bzdury o "żółwikach" moją wiarą w rodaków potrafią zachwiać... A skoro już o panu premierze i głupocie Polaków mowa... To przypomnijmy sobie, co pan premier myśli o rodakach: "Ludzie są tacy głupi, że to działa” - w kontekście reklam z Chuckiem Norrisem powiedział nasz dobry przywódca...
Japa2020.01.6 23:07
No no no ...A pani Maria znów zabłysła .Przy takiej wiedzy może PiS -owi narobić tyle kłopotu co PiS Marszałkowi . Wypłacić pięknym za nadobne . Jestem z Panią pani Mario .Jechać z nazwiskami . Wprost do Ziobry . A potem do TVN. I do Wyborczej , Bo o ,,Nie ' Urbana jakoś cicho No i te ,żolwiki " ,.Bajki , Takie same jak prywatna , kumplowska i tajna rozmowa na ,,molo " Podziwiam Panią . Pani to by za Tuska oddała co dla kobiety najdroższe . Ja tam nie wiem co Pani ma drogiego , ale wierzę w Panią .
opty2020.01.4 17:34
"To jest wiadome od dawna. Cała polityka PiSu jest promoskiewska, spychająca Polskę w objęcia Putina" Donek walnij żółwika.......
Lennon2020.01.4 16:36
PiS to partia Putina. Toćka.
AntyUrszula2020.01.5 0:44
Wrzuć linki do zdjęć jakiegokolwiek posła/senatora/ministra z PIS, na którym obściskuje się on lub przybija żółwiki, albo chociażby ROZMAWIA z Putinem, Miedwiediewem lub innym ruskim politykiem. Nie wrzucisz , platfusi POpaprańcu, bo ONE NIE ISTNIEJĄ, więc czemu kłamiesz o "putinowości" PIS-u, ruska onuco?! Stosujesz typową propagandową gadkę ruskich, bolszewików, ubeków, lewaków i nazistów: rzucać w przeciwników błotem, zawsze coś się przyklei. Widać podstawowe wykształcenie nie pozwala ci logicznie myśleć, tylko lecisz "paskami" z TVN24. Żenada!
grześ2020.01.4 16:31
Ryży kundel znowu ujada, karawana jedzie dalej
Reytan2020.01.4 15:09
Cz.2. Tusk był wychowankiem SB. Był człowiekiem przysposobionym przez komunistyczne służby specjalne, szkolony przez funkcjonariusza Szylinga, zaufanego człowieka Kiszczaka. Był przeznaczony do rozmów z Wałęsą w okresie przygotowywania się przez niego do operacji przejmowania władzy po wyborach w 90 r. Donald Tusk pełnił wiodącą rolę w obalaniu rządu Jana Olszewskiego, nie tylko z powodu politycznych przekonań. I to był moment, w którym był bardzo zaangażowany w to, by układ postkomunistyczny utrzymał się przy władzy. Poza tym był agentem służb niemieckich pod pseudonimem „Oskar”. Tusk to strusiowato nielotny fasoniarz, który się wielokrotnie wygłupił i skompromitował, jako niepoważny i szkodliwy premier i nieodpowiedzialny polityk, sprzedajny szkodnik i Judasz , a także skrajnie cyniczny lawi-rant. Jest też coś jeszcze , co przy okazji wyboru Tuska należy sobie jasno uzmysłowić, aby raz na zawsze pozbyć się absolutnie szkodliwych złudzeń. Otóż, tym właśnie wyborem, decydenci poza naszymi granicami, a dość łatwo w tym przypadku wskazać ich adres, ujawnili już zupełnie definitywnie, że ich zaborcze zamiary wobec Polski i Polaków są niezmienne i wieczne, a proces wynaradawiania Polaków i klasyfikowania ich do kategorii niewolników przeszedł właśnie na kolejny, wyższy etap realizacji. Tusk jest bowiem psychopatą (patrz: Encyklopedia Medycyny, dział poświęcony chorobom psychicznym. To człowiek, który został ewakuowany z kraju, w którym padają pod jego adresem coraz poważniejsze zarzuty, od finansów i gospodarki począwszy, na Smoleńsku skończywszy !!! Tuskowi ewidentnie zależało na stanowisku w Unii, bo wiedział, iż jego władza w Polsce się skończyła. W Radzie Europejskiej, nic mu tak dobrze nie wyszło jak Wielka Brytania z Unii Europejskiej ! Anglicy nazwali go brudnym szczurem unijnym. Niestety nie poradził sobie z falą emigracji muzuąmańskiej, a poza tym zamiast integrować, tylko skłócał państwa członkowskie UE. Wszyscy przestali się z nim liczyć i traktowali go jak jakiś śmieć ze śmietnika politycznego, bez znaczenia i bez żadnego wpływu. To pustak, który nawet nic nie robiąc, odpowiadał Merkel i innym z zachodniej Europy. Tak to prawda ! To jest klątwa Tuska ! A klątwa ta podwoi się jak Tusk stanie przed TS. Na koniec: Tusk wychyli czarę goryczy !
Bystry.2020.01.4 20:17
Zgadzam się z Panem w 100%...
Reytan2020.01.4 15:08
Źeby zrozumieć dlaczego Tusk uważa, że Polskość to nienormalność, należy cofnąć się do jego życorysu ! Dziadek Tuska ze strony ojca oraz brat dziadka ze strony matki byli ochotniczo w hitlerowskim wermahcie. Natomiast babka ze strony matki, z domu Liebke, była również rodowitą Niemką. Matka Donalda Tuska wspomina, że jej mama i babcia chciały uciekać po wojnie do Niemiec. To, że w rodzinie Tuska rozmawiało się po niemiecku, nie było tajemnicą. Ojciec Donalda (też Donald) karał go często pasem.Młody Donad miał problemy ze swoją tożsamością narodową i całej jego rodziny. W głębi serca czuł się Niemcem. Miał od dzieciństwa zaszczepioną nienawiść do innych i szczerze nienawidził Polaków, bo był jako dzieciak wyzywany od hitlerowców na podwórku. W podstawowce wolali na niego "rudy szkop", za co będzie sie mścił na Polakach bez końca. Jego wielką traumą jest chorobliwa nienawiść do Polskości, i to ona była na rękę lewackim homosowietikusom, którzy Tuska w pełni poparli w wyborach 2012 roku. Jako polityk pisał: „Polska - to nienormalność”. Jakże smutne jest to że tak dużo polaków wybiera nienormalność. Polacy jako obywatele powinni wiedzieć, kogo wybierają do władzy i jakie jest jego pochodzenie. To jest normalnym prawem każdego narodu wybierającego swoich przywódców w USA, W.Bryt, czy Francji. Dlaczego więc kłamcy i oszustowi powierzono sprawowowanie w Polsce tak wysokiego urzędu ? Dlaczego dopuszczono, żeby wyrządził tyle szkód Polakom i Państwu Polskiemu łącznie z Zamachem Smoleńskim ?
Franek2020.01.4 17:30
Reytan, Ja myślę, że ryży miał racje pisząc: „Polska - to nienormalność”. On pewnie miał na myśli takich idiotów jak ty. Jak czytam te twoje wypociny to mam wrażenie, że nie tylko zatrzymałeś się w czasie, ale i w rozwoju, i należysz do tępych, z najbardziej tępych, PiS-orów którzy genetycznie są najbliżej małpy, dla których onanizowanie się jest jedyną rozrywką.
Nina2020.01.4 18:00
To co piszesz to prawda, Tusk dopiero w szkole uczył się marnie języka polskiego, bo matka od niego uciekła, o jego ojcu nikt nie słyszał, a babcia stara niemra uczyła go od dziecka tylko mówić po niemiecku. Dlatego ten szkop do dzisiaj nie jest w stanie wymówić litęrę R.Do rzadu w Polsce finansowała go partia niemiecka tylko po to by Polskę niszczył.
Urszula2020.01.4 19:14
Lepiej ty się już nie wypowiadają na temat rerania bo goowno o tym wiesz. Najżałośniejsze jest to, że różnej maści pismatoly wypowiadają się na temat o którym nie mają najmniejszego pojęcia.
Japa2020.01.6 23:26
Oświeć mnie o Pani,,Urszulo " ! Jestem , pismatołem " I nic nie wiem o : żółwikach z Putinem , rozmowie na molo , jego (Tuska ) ojcu w Wermachcie ,Aferze Ambert Gold .,itd itd . Oświeć minie Pani . Błagam .Tylko nie -,,ucz się sam ,matole " , bo to by świadczyło , że Pani tez nic nie kapuje, bo tak Farma kazała pisać.
XXXXL2020.01.4 15:07
A w necie chodziło zdjęcia Dziadka z Wehrmachcie, który miał tam trafić - wg Donalda - jako więzień z obozu koncentracyjnego w Stutthofie. Jednak na tym zdjęciu Dziadek był uśmiechnięty. Trochę dziwne jest to, że wzięty z obozu zagłady człowiek uśmiecha się, będąc żołnierzem znienawidzonej (???) armii ......
Japa2020.01.6 22:50
Ten uśmiech w Smoleńsku to ma po dziadku .?
co za kretyn?2020.01.4 14:59
ryży ...uj
To dlaczego nie masz dzieci?2020.01.4 14:50
@Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci? @Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "ja pierdyolę" - To dlaczego nie masz dzieci?
spostrzegawczy2020.01.4 14:32
Niemiecki agent Tusk jest emanacją polityki Niemiec na Polaków ,a pozwalają sobie na to ze względu na dalekosiężny układ niemiecko-rosyjski
Sergej2020.01.4 14:20
Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego ---> http://russex.xyz
Japa2020.01.6 22:47
Myślisz o Tusku ? Nic z tego , Anielcia go pilnuje Na tirówki z Moskwy nie pójdzie.
polka2020.01.4 13:49
Tuski mysli ze :Polacy to durnie.Sam obsciskiwal sie z Putinem a szczeka , ze to rzad pcha Polske w lapy Putina. On naprawde jest wredny. Ale niech szczeka Polacy prawdziwi nie dadza zniszczyc Polski.
turkuć podjadek2020.01.4 13:33
to bydle volkSSdojcz tfuSSk , nie dość ,że jest wąchaczem makreli , to jeszcze władimirowi paluszek w odbycik ...... żeby chociaż robercikowi , albo pawełkowi .... ale on nie , on internacjonał
Adam S2020.01.4 13:32
Wspólnik Putina (w wiadomej sprawie) znalazł "sojuszników Putina" w PiS-ie. Dawno nie słyszałem o tak podłym osobniku, jak ten Tusek. Łgarz, oszust, sprzedawczyk.
100% racji2020.01.4 12:49
… facet w krótkich spodenkach… ma coś banknotu – jest fałszywy drukowany w MOSKWIE na berlińskiej farbie
Polak2020.01.4 12:44
A jak inaczej uzależnili nas od ruskiego wegla
Zygfryd2020.01.4 11:38
Krotko po prostu Debil szkoda czasu na Idiote i jego kłamstwa
Grizzly2020.01.4 11:38
Pajac na gumce, POciągał za nią każdy kto chciał (na Kremlu mówili - swój człowiek w Warszawie), nawet marynarę musiał POdawać!
AVI2020.01.4 11:20
Jako ilustrację do jakichkolwiek wypowiedzi tuska na temat putina powinno się zawsze umieszczać fotografię "żółwików" tuska z putinem tuż po tragedii smoleńskiej, kiedy wrak jeszcze nie ostygł i nie zebrano wszystkich szczątków ofiar. Można ją zobaczyć na przykład tu: https://wpolityce.pl/smolensk/238674-tylko-u-nas-zdjecie-zolwikow-tuska-z-putinem-wywoluje-przerazenie-po-thun-do-swinstw-pisu-nie-moge-sie-przyzwyczaic "Czyste zło w polityce" - jak mówił o tusku prof. Legutko.
Polska to moja ojczyzna2020.01.4 11:03
" Polskośc wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu ,.... którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać a sam zrzucić nie potrafię". Dlatego nie było u pana problemu ze sprzedażą za bezcen polskiego majątku , podwyższaniem wieku dla kobiet o 7 lat, zadłużaniem państwa, ..... itd. Nie masz pan ochoty dźwigać polskiej racji stanu, wolisz inną? To nie udawaj zatroskanego losem ojczyzny, lepiej odchrzań się od nas. ... dobrze pamiętam zdjęcie ze Smoleńska: Putin , Tusk i uniesione ręce z piąstkami... Muszę kończyć, bo zbiera mi się na wymioty.
Urszula2020.01.4 19:09
Guzik rozumiesz. Taki z ciebie patriota jak z mojego psa kardynał. Nie chlej to nie będziesz rzygać.
Alojzy Cedzidło2020.01.6 22:38
No no ... Co za błyskotliwość Może i w wpisie ,,Polska to moja ojczyzna ' jest trochę patosu . co na tle wypowiedzi her Tuska ( patriotyzm to przeżytek) jest dla Was powodem do porównania z pieskiem.Przykro to stwierdzić. Ten brak chęci do prostowania naszej , polskiej historii od roku 45 do 2015 daje teraz znać .A Tusk i Jego kamraci maja w tym swój udział.
Wojtek Polak2020.01.4 10:33
a p.sz tusek to stary sklerotyk nie pamięta jak sam był podnóżkiem putina i merkelowej. PełO się kończy nie ma gdzie wracać i będzie musiał zostać przy budzie u merkelowej.i tak kończą sprzedawczyki z obozu zdrady zaprzaństwa owładnięci czerfono-tęczfo zarazą.
ogar2020.01.4 11:20
Panu Tuskowi to ty co najwyżej buty możesz czyścić ruski kacapie.
Wojtek Polak2020.01.4 12:54
na razie to p Tusek czyści buty i podaje marynarki w ue. rusko-szwabski imbecyl.
Japa2020.01.7 17:44
I znów muszę prosić o uzasadnieni opinii .,,Ogarku " ,,Nie bo nie " to mało aby udowodnić ,że ktoś myśli niezgodnie z napranymi komuś do głowy pierdołami " Tak dla ścisłości . Ten ,,naprany ktoś " to ,,ogar"
AVI2020.01.4 11:29
On ciągle jest podnóżkiem wrogów Rzeczpospolitej, którzy za wszelką cenę chcą ją niszczyć. Tusk może być jeszcze dla tych sił użyteczny, jako polityk pozbawiony wszelkich hamulców moralnych i zdolny do każdego zła w swoim własnym interesie lub w mściwej żądzy odwetu. Wszyscy sądzili, że lewica się skończyła, a wraca. To samo może być z PO i tuskiem. Niestety zło, zdrada, manipulacja, kłamstwo, nienawiść to takie hydry, którym odrastają ucięte głowy.
Topek2020.01.4 10:18
Przecież to oczywiste że polityka prowadzona przez małego dyktatorka z żelaznym kolanem jest Putinowi na rękę np. skłócenie Polaków, obciąganie hierarchom kościelnym, nieprzestrzeganie traktatów unijnych, podział w Unii, niszczenie praworządności i konstytucji w Polsce, robienie wroga z naszego największego sojusznika gospodarczego i militarnego jakim są Niemcy. Tak Kaczor osłabia wspólnotę Unijną a wzmacnia Rosję
Sprytny ninja2020.01.4 10:36
Zapomniałeś napisać, że jest tak źle, że nawet budżet na 2020 będzie bez zadłużania, emeryci dostaną 13, 14 pensje, rodziny po 500 na każde dziecko, 300 na początek roku szkolnego, darmowe leki dla seniorów, do 26r nie płacisz PIT, zakupili jeszcze 100 ton złota. A zadłużenie do PKB maleje. --- W oczach sprzedawczyków to faktycznie tragedia. I jeszcze sądy chcą wreszcie oczyścić. ZGROZA :)
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.4 10:52
Z kolei ty zapomniałeś napisać, że "brak zadłużenia" to tylko kreatywna księgowość Pinokia na potrzeby propagandowe w TVPiS. W rzeczywistości zadłużenie jest najwyższe w historii i wciąż tylko rośnie.
Polska to moja ojczyzna2020.01.4 11:46
To czemu Tusk musiał aż zajumać nam kasę z II filaru. 160 mld zł zajumał i dodał do budżetu!!! Wygibasów Rostowskiego już nie starczyło, trzeba było na bezczela zarypać kasę, bo inaczej zadłużenie do PKB wzrosłoby do ponad 60%!!! Nie pitol więc o kreatywności, jakimś Pionkinie. Chyba, że masz kilka latek i dopiero co się obudziłeś:).
Maria Blaszczyk2020.01.5 20:38
No właśnie wcale nie... To był zapis księgowy, przeniesiony z jednego konta w inne, żadne pieniądze nie zostały przy tym przeniesione... Więc nic nie zajumał. A wszystko to po to, żeby ludziom żyło się jak najlepiej. Bo wiesz, jak mawiał klasyk, władza się zawsze wyżywi. A gdyby wprowadzono procedury związane z nadmiernym deficytem, to uderzyłoby to w zwykłych ludzi.
Alojzy Cedzidło2020.01.6 22:23
Co Wy na tych forach Frondy robicie ? Po potem POKO myślą nad swoim programem ponad 4 lata . I nic nie wymyślili A tu tyle geniuszy . Zamiast odebrać Pisiorom wladzę , uratować Ojczyznę od upadku , od upadku to Wy ,tu na Frondzie się marnujecie. Jest tylko jedno podejrzenie . Ta Wasza Ojczyzna to nie Polska .
...2020.01.4 11:10
Topek i polak zostało się wam w głowach tylko siano i słoma .Jesteśćie taką mało znaczącą targowicą ???
Katolicka Kretynizacja Polski2020.01.4 10:07
Brawo Panie Tusk za głośne stwierdzenie oczywistych faktów! I pomyśleć, że mogliśmy mieć Prezydenta światowego formatu...
Wojtek Polak2020.01.4 10:16
przecież miałeś prezydenta światowego formatu ''bula''Komorowskiego. buhahaha. kodomici i ub-watele prl to książkowy przykład idiotyzmu nabytego jeszcze za prl-u.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.01.4 10:27
gorszego durnia jak dupuś to chyba nie było i nie będzie! nawet miernota Lesiu Kaczyński był bardziej obrotny niż ta obecna pacynka żoliborskiego prezesiny
Grizzly2020.01.4 11:36
Przegrywacie POmioty Putasa Makreli z tym prezesiną!
tygrys2020.01.4 12:14
im (trollom) o to właśnie chodzi, za podjęcie dyskusji kasa
Andrzej2020.01.4 12:53
Po pierwsze Lech Kaczyński,o czym trzeba wiedzieć,a nie ośmieszać się był popychadłem swojego brata Jarosława.Co Jarosław powiedział,to Lech wykonywał jego polecenia,o czym sam Lech Kaczyński powiedział ''melduję,wykonałem zadanie''.Po drugie Lech Kaczyński nie potrafił się nawet wysłowić,tylko jego mowa to bełkot.Duda podobny jest,konsultuje się z Kaczyńskim,prezesem PISU.Więc oboje są sobie warci.A Tusk owszem jest dyplomatą,ma duże doświadczenie,to fakt,ale ośmiesza nasz kraj na arenie międzynarodowym,więc też nie jest idealny.Dlatego SLD jest lepsze od PISU i Platformy.
GNIDY KOSZERNE2020.01.4 11:40
ICEK CZY ABY NAPEWNO ZYDOWSKI FORMAT TO JEST SWIATOWY CZY MOZE NIEMIECKI
kasia2020.01.4 17:53
Prezydent Polski dla którego "Polskość to nienormalność" Kumasz cokolwiek ??!!
Urszula2020.01.4 19:07
Nic nie rozumiesz. Zwykły Polak jest poniżany, wykorzystywany, haruje jak wół za marne grosze, jest prześladowany i jeszcze głosuje na tych, którzy go gnębią. Jeśli mimo wszystko tę Polskę się kocha i szanuje to jest to nienormalne. Wielu ma w doopie Polskę i wyjeżdża. To miał Tusk na myśli. W tym sensie polskość to nienormalność. To tak jak pies bity przez swojego pana będzie go kochał i cieszył sie na jego widok mimo wszystko. Jesteś w stanie to pojąć?
Lublinianka2020.01.5 0:22
Nieprawdą jest to, co napisałaś o znaczeniu wypowiedzi Tuska "polskość to nienormalność". Ten cytat pochodzi z eseju Tuska opublikowanego w miesięczniku "Znak" w 1987r. i brzmi w całości tak:"Polskość to nienormalność - takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywoscią, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze wyrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię ". Polska to nie są rządzący, kimkolwiek by oni nie byli: PO PIS, PSL, SLD - jeśli tego nie rozumiesz, to jesteś zwyczajnie głupia - zatem miłość do Polski, naszej Ojczyzny, czyli PATRIOTYZM, nie jest nienormalny!!! Tak mogą mówić i myśleć tylko ZDRAJCY!!! Moi przodkowie za tę Polskę przelewali krew i oddawali życie (m.in. bedąc rozstrzeliwani na Zamku Lubelskim przez zdrajców- ubeków i umierając w ruskim obozie dla jeńców wojennych w Dniepropietrowsku na dzisiejszej Ukrainie), za co jestem i będę im zawsze wdzięczna i dumna z ich postaw. Nie obrażaj też tych, którzy wyjechali z Polski za rządów Tuska, bo nie mieli pracy ani szans na jej znalezienie w kraju. Tak zrobiło wielu moich kolegów z liceum i ze studiów oraz kuzyn i kuzynka, chociaż wcale tego nie chcieli, po prostu nie mieli wyboru. Nie znasz ich, więc nie oceniaj, kłamliwe ich osadzając, że "mieli Polskę w d...pie, więc wyjechali"!!! Po prostu ZAMILCZ 😯😯😯
Alojzy Cedzidło2020.01.4 17:59
A a o jaki to świecie myślisz , nauczycielu Kretynizacji ?
Japa2020.01.4 18:04
Pewno masz rację z tym ,,formatem . Tylko cośmi się widzi .ze ten z tym ,,formatem " zmienił by nam hymn z , Jeszcze Polska (,,,) na Hajli hajlu.
Antygej2020.01.5 7:17
Takie durnoty Tuska może tylko chwalić Kretynizacja
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.4 10:05
To jest wiadome od dawna. Cała polityka PiSu jest promoskiewska, spychająca Polskę w objęcia Putina
Wojtek Polak2020.01.4 10:23
zboki widocznie mają krótką pamięć zapomniałeś jak to tusek całował putinka na molu po du.... od tej sodomi i gomorii to ci nie tylko w du...pie ale i we łbie się do końca po przewracało.tak t już jest jak się zamiast głową myśli łbem.
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.4 10:35
Rozczulają mnie twe seksualne frustracje psychiczne, natomiast fakt dyplomatycznych stosunków ówczesnego premiera z Rosją nijak nie świadczy o tym co sugeruje wojtuś polaczek od siedmiu boleści
Wojtek Polak2020.01.4 10:53
ty już poznałeś te ''siedem boleści'' na własnej du.... buhahaha. tusek i dyplomacja . ale jaja ale jaja.
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.4 11:01
Wojtuś najpierw sobie zwal na PornHub (o posiadanie partnerki, żony, kochanki cię nie posądzam), a dopiero potem pisz na frondzie. Twoje uciskające jajca to nie nasz problem .
Wojtek Polak2020.01.4 11:20
o moich partnerkach żonach kochankach nie masz żadnego pojęcia chłoptasiu i niech tak zostanie. ty pewnie posiadasz 3 żony ,partnerki,kochanki. buhahaha a z stron które mi polecasz nie korzystam przykro mi że cę rozczarowałem. moje ''jajca''to na pewno nie twój problem spadaj zboku! takie samo masz pojęcie o moim życiu jak tusek o dyplomacji.
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.4 11:23
Chciałbym wojtuś wierzyć w twe szczere intencje, ale niestety obnosisz się ze swoimi uciśnionymi jajami na prawo i lewo po całej frondzie. Twoje zboczenia nikogo nie interesują tu partnerki ani partnerów nie znajdziesz. Z tego wszystkiego portale ci się pomyliły.
Wojtek Polak2020.01.4 18:44
ja się obnoszę ze swoim zboczeniem czy to ja podpisuję się ''dumny gej''. przecież to ty starasz się za wszelka cenę przekonać ludzi że twoje zboczenie to nie zboczenie.
Alojzy Cedzidło2020.01.6 22:09
Panie ,,Dumny" , nie piszę Geju ,bo Pan nie za bardzo zna znaczenie tego słowa Chociaż jak by się uprzeć , to doszliście już do takiej durnoty ,że uważacie pary mężczyzna i kobieta , samiec i samica za niezgodne z naturą .No bo jak wytłumaczyć nazwanie pana Wojtka P.zboczeńcem. No jak ? Sam fakt ,że wprowadziliście do swojego życia wielofunkcyjność odbytu , mówi sam za siebie ..
KTO DZIS W POLSCE BRONI ZYDOKOMUNY?2020.01.4 11:38
I DLATEGO PUTIN ODDAL WRAK A ZA PLATFUSOW NIE CHCIAL.
AS2020.01.4 13:35
Polak ateista: tutaj Podrzucony przez Moskwę. Dumny gej: tutaj Durny pedał.
Alojzy Cedzidło2020.01.4 17:55
Teraz wiem ,że jest dwóch ,,Dumnych " . Jeden ,,Durny " a drugi uczciwy .A ten dzisiejszy to od ,,Konfederatów " ?
Antygej2020.01.5 7:15
Jak widac lemingi mają zlasowane mózgi, powtarzają jak mantrę idiotyzmy , które lansuje tzw opozycja.
Grzegorz z Domaradza2020.01.4 10:05
Już zapomniał jak się obściskiwał z Putinem. Tusk jest człowiekiem skompromitowanym i to pewne że zdrajcą naszych interesów narodowych. Myślę oczywiście o Polskich interesach bo interesy narodowe na przykład Niemiec to reprezentuje wzorowo.
antek.b2020.01.4 17:41
Jesteście idiotą domaradzki.
Lublinianka2020.01.4 23:42
A ty jesteś jednym z tytułowych "Chłopów" Sienkiewicza. Twój nick wskazuje wyraźnie którym 😂😂😂😂😂
Japa2020.01.7 17:35
A na uzasadnienie swojej ,,opinii '[ to już ,,antosia .b" \nie stać , czy nie potrafi ?
jozef2020.01.4 9:56
To nie jest prowokacja, to stwierdzenie faktów.
tygrys2020.01.4 10:04
są źle POinformowani, POżyteczni idioci, ale są też trole, za pieniądze siejący przekręt i zamęt, Ty zaliczasz się do tych drugich
jozef2020.01.4 10:14
Tak, ty wiesz wszystko najlepiej, to że Tusk mówi prawdę to sieje zamęt.
tygrys2020.01.4 12:10
to niech powie prawdę, jak to z Fułkiem było?
Alojzy Cedzidło2020.01.4 17:51
A jakich to FAKTÓW , józefku " jakich . Czy jeszcze ktoś inny robił żólwiki z Putinem.?
Urszula2020.01.4 18:59
Wklej mi link z tymi żółwikami z Putinem. Chcę to zobaczyć.
Ad Vocem2020.01.4 23:39
Znajdź sobie zdjęcie zrobione Tuskowi i Putinowi, na którym Tusk ma obie ręce zaciśnięte w pięści (tzw. żółwiki) i uśmiecha się do Putina, a Putin do niego. Zdjęcie to było na okładkach kilku gazet. Wpisz w google: "Tusk Putin Smoleńsk", to je znajdziesz.
Maria Blaszczyk2020.01.5 1:45
No i? Nie ma tam zdjęcia z przybijaniem żółwików. A wiesz dlaczego? Bo ono nie istnieje. Jest zdjęcie pana premiera Tuska z zaciśniętymi pięściami. Opowieść o żółwikach została do niego dopisana. Ot, łgarstwo, jakich w polskiej polityce wiele. Ale dziwi mnie jedno - choć PiSowcy lubią przypisywać panu Tuskowi - i w ogóle wszystkim ludziom, którzy się w czymś z nimi nie zgadzają - jak najgorsze intencje, to jednak raczej w tych opowieściach pan Tusk jest złem wcielonym, ale inteligentnym o przebiegłym, a nie imbecylem, który w tłumie ludzi, z których wielu było dziennikarzami z aparatami, otwarcie świętowałby powodzenie spisku. Gdzie tu jakaś logika. Dla jasności - przybijanie żółwików wygląda o tak: https://images.app.goo.gl/TTu3eZpvmucrmrUU9 A nie tak, że stoi facet w skrajnym stresie z dwiema zaciśniętymi pięściami...
Alojzy Cedzidło2020.01.6 10:52
Pani Mario , Ja Panią tak szanuję , a Pani robi ze mnie idiotę . Może i jestem , ale osoba dobrze wychowana nie kpi z nieszczęścia innej . A z tymi ,żółwikami . Przecież pan Tusk do płaczu i żalu z powodu tej tragedii powinien w tych piąstkach trzymać chusteczkę . Bez radochy na buzi. A ja się na obrazku nie dopatrzyłem ani chusteczki ani rozpatrzy na buzi.
Alojzy Cedzidło2020.01.6 17:43
Dzięki za pomoc w informowaniu . A tak poza tematem. Przy tak ,,wysokim stopniu ,,naukowości " jaki prezentuje pani Maria B.,to przyznanie się do braku wiedzy o ,,żólwikach "to delikatnie pisząc , KOMPROMITACJA .Ja nie wiem jak można tak ,,wygładzać " obraz pana Tuska , jeśli by korzystać z metody ,,wygładzania " , to można by ,,udowadniać ,ze naszemu bohaterowi zrobiono zdjęcie tuż przed znokautowaniem Putina , a nie przed ,,żółwikami""
tfuj2020.01.4 9:56
Ryży, kukła Merkel, odwraca kota ogonem. W tym jest niezły
Dam2020.01.4 10:01
Gdzie to odwracanie? Czy PIS nie osłabia swoimi poczynaniami spójności UE? Czy PIS nie osamotnił Polski na arenie międzynarodowej? Czy ustawa o IPN (tak dobra, że PAD podpisał ją 2 razy) nie sprawiła, że termin "polskie obozy zagłady" stał się wielokrotnie częściej wyszukiwany przez ludzi? Chciałbym, żeby krajem rządzili ludzie kompetentni, niestety rządzą nim rozwrzeszczane bachory.
Sprytny ninja2020.01.4 10:25
1. To Putin mówił o Tusku, że mają swojego człowieka w W-wie. Tusk odpowiedział mu tym samym. 2. Prawica w PL nie chce imigrantów w PL, chce uszczelnienia granic UE. Jak imigranci się integrują widać po spalonych samochodach na Sylwestrze we FR (200). 3. Prowadzenie własnej polityki jest lepsze niż kelnerowanie. 4. Co PO zrobiła w tej sprawie? NIC I TYLE W TEMACIE. 5. Za PO kompetentni ludzie wyprzedawali dosłownie wszystko, nawet kolejkę na Kasprowy, gdzie 5 godzin ludzie stoją w kolejce aby wjechać na szczyt. Nawet ta "złota kura" była dla PO zbyt kosztowna, woleli sprzedać jakiejś firmie z Luksemburga. Brawa :( 6. Te rozwrzeszczone bachory mają zrównoważony budżet na 2020r. a jak było za PO? :)))
Dam2020.01.4 13:52
Nigdzie nie pisałem, że za PO było dobrze, tylko że przez PIS jeszcze gorzej. 1. Putin wielokrotnie też pochwalał rząd PISu, zwłaszcza kiedy działał on przeciwko spójności UE (dlatego są dla niego pożytecznymi idiotami). No ale o tym nikt nie pamięta. 2. Sam jestem przeciw przyjmowaniu imigrantów, ale sposób, w jaki PIS to załatwił był najgorszym z możliwych. Takie Czechy przyjęły w sumie kilkunastu imigrantów i nikt się ich nie czepia, nawet Węgry przyjęły imigrantów i jest tam spokój. Tylko nas się czepiają, bo PIS to banda patałachów. 3. Za PISu Polska "wstała z kolan", walnęła głową o kant stołu i leży plackiem. 4. Nie wiem o co ci chodzi. 5. Jeżeli mówimy o polityce zagranicznej, to się jej trzymajmy, a Sikorski był kompetentny (sprawdź niezmanipulowane nagranie i zobaczysz, że dokładnie przewidział wszystko, co zrobi PIS). 6. PO rządziło w czasie kryzysu i jako jedyni w UE mieliśmy dodatki wzrost gospodarczy, PIS rządzi w czasie bumu gospodarczego i zadłużył Polskę mocniej, niż PO przez ten sam okres czasu. Ratowanie budżetu poprzez wprowadzanie kilkudziesięciu nowych podatków i dalszą kradzież pieniędzy z OFE (faktyczną kradzież 15% środków w dodatku do zmiany zapisu podobnie jak to zrobiła PO) nie uważam za sukces. Zwłaszcza, że z powodu 13tych emerytur i innych prezentów przed wyborami już im się ten budżet rozsypał, więc mówienie o zrównoważeniu jest kłamstwem.
Polska to moja ojczyzna2020.01.4 14:54
Punkt 6 - Podwojenie zadłużenia Polski z 500 000 000 do 1 bln. Tak zadłużyła Polskę ekipa Tuska w 8 lat. A ty pitolisz coś o długach z PIS. Miej litość, nie kompromituj się. Nawet głupoty też trzeba umieć pisać i nie wchodzić we własne błoto.
Dam2020.01.4 16:55
Nie chce mi się sprawdzać, więc powiedzmy, że przyznam ci rację. Obie partie są szkodliwe i obie powinny zniknąć. Z resztą punktów się rozumiem zgadzasz?
Japa2020.01.4 22:35
Ja nie czytałem ale się zgadzam . A co to za różnica skoro ma być jak było . Ale pali mnie ciekawość Skoro obie partie mają w Twoim przekonaniu zniknąć , to kto ma za nich objąć tę władzę .? Kto ? oświeć mnie ,, Dam,ie ",, Wiosny " niema , Nowożytniej nie ma , PSL przeniósł sie do miasta .,,Razem " jest osobno. Tylko Czarzasty pozostał .O to Ci chodzi .?
Dam2020.01.4 14:08
4a. Jeżeli chodzi ci o "polskie obozy śmierci", to "w latach 2008-2015 MSZ interweniowało łącznie 913 razy". Po prostu nie robili z tego wielkiego halo. Robili swoje, a nie robili na tym propagandy (z resztą los ustawy o IPN dokładnie pokazał, że PIS poza propagandą nic nie potrafi. Wystarczyło, żeby ktoś tupnął nóżką i od razu ją odwołali)
Japa2020.01.4 22:49
,,Damku " Drogi .Dlaczego wprowadzasz w błąd Polaków ,psując przy okazji opinię PO W latach 2007 do 2015 tamtejszy rząd , obecny Rząd Cieni .interweniował w sprawie obozów śmierci łącznie z donosami do Brukseli 1989 razy .
Maria Blaszczyk2020.01.5 0:31
1. A skąd pan prezes deweloper wie, że to prawda? Pan prezydent Putin mu sam to powiedział? To, ze on tak twierdzi, to nie jest dowód. Źródła, poproszę. 2. Prawica w Polsce przyjęła najwięcej imigrantów na kontynencie. Więcej w UE przyjęła jedynie UK. 3. Kelnerowaniem -- u Sowy - to zajmowały się rosyjskie służby, czym doprowadziły PiS do władzy. Więc różnie z tym kelnerowaniem bywa. 4. No nic. Bo sprawnie udało się wyeliminować w pierwszym rzędzie pana ministwa Sienkiewicza. PiS ma za co Rosjanom dziękować. 5. Pomysł, że państwo ma się zajmować górskimi kolejkami, jest dość zabawny. I zupełnie nie prawicowy. Państwo nie służy do prowadzenia małych interesików - kolejka na Kasprowy z jednej strony, dochodowy kramik z chińskimi suwenirami z drugiej. Bądźmy poważni i traktujmy państwo z szacunkiem. Państwo nie jest od prowadzenia małych biznesików. 6. Najgorzej to uwierzyć we własną propagandę... I z pominięciem kosztów... A PO rządziło w czasie kryzysu, pamiętasz? Całe państwa stały na krawędzi bankructwa, a Polska była w najlepszej sytuacji ze wszystkich krajów OECD.
Japa2020.01.5 23:33
No no no . Te Pani wywody brzmią przekonywająco. Dla mnie , nie polityka ,trochę za mądre . To nie kpiny z mojej strony ,pani Mario , nie kpiny. No bo tak Ad1. Kto to ten deweloper co twierdzi. Ad 2 Dlaczego tylko Pani o tym wie . a her Tusek z całą UE nic a nic. Ad 3 To co ?PiS i KGB Putina to jedna ręka . A Sowa ? Tez KGB .? Ad4 No akurat . Sienkiewicz ma kandydować na Prezydenta tej ,, ,...tej i kamieni kupa .."Ad 5 Pełna zgoda ,,...i traktujmy państwo z szacunkiem " Pisowskie też ? Ad 6 Uniwersalne twierdzenie ,,najgorzej uwierzyć we własna propagandę .I ten kryzys . A zielona wyspa to gdzie była ? I to by było na tyle . Życzę spokojnej nocy , bez snow o PiS-e.
tfuj2020.01.4 15:04
Kompetentny Tusk, ale tylko do jątrzenia. Jedyny, znany mu sposób na rządzenie to sprzedać wszystko i niech się inni martwią, a ch... z Polską
Taka prawda2020.01.4 16:49
zwykły skowyt między styropianowymi świniami jedne przy korycie inne odsunięte i tylko skomlą
Ciekawy2020.01.4 12:45
Ty zawsze taki debil
tfuj2020.01.4 15:07
A jak u ciebie?
Niszcz komE.U.ne2020.01.4 16:46
niech amber złodziej wraca do swojego jewrokolchozy żydowska bolszewia zmieniła tylko kolor z czerwonej na niebieską !!!