01.05.20, 18:05Screenshot Youtube - Telewizja Republika

TYLKO U NAS! Dr Jerzy Targalski: Gowin ma za zadanie rozbić Zjednoczoną Prawicę

Jarosław Gowin jest reprezentantem sił, które dążą do przebudowy sceny politycznej po to, żeby wszystko pozostało po staremu [...] Pani Kidawa-Błońska ma 4% poparcia i to jest jasny sygnał, że z Platformą koniec [...] Może nastąpić rozbudowa PSL’u i to ta partia stanie się główną ochroną dla pasożytniczych elit III RP- dr Jerzy Targalski, politolog, historyk specjalnie dla portalu Fronda.pl
 
Fronda.pl: Były szef MON i niezwykle doświadczony polityk, min. Antonii Macierewicz porównał obecne działania wicepremiera Gowina do obalenia rządu Jana Olszewskiego z 1992 r. Czy mamy do czynienia z nową odsłoną „Nocnej zmiany”?
 
dr Jerzy Targalski, politolog, historyk: Niewątpliwie chodzi o obalenie rządu, natomiast nie jest to kopia działania z roku ’92. Wówczas mieliśmy prosty sojusz wszystkich UB-eckich sił przeciwko rządowi śp. Jana Olszewskiego. Wszyscy mieli jeden cel: obalić rząd Jana Olszewskiego, ponieważ cała UB-ecja czuła się zagrożona. Teraz sytuacja jest bardziej zniuansowana: wszyscy wprawdzie chcą obalić obecny rząd ale cele poszczególnych graczy są inne.
 
Hamletyzowanie wicepremiera Gowina związane z majowymi wyborami, jak twierdzą jedni, jest działaniem z polecenia prezesa Kaczyńskiego w celu wykołowania Totalnej Opozycji, inni zaś są zdania, że to Jarosław Gowin próbuje wykolegować Zjednoczoną Prawicę. Jak jest naprawdę?
 
Ja nie mam żadnych wątpliwości- tu wszystko jest jasne. Natomiast nie należałoby traktować Jarosława Gowina jako czynnik sprawczy- on po prostu realizuje pewien scenariusz. Te gadki o tym, że za każdym razem gdy Jarosław Kaczyński przegrywa, to na pewno przegrywa dlatego, że jest to jego wybitnie sprytna manipulacja są po prostu naiwne. Tak pocieszają się zwolennicy PiS’u, którzy nie rozumieją na czym polega polityka.
 
Czyj scenariusz realizuje przewodniczący Gowin?
 
Tu każdy realizuje swój scenariusz. Jeżeli chodzi o Jarosława Gowina to on stawia na nowe rozdanie. Jest zasadnicza różnica w celach takiego Budki, czy tych sił, które stoją za Hołownią a obecnym przewodniczącym Porozumienia. Platforma chciałaby Jarosława Gowina jedynie wykorzystać do rozbicia Zjednoczonej Prawicy i obalenia rządu, ale miałby on odegrać rolę narzędzia. Narzędzia, które ewentualnie się kupuje miejscami na listach własnych, albo też krótkotrwałym pobytem na stanowisku premiera, gdyby udało się uzyskać nową większość. Ale to nie jest cel Gowina i to nie jest cel tych sił establishmentu III RP, które moim zdaniem stoją za Gowinem i postanowiły się nim posłużyć.
 
Jeżeli siły establishmentu III RP postanowiły się posłużyć wicepremierem Gowinem, to jakie mają przełożenie na lidera Porozumienia pana zdaniem?
 
Najważniejszym jest własna ambicja- tutaj nie trzeba żadnego szantażu. Gowin chce odegrać samodzielną rolę i chce być premierem, ale nie premierem z nadania jakiegoś Budki, bo to dla człowieka normalnego jest poniżające, tylko chce być premierem prawdziwym. Tu jest zasadnicza różnica. Platforma ostatecznie schodzi ze sceny i trzeba stworzyć coś nowego.
 
Przewodniczący Gowin nie da się wykorzystać Borysowi Budce?
 
Moim zdaniem nie da się wykorzystać, taki głupi nie jest, bo byłby to jego koniec. Nie dadzą się też wykorzystać ci ludzie, którzy za Gowinem stoją. Wszyscy widzą, że projekt pod tytułem Platforma, który stabilizował III RP i dawał gwarancję bezpieczeństwa tym UB-eskim elitom, które mają prawdziwą władzę, ten projekt się skończył. Platformę trzeba zastąpić czymś nowym. Z punktu widzenia tych sił, które stoją za Gowinem reaktywowanie Platformy nie ma najmniejszego sensu. Trzeba się od Platformy odciąć, bo wszystko co złe to Platforma. Trzeba stworzyć nowy układ, doprowadzić do nowego rozdania i do przebudowy sceny politycznej. Jarosław Gowin jest reprezentantem sił, które dążą do przebudowy sceny politycznej po to, żeby wszystko pozostało po staremu.
 
Natomiast Borys Budka nie chce przeżyć własnego pogrzebu, dlatego podskakuje i usiłuje Gowina wykorzystać. Platforma jest spisana na straty. W tej chwili trwają próby nowej zabudowy sceny politycznej. 
 
Z podobnym scenariuszem mieliśmy już do czynienia. Była już partia polityczna, której liderzy twierdzili, że wszystko co złe to Platforma i miała tę partię zastąpić- nazywała się Nowoczesna. Kto ma większe szanse zostać nowym Ryszardem Petru: Jarosław Gowin czy Szymon Hołownia?
 
Ani jeden ani drugi. Nowoczesna to była próba, która się nie udała, bo wybrano niewłaściwych ludzi. Była to próba przedwczesna wynikająca ze strachu, że Platforma już ginie. Rozkład Platformy musiał jednak trochę potrwać. Dlatego nie będzie żadnego nowego Petru.
 
Teraz sytuacja jest inna. Platforma ulegnie rozkładowi, a walka toczy się o to, żeby jej miejsce zajęła partia Gowina, ewentualnie w porozumieniu z PSL’em. Część Platformy może też przejąć Hołownia. Te nowe siły, które miałyby zniszczyć PiS, czyli nowa zabudowa sceny politycznej wyglądałaby w ten sposób, że mamy partię Gowina, PSL i partię Hołowni, a budkiści schodzą do grobu.
 
Czy tego co zostanie po Platformie wystarczy na zbudowanie dwóch liczących się formacji opozycyjnych?
 
Oczywiście wystarczy, ponieważ partie polityczne w Polsce są słabe. Ważne jest żeby pokazać, że jest coś nowego: my jesteśmy nowi i nie mamy nic wspólnego z tym co było, jesteśmy rozsądni, dbamy o gospodarkę, o to, żeby ludziom nie obniżyć poziomu życia. Taką narrację bardzo łatwo jest stworzyć. I program wychodzenia z kryzysu Gowina temu właśnie ma służyć.
 
Tylko to, że takie są plany nie znaczy, że to się uda. Budka i pozostali kandydaci na zejście do trumien w dalszym ciągu będą destabilizowali sytuację. Z drugiej strony nie jest tak, że Jarosław Kaczyński pozwoli Gowinowi odejść bez strat. Celem PiS’u będzie maksymalne osłabienie Gowina. W spółkach Skarbu Państwa i w administracji państwowej jest dużo stanowisk, tak że nie wiadomo ilu ludzi ostatecznie przy Gowinie zostanie. Jeżeli PiS’owi uda się przekupić wystarczającą liczbę ludzi Gowina, wtedy wartość szefa Porozumienia na scenie politycznej spadnie do zera, i już nie będzie można go wykorzystać jako samodzielnego czynnika budującego nową scenę polityczną. I wtedy Gowin skończy jako poseł PSL’u.
 
A czy zwolennicy Platformy zaufają Jarosławowi Gowinowi, jako dotychczasowemu stronnikowi znienawidzonego prezesa Kaczyńskiego?
 
Jeśli dostaną takie polecenie to wykonają- to nie ma znaczenia. To nie jest tak, że Jarosław Gowin zostanie przewodniczącym Platformy. Następuje nowa zabudowa sceny politycznej, czyli będziemy mieli do czynienia z nowymi tworami. To wszystko będzie się zmieniało. Może dojdzie do połączenia Porozumienia z PSL’em i utworzenia silnej partii, która zastąpi Platformę, a koalicjantem będzie partia Hołowni złożona z resztek Platformy. Sytuacja jest dynamiczna i to, że ktoś do czegoś dąży nie znaczy, że to osiągnie. Każda akcja rodzi reakcję.
 
Pasożytnicze elity III RP długo stawiały na Platformę. Potem okazało się, że trzeba postawić na kogoś innego, na przebudowę układu politycznego a nie tylko na zmianę jednego nazwiska na inne. Sondażownie pokazały, że pani Kidawa-Błońska ma 4% poparcia i to jest jasny sygnał, że z Platformą koniec.
 
Czy w maju będą wybory prezydenckie czy raczej próba wstawienia przewodniczącego Gowina na fotel marszałka Sejmu a potem, od sierpnia na stanowisko pełniącego obowiązki prezydenta RP?
 
Może być taka sytuacja, że PiS’owi zabraknie głosów, ponieważ Gowin wyprowadzi 5 czy 6 posłów i PiS straci większość. Konsekwencją tego wszystkiego byłaby destabilizacja kraju, pogłębienie kryzysu, kompletny chaos. Właściwie trudno przewidzieć co dalej by się działo.
 
Każde działanie pociąga za sobą konsekwencje. Teraz PiS zbiera owoce swojej polityki, m.in. dwuletniej polityki zaniechania reform i cackania się z kastą sędziowską, pasożytniczymi elitami III RP, w nadziei, że one przejdą na stronę PiS’u.
 
Kto teraz będzie gotów zaufać wicepremierowi Gowinowi po jego kolejnych politycznych woltach? To kolejny polityk, który dużo zawdzięcza Jarosławowi Kaczyńskiemu, a jednak go zdradza.
 
To Jarosław Kaczyński chciał mieć takiego sojusznika. Prezes Kaczyński wybrał Gowina bo uważał, że poprzez tego polityka wyciągnie ludzi z Platformy i zbuduje stabilną większość. I jak zwykle się pomylił.
 
To, że większość działaczy PiS’u będzie byłymi działaczami Platformy nie oznacza zwycięstwa.
Tak wyglądają konsekwencje czteroletniej polityki PiS’u. Tu nie ma żadnego zaskoczenia. Wiadomo było od początku, że jeżeli tylko Gowin uzyska silniejszą pozycję, to będzie się starał zniszczyć PiS. To co on robi to niszczenie PiS’u.
 
Prawo i Sprawiedliwość postawiło na karierowiczów i oni teraz szukają możliwości zachowania stanowisk. Jeżeli stawia się wyłącznie na karierowiczów to trzeba się liczyć z reakcjami jakie mają karierowicze. Nie ma lunchu za darmo, nie ma polityki bez konsekwencji.
 
Kto pana zdaniem będzie pełnił urząd prezydenta RP w sierpniu 2020 r.?
 
Tego naprawdę nie wiadomo. Nie wiemy jakie będą wybory- niewykluczone, że będą zupełnie normalne, czyli że pójdziemy do urn 23 maja. Trudno to w tej chwili przewidzieć. Wchodzimy w okres destabilizacji i chaosu, który będzie pogłębiany sytuacją gospodarczą. Ja tu nie widzę dobrego rozwiązania.
 
Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

IWA2020.05.5 16:36
NA CO ON LICZY,ZE NA TAKIEGO CZLONA TO KTOS BEDZIE GLOSOWAL.OBYWATELE WIDZA I SLYSZA CO TO SCIERWO GOWIN WYPRAWIA.CO ON KIEDYS DOBREGO ZROBIL DLA POLAKOW -NIC.JAKO MIN SZKOLNICTWA WYZSZEGO MIAL ZROBIC PORZADEK NA TYCH KOMUNISTYCZNYCH UCZELNIACH I CO WIELKIE G..NO.NIC NIE ZROBIL PATALACH
edi2020.05.5 12:55
A ja UFAM PiS i Prezydentowi Dudzie - czytam historię polecam "DZIEJE POLSKI" prof Andrzeja Nowaka - SĄ SIŁY W EUROPIE I NA ŚWIECIE KTÓRE POLSKĘ CHCIAŁYBY W ŁYŻCE WODY UTOPIĆ ZA JEJ NIEUGIĘTOŚĆ W WIERZE KATOLICKIEJ, ZA JEJ WOLNOŚĆ I REPUBLIKAŃSKI SYSTEM OPARTY NA CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ - DLATEGO MUSIMY POSTĘPOWAĆ MĄDRZE I NIE DOPUŚCIĆ DO KOLEJNYCH ROZBIORÓW - TRZEBA SIĘ MODLIĆ OPATRZNOŚĆ CZUWA JEZUS JEST PANEM POLSKI A JEJ KRÓLOWĄ MARYJA - SURSUM CORDA !!
Hans Kloss2020.05.4 22:15
Każdy ma jakieś zadania do wykonania ...
bogdanus2020.05.4 19:58
Wybory korespondencyjne to może być wymówka gowinowców na ponowne wybory do sejmu. Opozycja niema nic do stracenia, PIS tak. Społeczeństwo siedzi w domu obserwuje bardziej politykę niż wcześniej i obserwujemy wzrost poparcia dla PIS. Jeżeli to był błąd gowinowców do którego nie chcą się przyznać, można spróbować przeprowadzić wybory kilka dni później w terminie konstytucyjnym. Po to, by dać możliwość Gowinowi wyjść z honorem i zobaczyć jak zagłosują.
Maciej2020.05.4 19:38
Jaką prawicę? To banda śmierdzących socjaldemokratów czyli lewicowców.
anka2020.05.4 19:14
Gowin to pachołek masonerii albo ruskich
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.4 19:02
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.exslove.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
anonim2020.05.4 18:55
W Polsce tak już się czasem układa, że w jej gnieździe lęgnie się zdrada. Nikt inny na utrąceniu wyborów prezydenckicch w okresie przewidziany konstytucyjnie nie stracci, tylko sami Polacy. Cóż jednak można poradzić skoro za mało mamy takich, którymleży na sercu dobro Polski. Mnie tylko martwi to, kiedy urodzi się drugi Józef Piłsudski - wszak Litwa to już nie Polska. Czy pośród Polaków znajdzie się ktoś tak mocny i chętny, aby wziąć za mordę karierowiczów, zdrajców, i wszelkiej maści chchmenciarzy, sprzedawczyków? To jest pytanie na które dzisiaj odpowiedź nie jest do przewidzenia. Niestety! Tak już mamy, że lubimy i niepodległość wojować, tylko nie potrafimy jej pielęęgnować. Ale przybędzie bohaterów -- ktoś rzec może. Ja odpowiem - większość bohaterów leży w grobach.
Adam2020.05.4 17:22
jarosław na króla
liber2020.05.4 16:51
Kiedy trzeba było kupić jego przychylność, PiS nie zawahał się i oddał mu uniwersytet, żeby tam sobie pofiglował z humanistyką. Więc "mędrzec" wziął łom i zabrał się do poprawiania zegarka. A teraz Gowin jest be. To może da się udobruchać jakąś inną posadką? Kultura, obronność, sprawy zagraniczne? PiS-ie! Mam cię dosyć od pewnego czasu, bo rozgrywasz sprawy narodu cynicznie i bezwzględnie.
Walter2020.05.4 12:56
Wybory korespondencyjne przygotowywane przez PiS są sprzeczne z konstytucją i bardzo łatwe do sfałszowania. Andrzej Duda złamał następujące artykuły ustawy zasadniczej: art. 2, 10, 32,42, 126, 173, 183, 187, 190. Teraz może zostać wybrany w głosowaniu niezgodnym z konstytucją, a jego mandat będzie podważany w kraju i za granicą. Rządzący bezprawnie zawłaszczyli sądownictwo, aktualnie dążą do przejęcia ostatniego niezależnego bastionu, jakim jest Sąd Najwyższy. Polska nie jest już krajem praworządnym i demokratycznym. Rządzący obawiają się, że w przypadku utraty władzy zostaną postawieni do odpowiedzialności za łamanie prawa. Media podporządkowane partii rządzącej okłamują swoich zwolenników i manipulują nimi, przekazując im nieprawdziwy obraz rzeczywistości, pomijając informacje dla siebie niekorzystne i oczerniając przeciwników politycznych. W związku z pandemią koronawirusa i suszą za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza i notowania aktualnie rządzących będą w sondażach spadały. Dlatego Jarosław Kaczyński chce przepchnąć kandydaturę swojego namiestnika Andrzeja Dudy, w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Jeden z posłów z PiS-u powiedział cytuję za Włodzimierzem Czarzastym: "jak nie będziemy rządzili, to będziemy siedzieli". Ewentualna prezydentura namiestnika Jarosława Kaczyńskiego, czyli Andrzeja Dudy, przez następne pięć lat ma uchronić aktualnie rządzących przed odpowiedzialnością karną i konstytucyjną. Jeśli Polska ma być krajem demokratycznym i praworządnym, to należy odebrać władzę politykom związanym z PiS-em.
PiS to partia korupcjogenna i masońskie bajania2020.05.4 12:05
Kaczyński, Gowin, Sakiewicz, Terlikowski przeproście za zamach na Arcybiskupa!To wam zawdzięczamy tę mizerię duchową, intelektualną i teologiczną jaka zamieszkała na Miodowej! Po owocach was poznaliśmy! https://www.youtube.com/watch?v=OMMnI_UzfME
Roman2020.05.4 6:21
Wyciagajcie wnioski z historii i nauk ksiedza Stanislawa Staszica. On to jasno powiedzial jaka nacja stala za destabilizacja Polski i doprowadzila do Rozbiorow. Dokladnie jest to samo teraz. Terazniejsza powtorka jest idealna kopia tego co bylo. Kopistami sa potomkowie tych sprzed ponad 200 lat. Rozmawialem przed laty z historykiem zydowskiego pochodzenia dzialaczem politycznym przed jego wyjazdem z Polski w 1968roku i on powiedzial mi tak : "Zydzi byli zawsze przeciw istnieniu Polski i zawsze beda bo ona stoi im na drodze miedzy Niemcami i Rosja co bardzo utrudnia relacje handlowe".
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.3 18:48
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
m2020.05.3 16:05
Prezes go wydymal jak Giertycha i Lepera. Nie wspominajac Kazia.
Edward2020.05.3 14:17
Skoro Gowin ma za zadanie rozbić Zjednoczoną Prawicę to Zjednoczona Prawica powinna natychmiast rozbić Gowina!
Walter2020.05.3 8:22
Austriak G. Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę dla księdza Rafała Sawicza w wysokości 50 tys zł. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty z banku. Prokuratura podległa Zbigniewowi Ziobro nie zajęła się sprawa. Afery PiS-u: Getback, Srebrna, PCK, Skoki, Pegasus, KNF, CBA, NBP, Bartłomieja Misiewicza, Stanisława Koguta, Jana Szyszki, Michała Dworczyka, Łukasza Piebiaka, Mariana Banasia, Mariusza Morawieckiego..... Jarosław Kaczyński przejmuje cały wymiar sprawiedliwości, a politycy z PiS-u są ponad prawem. W naszym kraju nie ma już trójpodziału władzy i niezawisłości sądów. Polska nie jest już państwem praworządnym i demokratycznym. Wybory prezydenckie zostaną sfałszowane, a dyspozycyjny politycznie w stosunku do PiS-u Sąd Najwyższy uzna wybory za ważne.
Robert 2020.05.3 0:06
Gadowski miał rację na temat Gowina ostrzegał przed nim już w tamtym roku .
mordechaj2020.05.2 23:04
Niestety, pan Targalski powtarza mity dotyczące rządu Olszewskiego. Przyszedł czas, aby obalić mity PiS, Macierewicza i Kurskiego o rządzie Olszewskiego. A jaka jest prawda ? Rząd Olszewskiego od początku istnienia był rządem MNIEJSZOŚCIOWYM, ponieważ jego zaplecze parlamentarne to było... 114 posłów, zamiast 231. Powstał tylko i wyłącznie dzięki poparciu postkomunistycznego wtedy ZSL/PSL. Prawie od samego początku ten rząd MNIEJSZOŚCIOWY był skonfliktowany z Prezydentem Lechem Wałęsą, a później też z....Jarosławem Kaczyńskim. Konflikt Olszewskiego z Kaczyńskim dotyczył prostej sprawy. Kaczyński chciał rządzić z tylnego siedzenia Olszewskim, tak jak to robi obecnie z Morawieckim czy Dudą. Olszewski tego nie chciał. Ten MNIEJSZOŚCIOWY rząd Olszewskiego praktycznie był sparaliżowany, nic nie robił, bo nie mógł przegłosowywać ustaw w Sejmie i Senacie. Po prostu tkwił w bezładzie i bezruchu. Natomiast z braku REALNYCH możliwości rozwijał publicystykę i pobożne życzenia. Jak np. o wstąpieniu do NATO, czy wtedy EWG, ale nie potrafił tego REALNIE wykonać. Olszewski z pomocą Macierewicza chciał jednak zadbać o większość sejmową. Posłużyła do tego uchwała lustracyjna. Za pomocą teczek SB Olszewski i Macierewicz próbowali szantażować posłów teczkami, by stworzyć w ten sposób większość w Sejmie. Te próby szantażu spowodowały, że rząd MNIEJSZOŚCIOWY rząd Olszewskiego w końcu upadł. Podsumowując. Nie jest problemem upadek MNIEJSZOŚCIOWEGO rządu Olszewskiego, ale to DLACZEGO tak długo Olszewski mógł się utrzymywać na funkcji premiera. Kto tak naprawdę popierał Olszewskiego w kraju i za granicą ? Bo miał tylko 114 posłów, nie miał oparcia w Prezydencie i ...własnym zapleczu politycznym (nie popierał go J. Kaczyński).To jedna z ciekawszych zagadek III RP, do tej pory nie ruszona przez historyków. Może dr Targalski odpowie na pytanie, na jakich niejawnych siłach opierał się rząd Olszewskiego.
pis2020.05.2 20:27
raz na zawsze skonczyć z targowica, a gowin był jej cichym bezpiecznikiem i odpalił w bardzo bardzo ważnym momencie. Dziękujemy smrody ale damy sobie rade sami ...
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.2 19:28
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: www.xlove.com.pl Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 kup vip i napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
Eleonora2020.05.2 19:03
Gowin to pies niewierny.
Helutka2020.05.2 17:57
Plan Gowina, wybory odłożone na dwa lata i start wyborach
droma2020.05.2 15:09
targalski ma racje ,chlopy ze wsi szkola moskiewska bedzie tworzyc nowe badziewo ,tylko poniewaz tu nie rosja i 21 wiek trzeba zdobyc wyborcow ,a z mysla komusza i programem koryto dla siebie nie da rady i tu caly szkopul ,widac to po tym co juz padlo "palikot,petru,komuruski, po, kukiz ,...
eryk2020.05.2 14:31
Jerzy Targalski - jedyny, który bezinteresownie naświetla sytuację. Pozdrawiam pana!
Władysław2020.05.2 14:01
Pisałem już na tym portalu, że Gowin to V kolumna w Prawie i Sprawiedliwości. Czyja? No, a czyja była V kolumna? Jeszcze w czasach, gdy był wykładowcą, Gowin został członkiem niemieckich fundacji. Najbliższy czas potwierdzi lub zaprzeczy tym informacjom. Dla mnie słowa-klucze w tym temacie, to: totalnie, regiony, Eurazja. Zaczynam się obawiać...
katolik2020.05.2 10:35
Fronda nie jest portalem religijnym tylko politycznym Niestety :(
Reytan2020.05.2 19:16
Szkoda,ze ty nie jestes katolikiem,tylko komuchem.
katolik2020.05.2 19:31
Szkoda że tu jest cenzura jak za komuny
Banda czworga musi odejść2020.05.2 10:25
Kolejna ruska onuca cha cha. Pan Targalski wez na wstrzymanie z kotami na sp;acer , bo już można....
Alekx72020.05.2 10:20
Czyżby Gówin prosił się o wieczną INFAMIĘ??? chce dołączyć do Szczesnego Potockiego i Rzewuskiego??? a zdjęcia jego na szubienicy????? gdzie ucieknie do Niemiec czy Rosji?????
Jacek2020.05.2 10:06
Święto flagi a w kościele uroczystość NMP Królowej Polski. Patrzę na blok naprzeciwko - 120 balkonów, 3 flagi. Sąsiad urządza sobie od rana święto remontu i dzień wiertarki (szkoda przecież czasu). Ludzi bardziej boli to, że nie mogą sobie zrobić grilla niż to, że Polska może stać się państwem teoretycznym z pozorowaną niepodległością. W takim kraju rodzą się tacy politycy jakich mamy. Ani gorsi ani lepsi od nas. A tymczasem korzystny układ sił zewnętrznych dla Polski powoli się kończy.
Urszula2020.05.2 10:15
No i co w związku z tym?
Reytan2020.05.2 19:18
Urszula smierdzi gownem.
grimm2020.05.2 9:26
Panie Targalski, w samo sedno !
anonim2020.05.2 9:06
Może być drugim Palikotem czy Kukizem-bis i reanimować towarzyszy. Jak Lenin - wiecznie żywi.
pistoleto2020.05.2 8:28
katolicka kretynizacja polski vel dumny pedelisko cd ,,,peowska zdychająca wsza robi napinkę
ja22020.05.2 5:10
Do wierzących: nieustannie się módlmy , codziennie na różańcu, jest on egzorcyzmem - za Ojczyznę , Polskę; - za nas samych , o wytrwałość i męstwo
Reytan2020.05.2 19:20
Jesli nic poza tym nie robicie,to nie jestescie ani Polakami,ani katolikami.
Kama2020.05.5 1:14
ja2! Czytając te wpisy, tak myślę, że pomodlę się na Różańcu i poproszę Ducha Świętego o Dar Mądrości w głosowaniu Posłów dla Polski! I w takim momencie najechałam na twój wpis, gdzie piszesz, aby się pomodlić! To nie przypadek! Wierzę, że wszystko pójdzie dobrze! JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ. AMEN!
John2020.05.2 0:11
Pewnie zaoferowali mu kandydowanie na prezydenta z listy PO.
Matajahu Bankovitz 2020.05.1 23:42
Znowu dr Targalski pier..li ......... bezcelowo .......... chyba znowu kasy nie dostał , przekażcie mu żeby zamknął japę bo wyleci z posady ...... , chyba że znowu się sprzedał i teraz pluje na PiS ...... takie tam bredzenie ..... choć niebezpieczne ......... nie będzie tak jak dr.Targalski fafluni , lepiej dla PiS żeby było inaczej .
Ciekawy2020.05.1 23:26
Nic z tego nie będzie. Duda tak czy siak wybory wygra niezależnie od tego kiedy się odbędą. Gowin nie zmusi PiS do wprowadzenia stanu wyjątkowe i wybory się odbędą w maju korespondencyjne lub bezpośrednie. Cała reszta to zwykłe wymysły. Te wszystkie układanki po prostu nie mają najmniejszego sensu Czeka nas czas problemów i Polska musi mieć sprawny rząd. A opozycja NIGDY takiego nie stworzy bo jest do tego niezdolna, bo to po prostu źli ludzie. I wyborcy doskonale to wiedzą.
Marta2020.05.2 18:44
Oby spełniły się Twoje słowa!
avby2020.05.1 23:17
Gowin może być podstawiony przez Opozycję...taki wilk w owczej skórze...w swoim miejskim lokalnym środowisku sprzyja opozycji
stalaktyta2020.05.1 22:06
widocznie ta prawica lewicowa nie jest zbyt zjednoczona? pajac znow belkocze, bo polak i musi.
Reytan2020.05.2 19:23
Idiota po Mamusi ?
anonim2020.05.1 22:03
Zastanawiam się jaki wpływ na wuja ma jego siostrzeniec Gibała i całe towarzystwo, które za nim stoi. Zero ideowości i marzenie o jakiejś formie kapitalizmu ściśle związanego i żerującego na instytucjach wspólnoty. Od haseł należy abstrahować, bo nie mają żadnego znaczenia.
ja22020.05.1 21:28
Jest tak jak owi Targalski, Kaczyński popełniał błędy ,których zawodowy polityk nie powinien popełniać. Jednak jest on mizernym politykiem.
Reytan2020.05.2 19:26
To dlatego wlasnie PIS rzadzi,ty glupku ? ?
ABBA2020.05.1 20:50
Gowin już jest patriotycznym trupem, bo popiera go tylko kilku kolesi. Oczywiscie może sporo namieszać, gdy PiS straci wiekszość, w nagrodę coś mógłby dostać, ale bedzie to tylko nagroda pocieszenia. Jego czeka wyłącznie kariera politycznego zombi w typie Misia Kamińskiego i on dobrze o tym wie. Więc moze jednak nie rozbije prawicy, przynajmniej teraz. Choć może byc po prostu tak, że mu każą, ale mam nadzieję, ze Pan Bóg ma nas w swojej opiece i nie pozwoli łajdakom zniszczyć Polski. Trzeba Go o to prosić, bo ma najwięcej do powiedzenia (tak mowił Jan Paweł II, a ja mu wierzę).
enre2020.05.2 16:05
w zasadzie jest jasne - jeśli rozbije prawicę to znaczy, że WSI-owi maja na niego kwity; jeśli zaś nie, to się zreflektuje, bo chyba aż tak głupi i próżny nie jest
Reytan2020.05.2 19:14
Jest.
Olej2020.05.1 19:40
......Jeżeli siły establishmentu III RP postanowiły się posłużyć wicepremierem Gowinem, to jakie mają przełożenie na lidera Porozumienia pana zdaniem?..... Te wszystkie roszady, przepychanki waletów są jak taplanie się w g...........e. włącznie z tym całym ,,establichtrmętem'' Potrzebna jest radykalna siła, zmiatająca to całe g.......o z piedestałów i sceny aby zasilili tę scenę ludzie godni piastowanych stanowisk w państwie. Rośnie nowe pokolenie w armii, w WOT-ach i jest potrzeba rozbudowy sił specjalnych, służb w oparciu o nowe patriotyczne i propaństwowe kadry. Energia działań i jeszcze raz energia zmian, radykalnych zmian, na kluczowych stanowiskach siłowych w państwie. No i na koniec kuć mordy pezetpeerowskim generałom, kuć tak żeby przeróżni różańscy nie pomyśleli nawet o publicznych wystąpieniach godzących w państwo i jego władzę.
Polak #R2020.05.1 19:37
#R
Reytan2020.05.1 19:28
Gowin smierdzi. Kaczynski powiniemn zrobic przedterminowe wybory,bo teraz dostalby wiekszosc konstytucyjna I pozbylby sie Guwina.
katolik2020.05.1 19:23
https://www.m.protestuj.pl/my-chcemy-boga-,106,k.html
katolik2020.05.1 19:20
Uwaga. aborcja + in vitro+gender = zagłada homo sapiens. Jeśli my ludzie nie będziemy chronić ludzi, wszystkich i nienarodzonych, to AI także tego nie zrobi. Robi się bardzo niebezpiecznie. prof. Stephen Hawking miał rację w tym temacie
Maciej Łagodny.2020.05.1 19:16
Jarosław Gowin wydal WYROK na członków-partie Porozumienie.Pierwszy który na tym odpadzie politycznym TO Donald T.ALE JAROSŁAW KACZYŃSKI POPEŁNIŁ błąd TZW,,MIŁOSIERDZIA" zaufał mu. JEDYNE WYJŚCIE TO Stan WYJĄTKOWY delegalizacja ,LUB ZAWIESZENIE PARTII OPOZYCJI.OGŁOSIĆ przedterminowe WYBORY PARLAMENTARNO-PREZYDENCKIE NA 1 SIERPNIA.
StanPio2020.05.5 14:27
Chyba plan jest inny! Nie dopuścić do przeprowadzenia wyborów i wtedy obowiązki prezydenckie z dniem 06 sierpnia przejdą na Marszałka Sejmu. Ale nie będzie to Marszałek Witek, tylko najprawdopodobniej otwarty filosemita Gowin, bo w ostatniej chwili gowinowcy przejdą do opozycji i zmienią marszałka Sejmu. Wtedy na nowo zostaną ogłoszone wybory. PO będzie mogła wystawić nowego kandydata - być może Gowina lub Bosaka. Wszystko będzie zależało od Konfederacji!
o to skutek braku wazeliny2020.05.1 19:16
Rzeczniczka ministerstwa sportu zwolniona. Źle komunikowała rocznicę katastrofy smoleńskiej dzisiaj,
Reytan2020.05.1 19:24
idiota I prymityw
oficer LWP2020.05.1 19:46
już ci raz napisałem pisowski cymbale, że od idiotów to nazywaj tych co ciebie spłodzili i swoje bękarty, czy do zakutego pisowskiego prostackiego łba zdanie proste potrafi przebić się do mózgu przez zwały pisowskiego betonu, zwykłe pisowskie zbydlęcenie, zwykły tępy pisowski żołnierz w dodatku pisowski cham
Iza2020.05.1 22:11
te!!!uważaj czarci pomiocie rodem z Moskwy co chlapiesz
Kama2020.05.5 1:17
"Iza" Oj, Iza, czy tak kobiety mówią? Takie wulgaryzmy? Nie jesteś kobietą, jesteś Lechem Kellerem !
Tomahawk 2020.05.1 19:12
Tak to jest zaufać komuś, kto zdradę ma w genach i sprzeda cię przy pierwszej lepszej okazji. Geny Unii Wolności.
Pat2020.05.1 19:12
Gowin to kolejny niemiecki sprzedawczyk
Bewq2020.05.1 18:56
Spokojnie, PiS ma wprawę w korupcji, może znajdzie kolejnego Kalużę… byle utrzymać się przy żłobie.
Grande_Erectus2020.05.1 19:18
lecz sie platformerska cioto
Głos Rozsądku2020.05.1 19:27
Cytując speca od robali, szczawiu i mirabelek, wystarczy wygrać wybory... . Niestety, przy poparciu na poziomie 3% nie można wygrać wyborów prezydenckich, a do parlamentarnych PO nie dotrwa. Jak to Tusk mawiał, nie ma z kim przegrać? Pozostaje Wam kwiczenie przeplatane ujadaniem.
katolik2020.05.1 22:34
Zgadza się .Banda sprzedawczyków za państwowe stołki dla siebie i swoich znajomych.A, pis zwalczyło nepotyzm w 2015r.
Konfederacja2020.05.1 18:55
Komuchy z ZP mają gdzieś prawo oraz zdrowie i dobrobyt obywateli... być może Gowin się ocknął...
Głos Rozsądku2020.05.1 19:22
Do niedawna myślałem, że szczególny poziom kwiczenia opanowała tylko totalna opozycja. Myliłem się, Konfederacja im dorównuje.
enre2020.05.2 16:02
sowieckie onuce z Konfederacji maja prawo, zdrowie i dobrobyt obywateli RP w isprażhnennoj kishechnice ( łac.: rectum )
StanPio2020.05.4 21:06
W 2004 roku prokurator Andrzej Witkowski zidentyfikował mordercę księdza Stefana Niedzielaka, który na miejscu zostawił odciski palców. Odciski zidentyfikowano na podstawie zeznań świadka, potem porównano z osobą wskazaną. Był to funkcjonariusz SB Jacek Rowiński - fanatyczny antyklerykał. W 2009 roku folie z odciskami palców mordercy (znalezione w mieszkaniu księdza) zaginęły z IPN Rowińskiego nie objęła ustawa dezubekizacyjna. Dostaje ponad 6 tys zł miesięcznie. Tak wygląda "dobra zmiana" w praktyce.
Głos Rozsądku2020.05.1 18:36
Mamy stan klęski, tyle, że nie żywiołowej, a klęski Kidawowej. To jest jedyna przyczyna kwiczenia totalsów o wyborach. Odnośnie Gowina, to nie wykluczam, że jest to zasłona dymna uzgodniona z JK, a gdy dojdzie do tego kluczowego głosowania, to Zjednoczona Prawica (również głosami Gowinowców) wygra je, najlepiej jednym głosem, bo to najbardziej zaboli totalsów. Wybory odbędą się w maju (może nie 10-go, ale maju). Nie można wykluczyć, że Gowina trwa wieczna walka ambicji ze zdrowym rozsądkiem. Odszedł od totalsów i został wicepremierem. Teraz zamarzyło mu się coś więcej, ale spróbował i się wycofa. Głupi nie jest i wie, że konsekwencją jego ew. buntu będzie brak kasy od PIS (2mln zł), bez czego jego Porozumienie skończy, jak Nowoczesna. Wie też, że bunt, to nowe wybory parlamentarne i już na plecach PIS-u do Sejmu się nie będzie dało wejść. Do tego PIS ryzyka przy obecnych sondażach się nie boi, bo rozpisując przedterminowe wybory parlamentarne PIS może wygrać Sejm (np. ze 300 mandatów) i odbije Senat (>50 mandatów). Wszystkie scenariusze są na stole. Moim zdaniem u Gowina z ambicją wygra Zdrowy Rozsądek, wybory będą w maju, wygra je Duda w I turze i po krzyku.
Marta2020.05.2 18:37
Obyś miał rację! Pozdrawiam Głos Rozsądku.
SZLACHETNY: Zygmunt Jakimowicz2020.05.4 7:10
Z większością tego scenariusza się zgadzam , z tej wydmuszki pożytku żadnego już nie będzie a JK upiecze dwie pieczenie przy jednym ogniu !
oficer LWP2020.05.1 18:34
Gowin był w PO, jest w PO i będzie w PO tak jak doradca Tuska Morawiecki co tylko udawania , że POPIS istniej i tylko i wyłącznie rozgrywa spektakl przed głupim gojem polskim
Jagienka2020.05.1 18:36
Czy w takim razie Duda i Glinski nadal sa w Unii Wolnosci?
oficer LWP2020.05.1 18:42
kim tam był Balcerowicz?
Reytan2020.05.1 19:22
Komuchy smierdza gownem I podloscia.
oficer LWP2020.05.1 19:39
poprzedni mój wpis z innego artykułu do pisowskiego cymbała nie dotarł?
enre2020.05.2 15:57
zaraz się okaże, ze to PO wy...ła Gersdorf z SN, tylko po to, żeby powsadzać swoich członków do pierdla. Chłopie, nie matura lecz chęć szczera zrobiła z Ciebie oficera.
wolf2020.05.1 18:25
Gówin chce sie zeszmacic, mnie już przkonał zdrajca.
Po2020.05.1 18:23
Panie Gowin, coś pan narobił ?! Ryczę już drugi tydzień, bo byłem pewny, że pan tak honorowo, a dzisiaj pan mówisz, żeś pan podał się do dymisji w proteście przeciwko sobie ! A myśmy cały czas myśleli. że pan jesteś mądrzejszy niż te beztalęcia z PO ! Aleś nas pan nabrał i nabił w bambuko ?! Nie jest panu wstyd ?! Mimo to przesyłamy panu na pocieszenie protest song !!! https://www.youtube.com/watch?v=wTjLZwpmufw
Andy Semicki Rabin2020.05.2 1:58
Mądrość każdego agenta wpływu kończy się w tym samym miejscu.
Jaś2020.05.3 21:04
Beztalencia-ort.
Leszek2020.05.1 18:22
Uczcie się chłopcy historii – i poświętujmy trochę ! Wyklęty powstań lewacki ludu, powstańcie , których dręczy żłób, Kidawa wygra, nie ma cudu, a jak nie – Jachira da wam w dziób ! Bój to jest wasz ostatni, nie pomoże wam dron, Sztandar wyprowadzić i z oczu nam WON ! https://www.youtube.com/watch?v=s0ziQc5MkPg
Jenny2020.05.2 4:36
Wtf?
Stalker2020.05.1 18:22
Ze strony opozycji padają coraz to nowe i bardziej atrakcyjne oferty dla doktora Jarosława Gowina, jeżeli zdecyduje się zdradzić Zjednoczoną Prawicę i wyprowadzić z niej swoje Porozumienie (jeżeli jeszcze nad nim panuje). Była już mowa o premierostwie, teraz pada propozycja zrobienia go marszałkiem Sejmu, wkrótce usłyszymy pewnie, że mógłby zostać kandydatem sporej części ugrupowań opozycyjnych na Prezydenta RP w następnych wyborach. Wysuwający takie pomysły politycy doskonale wiedzą, że miłość własna Gowina jest odwrotnie proporcjonalna do jego lojalności wobec aktualnych sojuszników, kuszą go więc jednocześnie lekceważąc. Zdają sobie bowiem sprawę, że zaufać temu bufonowi znaczy tyle, co dobrowolnie wystawić się na pośmiewisko i udowodnić brak elementarnych kompetencji do brania udziału w życiu publicznym. Można natomiast skutecznie grać na jego próżności. Pazerny na władzę człowiek, którego nie obchodzi nic poza własną karierą i jest gotowy z dnia na dzień zmienić nie tylko politycznych partnerów, ale także głoszone do tej pory poglądy (tak naprawdę żadnych nie posiada) jest idealnym „towarzyszem podróży” dla każdego, komu jest w danym momencie wygodny. Potem można go będzie bez żalu porzucić, co on w swojej megalomanii uzna za przejaw własnej wielkości i bycia jedynym dzisiaj w Polsce mężem stanu.
anonim2020.05.1 18:39
Można podać rząd do dymisji i wtedy nowe wybory i po Gowinie.
Urszula2020.05.2 10:13
Ze strony rządu również padają takie propozycje, ale też i groźby. Wiadomo, że to jest robota Kaczyńskiego, któremu marzy się władza absolutna.
wanda2020.05.4 13:57
a co tobie sie marzy oprocz plucia na P<Kaczynskiego???
Kazek2020.05.5 1:03
Wanda, A co to? Nie wiesz, że "Urszula"- to nick Lecha Kellera? On ma jeszcze inne damskie nicki, że nie wspomnę o jego męskich nickach ! To taki stary "chłopak na opak" ! Inaczej mówiąc: "Ni go w pięć, ni go w dziesięć"....!
katolicka kretynizacja polski2020.05.1 18:21
Trzeba walczyć z Kałczyńskim! każdy kto z nim kooperował wie jaka to szuja i zakłamana kanalia! Nie ma żadnego osobnika, który działając wspólnie z Kałczyńskim w przeszłości oceniałby go teraz pozytywnie!
moderator2020.05.1 18:24
Opppps ! Uwaga debil na Portalu ! Proszę nie komentować ! Tego „komentarza” nie likwiduję celowo, ku przestrodze, co ludzie bez rozumu mogą tworzyć mając do dyspozycji internet i umiejętność ograniczonego pisania.
NIE MA JAK TO BYLO ZA WNUCZKA I BULA2020.05.1 20:52
MASZ NA MYSLI ICEK JUDASZY
pistoleto2020.05.2 8:29
katolicka kretynizacja polski vel dumny pedelisko cd ,,,peowska zdychająca wsza robi napinkę
enre2020.05.2 15:53
w naszym mieście jest taki lokalny portal internetowy, na którym produkuje się niejaki Kowalski - coś w rodzaju tej "kretyńskiej" - wszyscy go olewają ciepłym m..czem
aga2020.05.4 13:53
antypolska idioto , kaczynski to jedyny polityk niesprzedajny, i to was tak boli towarzysze!!!!!
fiedia2020.05.1 18:19
Należy wężowi ociąć głowę, a reszta niech pójdzie słuszną drogą PiS
Reytan2020.05.1 19:18
Targalski jednak slusznie mowi,ze Kaczynski nikomu glowy nie chce obcinac,i probuje przekupywac. I dlatego upadla jego pierwsza partia Porozumienie Centrum.
Lubie rzeczy2020.05.1 23:08
xDDDDDD
Jan Radziszewski2020.05.2 3:59
Nie myśl że PIS zbawi Polskę - bo zbawienie i ocalenie jest Jej w Rękach Pana naszego Jezusa Króla Polski i NMP Jej królowej + PIS jest tj ma w sobie / bowiem z ducha żydowsko socjalistycznego Józefa Piłsudzkiego tj. z rodu żydów tzw. Litwaków rodzin Piłsudzkich i Dzierżyńskich + co za parodox Dzierżyński obok Piłsudzkiego również był Pretendentem do władzy nad nią
Głos Rozsądku2020.05.2 11:49
A kto to jest "Piłsudzki"? Nie było znaczącej postaci w historii Polski o takim nazwisku. Jeżeli chodziło ci o Marszałka, to poszukaj ulicy nazwanej jego nazwiskiem i naucz się, jak poprawnie ono powinno zostać napisane.
ladychapel2020.05.4 13:41
Ziobryści też już raz zdradzili...