28.03.20, 14:15

TYLKO U NAS! Dr Jerzy Targalski: Prawdziwe dane o wirusie są ukrywane

 Za wywołanie tej histerii odpowiedzialne są dwie grupy: to politycy i dziennikarze […] Nie wiemy, czy jest to wirus odzwierzęcy, czy jest to wirus stworzony sztucznie [...] Bez likwidacji siły żywej, bez zniszczeń materialnych, kraj po kraju pogrąża się w niebycie [...] To jest wojna, w której zwycięzców nie będzie- dr Jerzy Targalski, politolog, historyk dla portalu Fronda.pl.
 
Fronda.pl: Czy pana zdaniem znajdujemy się w trakcie III Wojny Światowej?
 
dr Jerzy Targalski, politolog, historyk: Żeby analizować czy oceniać sytuację musimy mieć wiarygodne dane. My nie mamy podstawowych danych, tzn. czy w wyniku działania koronawirusa śmiertelność się zwiększyła, czy też zapalenie płuc wywołane koronawirusem zastąpiło coroczną grypę. Tych podstawowych informacji nie mamy. Po drugie jeżeli chodzi o samego koronawirusa to nie wiemy, czy jest to wirus odzwierzęcy, czy jest to wirus stworzony sztucznie. Niektórzy mówią, że sztucznie, ale nie ma przekonywującej analizy wirusologów, bo to wirusolodzy muszą się wypowiedzieć. Zakładając, że został stworzony sztucznie, to pozostaje kwestia czy wydostał się z laboratorium, czy też został wypuszczony- tego też nie wiemy.
 
Śmiertelność, która jest obecnie na poziomie zwykłej grypy, i wydaje się niska w porównaniu ze śmiertelnością np. eboli,  nie wskazuje na to, że jest to broń biologiczna mająca na celu zniszczenie siły żywej, tylko wprowadzenie powszechnego chaosu.
 
Czy obecna masowa histeria została wywołana celowo czy spontanicznie?
 
Zbiegły się tu interesy polityków i dziennikarzy. Politycy wywołują histerię bo chcą ją wykorzystać do zdobycia władzy, a dziennikarze dlatego, żeby bez wysiłku zarobić. Wiemy, że dziennikarze to grupa najgorzej wykształcona, mówiąc szczerze- najgłupsza, najbardziej leniwa i najbardziej zdeprawowana. Kierują się wyłącznie jedną zasadą: robimy wszystko co przyniesie nam kasiorę a reszta nie ma znaczenia. A ponieważ nie mają żadnego wykształcenia, nie mają wiedzy i powtarzają rozmaite brednie albo sami je tworzą. Są głupi i nawet się nie zastanawiają nad tym co robią.
 
My nie mamy podstawowych informacji, żeby oceniać co tak naprawdę się stało. Jedno jest pewne: masowa psychoza wywołana przez polityków i dziennikarzy może być instrumentem wojny, niezależnie od tego czy ma ona swoje uzasadnienie np. w większej umieralności w wyniku tej choroby niż w wyniku grypy, ponieważ okazuje się, że powoduje skutki porównywalne do bombardowania. Pół świata stanęło, fabryki stanęły, więzi społeczne są całkowicie rozbite, ludzie siedzą w domach, i w praktyce życie zamiera. Bez likwidacji siły żywej, bez zniszczeń materialnych, kraj po kraju pogrąża się w niebycie, przestaje działać. Jest to niewątpliwe broń skuteczna.
 
Czy wywołanie tej epidemii mogło być wynikiem walk frakcyjnych w Chinach?
 
Każdy kto zna komunizm wie, że nie ma takiej zbrodni, której komunista by nie popełnił, żeby zdobyć lub utrzymać władzę. Przypominam, że wielka czystka, która kosztowała wiele milionów istnień ludzkich była elementem walki o władzę Stalina w partii komunistycznej; Putin wysadzał Rosjan w powietrze, żeby zdobyć władzę. Nie byłoby to zatem nic nadzwyczajnego- byłaby to zwykła, komunistyczna procedura.
 
Jednak nadal nie mamy podstawowej wiedzy: nie wiemy czy wirus jest sztuczny czy naturalny, i nie wiemy czy było to działanie specjalne czy też nie. Jeżeli jest to wirus sztucznie stworzony, to byłoby to raczej działanie specjalne. Natomiast jeśli jest to wirus naturalny, to raczej nie.
 
Nie wiemy też ile byłoby ofiar, gdyby nie zastosowano drastycznych ograniczeń. Nie mamy podstawowych danych medycznych, bo one są tak przekazywane, żebyśmy nie mieli prawdziwego oglądu sytuacji.
 
Jeżeli by się okazałoby, że śmiertelność jest wyższa od normalnej śmiertelności grypowej, to odpowiedzialność spadłaby na rządzących. A nikt takiej odpowiedzialności przyjąć na siebie nie chce. Wiemy ile osób zmarło, które miało koronawirusa, ale nie wiemy ile osób zmarło z powodu koronawirusa- nie wiemy ile osób zmarło z innych powodów. Nie wiemy, czy śmiertelność jest wyższa niż w ubiegłym roku w tym samym okresie, czy jest taka sama. Czy w zeszłym roku umierało się na grypę, a w tym roku umiera się na koronawirusa?
 
Dlaczego przy tak rozwiniętej wiedzy medycznej i globalnej sieci informacyjnej, nadal nie mamy tak podstawowych informacji w tej sprawie? Komu zależy na tym abyśmy tej wiedzy nie mieli?
 
Zależy tym, którzy tę psychozę wywołali we własnych interesach, a reszta musi się dostosować. Jeżeli jest psychoza, jeżeli wszyscy się boją, to nie ma rządu, który by powiedział: 'ja się nie dostosuję!' bo wówczas będzie oskarżony o to, że chce śmierci własnych obywateli.
 
Moim zdaniem są dwie grupy odpowiedzialne za wywołanie tej histerii: to politycy i dziennikarze, którzy działali we własnym interesie. Niech wreszcie ktoś powie, jaka jest śmiertelność i czy ona jest wyższa niż w ubiegłym roku. I co groziłoby z punktu widzenia medycznego, gdyby tych drastycznych ograniczeń i metod nie zastosowano. Bo chyba nie będziemy co roku wobec corocznej grypy stosowali takich metod, że połowa ludzkości będzie siedziała w domach, a gospodarka przestanie pracować.
 
Pół ludzkości siedzi w domach a gospodarka się zatrzymała jakby ktoś wyłączył prąd. Zastanawiające jest to, co mogłoby się wydarzyć, gdyby teraz ktoś faktycznie wyłączył prąd, odciął wodę i internet- co by się wówczas działo?
 
Nastąpiłby pełen chaos. Ale to jest niepotrzebne, bo wiele państw zostało uziemionych, przestało działać, bo jest skoncentrowanych tylko na walce medycznej z koronawirusem, a oprócz tego wszystkie inne sfery są zmarginalizowane.
 
Ale można też spojrzeć na to inaczej. To jest doskonałe ćwiczenie wariantu: co robić w przypadku wojny. Mamy sytuację taką, że możemy to przećwiczyć bez wojny. Uważam, że obrona cywilna powinna tę sytuację wykorzystać do przećwiczenia reakcji w wypadku normalnej wojny.
 
Jakie skutki polityczne, gospodarcze i społeczne dla Europy, dla Stanów Zjednoczonych i równowagi sił w świecie może mieć obecna sytuacja?
 
Na pewno kryzys gospodarczy. Maniacy, którzy widzą wszędzie działalność banków i o całe zło świata oskarżają banksterów albo Żydów, bo to jest bardzo wygodne, nie widzą rzeczy bardzo podstawowej, że ten lock down- zamknięcie- powoduje kryzys.
 
Ta sytuacja może być wytłumaczeniem dla kryzysu gospodarczego, który się zbliżał, ale z drugiej strony ta sytuacja też kryzys wywołuje. Z całą pewnością będą bardzo poważne perturbacje gospodarcze. W tej chwili wszystkie społeczeństwa są pogrążone w strachu i nie reagują, natomiast kiedy szczyt psychozy minie, rozpocznie się rozliczanie rządzących. A to z kolei wykorzystają partie opozycyjne w poszczególnych krajach. Można się zatem spodziewać przedterminowych wyborów, dużych konfliktów politycznych, a wręcz chaosu w wielu krajach. Zobaczymy kto na tym skorzysta.
 
Na razie nie widać kto miałby na tym zyskać, bo Rosja też została tym kryzysem dotknięta i tam też następują obostrzenia- może chcieć to wykorzystać w Europie, ale nie wiadomo, czy będzie do tego zdolna. Stany Zjednoczone też zostają unieruchomione. Tak naprawdę jedynym państwem, które już dało sobie radę z tym kryzysem są Chiny, ale nie ma żadnej pewności, że nie nastąpi druga fala i Chiny też zostaną sparaliżowane.
 
Wchodzimy teraz w okres bardzo poważnych turbulencji politycznych w poszczególnych krajach i na arenie międzynarodowej, bo tu będzie oczywiście walka o wykorzystanie sytuacji. W Europie wchodzimy w okres początku rozkładu Unii Europejskiej.
 
Władze chińskiej prowincji Hubei zapowiedziały, że od 8 kwietnia wznowią komunikację ze stolicą prowincji Wuhan, epicentrum epidemii koronawirusa, co może być sygnałem, że Chiny wracają do normalnego funkcjonowania. Jeśli obecny kryzys epidemiologiczny to wojna Chin z resztą świata, to kto tę wojnę wygra?
 
Tego nie wiemy. Trudno jest w tej chwili o tym wyrokować, dlatego że my nie znamy wszystkich czynników. Nie możemy nawet przeprowadzić prawidłowej analizy, ponieważ nie mamy informacji. Panuje szum informacyjny a prawdziwe dane są ukrywane, więc nie jesteśmy w stanie tego ocenić.
 
Chiny mogą wrócić do stanu normalnego, ale jeżeli nie będzie zamówień z reszty świata, to co im z tej produkcji, którą uruchomią?
 
Łańcuchy dostaw zostały przerwane i nie będzie powrotu do sytuacji poprzedniej. Teraz wejdziemy w okres, w którym poszczególne państwa będą preferowały większy stopień gospodarczej samowystarczalności. Nie wiemy, czy nie zostaną przywrócone granice. Nawet jeżeli Chiny wróciłyby do poprzedniej produkcji, to będą miały problem ze zbytem tej produkcji.
 
To jest wojna, w której moim zdaniem, zwycięzców nie będzie.

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

ja2021.01.15 23:07
WITAĆ od razu że jest to sprzedawczyk za 2grosze sprzeda siebie . poszedł woooon z POLSKI. GOŚCIU
Matajahu Bankovitz 2020.04.1 9:38
Kochani co tak się podniecacie ....... , dr Targalski ? chyba znowu nie ma dodatkowej " Fuchy " za parę tysięcy zł ? a wtedy dr pisze takie teksty lub wypowiada kontrowersyjne " Teksty " ..... ? To jaka recepta .....? ! Nowa "fucha " dla pana dr Jerzego Targalskiego tak za parę tys. zł np 7500 zł a ZARAZ pojawią się Super Recepty na obecny Kryzys pandemiczny a PL wyjdzie z tego obronną ręką i się wzbogaci Gospodarczo i Cywilizacyjnie , ponieważ p dr ma niezwykły talent do super analizy każdego tematu ...... . P.S nasi bracia z bliskiego Wschodu , pewna wpływowa grupa doszła do wniosku że genetycznie b.wielu obywateli PL nie różni się od nich ...... a więc swoim trzeba pomóc ....... więc nietoksyczna Szczepionka będzie + wiele mld euro i dolarów od niemców i rosjan za II wojnę dla PL bo za coś trzeba na nowo rozbujać gospodarkę w PL i w Ziemi Świętej ..... . A ci co odpowiadają za obecny kryzys zostaną rozliczeni finansowo i prawnie .
Zofia Czerpatowska-Kopatowska2020.03.31 1:07
" ale nie ma przekonywującej analizy wirusologów," Oczywiście... Ponieważ nie ma analizy, więc załóżmy, że został sztucznie wyprodukowany i, najlepiej spuszczony ze smyczy by wywołać chaos. A kto najbardziej skorzystał? Pigmeje - bo głęboko w dżungli nie zarażają się a ich plemiona proporcjonalnie do reszty świata rosną w siłę, choć nic nie muszą już więcej robić (wyprodukowanie wirusa wystarczyło).
StopKoronaPierdolcowi2020.03.31 0:21
Korona solidnie kopnęła w rozlatujący się eurochlew. Min na tym polega z niej pożytek
Kusiciel2020.03.30 17:25
"Czy obecna masowa histeria została wywołana celowo czy spontanicznie? Zbiegły się tu interesy polityków i dziennikarzy. Politycy wywołują histerię bo chcą ją wykorzystać do zdobycia władzy, a dziennikarze dlatego, żeby bez wysiłku zarobić. Wiemy, że dziennikarze to grupa najgorzej wykształcona, mówiąc szczerze- najgłupsza, najbardziej leniwa i najbardziej zdeprawowana. Kierują się wyłącznie jedną zasadą: robimy wszystko co przyniesie nam kasiorę a reszta nie ma znaczenia. A ponieważ nie mają żadnego wykształcenia, nie mają wiedzy i powtarzają rozmaite brednie albo sami je tworzą. Są głupi i nawet się nie zastanawiają nad tym co robią." TARGALSKI ...a jednak skusił się na rozmowę z "idiotą"
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.30 11:17
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.zwiazki24.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
fumfel2020.03.30 8:42
Tylko dochtur wie co i jak.
Pirx2020.03.29 22:58
Ludziki piszecie różne bzdury pro czy kontra temu czy owemu a nie rozumiecie że ten czas co był już się skończył i nie wiemy czy w wyniku będzie scenariusza róbta co chceta czy 2/3 populacji ludzkiej w dołach. To koniec tamtego a nie wiadomo czego początek czy jaskiń czy globalistów z ich pseudo mesjaszami czy coś całkiem innego.
Internet5G2020.03.31 0:33
Dokładnie tak. teraz nastąpi chaos, Społeczeństwa już są wdrażane do bezwzględnego posłuszeństwa. Najpierw wycofanie pieniędzy z podou zagrozenia epidemiologicznego, potem zaczipowanie każdego człowieka dla jego bezpieczeństwa. Krok kolejny to wdrozenie inwigilacji obywateli już skutecznie przetestowanej w chinach
Torchwood2020.03.29 18:14
Targalski jest idiotą. Koronowirus zastąpił grypę sezonową? Czyli w samych Włoszech na grypę umiera normalnie ponad 10.000 osób w ciągu półtora miesiąca. I taki przygłup tytułuje się doktorem? Za takie idiotyzmy tytuły naukowe powinny być odbierane.
StopKoronaPierdolcowi2020.03.31 0:29
euro.momo.eu czyli liczba zgonów w krajach Europy. Z tych danych pandemii nie widać. Czy ktoś mi to wyjaśni. Np weźmy Włochy średnia do owa liczba zgonów w roku 2017 i 2018 i 2019 to około 1300, a w 2020 to też około 1300. A zgodnie z danymi powinno być o te 900 więcej. Gdzie jest pandemia?
Jan Radziszewski2020.03.29 17:32
Gdyby Rząd i Episkopat w sposób należyty przeprowadził Moją Intronizację, zło nigdy nie dotknęłoby Polski.” Matka Boska Ostrobramska to Patronka dla Polaków na Czasy Ostatnie, to Niewiasta apokaliptyczna obleczona w słońce. Ofiarujcie się Jej całymi rodzinami, noście Jej poświęcone wizerunki, zawieszajcie obrazy z Matką Boską Ostrobramską w domu. Pan pouczenia Orędzia sobota, 28 marca 2020 23, 24, 25 III cz. I Na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails/ Biskupie Gądecki, opamiętaj się wreszcie. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek w konsekwencji oznacza wszystko dla złego ducha/ Bóg zaś nie przyjmuje ochłapów bo Jest godzien wszelkiej chwały i tylko On Poniedziałek, 23 marca - Tak, na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails. Dlatego tak dużo go jest. Dlaczego, Panie, na Włochów zrzucono i to na północ? - Raz, że na Włochy, to mój dopust. Dwa, z powodu ich współpracy z Chinami. USA, i Rosja także, nie pozwalają na swobodę w takiej sprawie nawet krajom takim jak Włochy. - A Twój przekaz [Panie] przeze mnie nic nie zmieni we Włoszech? - Teraz nie zmieni. Przyjdzie jednak czas iż odniesie skutek. - Dziękuję Ci Panie za wszystko dla Polski, za zatrzymanie chemtrails, a ściśle za zatrzymanie coronawirusa w nim i w ogóle wiele chemtrails w Polsce. po to aby 3.000.000 Polaków zmarło na tego wirusa - zredukowane do 200 osób do czerwca i w czerwcu 85 .000 ludzi oraz potem 30.000 Ukraiców Za niewielką ilość zgonów do końca maja, za przypomnienie o spowiedzi generalnej, za to przede wszystkim, że jesteś naszym Królem na nowych zasadach od 20 lutego i za wiele innych rzeczy. Uwaga - to niech nam odpowie expert - skąd miały żydki tyle tj ogromne ilości -tj dosłownie tony tego wirusa by zrzucać go z samolotów w strugach szatańskiego chemistrails
czytelnikt2020.03.29 19:24
Te orędzia nie budzą zaufania z różnych względów. Michałowski -wizjoner, wg nich ma być przywódca masowych mordów Ukraińców dokonywanych rękami Polaków. Nie siej tych tekstów, są podejrzane,a autor może być zwiedziony, może chory!!!
Jan Radziszewski2020.03.29 21:36
Nikt jesteś durakiem bo że Ukraincy nie tylko także Chazary Niemcy Rosjanie muzułmanie + Będą nas mordować pewnie nie doczytałeś w innych niż cyprian "nr 708 … Jest w Polsce jeszcze wiele nieprawości i grzechu w stosunku do zbyt małej liczby wynagradzających. Termin, jaki był wyznaczony dla waszej ochrony już niedługo minie. Po nim o ile się nic nie zmieni, Anioł, wykonawca Sprawiedliwego Gniewu Bożego rozpocznie swoją pracę. Ostrzegam was z bólem serca, ale nie zostawiacie Mi wyboru. Przez swoją krnąbrność oraz popełniane wielkie grzechy. Gdy odsłonię Polskę całkowicie, gdy zabraknie tarczy modlitewno - pokutnej, to Anioł Niszczyciel rozpocznie swoją pracę, a wówczas demony otrzymają pozwolenie niszczenia leniwych sług Kościoła Świętego. Niemcy, Rosja, Ukraina, Żydzi Chazarscy i inni, będą chcieli „rozdrapać” waszą Ojczyznę, ziemię i bogactwa. Wejdzie do Polski wielka ilość muzułmanów, którzy wraz z wrogo do was nastawionymi, Rosjanami, Niemcami i Ukraińcami staną do mordowania was. Na pierwszy ogień pójdą kapłani, hierarchia, zakony męskie i żeńskie. W szybkim tempie mogą zlikwidować do 80% stan duchowieństwa. Ludzie będą w wielkim szoku, a działania militarne niewiele pomogą. Coraz bardziej szerzyć się będzie w Polsce zniszczenie, terror i gwałty. W Polsce zniszczonych będzie w znacznym stopniu w wyniku m.in. bombardowania, co najmniej osiem wielkich miast polskich. /w tym. Warszawa, bo stolicą będzie Kraków/ Znacznie ucierpią również sanktuaria, nawet te, które do tej pory były chronione. + + W tym czasie będzie wielu zabitych, wiele ruin, zniszczone będą wszystkie węzły komunikacyjne i energetyczne. Równolegle rozpocznie się wielkie wyniszczanie Polaków na całym świecie. W wyniku tych działań zostanie około 8-10 milionów Polaków. Ci którzy pozostaną, rozpoczną gorący szturm do Nieba, co uratuje tych co pozostali, a ci wykonają wszystko to, o co się ich prosi. +++ Jeżeli o Polsko się nie nawrócisz, nie opamiętasz się, nie rozpoczniesz modlitw, wynagrodzeń i ekspiacji, to już niedługo tak właśnie wyglądać będzie wasza przyszłość. Wołam i proszę przez Moje wybrane narzędzia, którymi się posługuję. i co na to powiesz mądralo.!!!
Jan Radziszewski2020.03.29 17:26
Jawny dowód że Szatan i jego s.syny i s.córki w Polsce nie chcą tj. boją się wielbić NMP w Uroczystości św Zwiastowania Pańskiego 25 marca 2020 r dzień świętości życia bo w przeddzień tegoż tj wtorek, 24 marca 2020 zakazano liczne zgromadzenia w KK Pan i Król nasz + 24 III 2020 Na to nie ma Mojej zgody, na takie ograniczenie jakie wprowadzono Wtorek, 24 marca Około 14.00 Zapisz dziecko - Na to nie ma Mojej zgody, na takie ograniczenie jakie wprowadzono, ogłoszono teraz i jakie ma obowiązywać od jutra. Ja czuwam nad Polską, ograniczenia są i tak daleko idące. Nikt nie może się tłumaczyć, że idzie do kościoła a jak z tego wynika nie może do niego iść?.. Niech to doprecyzują. Jeśli będzie zakaz udawania się do kościoła indywidualnie, nie mówiąc o mszy niedzielnej – Uderzę. Ostrzegam Cię premierze Morawiecki i inni. Poleje się krew. Amen. - Dziękuję Panie Jezu, Chryste Królu. Chwała Tobie Chryste.
Wojtek2020.03.29 16:59
"Wiemy, że dziennikarze to grupa najgorzej wykształcona, mówiąc szczerze- najgłupsza, najbardziej leniwa i najbardziej zdeprawowana (...). A ponieważ nie mają żadnego wykształcenia, nie mają wiedzy i powtarzają rozmaite brednie albo sami je tworzą. Są głupi i nawet się nie zastanawiają nad tym co robią." Dziennikarz Frondy ani słowem się nie zająknął, jak dr Jerzy Targalski go bezczelnie obrażał i jeszcze napisał te brednie na portalu. Fronda schodzi na psy. Zniżacie się do poziomu pełnych nienawiści i uprzedzeń wypowiedzi doktora Jerzego Targalskiego. Równie dobrze można napisać, że "Wiemy, że doktorzy to grupa najgorzej wykształcona, mówiąc szczerze- najgłupsza, najbardziej leniwa i najbardziej zdeprawowana (...). Żenada, przestaje was czytać.
katolik2020.03.29 14:45
Zgadzam sie z tym, co mowi dr. Targalski. Trafil w dziesiatke, zwlaszcza mowiac o deprawacji i upadku intelektualnym dziennikarzy ( u nas w Polsce ja widze zaledwie kilku niezaleznych, wyksztalconych dziennikarzy - ale na pewno nie w Polsacie i TVN). Wiekszosci lewicowych, liberalnych, bezmyslnych rzadow, ktore nie radzily sobie z wieloma problemami (brexit etc.) ten stan rzeczy - uziemienia, odpoczynku od narastajacych problemow jest nawet na reke - tylko poniewaz te rzady sa bezmyslne - to ten kryzys dopadnie w koncu - ich samych rowniez. Zatem moim zdaniem koronawirus to najprawdopodobniej bron biologiczna majaca na celu wprowadzenie powszechnego chaosu i zanizenie, i tak niskich - pensji pracownikom. Polska - powinna zdac sobie z tego sprawe jak najszybciej - i nie dopuscic do tego scenariusza. Powinnismy rowniez zaczac bardziej cenic zawody naprawde potrzebne do zycia ludziom (rolnictwo, budownictwo, medycyna, szkolnictwo na wysokim poziomie) - i zastanowic sie nad chirurgiami wstrzykujacymi botoksy, psychologami-genderystami, roznorodnymi doradztwami - bez ktorych mozna życ, a ktore w wiekszosci przypadkow sa tylko naciaganiem ludzi na duża kase.
StopKoronaPierdolcowi2020.03.29 14:05
Komu służy Korona? Kto i gdzie ma z niej korzyść? Korona w Chinach- koniec wielomiesiecznych i wielosettysiecznych protestów w Hong Kongu. Eskalacja inwigilacji obywateli. USA - Doskonały młot na Trumpa.Gdzie rządzi opozycja, gigantyczna ilość zachorowań.Gdzie górą partia Trumpa ilosć zachorowań jest znikoma.Spadek cen akcji pozwalający ich wykup przez FED, co de facto staje się nacjonalizacją przemysłu. Rozładowanie od lat narastającej bańki spekulacyjnej na amerykańskiej giełdzie. Rosja - spadek notowań Putina i dochodów państwa ze sprzedaży ropy naftowej mozna przykryć skuteczną walką z koroną. Włochy-nieprawdopodobne zadłuzenie państwa musiałoby doprowadzić do upadku gospodarki i bezrobocia.To się stanie, ale winna bedzie korona a nie nieudolne rządy. Hiszpania- walki frakcyjne parti rządzącej z opozycją będą podsycane wzajemnym oskarżaniem się o nieudolna walkę z koroną.Wyborcy zagłosują jak trzeba. Francja- koniec wielomiesiecznych protestów Żółtych Kamizelek. Polska- mamy wybory.Opozycja nie istnieje, a Duda wygra w cuglach. Państwo dwoi się się i troi aby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom.Grypa-5,2 mln zachorowań, tylko w lutym 24 zgony i to nie jest żadna epiedmia.Korona spadła PiSowi z nieba bo społeczeństwo zajmuje się koroniarzami a nie wyborami. Niemcy- koronkowe odwrócenie uwagi społeczeństwa od narastających problemów społecznych i gospodarczych. NWO-rozbicie więzi społecznych, zamiana narodów na bezwolny motłoch.Wdrozenie całych społeczeństw do bezwzglednego posłuszeństwa. Obywalete sami dla siebie stali się policjantami i policjantami są dla wszystkich wokół. Giełdowi cwaniacy- wykup akcji za bezcen.Banki - gdy upadnie ci firma czy stracisz pracę, bank udzieli ci kredytu na paskarskich warunkach. Takoż i rządom oferujących jakies tam tarcze antykryzysowe. To byłoby na tyle.Włączcie teraz telewizory i uzbrojeni w tą wiedzę co powyżej, dowiedzcie się ile to dzisiaj świeżego trupa padło.
Moly2020.03.28 23:06
Histeria... Profesor od gadania bzdur.
eryk2020.03.28 22:42
Największe zyski z tej pandemii odniesie Polska. Już jest rozważane (m.inn. przez USA) przenoszenie fabryk z Chin do Tajlandii, ale wskazuje się na Europę, szczególnie Polskę. Tu ma być przeniesiona produkcja z Chin. Tak więc roboty będziemy mieli "od groma", odpoczywajmy i zbierajmy siły. Tak więc słowa pana Targalskiego, że Chiny wrócą do poprzedniej produkcji, to nie do końca prawda, bo tą produkcję to zapewniał tzw. Zachód i USA. Teraz to się skończy.
Dziadek2020.03.28 22:17
Wiem gdzie jest dobra strzelnica w szczecinie. Kto idzie ze mna ?
Olej2020.03.28 22:16
Śmiertelność jest liczona w czasie. Jeżeli nawet na zwykła grypę w ciągu całego roku umarło więcej osób, to śmiertelność była rozłożona w dłuższym okresie czasu. Kryzys epidemiczny polega na tym, że zjawisko umieralności jest nasilone w krótkim przedziale czasowym. Jeżeli w ciągu doby we Włoszech umiera ok. 1 tys. ludzi to sytuacje nie jest już statystycznie normalna. Szpitale nie są w stanie obsłużyć tak wielkiej masy chorych i powstaje zapaść służb medycznych. Ten stan ma miejsce w krajach europejskich i USA. Ponad to są robione symulacje, których prognozowanie stawia państwa w stan alarmowy. i to się dzieje. To wiemy, że zbyt dużo ludzi umiera w zbyt krótkim czasie.
Zofia Czerpatowska-Kopatowska2020.03.31 1:16
Wszystko ok, ale śmiertelność NIE jest liczona w czasie lecz w proporcji ofiar śmiertelnych to ilości zachorowań w ogóle, czyli "ofiary śmiertelne" / "wszyscy zarażeni" = "śmiertelność". W przypadku grypy ta liczba waha się od 0.01% do 0.1% (świńska grypa), do 10% - hiszpanka. COVID19, w zależności od kraju od 0.1% (np. Austria) - 6-7% Iran, 10% (np. Włochy). Tam gdzie szpitale nie pomieszczą wymagających opieki (tlen i OIOM), tam śmiertelność będzie oczywiście wyższa. Polska ma mało wydolną służbę zdrowia, więc należy spodziewać się średniej do wysokiej śmiertelności. W każdym razie znacznie wyższej (10-20x) niż "zwykła" grypa sezonowa.
jokR2020.03.28 22:12
"Łańcuchy dostaw zostały przerwane i nie będzie powrotu do sytuacji poprzedniej" Łańcuchy mają się całkiem dobrze a przerwane może są na ostatnim ogniwie - dostaw w regionach zamkniętych. Statki pływają, TIR-y jeżdżą A już proroctwo: "nie będzie powrotu do sytuacji poprzedniej" to mało logiczne. Wręcz przeciwnie! Kraje wycieńczone kryzysem tym bardziej zwrócą się fabryki świata, niż zaczną stawiać Nowe Huty.
Kolec w dupę PiSuarów2020.03.28 21:24
Tardżet masz rację PiSuary wszystko ukrywają!!!
anonim2020.03.28 20:21
Wygra ten, który najszybciej opanuje epidemię i znajdzie najlepsze wyjście z kryzysu. Przegrają wszyscy ci, którzy będą czekali na rozwiązania "dobrych wujków"! Tacy nie istnieją.
Mapa2020.03.28 20:10
Porównywanie obecnej sytuacji do grypy sezonowej jest nie na miejscu. Nie jest prawdą że nie mamy żadnych danych. Dane o tysiącach zgonów we Włoszech, Hiszpanii czy Francji najlepiej odróżniają tą zarazę od grypy. Teza że: "państwem, które już dało sobie radę z tym kryzysem są Chiny" też jest nieprawdziwa. W Chinach kryzys się dopiero rozpocznie. Spadek konsumpcji wewnętrznej i ogromne ograniczenie zamówień zewnętrznych spowoduje w Chinach gigantyczny kryzys.
Ramirez2020.03.28 23:31
hahaha we Włoszech każdego roku umierały TYSIĄCE ludzi na grypę. Nawet 25 tysięcy, więc o co c'mon?
Mapa2020.03.29 12:51
Szanowny Panie Ramirez nie wiem skąd ma takie informacje (poproszę o źródła). Śmiertelność przy grypie to 0,1 %. Żeby umarło 25 tysięcy musiałoby chorować 25 milionów Włochów na grypę. ... a skoro Panu tak wesoło to zapraszam na wycieczkę do Mediolanu. Oczywiście zaraz po otwarci granic.
Ramirez2020.03.29 16:12
W grupie ryzyka bardzo starych i chorych ludzi, zwykła grypa ma śmiertelność nawet 6%. A Włochy mają wielu starych emerytów. Dodatkowo od dekady we Włoszech postępuje zawał służby zdrowia a liczba łóżek drastycznie spadła.
Mapa2020.03.29 16:47
To było tych 25 tysięcy czy nie?Czy to zwykły "fake news"?
Ramirez2020.03.30 0:54
A jak było to co? Przeprosisz? Wejdziesz pod stół i odszczekasz?
Mapa2020.03.31 0:17
Tak, wtedy przeproszę Pana.
StopKoronaPierdolcowi2020.03.31 0:25
euro.momo.eu czyli liczba zgonów w krajach Europy. Z tych danych pandemii nie widać. Czy ktoś mi to wyjaśni. Np weźmy Włochy średnia do owa liczba zgonów w roku 2017 i 2018 i 2019 to około 1300, a w 2020 to też około 1300. A zgodnie z danymi powinno być o te 900 więcej. Gdzie jest ta pandemia?
Mapa2020.03.31 1:25
Na razie na stronie www.euromomo.eu są dane za 12 tydzień 2020. Wzrost zgonów we Włoszech do 700-900 dziennie nastąpił w 13 tygodniu 2020. Poczekajmy do czwartku do uzupełnienia danych za 13 tydzień. W tygodniach 11 i 12 był we Włoszech był jednak wzrost w stosunku do analogicznych tygodni 2019. Cytat z ww. strony: " we Włoszech zauważalna jest jednak zwiększona nadmierna śmiertelność."
Mare, Kanada2020.03.28 18:44
Uważam, że największe korzyści z tego kataklizmu w perspektywie czasu, może osiągnąć Rosja.Stąd też, ale również z innych powodów wnioskuję, że jeśli była to akcja dywersyjna, bądź wręcz atak wojenny, to najbardziej prawdopodobnym agresorem była tu Rosja a nie Chiny.
Maciej2020.03.28 18:52
Rozważania na poziomie klasy podstawowej. Te wnioski można jedynie porównać do UFO. Jak słyszę o kolejnym spisku i ataku to ręce opadają. Jeszcze jednego spisku nie udowodniono a poszła już kupa kasy.
Mapa2020.03.28 20:19
Stawianie hipotez jest wskazane w każdym śledztwie. Faktycznie , jeszcze większe skonfliktowanie miedzy sobą swoich wrogów i przesunięcie konfliktu na ich teren, to metoda którą stosuje Ruś od wieków.
Mare, Kanada2020.03.28 20:31
Tak zwane "spiski" Drogi Macieju, to nic innego (w większości przypadków), jak tylko dobrze zaplanowane i przeprowadzone akcje dywersyjne. Było ich wiele w historii świata, ale nikt się nie dowiedział faktów. Bo tak właśnie działają i tak działały na przestrzeni wieków profesjonalne służby. Być może moje rozważania są na poziomie klasy podstawowej, a Twoje rozumowanie na dużo wyższym poziomie, jednak wakuje ono podstaw logiki. Wybacz. Podstawy są najważniejsze.
Co za qrwska kombinacja.!2020.03.28 18:16
𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤, Żyd i homoseksualista tutaj pozuje na "𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏". Żyda i homoseksualistę by w "LWP" - zayeebaliby śmiechem. Nawet jakby ukrywał, że jest obrzezany, tylko jak? Każdy "oficer LWP" musiał należeć do janczarów kremlowskich - PZPR. Czyli 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 nie tylko Żyd, homoseksualista ale i PZPR-wiec.
guess who asshole2020.03.28 20:53
Are you chicken?
oficer LWP2020.03.29 9:43
ubeckie łajno znowu pluje jadem
oficer LWP2020.03.28 18:07
jeżeli prawdziwe dane są ukrywane to oznacza, że pisowski rząd z Morawieckim na czele też je ukrywa, towarzysz Targalski się zagalopował i pokazał zakłamane oblicze PIS,
kapral2020.03.30 20:40
Towarzyszu oficerze, jak zawsze macie racje, strzelać?
nic nie otwieraj - na nic sie nie zgadzaj2020.03.28 18:05
ZNISZCZĄ CI KOMPUTER !!! Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Mendy blogowe podsyłają 𝐬𝐭𝐫𝐨𝐧𝐲 𝐳𝐚𝐢𝐧𝐟𝐞𝐤𝐭𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞 𝐰𝐢𝐫𝐮𝐬𝐚𝐦𝐢. Zniszczą ci komputer moga się dostać do twoich kont bankowych, email, itp.
Pola2020.03.28 17:37
https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=RjDp2jDLWbo&fbclid=IwAR1JVMym_i4i38gwZCaOQjJkL0UcDQfx0QTDoZtnWhvHjs3w7VaA6axiCyo&app=desktop#
Styki2020.03.28 17:37
Ja mysle , ze wirusa podrzucili szpiedzy z Tuvalu – dawniej Terytorium Tuvalu lub też zwane Wyspami Ellice. To jeden z krajow gdzie nie ma wirusa.
Michał Jan2020.03.28 17:22
Podpowiem Panu Doktorowi - za wirusa odpowiedzialny jest p. Stanisław Michalkiewicz.
Randki z syfem, pokazy skype brudnych larw2020.03.28 17:09
Chcesz zobaczyć tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: www.zwiazki24.com.pl Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: www.zwiazki24.com.pl Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj:www.zwiazki24.com.pl Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: www.zwiazki24.com.pl Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: www.zwiazki24.com.pl Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.28 17:02
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.zwiazki24.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Maciej2020.03.28 18:46
Wreszcie coś fajnego na tej stronie.
stara rura2020.03.28 22:22
Zlałeś konia baranie? Teraz zadzwoń na 7 499 6549696
Nasdaq2020.03.30 8:15
Wracaj na twoje ulubione strony Porno to twój świat gamoniu
mordechaj2020.03.28 16:55
kolejny polski debil, ten polski doktorek od rydzaka. zalosny debil glosem debili katopedofilskiej stajni. polaczek potrafi!
well kike?2020.03.28 17:28
do you suck dicks? would you like to suck my dog's dick? is circumcised just like you.
kikenotdumbpolack2020.03.28 19:34
you are obviously familiar with that pleasure, up close, polack. dumb dog-shit eating polack, that's what you are. You are an antisemite , polish patriot?
mordechaj2020.03.28 19:33
Nie podszywaj sie pod nick @mordechaj. Ja nie używam takiego języka i nie obrażam ludzi !!!
m2020.03.28 16:41
Czy dr.Targalski oskarzajac dziennikarzy o glupote mial na mysli rowniez dziennikarzy z frondy , tvp , tv trwam czy tv republika?
anonim2020.03.28 16:38
Jeżeli korona wirus zatrzyma TĘCZOWĄ ZARAZĘ będzie błogosławieństwem dla ludzkości !!
Maciej2020.03.28 18:45
Tzn jak ma zatrzymać ? Wybić ?
ProsteWyjscie2020.03.29 14:07
Wybić of course.
fizyk wyjaśnia 2020.03.28 16:38
sensowne opracowanie nt. wirusa w Polsce http://www.fizykwyjasnia.pl/na-biezaco/prognozy-rozwoju-epidemii-koronawirusa/
STANISLAW2020.03.28 16:58
Fizyku, to tylko modele dla różnych ewentualności, stosownie do zastosowanych prewncji.. Jak dotąd to epidemia w Polsce rozwija się w postępie wykładniczym, choć mniej "agresywnie' niz ogólnie w świecie. Gdyby jednak udało się skierować epidemię na inny tor niż wykładniczy (oby!), to nie długo, bo Polska niezbyt dlugo może żyć w naczyniu zamkniętym.
Ryszard2020.03.28 16:31
Jojne w mordę chamaj — wracaj na Wschód. Nic tu po tobie cecha..
albert2020.03.28 16:26
Dla Tragalskiego. Z tekstu ; tylko maniacy którzy obwiniają banksterów i Żydów; .Fed ogłosił ,że ma nieograniczone płynne rezerwy, wyjaśniając, możemy tworzyć dolara w tempie 10 ton na minutę albo i szybciej a wy wszyscy w kryzysie macie pożyczać od nas. Tragalski tworzy się RWPG z dolarem transferowym zamiast rubla i czeka nas jeszcze zadłużeniowa nacjonalizacja.
Reytan2020.03.28 15:57
Targalski dogonil Brauna,jesli chodzi o wspolczynnik szalenstwa i glupoty. Jest jednak nadzieja. Wscieklosc i nienawisc komunistow wplywac bedzie na obnizanie ich systemu odpornosciowego. W zwiazku z tym nalezy oczekiwac naturalnej lustracji ludnosci,i oczyszczenia Polski od komunistow. Nadchodzi Wolna i Niepodlegla,nasza ukochana Polska.
Maciej2020.03.28 18:44
Nadzieja i wiara w śmierć adwersarzy. Ciekawe. W jakim kościele tak uczą ? Zmień religię na katolicką kolego.
ww.662020.03.28 15:56
Prawda jest straszniejsza. Nie ma żadnego wirusa, to repitilianie poprzez finansowane przez żydowską finansjerę masonerię oraz komunistyczne knowania tworzą zboczone wibracje ego a te odpowiadają za zgony, choroby i trudności rządu PiS,
Maciej2020.03.28 18:42
Nieźle się uśmiałem. Rozumiem, że to żart. Niezły.
anonim2020.03.28 15:40
"W związku z pojawianiem się w przestrzeni publicznej różnych opinii wydawanych przez konsultantów wojewódzkich dotyczących koronawirusa SARS CoV-2, odpowiedzialnego za epidemię COVID-19, proszę o zobowiązanie konsultantów wojewódzkich w reprezentowanych przez Państwa dziedzinach do zaprzestania samodzielnego wydawania ww. opinii" - pisze do konsultantów krajowych sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.28 15:59
kneblują sędziów, teraz przyszła kolej na lekarzy! zobaczymy kto będzie następny...
Maciej2020.03.28 18:40
No niestety to jest tragedia. Żona pracuje w szpitalu. Nie mają wystarczającej ilości środków zabezpieczających, ale biada jako ktoś coś powie. Mieli zebranie w piątek. Dyscyplinarka za udzielanie informacji. Jest fajnie i kolorowo i koniec.
PiS - polityczny trup 2020.03.28 15:27
Krótkie słuchowisko pt. "Ten piękny dzień": - Czy jest Nasz Dziennik? - Chodzi o to polskojęzyczne watykańskie gówno wydawane przez Rydzyka? - Tak. Sponsorowane z PiSowskich srebrników. U nich w redakcji pedofil na pedofilu, pazerota i pogrobowiec faryzeusza. - Nie ma i nie będzie. - Nareszcie!!!
pro\305\233ba2020.03.28 17:18
Kompletny debil.
robert2020.03.28 23:24
Spier.... lewacki fiucie!
Anonim2020.03.29 3:15
Kultura polaczka ze wschodu
ABC2020.03.29 8:09
.....chciałbyś , zapomnij
BieS2020.03.29 23:37
Rydzyk nie bierze kasy z Watykanu. POniał?
ciekawy2020.03.28 15:26
Kilka faktów jest takich, w Polsce nie ma ani jednego laboratorium o stopniu zabezpieczeń P4, a tylko w takim można badać tego wirusa, rok lub 2 była w Polsce amerykańska delegacja, która poruszała sprawę broni biologicznej/ można poszukać w mediach/. , nikogo to nie obeszło. kilka miesięcy temu "eksperci" od powszechnej obrony cywilnej, stare zgredy z poprzedniej epoki ni stąd ni z owąd nagle rozpoczęły dyskusję o powszechnej Obronie Cywilne, co wtedy wydawało się jakimś absurdem.
Winnetou2020.03.28 15:12
Kto wywołał tę paranoję? Kto wywołał tę psychozę? Nie wiemy właściwie NIC poza tym, że "umierają ludzie".
ryszard2020.03.28 15:11
Za tym ludobójstwem stoją globalni wyznawcy mamony i ubezwłasnowolnione przez nich niektóre rządy.. Siła robocza staniała w jednym momencie o dziesiątki procent, akcje które.sprzedali za krocie począwszy już od 2018, teraz odkupią za grosze. . Nieproduktywni zostaną skremowani. Sprawdzono jak to działa więc w razie potrzeby będą mogli powtórzyć.Teraz już nie tylko niektóre ale wszystkie rządy. będą ich. To gorzej jak III wojna, to początek ery neoniewolnictwa.
Ryszard2020.03.28 16:33
Ty, przez małe „r” — >>>>>>
Ciekawt2020.03.28 15:03
Zróbmy więć wybory jakich "NIE PRZEŻYŁ NIKT"...
Izydor2020.03.28 14:58
Po odejściu Matki Kurwki mamy kolejnego zawodnika w kategorii z.j.e.b roku.
trucker2020.03.28 19:41
Izydorek synek Siapsi znow ujada ,wykastrowac tego gada.
To dlatego nie masz dzieci 2020.03.28 14:56
Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci? Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "ja pierdyolę" - To dlaczego nie masz dzieci? Katolicka Kretynizacja Polski pisze:-"Klechy nie mogą sobie oficjalnie ruchać.." A ty umiesz? To dlaczego nie masz dzieci? Katolicka Kretynizacja Polski pisze: '...czemu katolicy są takimi głupimi c h u j a m i?' A ty go masz, ch u j a? To dlaczego nie masz dzieci? Przyznaj się "biedroński",że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
Moshe Cvel2020.03.28 14:52
Koronowirusem trafił z tajnego laboratorium w USA za pomocą wybitnego chemika od nano wirusologii i jego qagentów współpracowników do Chon do zwijam. Pierwszą ofiarą był żołnierz amerykański który zmarł w USA. W USA zginie ok 1 500 000 ludzi bo kraj nie jest zabezpieczony. Nie bedzie szybko szczepionki bo nie ma jej też na HIVE. W Polsce epidemia potrwa ado 2022 R a Włochy przestaną istnieć jako państwo? Israel założył całkowite embargo na informacje o liczbie chorych i zmarłych. Wedle przybliżonych danych jest w Ponad 15000 zarażonych a zmarło ok 315 osób.
Rochel572020.03.29 4:19
I te liczby brzmią rozsądnie. Czyli śmiertelność ok. 2,1 %, a nie, jak jeszcze wczoraj rano liczyłem - 1,24 %. Od lekarzy wiem, że nie wolno im podawać faktycznej liczby zmarłych. Jeden mówił, że na trzech zmarłych zgodzili się podać jednego! Chcą na chama, w oparciu o kłamstwa i manipulację wygrać wybory. Jest to skandal niebywały. Powinno się wyjść na ulicę. Wszelkie te ich zakazy są bezprawne, nielegislacyjne i niekonstytucyjne. Totalne lewacko-bolszewickie bezprawie... Mniemam, że to się tak gładziutko nie skończy.
StopKoronaPierdolcowi2020.03.31 0:22
bez kozery powiem pincet procent śmiertelnosci.Ja też sobie policzyłem.
Oloo2020.03.28 14:44
Zabierz rodzinę,babcię,sąsiadów,znajomych i nie znajomych na wybory.Możesz zrobić nawet kilka kursów samochodem. Nie lękaj się koronawirusa.Duda musi wygrać w 1 rundzie aby nie narażać zdrowia i życia Polaków w 2 turze. #zabierz babcie na wybory-DUDA202
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.28 14:44
Liczba zakażonych w Polsce zależy tylko i wyłącznie od decyzji Kaczyńskiego. Jak wszystko... Wczoraj zachorowało 60 osób w domu opieki, nie dodano ich do statystyki. Chorują lekarze i ratownicy,ich nie dodają ich do statystyk, Chorują ludzie w domach też nie dodają tego do statystyk! Do tego wczoraj ordynatorzy szpitali dostali zakaz wypowiedzi do pracy o tym co się dzieje w szpitalach! PiS okłamuje i morduje własny naród,żeby na zaniżonych statystykach dotrwać do wyborów prezydenckich. Wygrać je i zagarnąć już wszystko do końca i zmienić prawo tak,żeby już nigdy nie oddać władzy!
Rochel572020.03.29 4:07
Co tu tyle minusów ?! Tylu agentów i manipulatorów, czy tylu głupców i bezmyślnych ?
BieS2020.03.29 23:33
To aż taki kretynizm reprezentujesz?
jest tragicznie, ale o tym nie chcemy slyszeć2020.03.28 14:37
Raczej są nieznane. Im więcej będzie prowadzonych testów, na masową skalę dopiero wtedy będziemy mieli pełny obraz. Epidemia jest jak piramida do góry nogami. Liczba zarażonych w Polsce, szczególnie w rejonach graniczących z Niemacami może liczyć w tysiącach.
Anonim2020.03.29 3:13
Coś mi się wydaje, że wschód Polski od Mazowsza na wschód dopiero mogą mieć problemy płynące z Ukrainy, Białorusi czy Rosji
TVN242020.03.28 14:36
"Prawdziwe dane o wirusie są ukrywane" Szur Targalski lubi szydzić z szura Brauna, a sam jest niewiele lepszy.
Norymberga dla komuny!2020.03.29 15:00
Szury nad szurami , bo w markowym emploi to w tefalenach....dzieci UB!tfu.
Nawet za komuny była wieksza wolnosc slowa2020.03.28 14:35
Targalski pisi doooopoooowlazie to po co stosują cenzurę i zabraniają wypowiadać się lekarzom zwykła położna straciła prace bo powiedziała prawde
STANISLAW2020.03.28 14:27
Dajcie sobie bobu z tą histerią made in teoria spiskowa. Dajcie sobie postrzelać!
trucker2020.03.28 15:30
Bandzwole, medioto do przedszkola.
STANISLAW2020.03.28 15:31
Tak, kierujesz kciuk w dół? No, jeżeli pan Dr cierpi na niewidzę, bo go nie poniformowano o pochodzenia choroby, o różnicy między koronawirusem a grypą i które z nich więcej ludzi zabija, jeżeli wszystko zda się u niego owiane tajemnicą, to dlaczego się wypowiada, snując uwagi przeciw tym, którzy "sieją strach"? Jeżeli narzeka, że dziennikarze są głupi, a piszą, by robić forsę i na polityków, iż wykorzystują lub tworzą okazję do zdobycia władzy, to czemu sam nie czyta, by wiedzieć, co się dzieje? Sytuacja i rozmiar pandemii jest znany! Pełno naukowych portali! Pełno wypowiedzi fachowców od wirusologii, znane są statystyki co do śmiertlenych skutków wirusa grypy i tagoż wirusa SARS-CoV-2 . W tym numerze Frondy podano, że grypa zabija około `0.1 procenta zarażonych, a umieralność od koronawirusa w granicach 4-7 procnet! Ale dam więcej: Podaję jeden z linków - tam mozna się wszystkiego dowiedzieć!, nawet tego, że w Holandii zmarlo już 639, a wyzdrowiały tylko trzy osoby! We Włoszech zmarlo ponad 9 tysięcy, a wyzdrowialo 10 tysięcy, czyli jeden na jeden - do dziś to 50-cio procentowa śmioertelność! Czego Ci trzeba więcej, żeby bić na alarm? https://www.worldometers.info/coronavirus/?fbclid=IwAR1MQ_u_rZxrZY_5VTtxomLDjNukHUM2SdF0teKsmpKhd3u3HTTU4ijH9qk
mordechaj2020.03.28 14:25
Najbardziej podoba mi się to zdanie pana Targalskiego :(...) "Każdy kto zna komunizm wie, że nie ma takiej zbrodni, której komunista by nie popełnił, żeby zdobyć lub utrzymać władzę. Przypominam, że wielka czystka, która kosztowała wiele milionów istnień ludzkich była elementem walki o władzę Stalina w partii komunistycznej (...)." A co pan Targalski powie na posyłanie ludzi na śmierć 10 maja podczas wyborów prezydenckich, by za wszelką cenę utrzymać WŁADZĘ ?
wolnosc slowa to teraz bzdura2020.03.28 14:37
Bo sk syn pragnie miana LUDOBOJCa
ktoś tam2020.03.28 15:19
Mysiu Pysiu. Jaka zbrodnia? Twoi totalniacy stwierdzili, że nie ma żadnego zagrożenia i 1000 osób (parlamentarzyści i obsługa parlamentu) może przebywać w jednym budynku bez problemu a potem sobie pojechać gdzie chce. A znowu Konfederaci twierdzą, że wirusa nie ma... w każdym razie ich zwolennicy tak piszą na różnych portalach.
heinrich2020.03.29 9:53
Hej, komunisto co za brednie wypisujesz , co Ci? Czystkę porównujesz do 10 maja, kim ty jesteś -Komunisto?
mordechaj2020.03.28 14:19
Ogłaszam sondaż. Kto zdaniem Pani/Pana jest większym kłamcą. Czy Morawiecki ze swoją tarczą PRO-kryzysową, czy Szumowski z liczbą zakażonych, testów i zgonów ?
a na u2020.03.28 14:24
Zamień w swoim nicku a na u - to będzie bardzo adekwatne do twojej ponurej i godnej współczucia postaci
Urszula2020.03.28 15:00
I to jest wszystko na co stać pisdzielców.
Reytan2020.03.28 15:43
Mordechaj i Urszula smierdza Zydokomuna.
Japa2020.03.28 22:39
A co ? Trzeba więcej ? To i tak kulturalnie proponowana brzydka prawda .
ABC2020.03.29 7:04
Daruj sobie,wszyscy widzą ,że rząd robi bardzo dużo.
mordechaj2020.03.28 14:27
[email protected] "a na u" - jestem postacią dość wesołą, a nie ponurą. Choć dla kłamców niekorzystną.
Reytan2020.03.28 15:45
Komunisci zawsze klamia. Mordechaj jest czerwona swinia.
Rochel572020.03.29 4:03
No to żeby było jeszcze śmieszniej, brnijmy jeszcze dalej i po zamianie "a na u", z przodu dodać "w" :D
rszt2020.03.28 14:45
Najwiekszym klamca jest twoja mamusia. Lump, ktory cie splodzil kazal jej zrobic skrobanke. Ona obiecala mu to. Po czym nie dotrzymala obietnicy. W twoich kregach to normalka
mordechaj2020.03.28 14:59
do @rszt - jako centroprawicowiec jestem przeciwnikiem aborcji. Dlaczego zdaniem pisowców mogą żyć tylko zwolennicy PiS-u, a inni powinni być abortowani ?
Reytan2020.03.28 15:47
Mordechaj to ubecka swinia i prowokator.
mordechaj2020.03.28 15:56
@Reytan to kawał pozera, co tarza się po podłodze i się obnaża :)
ktoś tam2020.03.28 15:27
Mordechajku. No powiedz mi dlaczego Twoi ziomale w Izraelu jako pierwsi wprowadzili kwarantannę na granicach? Nawiasem mówiąc biorąc pod uwagę liczbę ludności oraz siłę nabywczą waluty, Tarcze Antykryzysowe w USA i Polsce są porównywalne co do wielkości. Zawsze można obiecać a potem rozdać wszystko wszystkim a następnie usiąść w kółeczku i poczekać na ciąg dalszy... Koronawirus nie będzie konieczny,
mordechaj2020.03.28 15:59
do @ ktoś tam - jestem przeciwnikiem "tarcz" i innych BZDETÓW, czyli utrzymywania biznesmenów z pieniędzy podatników, z inflacji i zadłużania obywateli. Nie da się utrzymywać biznesu z podatków.
Alojzy Cedzidło2020.03.28 17:52
,,Mordecheju " Szanowny . Nie rób z nas wszystkich głupoli . Ja moge być , ale wszyscy czytajacy,, komentarze Frondy ? ,, Ogłaszam sondaż '- No bo tak . Nie kocha Pan PiS -u . To w idać i czuć Do PiS -u pewno Pan tez nie nalezy . To skąd to upoważnienie do " sondazowania ".I przez kogo zamówione . Czyżby przez ,,buraczany sok "? No i rzecz podstawowa . Aby taki sondaż przeprowadzić trzeba mieć odpowiednią wiedzę i rownież odpowiednie go uzasadnić.A Pan Icek Mordechaj udowodnił tylko swoja" miłość" , kupioną czy wrodzaną do PiS-u . I na koniec . Czym lub kim trzeba być aby kpić z tragedii ludzkich.
Maciej2020.03.28 18:37
Przepraszam kto kpi z tragedii ludzkich ? Bo moim zdaniem parcie na wybory to ma tylko jeden gość i to jest właśnie kpina. Fala zarazy ruszy po świętach, druga po wyborach. Módlcie się, zeby ludzie zostali w domach.
Alojzy Cedzidło2020.03.28 22:35
Hmmmmm Pewno żle odebrałem to zalecenie sondażu przez ,,Mordecheja " . Unałem to , ten wpis , niestosowny i nieprzemylany. . Równie durny w odbiorze pana Mordechja byłby pomysł sandażu na temat np ,,Czy pani Kidajwa jest głupia czy madra ?" Albo czy BORYS B udka to Polak czy Rusek..To jak by pan " Maciej " uznał taką propozycję ?
BieS2020.03.29 23:28
Pomogę ci pogodzić się z sobą, największym kłamcą jesteś w tej sprawie ty.