16.10.17, 10:30fot. printscreen salve tv

TVP Info: Pereira karze za nieprawdę o dr. Pikulskiej

Szef portalu TVP Info Samuel Pereira zawiesił dziennikarza, który napisał nieprawdę o dr. Katarzynie Pikulskiej, uczestniczce protestów lekarzy-rezydentów. Na portalu można było przeczytać o ,,wyjazdach do egzotycznych krajów'', wśród źródeł wskazując internaturów przeglądająęcych zdjęcia tejże lekarz.

Tekst wzbudził więcej kontrowersji, bo opisywał - rzekomo wystawne - życie przywódców protestów lekarskich.

,,Autor tekstu o rezydentach i kawiorze został zawieszony. Panią dr Katarzynę Pikulską, jako szef portalu tvp info przepraszam'' - napisał na Twitterze redaktor Samuel Pereira.

W przypadku dr Katarzyny Pikulskiej jej zagraniczne wyprawy okazały się... misją Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w Kurdystanie w Iraku. Co więcej, misję relacjonowała sama TVP Info, a dr Pikulska wypowiadała się w materiale dla tej telewizji.

Decyzję o zawieszeniu dziennikarza odpowiedzialnego za materiał potwierdził też członek zarządu TVP, Maciej Stanecki. Napisał na Twitterze: ,,Decyzją zarządu TVP Ziemowit Kossakowski zawieszony w wykonywaniu obowiązków na czas nieokreślony. Powodem poważne zastrzeżenia do rzetelności''.

mod/twitter