07.01.21, 14:00Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

TYLKO U NAS. Jerzy Targalski o wydarzeniach w Waszyngtonie: Klasyczna operacja typu bolszewickiego

"Oczywiście, tłum był wściekły na demokratów, ale trzeba było podesłać prowokatorów, którzy by rozpoczęli atak." - mówi w rozmowie z Tomaszem Pollerem dla portalu Fronda.pl dr Jerzy Targalski, znawca polityki amerykańskiej. - "To wszystko odbyło się zgodnie z klasycznym wzorcem, jaki był wielokrotnie stosowany przez komunistów, wcześniej głównie przez rosyjskich, a tym razem zastosowany został przez amerykańskich."

 

W sprawie ostatnich wydarzeń, do jakich doszło na terenie Kapitolu, pojawia się wiele pytań.  Brak należytej ochrony gmachów publicznych przez policję w obliczu spodziewanych burzliwych manifestacji a także dziwna czasowa zbieżność rozruchów w Waszyngtonie z procedurami zatwierdzania rezultatów wyborów rodzą podejrzenia o zakulisowe sterowanie wydarzeniami i sprowokowanie określonych zachowań. O opinię poprosiliśmy dra Jerzego Targalskiego, politologa, historyka i publicystę, znawcę realiów polityki amerykańskiej.

"Oczywiście. Jest to przykład bardzo sprawnie zorganizowanej prowokacji." - mówi bez ogródek nasz rozmówca, równocześnie jednak nie zostawiając suchej nitki na osobie Donalda Trumpa, który wg politologa nie uwzględnił możliwego, niekorzystnego dla siebie scenariusza rozwoju wypadków:

"Moim zdaniem Trump miał plan, że pod naciskiem tego wielkiego wiecu jego zwolenników Izba Reprezentantów i Senat będą głosowały za odrzuceniem głosów elektorskich tych kilku stanów, gdzie doszło do masowych fałszerstw, ale nie pomyślał. Jak zwykle, nie pomyślał. Tu dało znać o sobie jego wielkie ego. Nie przygotował się. Tak samo, jak nie przygotował się do wyborów, chociaż wiedział że wybory korespondencyjne są robione po to, żeby je sfałszować. No i w związku z tym ta prowokacja się udała."

Rozmówca portalu Fronda.pl zwraca także uwage na czasową zbieżność rozpoczęcia rozruchów z procedurą zatwierdzania kontrowersyjnych głosów, co do których wysuwano poważne zarzuty fałszerstwa.

"Proszę zauważyć, że ta prowokacja zaczęła się w momencie, kiedy senatorowie republikaścy złożyli wniosek o odrzucienie głosów elektorskich z Arizony, czyli tego pierwszego stanu na liście alfabetycznej, który był negowany." - przybliża realia sprawy Targalski, zwracając uwagę na niuanse i kontrowersje prawne całej sprawy. Istotny problem pojawił się, gdy wceprezydent Mike Pence stwierdził, że konstytucja nie pozwala na odrzucenie głosów elektorskich:

"Jedni twierdzą że Pence mógł jako wiceprezydent i przewodniczący tego zgromadzenia odrzucić kwestionowane głosy elektorskie, to znaczy te głosy, które zostały wysłane do Waszyngtonu w wyniku fałszerstw wyborczych. A inni twierdzą, że nie. W tej sprawie miał wypowiedzieć się sąd. Biden uniknął tutaj zajmowania jasnego stanowiska i stwierdził, że to musi przegłosować jedna i druga izba. No więc wiadomo było, że te izby przegłosują na rzecz Demokratów, bo Demokraci mają większość w Izbie Reprezentantów a w Senacie mają 50 procent. I znowu Pence musiałby się wypowiedzieć, a on nie chciał się wypowiedział, bo nie chciał się narazić."

Dr Targalski zwraca uwagę na strategię czarnego PR-u przeciw Donaldowi Trumpowi, jaki kreowany jest przez meinstream w ramach narracji na temat ostatnich zamieszek:

"Ale prowokacja była potrzebna nie tylko do tego, by już wszyscy bali się głosować przeciwko zatwierdzeniu fałszywych głosów. Była też potrzebna do tego żeby teraz  przedstawić Trumpa jako przywódcę sił antydemokratycznych i faszystowskich. Natomiast fałszerze będą odtąd mogli występować jako obrońcy demokracji. Czyli - klasyczna operacja typu bolszewickiego."

W cieniu tego propagandowego przekazu ma miejsce ugruntowywanie władzy przez popleczników Bidena.

Gdy zaczęły się te rozruchy, to oczywiście już wszyscy w Kongresie wiedzieli, że Demokraci są górą. I zaczęły się dymisje." - dodaje nasz rozmówca, zwracając uwagę na typowy mechanizm opuszczania tonącego okrętu przez wielu zwolenników Trumpa ale także na obawy przez możliwymi represjami ze strony Demokratów.

"Prowokacja jest absolutnie pewna" - twierdzi Targalski, argumentując, że choć spodziewano się masowych manifestacji w Waszyngtonie, nie zabezpieczono należycie budynków najwyższych władz, co umożliwiło łatwe skierowanie sprowokowanych uczestników protestów do ataku na siedzibę parlamentu.

"Kapitol został tak naprawdę bez ochrony, tam było stu dziesięciu nieubrojonych policjantów, którzy nie mogli powstrzymać tłumu prowadzonego przez prowokatorów. Oczywiście, tłum był wściekły na demokratów, ale trzeba było podesłać prowokatorów, którzy by rozpoczęli atak. To wszystko odbyło się zgodnie z klasycznym wzorcem, jaki był wielokrotnie stosowany przez komunistów, wcześniej głównie przez rosyjskich, a tym razem zastosowany został przez amerykańskich." - podsumowuje politolog.

Z Jerzym Targalskim rozmawiał Tomasz Poller

Komentarze

Artur2021.01.9 21:46
Srali muchy będzie wiosna,Będzie trawa lepiej rosła.Za stodołą w starym kuble ciupciały się dwa wróble,A nad nimi Wrona Krauze, Nie ciupciajcie się smarkacze,Bo ja Wrona doświadczona przez gawrona ciupciolona.
przemyśl-72021.01.9 16:08
W USA bolszewicka prowokacja...Świat zmierza ku zagładzie,bo USA to nie Rosja,duch wolności w narodzie nie zginął ,a kazdy giwere pod łózkiem trzymo...
WRON2021.01.9 1:34
naziści z PIS złożyli projekt ustawy aby nie można było odmówić przyjęcia mandatu, Adolf Hitler nie spodziewał się do jakiej perfekcji dojdą naziści z PIS aby gnębić gojów
mordechaj2021.01.9 1:15
Scenariuszy było kilka i kilka scenariuszy było realizowanych. Scenariusz miał Trump i nie był to scenariusz unieważnienia wyborów, bo Trump jest realistą, mimo wszystko. Jego scenariusz polegał na tym, by zmusić demokratów do rozmów z nim w celu zapewnienia mu miękkiego lądowania po prezydenturze (grożące Trumpowi procesy). Dlatego zwoływał ludzi pod Kapitol. Demokraci nie chcieli jednak z nim rozmawiać, dlatego zaczął się z nimi licytować poprzez swoje wypowiedzi podgrzewające atmosferę. To pierwszy scenariusz. Drugim scenariuszem było niedopuszczenie, aby Trump odszedł w chwale i mógł zagrozić komukolwiek w następnych wyborach poprzez jego kompromitację na oczach Amerykanów i świata. Scenariusz ten realizowany był poprzez dopuszczenie tłumu do Kapitolu i demolowania tej "świątyni demokracji". Symbolem "wyborcy Trumpa" stał się facet z rogami odziany w skóry. Te scenariusze przeciągania liny pomiędzy Trumpem a Demokratami odbyły się kosztem racji stanu USA, które na oczach świata straciły moc decydowania, co jest demokracją, a co nią nie jest. Jak wiemy, był to jeden z najważniejszych argumentów, jakie USA przedstawiały w ostatnim czasie, gdy prowadziły wojny w różnych częściach świata, głosząc, że wprowadzają tam demokrację (np. Irak, Afganistan). To był realizowany trzeci scenariusz, zewnętrzny, osłabiający mocarstwową pozycję USA, a wykorzystujący lub wręcz inspirujący dwa wcześniej wspomniane scenariusze. Dla miliardów ludzi na świecie okazało się, że parlament supermocarstwa może zdobyć w sumie garstka napastników bez większego trudu. Wielu zwykłych ludzi na świecie zadało sobie pytanie, czy USA to jeszcze supermocarstwo, a taka śmiałość innych ludzi czy państw w zadawaniu takich pytań, do tej pory nie do pojęcia, może USA kosztować niewyobrażalne straty finansowe, polityczne i militarne. Kto na tym skorzystał, kto wygrał? W wewnętrznej wojence w USA wygrali Demokraci. Na tym etapie. Trump obecnie przegrał. W skali światowej przegrały USA, a wygrali wrogowie USA. To był klasyczny przykład sytuacji, jak spory wewnętrzne prowadzone bez opamiętania, rujnują siłę wewnętrzną a przede wszystkim zewnętrzną państw.
Olej2021.01.9 1:49
To co dzieje się w USA będzie miało wpływ na losy świata. Trump przegrał i będą go chcieli unicestwić, może się uda zatłuc człowieka, jednak nie zatłuką idei, i drogi którą Trump pokazał Amerykanom. Ludzie już wiedzą gdzie jest prawda a gdzie zło i kłamstwo i ta polaryzacja się zaostrzy w przyszłości.i będzie walką o Amerykę, w konsekwencji o świat. To jest jedyny i jeden z ostatnich krajów gdzie pozostała wolność w Bogu Błogosławiącym ten kraj, wolność obywateli i święte prawo własności. Na tym i o ten fundament potoczy się walka dobra ze złem, którego uosobieniem są ci którzy dochodzą w Ameryce do władzy.
Anonim2021.01.8 22:32
szmaciak katopedofilski zapomnial podac zrodla swoich majakow? smiec nazistowski mial okazje milczec. polska jest pod opieka naszych zo;lniezy, polaczku zalosny!
Pet2021.01.8 21:58
Nie kompromitujcie się, towarzyszu Targalski.
Felek2021.01.8 21:21
Czy prawicowe oszołomy są tak samo poryte na całym świecie. Jak u nas kibole, wyjdą na ulice i zrobią rozróbę pod sztandarem Jezuska i "troski o Polskę" to zaraz zaczyna się odwracanie kota ogonem: "To prowokacja, to lewacy, to antifa przebrana za nazioli, to TVN, to opozycja, to służby, to ruskie itd. Te same burki na tą samą modłę, próbują naginać rzeczywistość w mediach. Czy kiedykolwiek, któryś z tych burków jak Targalski, przeprosił, powiedział jak jest, obiektywnie spojrzał na sprawę zamiast zrzucać wine na kogoś innego?
Targalski mozgu sobie dokup2021.01.8 20:05
Targalski już przechodzi samego siebie to Rosjanie wysłali biomase do Kapitolu
Skrzypek na dachu2021.01.8 19:48
Prosze zobaczyc na https gab.com jak policja zaprasza znajomych prowokatorow statystow .
Anonim2021.01.8 18:46
Targalski ma łeb, a nie jak komuchy w jajkach. https://www.hangthecensors.com/487251.html
Foster2021.01.8 18:45
Same złote myśli. Skąd oni takich biorą ?
Anonim2021.01.8 19:27
o dawno tego waszego geniusza nie bylo
jle_ffm2021.01.8 18:11
Miło jest widzieć, czytać i słyszeć jak to pisowcy mają ból d...y z tą przegraną Trumpa. Was też ten los czeka, mam nadzieje że już niedługo.
alzara_2021.01.8 17:48
Targalski ma nosa..... Dzisiaj oglądałam na Twitterze filmy przerzucane z TikToka, jak policja wprowadza bokiem zadymiarzy na placu przed Kapitolem, a następnie wprowadza ich do budynku pokazując ręką kierunek marszu po korytarzach i popędzając do szybkiego przejścia do sali obrad. Zwolennicy D Trumpa zostali na zewnątrz.
Felek2021.01.8 21:15
Nie no skoro to było na Tik Toku to musi być prawda. Zakładam swoją aluminiową czapeczkę i zabieram się do oglądania.
ladychapel2021.01.8 17:20
Trump: patrioci, którzy mnie poparli, będą potężnym głosem
Laki2021.01.8 16:49
Nawet Targalski zauważył że zwolennicy Trumpa to bolszewicy.
KOl2021.01.8 16:18
To prawda. Ale bardzo ukryta. To znak, że kombinują na rożnae sposoby. Tak jak u Nas.
katolicka deratyzacja Polski2021.01.8 14:49
Targalski wygral wybpry w USA.
Skrzypek na dachu2021.01.8 14:07
Pan Prezydent Donald Trump wygral wybory ale demonkraci oszukali przy liczeniu glosow . Dlatego nic dla Bidena nikt nie bedzie przekazywac bo Joe to uzurpator zdrajca i oszust .
Tomek2021.01.8 19:04
Pan były prezydent (po 20 .01) - Trump zakłada Ogólnoświatowy Klub Debila - jako jeden z pierwszych masz zaproszenie.Skorzystaj !
Anonim2021.01.8 12:20
Mt 10,16: Posyłam was jak owce między wilki. Bądźcie więc przenikliwi jak węże( z którymi walczycie), a uczciwi jak gołębie (jak Ten, którego reprezentujecie)?
Klapaucjusz2021.01.8 12:15
Prezydent Trump powiedział: "Idziemy na Kapitol! Musimy pokzać siłę!" Nie wiedział, bidulek, że każdy jeden w czerwonej czapce i z flagą "TRUMP 2020" to Antifa w przebraniu i agent "deep state".
Skrzypek na dachu2021.01.8 14:20
Demonkraci robia cyrk dla idiotow i Klapcio tez dal sie nabrac na te klamstwa .
Koczkodan2021.01.8 12:12
Piękny przykład partyjnego ideologa i naukowca! Zgodnie z jego rozumowaniem, zwolennicy Trumpa nigdy sami nie mogliby zaatakować Kapitolu, musieli ich do tego podpuścić prowokatorzy. To tak jakby powiedzieć, że kibole nigdy by sami nie zaatakowali policji, gdyby nie podpuścili ich lewicowi prowokatorzy.
trucker Texas2021.01.8 13:25
Pawiano-koczkodan ,to wszystko. No comments.
Koczkodan2021.01.8 15:11
To jest twój komentarz! Dobre, dokładnie jak Trump i Kaczyński, imbecylnie zamiast odnosić się do rzeczy, to atakujesz osobę.
Albert2021.01.8 12:00
Szkoda, że Alaksandr Łukaszenka nie zaapelował do amerykańskich władz o powstrzymanie się od stosowania przemocy i unikanie rozlewu krwi podczas protestów. Na jego miejscu bym to zrobił od razu i z pełnym rozgłosem na cały świat. Oraz oczywiście wyraził oburzenie sposobem rozwiązywania wewnętrznych konfliktów przez USA.
gleen2021.01.8 11:51
Jak to można odwrócić kota ogonem. A po co Biden miałby to robić tą prowokacje przecież wygrał. Katole tak mają namaszczeni przez boga MUSZĄ wygrać bo sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. A na marginesię sa już nagrania gdzie republikoński kongresmen drze się wchodzimy więc ta prowokacja to mocno naciągana teoria
trucker Texas2021.01.8 13:26
Wygral ? No ,moze na fujarce.
bogdanus2021.01.8 11:36
Zaczęła mnie śmieszyć amerykańska demokracja, najpierw niszczą fundamenty demokracji, jakie są wolne wybory a później stawiają się za strażników demokracji. Mają gdzieś prawa do uczciwych wyborów swoich obywateli. Wybory posłużyły im jako trampolina do kariery. Amerykańskie społeczeństwo to widzi i jest bezsilne, wyładowuje swoją frustrację w sposób agresywny, co jest naganne. To zachowanie zostało wykorzystane do nadszarpniętej reputacji demokratów. Trump mówi o przekrętach a lewicowi politycy, media mają mu to za złe i przechodzą jakby tych przekrętów nie było. Wiadomo że w każdych wyborach są jakieś nieprawidłowości. Inaczej ma się rzecz, gdy oszustwo jest zorganizowane na szeroką skalę, liczącą w setkach tysięcy i zaprzęgnięte są do tego instytucje państwowe na różnych szczeblach. W USA wybory były tylko parawanem do zawłaszczenia sobie władzy przez demokratów. Każdy przyzwoity człowiek wie którą stronę powinien wybrać.
cam2021.01.8 10:22
W życiu bym nie pomyślał, ze się z Targalskim zgodzę. Tak to bolszewicka akcja, sprowokowana przez rosyjskiego agenta kończącego swoją kadencję na stanowisku prezydenta USA.....
Kwik lewackich trolli bezcenny!2021.01.8 11:00
buce marynowane spod znaku Margota, Bideta i Lempart jak zwykle czynne
cam2021.01.8 13:20
Ha ha ha... jak jeszcze mi powiesz co prawicowego jest w egocentrycznym, do bólu narcystycznym i hedonistycznym dupku? Jakie prawicowe ideały reprezentuje? Tony koksu który przewalił i setki dziwek, które przeleciał? To są "prawackie" ideały? Chyba się do was zapiszę....
trucker Texas2021.01.8 13:30
Stajenny lewacki parobku nie kwicz jak zarzynany wieprzek.
trucker Texas2021.01.8 13:29
Biedny prymitywny lewaczek puscil podkoldernika,
cam2021.01.8 16:39
Wywożenie gnoju taczką w Kraśniku to nie jest jeżdżenie truckiem po Texasie żałosny mitomanie...
Zdzisław2021.01.8 9:50
Braci głupsi w USA wybrali idiotę, ale się na szczęście zreflektowali i dugi raz go nie wybrali. A bracia głupsi w Polsce wybrali prezydenta po raz drugi i PiS po raz drugi. Czego nie rozumiecie ?
trucker TX2021.01.8 13:33
Bzdzislaw ,to cos mowi ,Czyli bzdziel ,czyli smierdziuch.
***** Bideta2021.01.8 9:48
lewactwo wyp*****
Arek2021.01.9 2:26
A wiesz może skąd jest to określenie: lewica albo prawica? Czy tylko prawe postępowanie, lewą nogą z łóżka wstałem? Lewica nie znaczy, że coś jest lewe, a prawica, że prawe. Na tym was rozjechał Kaczyński, że nie skumaliście o co chodzi, bo niedouczone jesteście kmioty. Zwykłe wieśniaki grzebiące w gównie, które tylko kumają, że po lewo i po prawo. Głupie barany wydymane przez ludzi, którzy dymali waszych dziadków i podymają was. Teraz szybko wpiszcie w googla co to lewica, prawica i naraz będziecie mieć 3 procent wiedzy. Ale i tak wrócicie do wideł i gnoju. Bo czy lewo czy prawo – trzeba mieć mózg.
Anonim2021.01.8 9:24
Nowy prezydent już ma krew na rekach
MaxFiend2021.01.8 10:21
Niby z jakiego powodu? Wzywał do fizycznego szturmu czy tylko nienawistnie milczał?
you2021.01.8 8:15
Fakty są takie : obywatelka /nie tylko ona /zostaje zastrzelona w swoim kraju, przez policjanta, który za jej podatki powinien ją bronić i to w miejscu, gdzie powinna być najbezpieczniejsza - w siedzibie rządu. Na dodatek mówią, że była zagrożeniem dla demokracji a przyszła zademonstrować w imię demokracji swe niezadowolenie do czego miała prawo, w kraju największej demokracji !
Dam2021.01.8 8:19
Przyszła wśród uzbrojonego tłumu chcącego podważyć demokratyczny wybór prezydenta nakręcanego przez oszusta podatkowego, ułaskawiającego przez ostatni miesiąc swoich kolegów oskarżanych o przestępstwa podatkowe i zdradę. W dodatku To Trump jeszcze przez 2 tygodnie zarządza siłami zbrojnymi i gwardią narodową, więc nie kłam.
trucker TX2021.01.8 13:36
Lewacka klamczucho , w co ten tlum byl uzbrojony , no moze za wyjatkiem agentow Antify czy BLM ?
Ale2021.01.8 8:45
Spodziewałeś się ochrony policyjnej dla demonstrantów? Policja powinna chronić atakujących? Ja podejrzewam, że policja tam jest dla ochrony gmachu i jego bywalców, czyli kongresmenówi pracowników.
Torchwood2021.01.8 9:42
Biorąc po uwagę, że ta obywatelka próbowała obalić legalnie wybrany rząd, to dostała to, na co zasługiwała.
trucker TX2021.01.8 13:38
Lewacki moronie nie popiskuj.
cam2021.01.8 10:25
A co powiesz o policjancie, który dziś zmarł, w skutek obrażeń poniesionych w czasie szturmu hołoty podjudzonej przez marchewkowego kretyna....
Zenek2021.01.8 7:19
Prowokacja? Targalski ty masz zwarcie neuronów.
trucker TX2021.01.8 13:41
Zenek , czyli wybryk natury.
AAAtomek2021.01.8 6:58
na pohybel neobolszewizmowi i lewactwu
"Ofiary prowokacji przeciwników Trumpa"2021.01.8 6:49
wg Nowogrodzkiej. Wasze ministerstwo propagandy chyba już wyprzedziło Baćkę a teraz niebezpiecznie zbliża się do poziomu reprezentowanego przez tę Najlepszą Koreę Na Świecie.
Obserwator2021.01.8 4:39
Biden i demokraci, popierani przez światowe elity zaczynają kadencję od zastrzelenia 35 letniej kobiety Ashli Babbitt, pilota, weterana amerykańskiej armii. (także wstrząsające video) https://naoku.info/morderstwo-ashli-babbitt-na-kapitolu/
Adam2021.01.8 7:03
Człowieku jesteś chory.Wszystkie służby federalne do 20 stycznia podlegają Trumpowi.Obciążanie Bidena śmiercią osoby ,która bezprawnie wdarła się na Kapitol świadczy o sasienizacji resztek twojego mózgu.
trucker TX2021.01.8 13:39
Oprocz czlonkow Antify i BLM
Tadek2021.01.8 19:09
Tak,tak praca w klimacie Texasu lasuje mózg !
o ...2021.01.8 3:42
... lewactwo = śmierć demokracji ...
Bubu2021.01.8 9:53
Nacjonalizm = śmierć demokracji.
Moly2021.01.8 2:34
A on wie skad ze to sa prowokatorzy...? Tacy sa wlasnie ( niektorzy) zwolennicy Trumpa. Pan Targalski slyszal o Proud Boys?
Krakus2021.01.8 0:26
targalskiego nie znam, ale bredzi równie po mule jak np. znany mi osobiście Witek Gadowski, któremu alko zmącił już zupełnie mózg (widać to nawet na jego twarzy) czy niejaki trefniś z Grodu Kraka przekręciarz Jerzy Bukowski, który nie wiem jak pije, ale na pewno jest zakręcony :)
trucker TX2021.01.8 13:44
Odezwal sie krakowski lewacki geszefciarz , czerwony Icuniu przestan gdakac.
NaziBarbi2021.01.7 23:38
Pozdrawiam nacjonalistów i Panie Nacjonalistki ;) My prawicowe kobiety się rozumiemy. Bez słów.
"Kobietę" to ty psycholu2021.01.8 6:50
widujesz głównie w Internecie, na filmikach.
Oj Targalski nie ma to jak przytulić2021.01.7 22:29
gorącą Azjatkę: https://www.youtube.com/watch?v=e1BeXmMtI9E
a2021.01.7 23:47
Może janda się skusi?
Szybki Lopez2021.01.8 1:33
Jestem ale biorę do 50 tki i te nie obsrane.
Czytelnick2021.01.7 21:18
standardowa lewacka operacja
Janek2021.01.7 20:49
Biden - katolik 1 żona po katolickim ślubie, Trump-protestant,5 żon,dziwkarz. Zagadka : kogo popiera katolicka Fronda
gumowa kaczka2021.01.7 21:14
pijak i złodziej ,bo każdy pijak to złodziej
precz z sodomią2021.01.8 0:02
z Bidena jest taki katolik za mnie aktywista lgbt
Ernest2021.01.8 7:18
W samo sedno. Wszyscy Amerykanie,podobnie jak i ty w wiedzą ,że Baden to Afroamerykanin wyznający woo-doo
trucker TX2021.01.8 13:49
BIden -katolik ,na papierze , Biden -pedofil na codzien , ,macant.
Kupiłem Siusiu2021.01.8 19:13
Oddaj mocz i naprzód krocz. Człowieku -bizonie
bogdanus2021.01.7 20:36
Teraz słucham złotoustego Bidena, mówi o sądownictwie i skarży się na Trumpa że na sędziów mówił mój sąd. Już nie powiedział że sądy były niezależne od Trumpa. Zaczęła mnie śmieszyć amerykańska demokracja, najpierw niszczą fundamenty demokracji jakie są wolne wybory a później stawiają się za strażników demokracji. Mają gdzieś prawa do uczciwych wyborów swoich obywateli. Wybory posłużyły im jako trampolina do kariery. Amerykańskie społeczeństwo to widzi i jest bezsilne, wyładowuje swoją frustrację w sposób agresywny, co jest naganne. To zachowanie zostało wykorzystane do nadszarpniętej reputacji demokratów.
A ty to tak biegle z angielskim?2021.01.7 21:13
A "Kostrzyniu" to uczą inglisz? Pochwal się swoimi umiejętościami.
trucker TX2021.01.8 13:53
Shut up Yours stinky mouth left-moron.
Beno2021.01.7 19:39
Panie Targalski, nie opowiadaj pan głupot. Gdyby Trump oddał władzę z honorem i godnością przegranego jak to zrobiła pani Clinton - nie byłoby dzisiaj burd i ofiar. Wszystko przypisujecie bolszewikom, a Trump to przecież nie bolszewik. Trump odchodzi w niesławie i niechlubnie, tak zresztą jak się w czasie tej swojej prezydentury zachowywał. Wyjaśniam, nie jestem zwolennikiem demokratów i Bidena. Dla USA byłoby lepiej, żeby dziadkowie dali sobie już spokój i nie pchali się do prezydentura. Mają wystarczająco młodych, zdolnych osób, by pokierowały państwem.
Anonim2021.01.7 20:51
w USA jest duopol partyjny, nie ma innych partii jak "słoń" i "osioł", a żaden jankes na gówniarza głosować nie będzie. A Clinton ma taki sam honor jak Ławrentij Beria, od razu widać jak "nie jesteś ani za tymi ani za drugimi".... . O uznaniu wyników demokratycznych wyborów, powiedz swoim gierojom z PO-PSL-N-PZPR-lgbt, którzy od 6 lat mówią o "państwie PiS" i na każdym kroku kwestionują kilka ostatnich wygranych przez PiS wybory
Co ty ludziku wiesz o USA?2021.01.7 21:15
Mieszkasz tam, pracujesz a jęz. znasz?
Beno2021.01.7 21:48
A ty ludziku wiesz tyle co z miski zjesz, więc milcz głupcze, jeśli nie potrafisz nic merytorycznego w temacie napisać.
trucker TX2021.01.8 13:55
Shut up lewacki parobku.
Beno2021.01.7 21:46
Anonim nie pier.... "żaden jankes na gówniarza głosować nie będzie." Na Kennedy´go, J. Cartera, Clintona, Obame - jako¨głosowali. Jeśli w USA jest tak silna demokracja - to nie pier... o sfałszowanych wyborach. Porażkę też trzeba umieć przyjąć. Wygraną Bildena uznali wszyscy przywódcy państw, nawet nasz prezydent i przyjaciel Trumpa Duda. Wielkość człowieka polega na uznaniu swojej porażki.
Dam2021.01.8 8:30
Kłamiesz. Nikt nie kwestionuje tego, że PIS wygrał wybory (robił tak kiedyś Kaczyński mówiąc np. że Komorowskiego wybrano przez pomyłkę). Mówią tylko, że PIS nie rządzi w sposób demokratyczny, co jest prawdą. Czy gdyby PO rządziło tak jak PIS, zawłaszczając sądy, robiąc z TVP propagandową gadzinówkę itp. uważałbyś, że jest ok?
Dociekliwy2021.01.7 19:32
Więc kto był sprężyną ataku na Kapitol?? Putin - czy TUSK ?????
Anonim2021.01.7 20:42
Uprawiasz tu klasyczną metodę dezinformacji - bagatelizacje . Jak sowieci nie mogli kogoś zabić, to robili wszystko by go wyśmiewać, zdyskredytować
NEOS com pl2021.01.7 19:02
... na ten sam schemat ... dzialala bolszewicka polycja w POlsce ... na 11 listopada w Warszawie ... wszedzie pejsaci ...masoni ...
Anonim2021.01.7 19:14
Leczysz się? W rodzinie były inne przypadki?
Czytacz2021.01.7 19:58
Mój Reksio ciurlał twoją starą
Anonim2021.01.7 19:58
Racja . Ja na początku prezydentury Trumpa pisałam o tym ,że pomimo jasnych włosów i niebieskich oczu Trump ma żydowskie korzenie . Z tych Żydów europejskich , niemieckich . Prywata , własny interes , cwaniactwo , brak dumy i honoru niezależnie od kraju w jakim żyją i zbijają fortunę . Co ich obchodzi kraj w którym żerują ?
Olej2021.01.7 19:02
Tak jest gdy toleruje się komunistów. Żegnaj amerykańska demokracjo, żegnaj wolny narodzie !
NEOS com pl2021.01.7 19:04
... niestety dolewaniem demokratycznej benzyny ... do lewackiego ognia osiaga sie efekt odwrotny od zamierzonego ... zydokomune trza tepic ich metodami ... u nich od zarzutu do strzalu w poltylice trwalo pare godzin....
Anonim2021.01.7 19:15
Komuna z krzyżykiem...
TUmann2021.01.7 20:18
... no krzyzowany ... czerwony burak z czosnkiem ... zydokomuna ...
!!!2021.01.7 18:41
Trump sfałszował wybory na korzyść Bidena!!! To jest oczywiste. Trump realizuje jakiś szatański tajny arcygenialny plan!!!
Anonim2021.01.7 18:37
Fakty są takie : obywatelka /nie tylko ona /zostaje zastrzelona w swoim kraju, przez policjanta, który za jej podatki powinien ją bronić i to w miejscu, gdzie powinna być najbezpieczniejsza - w siedzibie rządu. Na dodatek mówią, że była zagrożeniem dla demokracji a przyszła zademonstrować w imię demokracji swe niezadowolenie do czego miała prawo, w kraju największej demokracji !
gumowa kaczka2021.01.7 18:28
prowokacja? raczej bydło się zjechało
ccc2021.01.7 18:38
Fakty są takie : obywatelka /nie tylko ona /zostaje zastrzelona w swoim kraju, przez policjanta, który za jej podatki powinien ją bronić i to w miejscu, gdzie powinna być najbezpieczniejsza - w siedzibie rządu. Na dodatek mówią, że była zagrożeniem dla demokracji a przyszła zademonstrować w imię demokracji swe niezadowolenie do czego miała prawo, w kraju największej demokracji ! ogarniasz lewacki młotku ?
gumowa kaczka2021.01.7 21:14
Demolowanie budynków z uzbrojoną ochroną czasem kończy się dość dziwnie ,prawacki parapecie .Tym razem akcja płynnie przeniosła się do kostnicy
wesoły tęczowy ormowiec2021.01.8 6:59
a w piwnicy same gumowe kaczki
Fumfel2021.01.7 18:12
Piekny duet, antek wybuchowiec i dochtór onuca. To lepsze nić kabarety.
Aldona2021.01.7 18:10
Prowokacje może i były ale blokowanie czyli cenzura żydowska konta facebook i twitter Prezydenta USA Donalda Trumpa to FAKT. TE ŻYDOWSKIE MEDIA WPISAŁY SIĘ BARDZO NEGATYWNIE W KAMPANIĘ WYBORCZĄ PREZYDENTA USA. FAKTEM JEST ,ŻE NIC W TEJ SPRAWIE KOMISJE KONGRESU NIE ZROBIŁY . JUDEO-KOMUNA SFAŁSZOWAŁY WYROKI I ZASTRZELIŁA 4 NIEWINNYCH OBYWATELI KÓRZY SWÓJ PROTEST SKIEROWALI PRZECIWKO FAŁSZERZOM I OSZUSTOM WYBORCZYM WSPIERNAYCH PRZEZ ISRAEL.
Klapaucjusz2021.01.7 17:56
Uprzejmie donoszę, że nazwisko prowokatora brzmi Donald T. Donald T. jest łatwy do rozpoznania; wysoki, pomarańczowy i porusza się po DC w pancernej limuzynie. Ostatnio widziano go przy 1600 Pennsylvania Ave.
Marian Konarski2021.01.7 17:55
Wygląda na to że USA które znamy odeszło do historii. Ameryka którą budowali pionierzy zdobywający Dziki Zachód, zakładający farmy, przedsiębiorstwa lokalne, biznesy stanowe, kultywująca wolność osobistą i swoje przekonania religijne. Trump przegrał wybory już w momencie w którym ogłosił swoje credo > America First stawiając na reaktywację średniego i małego biznesu nie podlegającego korporacjom. Los Trumpa został ostatecznie przesądzony w momencie wprowadzenia przez niego ceł na większość chińskich produktów aby dać szansę rodzimym producentom. Ale rozwój rodzimej przedsiębiorczości, poza kontrolą korporacji które przeniosły produkcję do Chin w gonitwie za zyskiem już nie był możliwy gdyż socjalistyczne rządy, przed Trumpem spowodowały rozleniwienie amerykanów którzy woleli żyć z socjalu, jedząc podłe żarcie z fast food,ów za bony otrzymywane od rządu, siedząc przed telewizorami i oglądając lewackie produkcje Hoolywood,u czy NETFIXA okraszone „patriotyzmem”. Globaliści, ręka w rękę z Chinami opanowali USA bez jednego wystrzału. https://www.youtube.com/watch?v=8K1twcaZtoo&t=500s
katolicka deratyzacja Polski2021.01.7 17:29
Bardzo smieszne jest to,ze Targalski jest intelektualista czasami,i w sposob nieprzewidywalny. Nie wierzy on w wirusa,natomiast wierzy w prowokacje,bo ona MUSIALA byc. Niestety nauka rozni sie od matematyki, a zycie od logiki.
Piotrek2021.01.7 17:57
Nauka przede wszystkim nie opiera się na wierzeniach. Targalski to najzwyklejszy oszołom, żaden intelektualista.
PILNE2021.01.7 17:14
jak donosi pisowska tvPIS i pisowska niezależna pl wśród włamujących sie do Kapitolu rozpoznano Putina
Grr2021.01.7 17:18
"Pilne" - fake news. Jak to zawsze u lewactwa.
PILNE2021.01.7 17:24
pisowska miernota nie potrafi zrozumieć, że to sarkazm
Grr2021.01.7 17:51
A Wasza Najmądrzejsza Wysokość nie potrafi sobie przypomnieć, że w wyborach 4 lata temu oskarżaliście Trumpa, że jest pachołkiem Putina. A teraz Putina widzisz jako wroga Trumpa? Żeby używać sarkazmu to trzeba mieć logicznie poukładane w głowie.
Piotrek2021.01.7 17:59
Włamujący się byli sympatykami Trumpa.
Grr2021.01.7 23:28
Hm, to zupełnie tak samo jak nasi rodzimi liber-lewacy zaatakowali Sejm paraliżując jego obrady, że aż trzeba było przenieść obrady do Sali Kolumnowej. Pamiętasz Piotruś?
PILNE2021.01.7 19:07
tylko potwierdzasz żeś pisowska miernota
Grr2021.01.7 23:34
Śpij dobrze :)
Brr2021.01.7 17:30
"PILNE" lewacka miernota-chołota wysługująca się Niemcom i Putinowi
Anonim2021.01.7 17:09
Targalski powinien uważać, lewactwo jest mściwe i może go zepchnąć z krawędzi ziemii.... I po intelektualiście będzie. (tłum. dla członków PiS i innych niepełnosprawnych intelektualnie - to sarkazm i ironia)
Bat2021.01.7 17:31
Ty widzę, że uważasz Anonimie...
T.2021.01.7 16:57
Jak zadymę robi lewica to są oni złem wcielonym, jak prawica, to lewicowa prowokacja. Tymczasem to jednak prawicowe (dokładniej - antykomunistyczne) organizacje są bardziej wprawione w operacjach fals flag, gdy dokonywali zamachów i zrzucali winę na komunistów (jak w operacji Gladio). Także miernik hipokryzji przekroczył właśnie wszelkie skale.
Skrzypek na dachu2021.01.7 16:42
Takie przedstawienia to cyrk dla idiotow i napewno nie zmienia fakt ze w 2020 Prezydent Donald Trump wygral wybory a demonkraci oszukali przy liczeniu glosow .
Anonim2021.01.7 17:10
Ty w to naprawdę wierzysz, czy jaja sobie robisz?
trucker TX2021.01.8 13:57
Nie pisz o jajach eunuchu.
Czesiu2021.01.7 16:38
To jest dopiero poczatek. Bedzie jeszcze barrdziej czerwono Amerykanie nie potrafili obronic swojej wolnosci. SZKODA-
MaxFiend2021.01.7 16:35
Faktycznie klasyczna. Satrapa-organizator ma już krew na rękach i nieudolnie próbuje się z własnej prowokacji wycofać. Mam nadzieję, że trafi za to do pudła na długie lata.
Hania2021.01.7 16:31
Pan Targalski ma rację, była to dobrze zaplanowana prowokacja
Anonim2021.01.7 16:39
A WCALE ŻE NIE -I ZIEMIA PŁASKA JEST I JUŻ
Gienek2021.01.7 16:13
Brednie Pana Targalskiego.Szkoda czytać!
Anonim2021.01.7 16:37
A WCALE ŻE NIE -I ZIEMIA PŁASKA JEST I JUŻ
plomba2021.01.7 16:06
Targalski i Najman, eksperci od wszystkiego, w ich "przemyśleniach" widać ślady "filozofii" Macierewicza i Jędraszewskiego i całej reszty tzw. prawicy. Snucie bredni to ich sposób na życie, niestety, dobre życie.
gumowa kaczka2021.01.7 18:30
nie zapominajcie o ziemkiewiczu i madce kurce
york2021.01.7 15:47
Otuz to, zobaczymy jak beda wygladac stany za cztery lata, nowy sowiecki sojuz, albo nowa wojna secesyjna.
Otuż2021.01.7 21:11
polska języka trudna ,ale jak na Rosjanina całkiem poprawnie
Tak się robi FAKE VIDEOS:2021.01.7 15:39
https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo
A tak wygląda gotowy "produkt":2021.01.7 15:41
https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo
Demokraci USA pilni uczniowie Stalina i Hitlera2021.01.7 15:36
https://www.youtube.com/watch?v=33G4Z81wfd8
Antifa szaleje2021.01.7 15:22
Skoro taki hejt na Targalskiego, to coś w tym musi być. To symboliczne zabezpieczenie Kapitolu podczas rozruchów które trwają dłuższy czas, nie może być przypadkiem. Nie zgadzam się tylko z jednym, bo komuna to już w USA odstrzeliła kiedyś prezydenta JFK.
liks2021.01.7 15:16
Lewactwo nie potrafi inaczej działać niż przez prowokacje.
Grr2021.01.7 17:07
No jeszcze lubią sobie trochę pomordować (ks. Jerzy, ks.Suchowolec, ks. Zych p.Bartoszcze, p. Falzmann, senator Pańko i inni...)
Joda2021.01.7 15:13
Nowa Nadzieja zgasła, teraz Imperium Kontratakuje, ale niebawem nastąpi Powrót Jedi.
Meander2021.01.7 15:04
Zasłużył na funkcję doradcy Trumpa, szczególnie w jego udanych biznesach hazardowych.
Polak2021.01.7 15:00
Teraz to wszystko jest "na wzór bolszewicki" i demonstracje i liberalizm Mikkego, nawet geje są neomarksistowskie, choć od czasów ZSRR do tej pory obrywają tam lepiej niż u nas. Czekam na bolszewicki konsumpcjonizm, bolszewicką krytykę państwowego przemysłu i bolszewickie nieposłuszeństwo wobec władzy
Dam2021.01.7 15:25
Na frondzie już uważają, że kapitalizm jest lewacki (a socjalistyczny PIS to prawdziwa prawica), więc nie musisz czekać dłużej.
sam2021.01.7 14:58
TAK SFALSZOWANO WYBORY W USA: Wiele stanów używało maszyn i oprogramowania Dominion, które pochodzą z Kanady, a serwer do liczenia głosów znajdował się w Niemczech. Na maszynach Dominium znajdowały się programy, które usuwały głosy Trumpa i przełączały je na głosy Bidena. Następnie nowe sumy głosów zostały zapisane w nowym pliku na starych danych. Był inny program, „Hammer-Scorecard”, który zmienił setki tysięcy głosów Trumpa na głosy Bidena. Były też ciężarówki fałszywych kart do głosowania, które wszystkie były dla Bidena, bez żadnego wyboru do głosowania w Senacie lub Izbie Reprezentantów. Wiele z tych fałszywych kart do głosowania zostało dostarczonych bez podpisów lub odpowiednich stempli pocztowych.
Zawi2021.01.7 15:03
To po cholerę te ciężarówki, skoro udało im się wcielić taki sprytny programik? To tak jakbym wynajął informatyka, co mi przeleje milion z konta PKO, ale dla pewności zapakowałbym łom do worka i poszedł się tam włamać.
John2021.01.7 15:16
Nie było żadnych ciężarówek, tylko tajne podkopy zrobione przez demokratów pod lokale wyborcze. Za ich pomocą, sfałszowane głosy poukładane w cygańskich wozach, ciągniętych przez specjalnie wytresowane muły, wrzucane były przez otwory wentylacyjne w damskich ubikacjach.
NIE PIERRDOL BIAŁORUSINIE!2021.01.7 15:09
USA to NIE jest twój kraj! - - - USA to NIE jest twój problem. - - - Martw się aby ci ziemniaki nie zmarzły tępy BIAŁORUSINIE!
Po 11 ...2021.01.7 16:43
A ja słyszałem, że to rosyjski satelita naświetlał USA w czasie wyborów tajnymi promieniami PiS (Podstępne i Sradzieckie:). Pod ich działaniem ludzkie mózgi zaczynały lepiej działać. Ci co mieli głosować na Bidena, tym bardziej to robili, ale wielu wyborców Trumpa oświeciło i zagłosowali na Bidena. Pozostali niestety nie. Ruscy zwiększali moc promieni, ale nic nie pomogło. Promienie przelatywały przez ich mózgi nie czyniąc żadnej zmiany. Podobny efekt zaobserwowano w przypadku pustaków z siporexu.
Po 11...2021.01.8 1:37
O idę już siostra zadzwoniła, pigułki trzy żółte i dwie czerwone. Cdn.
Jan2021.01.7 16:43
Jakiś dowód na te brednie?
kapral rezerwy2021.01.7 14:57
No mam wątpliwości, czy ci przyjaciele z za wody obronią nas w wypadku problemów. Musimy liczyć tylko na własną partyzantkę!
Anonim2021.01.7 14:40
Jak nas atakują to na pewno lewactwo. Jak nasi atakują to lewacka prowokacja. Chciałbym być konserwatystą, życie byłoby takie proste.
Anonim2021.01.7 15:08
Wszystko co nie ja to lewactwo.
Grr2021.01.7 17:15
Nie możesz być konserwatystą bo rozumujesz jak papa Stalin, który też wszędzie widział złych i podłych przeciwników. Konserwatysta widzi zło także i w sobie. Lewak, tak jak to jest u Ciebie, nie widzi zła w sobie. Więc konserwatyzm nie jest na Twoje obecne możliwości...ale pracuj nad sobą, uszy do góry każdemu może się udać :)
Anonim2021.01.7 14:38
Targalski o bolszewiźmie wie wszystko...
Anonim2021.01.7 14:36
Za to uwielbiam prawactwo xD co by się nie działo na świecie, choćby sam Jarosław Kaczyński naszczał na grób papieża, wystarczy im powiedzieć że to rosyjska prowokacja, i już łykają to bez popitki xD
Pod Pałacem Przezydenckim w 2010 roku2021.01.7 23:32
na znicze upamiętniające zabitych w Smoleńsku to "szczaliście" wy - lewactwo
Republikanin2021.01.7 14:33
Nie takiego prymitywnego tłumaczenia nawet mimo sympatii nie jestem w stanie łyknąć. To może dobre dla kogoś kto siedzi na druszlaku ( z całym szacunkiem) ale od Pana spodziewałem się czegoś rozsądniejszego. Niech Pan nie ośmiesza nas prawicowej części społeczeństwa. Jeszczed niech Pan zaserwuje jakąś teorie na temat szkodliwości szczepień i będzie komplet.
ciekawy2021.01.7 14:32
W końcu teorię "Nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy" wymyślili i przez lata stosowali do zdobycia i utrzymania dyktatorskiej władzy Komuniści. Trump podobnie jak nasze władze powinni to dobrze wiedzieć i zrobić wszystko aby możliwość sfałszowania głosów wynosiła O/ zero/. A nie zrobiono nic. U nas podobnie . Nie robi się nic. A głosy liczą głównie zwolennicy lewicy i liberałów. Nawet na zdjęciach widać, że głosy liczyli głównie przedstawiciele mniejszości. A oni Trumpa nie cierpią. Demokraci pobierali pewnie lekcje u PSL owców. Ci mają wieloletnią "wprawę" w wybieraniu swoich, bez względu na poglądy wyborców.
"A oni Trumpa nie cierpią."2021.01.7 14:37
Naucz się wypowiadać tylko i wyłącznie we własnym imieniu. I na tematy na które masz choć znikome pojęcie.
Józef2021.01.7 14:28
A ja myślałem, że to wina Tuska, a to tylko prowokacja komunistów.
Analizator2021.01.7 14:25
Właściwie nie trzeba żadnego komwntarza "Jak zwykle, nie pomyślał. Tu dało znać o sobie jego wielkie ego. Nie przygotował się. Tak samo, jak nie przygotował się do wyborów, chociaż wiedział że wybory korespondencyjne są robione po to, żeby je sfałszować."
chłopka2021.01.7 14:25
Teraz zwalają winę za wydarzenia na Komunistów a więc pośrednio na Rosję . Iran już nie wystarcza . Ale cyrk . Trzeba na gwałt znaleźć winnego a nie przyjrzeć się własnemu gnojowi na swoim podwórku . Z tego może naprawdę wyniknąć ogólnoświatowy konflikt . Rozpętają wojnę , gdyż wali się ich amerykański sen . A zbudzić się z niego nie potrafią . Doprowadzą do światowej pożogi a się nie obudzą . Żyją w fatamorganie , w micie . Władcy świata .....czy z takiego samookreślenia Amerykanie zrezygnują ? Nigdy .
Ty cedzidło, Litwaku ...2021.01.7 14:34
Ile godzin będziesz dzisiaj napierrdalał? Siedziałeś do 3-4 rano, starcza bezsenność, poczucie, że jest się s k u r w y s y n em spać ci nie daje?
?????2021.01.7 14:42
Piszesz o gnoju czy o goju chłopko?
chłopka2021.01.7 19:49
A co ? Czytać nie potrafisz ? Przeliterować temu kto jest inteligentny inaczej ?
Psychiatra pierwszego kontaktu2021.01.7 14:20
Tak panie Targalski, bolszewicki sPiSek i prowokacja! a teraz proszę zażyć 'Xanax' i położyć się grzecznie spać...
klecha2021.01.7 14:18
targalski mówi "wybory korespondencyjne są robione po to, żeby je sfałszować." - jakieś skojarzenia
Anonim2021.01.7 14:17
Sama słodycz płynie z tych komentarzy.
hoho2021.01.7 14:16
czerwona prowokacja. z Bidenem i Demokratami w roli głównej. Ale dali się wpuścić.
100% racji2021.01.7 14:12
Koniec wolnego USA, zaczynamy historię czerwonego i lewackiego USA. Będzie ciekawie, to pewne. Bo jeśli czerwoni, to jakaś wojna musi być. No i zamordyzm to podstawa!!!! Koniec wolności.
Pamietam2021.01.7 14:23
No nie przesadzaj jeśli nas czyli prawicę chcesz reprezentować to przynajmniej trzymaj się faktów. Wszystkie wojny w USA w ostatnich 50 latach wywoływali reprezentanci republikanów.i jest to naturalne i uzasadnione bo mamy w tym konkretny i policzalny interes.
Co to znaczy "reprezentanci republikanów"?2021.01.7 14:51
"Wszystkie wojny w USA w ostatnich 50 latach wywoływali reprezentanci republikanów"
Po 11 ...2021.01.7 14:10
"Prowokacja jest absolutnie pewna" - tak, tylko na innym poziomie. Po prostu Trump to agent Putina, który ma rozwalić zachodnią demokrację. Poniałeś towarzyszu Potargany?
Ile godzin będziesz dzisiaj napierrdalał?2021.01.7 14:31
Siedziałeś do 3-4 rano, starcza bezsenność, poczucie, że jest się s k u r w y s y n em spać ci nie daje?
Z całym szacunkiem p. Targalski2021.01.7 14:08
ale pierrdoli pan głodne kawałki. Nie zna pan USA, NIE ZNA pan Amerykanów.
Anonim2021.01.7 14:03
Ropuch Targalski zupełnie odleciał. Zaraz się okaże, że komuchy ukrzyżowały Jezusa. Do czubków ropuchu, do czubków!
Jasiu Hartman? Ty tutaj? Mordo ty moja!!!!2021.01.7 14:07
kazirodztwo jeszcze na fali?
Anonim2021.01.7 14:22
Zapytaj Targalskiego. On wygląda jakby jego rodzice byli rodzeństwem ;)