13.08.20, 08:50Fot. Адміністрація Президента України via Wikipedia, CC 4.0 / Simpacker via Wikipedia, CC 3.0

TYLKO U NAS! Co planuje Łukaszenka? Jego samolot znajduje się w Turcji, a nieopodal - jacht rosyjskiego oligarchy

Od kilku dni białoruski samolot państwowy Bombardier Challenger 850 o numerze EW-301PJ znajduje się na lotnisku nad Morzem Egejskim, gdzie w odległości kilkunastu kilometrów, również od kilku dni, znajduje się jacht Andrieja Skocza, jednego z najbardziej zaufanych ludzi Putina.

Wiadomo, że w dniu białoruskich wyborów, w niedziele 9 sierpnia, samolot ten wyleciał z Mińska w stronę Turcji. Część mediów w sensacyjnym tonie podawała informację o możliwej ucieczce dyktatora, po czym sprawa zniknęła z przekazów. Samolot ten wylądował w zachodniej Turcji, na lotnisku Bodrum, położonym w rejonie wybrzeża Morza Egejskiego, gdzie przebywa do tej pory (znalezienie pozycji geolokacyjnej samolotu nie jest trudne, może to zrobić każdy internauta). Interesujące, że samolot ten 6 dni wcześniej odbył taki sam lot tam i z powrotem (z Mińska do Bodrum).

Znacznie bardziej interesującą informacją jest jednak to, że w tym samym rejonie, niedaleko Bodrum, od 31 lipca zacumowany był jacht "Madame GU", pływający pod banderą Kajmanów, będący własnością Andrieja Skocza, rosyjskiego miliardera, posła Dumy, będącego mężem Heleny Lichacz z białoruskiego Brześcia. Skocz jest uważany za jednego z najbardziej zaufanych ludzi Władimira Putina. W przeszłości miał kierować mafią sołncewską, w ostatnim czasie należy do grona osób objętych amerykańskimi sankcjami.

Według źródeł związanych z Biełsatem oraz osób zajmujących się działaniami Rosji, których poprosiliśmy o komentarz do naszych ustaleń, nie można wykluczyć, że Skocz, jako zaufany człowiek Putina, jak najbardziej może być jego przedstawicielem w jakichś nieformalnych rozmowach. Nasi rozmówcy zastrzegają jednak, że na obecną chwilę, trudno jest jednoznacznie określić, co tak na prawdę ma miejsce i kto może należeć do pasażerów samolotu. W dzień, gdy białoruski samolot wylądował w Bodrum, jacht Skocza zgłosił kurs na zatokę Torba. Z danych geolokacyjnych wynika, że jacht przez kilka ostatnich dni pływa po zatoce, nie oddalając się na odległość większą niż kilka kilometrów od brzegu, co umożliwia szybkie dotarcie pasażerów na ląd. Obecnie jacht znajduje się kilkanaście kilometrów od samolotu, kojarzonego z prezydentem Białorusi. Oczywiście nie oznacza to, że na jachcie znajduje się sam Łukaszenka.

Tomasz Poller

Komentarze

Seks kamerki2020.08.13 15:42
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
Bolek2020.08.13 12:37
Słyszałem, że ruskie go w kosmos wysyłają
max2020.08.13 12:27
Gdyby ci wschodni "politycy" byli odcięci od zachodniej technologii to Łukaszenka zaprzęgiem konnym by do Turcji jechał , a nie bombardierem challengerem, a ten drugi łodzią na wiosła.
Zygfryd2020.08.13 11:46
Gość sie perfekcyjnie przygotował na wariant ewentualnej ewakuacji ma juz kierunek i miejsce pobytu wyznaczone by razem ze swoim kolegą Putinem pławic sie w luksusach swoich miliardów dolarów i powiedzieć teraz to nas możecie pocałować w d..e.
Po 11 ...2020.08.13 10:33
Co planuje Łukaszenka?????? Jego samolot znajduje się w Turcji, a nieopodal - jacht rosyjskiego oligarchy ....... WAKACJE???
tulipan2020.08.13 10:19
Cieply czlowiek? Dogadajcie sie kiedy jest jeszcze cieply bo debowa jesionka juz u krawca.
Łukaszenka NIE ucieknie jak Cwieta2020.08.13 10:04
sczerba pOseł zawiózł Swietlanie list PO-lecjący "wybitnych" specjalistow, ktorzy przeprowadzili transformację w Polsce i na Ukrainie - "wybitny" Balcerowicz-mieniący się "profesorem" - boy chicagowskiej szkoły Friedmana, specjalista ds. finansów, OFE, emerytalny kapitał początkowy itp., tez "wybitny" J.Lewandowski - specjalista ds.repryatyzacji a w gratisie wybitny budowniczy dróg "zegarmistrz" Nowak i Stasiek " kanapka" specjalista od melioracji, ale jak się okazało, daremny trud pOsła, bo swietlana zgodnie z planem, zwiała, choć "wygrała"
Urszula2020.08.13 10:09
Nie ucieknie bo dopadnie go los Ciałcześku jeśli nie zmądrzeje, a nie zmądrzeje jeśli będzie słuchać rad niedouczonych pisdzielców.
Emilian2020.08.14 23:33
"Urszulo?? ...Obrażasz bez miary! ...Nie ma wpisu bez inwektyw! Powiedz, co dokładnie znaczy w twojej główce słowo "pisdzielce"? Czy to ma związek z twoim pedalstwem, Lechu"? Aż tak bardzo już nie możesz i chociaż sobie chcesz pogadać, siedząc na tym wózku?? Nie prawdaż? No, mam rację?!
OPATRZNOŚĆ CZUWA !2020.08.13 10:04
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!
Urszula2020.08.13 9:05
Karczewski co innego, Morawiecki co innego i Czaputowicz co innego - trzy różne podejścia do Łukaszenki tego samego rządu. Dogadajcie się w końcu, panowie.
czytelnik2020.08.13 9:34
tylko trzy? No to słabe te pisiory w porównaniu do jednego trolla , który potrafi być Katolicką, Kretynizacją, Dumnym Gejem, Agnieszką Dzy, Piotrem Nowakiem, Stachem, PO 11, ..........................................itd
Urszula2020.08.13 10:14
A który to troll? Masz siebie na myśli. No, zdolny jesteś niesłychanie. Zapoznaj się z terminem troll. Jeśli masz choć minimum oleju w głowie to ani chybi uznasz, że to ty jesteś trollem. Ale warunek - minimum oleju w głowie. No i śledź manierę pisania różnych forumowiczów. Minimum oleju w głowie i będziesz wiedział, że wymienione przez ciebie osoby i ja to nie te same osoby. Ja jestem URSZULA!. Dotrze?
czytelnik2020.08.13 10:19
a czy ja gdzieś napisałem, że wyżej wymieniony troll posługuje się nickiem Urszula?
Ulka ta ja,2020.08.13 16:23
Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów z PO i opozycji.🤣🤣🤣🤣Ja jebe! 😳😳😳😳 Ty tak lubisz Frondę ze wpadłaś w uzaleznienie a moze jesteś pozaludzka zwierzyna. BYE, PomAlter
"urszulo..."? Tak czytam, co piszesz?2020.08.14 23:46
Ty może jesteś "Urszulą"! ....Ale czy jedną na świecie? Czy masz wyłaczność na Imię... Czy dotarło?...... Ps. a Poza tym duuużo wcześniej Lesio chwalił się we wpisie swoimi wszystkimi nickami i to nie raz! Czyżby zapomniał? ...Ale my nie!!
XXX2020.08.13 11:53
A kto tu kacapski łeb jak mówił bohater Białorusi i polski ---- bułak -bałachowicz
Lechu, "czytelniku"!2020.08.14 23:39
hahaha...! Zapomniałeś o sobie...czyli tzw. "Urszula", "Iza" i wiele tu jest jeszcze głupich i perfidnych twoich nicków! ....Szkoda zachodu i czasu dla ciebie!!... Nudzi ci się? Tak!?.. Nie masz nawet z kim pogadać?? Marnie z tobą jest!?
ladychapel2020.08.13 8:57
Cala wypowiedz na temat cieplego czlowieka Lukaszenki: https://tvn24.pl/swiat/karczewski-lukaszenka-to-taki-cieply-czlowiek-ra697966-3197381 Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka to "człowiek taki ciepły" - oświadczył marszałek Senatu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości po powrocie z trzydniowej wizyty w Mińsku. Opozycja jest zdumiona komplementami, jakie pod adresem białoruskich władz wygłosił Karczewski. Karczewski po powrocie z Białorusi był gościem Radia Zet. - Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej - powiedział Karczewski w środę rozmowie z Konradem Piaseckim. Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najtrudniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził. PS. zaraz najprawdopodobniej kmiec z podlasia kradnacy nick skopiuje i podmieni Karczewskiego na Tuska - to nie ja :)