27.06.21, 15:00

TYLKO U NAS! ,,Jezu, ufam Tobie!’’. Poseł Dziuk o dramatycznej walce z COVID-19

Po zakażeniu się koronawirusem poseł Barbara Dziuk trafiła w bardzo ciężkim stanie do szpitala. Lekarze dawali jej 20 proc. szans na przeżycie. Udało się. Tym razem COVID-19 został pokonany. W rozmowie z portalem Fronda.pl parlamentarzystka PiS opowiedziała o swojej dramatycznej walce z chorobą i wierze, dzięki której miała siłę, by tę walkę podjąć. „Jezu, ufam Tobie” – z tymi słowami, opowiada, przeszła swoją Drogę Krzyżową.


Fronda.pl: Czy przypuszczała Pani Poseł, że również Panią dotknie choroba, która stanęła w centrum uwagi całego świata?

Poseł Barbara Dziuk: Każdy z nas ma nadzieję, że zło go ominie. Uczestniczyłam w obradach Sejmu, ale już miałam dość kiepskie samopoczucie. Myślałam - grypa, bo dreszcze mną wstrząsały, ale potem przyszła gorączka. I podejrzenie, że to jednak covid.

Test był pozytywny. Koronawirus. No, ale człowiek myśli, że może przejdzie to lekko, a już na pewno nie bierze pod uwagę, że dorwie go wyjątkowo złośliwy wariant. Zostałam w domu, ale nagle zaczęła spadać saturacja. Decyzja była natychmiastowa: szpital.

Szpital w Knurowie?

Tak. Ruch jak na Marszałkowskiej, wszyscy wszystko robią w biegu. Kładę się na łóżku. Ktoś mówi, że jakiś pacjent przestał oddychać, znaczy śmierć- myślę. Boję się. 

Umarł?

Niejeden, obok odchodzą młodzi ludzie. Jakie ja mam szanse?  Ktoś w białych fartuchu pochyla się nade mną. Coś mi podają. Diagnoza brzmi – obustronne zapalenie płuc. Ciągle jednak do mnie nie dochodziło, że jest bardzo źle. 

Potem Katowice?

Osocze mi nie pomogło – stan się pogarszał. Rodzina dostała wiadomość – 20 procent szans na przeżycie. Decyzja – przewiezienie do Katowic.  A ja nadal miałam w sobie tę wielką nadzieję, że nie jest tak źle.

W szpitalu MSWiA w Katowicach już było lepiej?  

W Katowicach przyszedł lekarz, zapadła decyzja o podłączeniu do monitorów i padło pytanie o zgodę na wkłucie się do tętnicy. Pierwsza myśl – to chyba już koniec. Na łóżku mknącym po korytarzu dociera do mnie wiadomość, że umarł im ktoś młody, prawie na rękach. Rozpoczynam modlitwy. Przecież mam męża, dzieci, wnuczkę, chcę żyć. Boże, pozwól mi żyć wołam, bo wiem, że jestem na granicy życia i śmierci.

Dotarła Pani do celu, do swojej sali…

Tak, widzę, że jest nas piątka, wszyscy podłączeni do monitorów. Za plecami mam tło – ekrany. My, pacjenci, wzajemnie obserwujemy ekrany, nie widząc tego najważniejszego, swojego.

Potem, już kiedy się budziłam, spoglądałam na monitory sąsiadów i kilka razy pomyślałam, że wolałabym tego nie widzieć…

Na początku wszystko mnie bolało. Potem ból ustąpił, ale strasznie, straszliwie chciało mi się pić. Wreszcie zasnęłam, ale to był dziwny sen - jakiś taki poza mną, słyszałam jakiś rwetes, czyjeś kolejne odchodzenie.

Lekarze wraz ze służbami medycznymi czuwali. Obracać się, na boki, na brzuch, saturacja musi wzrosnąć - powtarzali.  A tuż obok widzę kolejnego młodego i wysportowanego człowieka, który szybko odchodzi…

Otaczała Panią śmierć? 

To było straszne. Rozpłakałam się i rozpoczęłam modlitwę. Prosiłam Boga o spokój. Skoncentrowałam się na poleceniach lekarzy. I słyszę: „Niech Pani oddycha. Basia, oddychaj!”.  Upiorne. Wiem, że jeśli się poddam, to odejdę. Nie, tego wariantu nie biorę pod uwagę – muszę żyć! Ja walczę, organizm walczy. Udało się.

A potem dalsze trudne dni?

Nadal byłam na granicy. Brak powietrza, reanimacja. Wszystko działo się pomiędzy. Modliłam się o księdza. Prosiłam Chrystusa o życie za pośrednictwem Maryi. Przecież Ty Panie wskrzesiłeś Łazarza, a mnie tylko uzdrów! I proszę sobie wyobrazić pojawia się kapłan z Panem Jezusem i sakramentem namaszczenia chorych. Płakałam, bo tak naprawdę nie wiedziałam, czy oznacza to życie, czy odejście. Ksiądz mnie uspokoił: Nie bój się, Pan ma dla Ciebie swój plan.

Wtedy wstąpiła nadzieja, coś się zmieniło wewnętrznie?

Umknęło mi poczucie czasu, gdzieś odeszłam z zawołaniem: Jezu, ufam Tobie.

Potem obserwowałam lekarzy. Ten sam rwetes i ruch jak w Knurowie. Od pacjenta do pacjenta. W biegu. Żeby tylko nie podarować kolejnego chorego śmierci. Czasami oni bywali szybsi, czasami ona. A moja Droga Krzyżowa była wojną ze strachem o życie – nie dać się, brakuje oddechu, ale nie dać się. To był mój Wielki Tydzień.

Dziś mogę zacytować Jana Pawła II i powiedzieć, że byłam jego słowom posłuszna: W chorobie czy w jakimkolwiek cierpieniu trzeba zawierzyć Bożej miłości, jak dziecko, które zawierza wszystko, co ma najdroższego, tym, którzy je miłują, zwłaszcza swoim rodzicom. Potrzeba nam więc tej dziecięcej zdolności zawierzenia siebie Temu, który jest Miłością.

Wreszcie przełamanie.

Po dwóch tygodniach, już bez stanu zwanego zagrożeniem życia, trafiłam do normalnej sali. Teraz już można mnie było leczyć bez paniki, spokojnie. Dziś jestem pewna, że wiara w Boga mnie uratowała, i na pewno dała siły do walki. Psychika jest bardzo ważna - myślę, że dzięki temu poprawa następowała szybko, a leki działały lepiej, przyspieszając powrót do zdrowia. 

Medycy na pewno odetchnęli z ulgą, kiedy w tej nierównej walce udało im się przechytrzyć śmierć?

Trzy ciężkie tygodnie spędziliśmy w swoim towarzystwie w ekstremalnych warunkach. Jak na wojnie. Wtedy łatwo się zaprzyjaźnić (śmiech).  Jestem im bardzo wdzięczna - uratowali mi życie. Obserwowaliśmy się wzajemnie.

Muszę wspomnieć o bohaterskiej postawie pani prof. Karoliny Sieroń. Sama bardzo ciężko przeszła covid, ale już po dwóch miesiącach wróciła do szpitala i podejmowała decyzje o leczeniu każdego z nas. Trauma i ryzyko nie przeszkodziły jej w podjęciu pracy na rzecz pacjentów. Po spotkaniu z własną śmiercią trzeba odwagi by na nowo podjąć, jak już wspomniałam, bardzo nierówną walkę. Tym razem cudzą. 

Pytałam lekarzy i pielęgniarki o ich rodziny - jak znoszą te codzienne niewiadome, pytałam jak udaje im się pracować w tak trudnych warunkach. Jedna z pielęgniarek odpowiedziała mi, że jej mąż zmarł na tę samą chorobę, czyli covid-19, a druga mówiła o tym, jak obciążające jest uczucie bezradności w chwili, gdy wiemy, że zrobione zostało absolutnie wszystko, co się dało, a jednak pacjent odchodzi.  

Były przy nas salowe i byli wolontariusze - ratownicy z kopalń. Ci ostatni przynosili posiłki. Pomagali też w przewijaniu najciężej chorych - zawsze z uśmiechem na ustach.

I na koniec powtórzę to, co powiedziałam Pawłowi Krusiowi w Świecie lekarza: Dziękuję każdemu, kto pomógł mi przezwyciężyć strach i sprawił, że żyję. Na pewno mam swoją misję do spełnienia w służbie Bogu i ludziom. Jeszcze nie wiem co to za misja, ale czas na pewno przyniesie odpowiedź.

Jeszcze czeka mnie długa droga rehabilitacji i powrotu do normalności. Dziękuję Bogu i wszystkim, którzy pomogli mi w tych trudnych chwilach i nadal są przy mnie, abym mogła wrócić do normalnego życia, aby pracować i realizować marzenia.

Fronda.pl

Komentarze

Oliwia.2021.07.1 5:40
Cześć panowie jestem chętna na spotkanko z miłym dyskretnym panem. Wiek nie gra roli, liczy sie dobre towarzystwo. Na studiach miałam tyle nauki że nie było czasu gdzieś wyjść a jednak trzeba się zabawić trochę w wakacje. Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/Oliwia69
man.of.Stagira2021.06.30 15:06
Teraz! WSZYSCY! ROZSIEWAJ Sars-cov-2! HEIL Lempart! SIEG Heil!...ŻRYJ Covida! Zostaw Ślad! Zostaw Ślad! Zdejm KAGANIEC ludobójco! WY*******AJ na PROTEST! NA Protest Trzaskowski! Zostaw Ślad! SIEG Braun!...Na Czerską Go! Pod Respirator z Nim!...Na Czerską Jego Mać!.. // BRAWO Konfederacja i PO-Platfusy! Kij WAM w RYJ!..b a r a n y Brauna-Clowna!..Teraz!..Rozsiewaj Sars-cov-2! ..bo.. Zakończą lock-down! Wszyscy!...Wy Imbecyle od Brauna, Michnika i Trzaskowskiego…Wy Durnie Tanajny!..
Detektyw2021.06.30 15:02
SZOKUJĄCE: Prof. Luc Montagnier, laureat Nagrody Nobla: https://m.cda.pl/video/763353012 DYREKTOR NAUKOWY PFIZER: https://www.cda.pl/video/7553665a2
Monika.2021.06.29 13:36
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89
AAAtomek2021.06.29 8:36
Pani Dziuk powinna wiedzieć, że COVID u niej to ostrzeżenie od Boga! Jeszcze jest czas, żeby się nawrócić i wypisać z PiS!
Były pisowiec2021.06.28 20:47
Artykuł jest w jakimś gnuśnym męczącym stylu. Zero konkretów, tylko ciasny punkt widzenia kogoś z niskim IQ? Czy pani posłanka była prawidłowo leczona? Co jej podano? Kiedy? Dlaczego jest otyła? Dlaczego taka wystraszona wciąż? Skąd ta panika? Czy pytała Boga ws. Konstytucji, fałszywej pandemii itd? Jak głosowała? Sposób, w jaki pisze o Bogu pozwala mi przypuszczać, że brak żywej relacji z Nim spowodował u niej strach, brak właściwego sposobu odżywiania, zadbania o odporność np. poprzez dotlenianie się naturalne,a nie trucie i osłabianie masoneczką... Znam takie przypadki, niestety tez wśród bliskich przyjaciół tak właśnie bezrefleksyjnie żyjących i tak bałwochwalczo pokornych wobec możnych, że dali się zmanipulować i osłabić. Obserwuję na bieżąco jak wiara wpływa na postawy ludzi i widać baaardzo dużo,a Bóg jeszcze więcej. Emocjonalne i mało inteligentne przekazy robią wrażenie tylko na zdziecinniałych staruszkach, którym wyprano w mediach mózgi. Pani posłance życzę odejścia z sejmu i zdrowia nie ponad wszystko, bo Bóg nie chce bałwochwalstwa, nawet pandemicznego i pisowskiego, lecz szukania Prawdy i stawania w Prawdzie i szukania Mądrości i wcześniejszej pokory. Artykuł cieżki umysłowo, duszny niczym m.in. niedotlenionie u wielu w przyszłości komórek białkiem Spike po zaszczepieniu preparatem mengelsona. Kto słucha Boga ten szuka Prawdy i wie o fałszywości pandemii i ludobójczym nieleczeniu.
OBLUDNE MENDY2021.06.28 14:43
Przeciez wedlug Frondy - pandemia to bzdura. Zapomnielo sie co na poczatku i w trakcie trwania pandemii o niej wypisywaliscie, wy obludne frendzle????
komentarz2021.06.28 14:33
brud lewacki juz sie zwalił i ściek czaskoskiego leci
Katolik2021.06.28 11:59
Czy dostała od razu amantadynę, czy też stosowano inne mało skuteczne procedury? Pewnie to drugie, skoro tak wielu pacjentów obok niej nie przeżyło...
Darek2021.06.28 17:46
Pacjenci mogli nie przeżyć upiornego widoku tego PiSowskiego skrzyżowania transwestyty z dzikiem.
robaczek2021.06.28 10:35
I JAK TUTAJ BYC PISOWSKIM FOLIARZEM ?? ........................... no sprzeczne komunuikaty wysylacie do "suwerena" ;] ..................... n nie jest łatwo ;]
"Jezu, Jezu, Jezu"2021.06.28 10:19
ale w pierwszym zdaniu zaraz o trafieniu do szpitala. Zdecyduj się kaku - albo "metody naturalne" albo szpital.
Gienia2021.06.28 9:16
Ta ta co jej nogą odrosła ?
zorro2021.06.28 9:09
Przecież Jezus na ciebie covid zesłał. jakby nie chciał to byś nie chorowała.
Anonim2021.06.28 7:40
Pokarało lampucerę za donoszenie.
Darek2021.06.28 6:05
Zakazać katolikom korzystania z lekarzy i szpitali! Skoro Jezus ich uzdrawia to nie powinno się mu w tym uzdrawianiu przeszkadzać jakąś bezbożną medycyną.
lon2021.06.28 5:55
Niech Pani opowie to klaunom z Konfederacji.
JonB2021.06.28 17:11
Przemysl temat terapii.
JonB2021.06.28 5:25
.... a to byla zwykla grypa !
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.06.28 5:21
DZIŚ--- rozpoczyna się odmawianie Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Polsce, z udziałem wiernych.
Tom Bombadil2021.06.28 4:34
Piękny, wielki wywiad. Dziękujemy, Pani poseł Barbarze Dziuk! I jeszcze narzucające się pytania: Już dawno miały być podane do wiadomości rezultaty badań nas amantadyną... A tu wciąż cisza. I drugie: Czy Pani poseł ma teraz odporność na covida (przeciwciała)? Czy skłonią ją do przyjęcia szczepionki? A może już ją przyjęła? Mimo nabytej odporności?
JANOSIK2021.06.27 21:55
Co dziennie rano i wieczorem powtarzam to, modlac sie z cala rodzina i to od 30 lat i zaden konia virus tego nie zmieni.Jak przyjdzie kostucha to i tak nie bede mial nic do powiedzenia chociaz bym mial miliardy na koncie,wiec po co sie stresowac.Wylaczcie radio i telewizornie a bedziecie zyc dlugo i spokojnie.Pozdrowienia
Po 11 ...2021.06.27 21:01
Dziki już nie tylko roznoszą ASF, ale też Covid? No to mamy przesssrranne....
Skrzypek na dachu2021.06.27 20:38
Ludzie nie dajcie sie nabrac bo to jest menszczyzner w sukience .
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.06.27 20:28
Znam kobietę... To straszne, ludzie te babsko z Tarnogórskiej ziemi niestety jest... Nie każdy pisior jest zły, ale to "coś" to już wynaturzenie inteligencji.
Po 11 ...2021.06.27 20:24
Dlaczego chorzy katolicy NIE ufają Bogu? Dlaczego nie zdają się na jego decyzję? Dlaczego mu nie ufają? Dlaczego ośmieszą się i lecą po pomoc do NAUKI. Żenada.
Po 11 ...2021.06.27 20:58
To taki piękny przykład braku prawdziwej wiary. Taki test. Zamiast modlitwy ... szpital. Zamiast postu .... tabletki. Zamiast pokuty ... respirator. Piękne samozaoranie :) Taka jest wasza wiara, jak trwoga to do ... szpitala :)
Kłamiesz, jak zwykle!2021.06.27 21:01
"Po 11"? ... Rozumiem, że w tym wpisie, to wygląda jakbyś bronił Boga? ... KTO CI W TO UWIERZY?... PRZECIEŻ TY, LECHU, CIĄGLE WOJUJESZ Z BOGIEM I MARYJĄ, ORAZ Z .."KK"! Piszesz straszne wulgaryzmy o Jezusie, Maryi! ...A teraz rżniesz głupa! ... Nie wyprzesz się, że jesteś Lechem, również w tym nicku,... bo często używałeś tego nicku!... Ja czytam wpisy, w przeciwieństwie do ciebie i wiem jak zmieniasz nicki! ... Szkoda słów, bo przecież widać, jak bardzo często pod całym artykułem są tylko twoje wpisy. W przeróżnych nickach sobie odpisujesz, a nawet się sprzeczasz sam ze sobą! To jest dopiero żenujące koleś! Ręce opadają!..Tyle osób ci o tym pisze! Zacznij czytać.
Skrzypek na dachu2021.06.27 20:13
Ludzie nie dajcie sie nabrac , bo to walka zarloka z nadwaga i tez uczulenie na pylki roslinne .
rebeliant2021.06.27 19:06
Marionetka na sznurkach lalkarza krzyczy do niego: "Ufam tobie". Puste słowa, cukrowa polewka i nieszczera.
DewotCzarnekZrobiZTychWspominekLekturę2021.06.27 18:18
Szydło bis. Tępe, spasione babsko o aparycji lochy z Knurowa, przystrojonej na odpust. Awansowane po linii partyjnej z koła gospodyń małomiasteczkowych na rozsiadłą aparatczycę przy Wiejskiej. Pod ondulowanym kołtunem słomiana sieczka, krajanka z bibuły i pierze. Niech opuści polski parlament i wraca do willi żreć pyzy z kremówkami.
Skrzypek na dachu2021.06.27 20:17
Pani Premier Szydlo powiedziala " Zydom nic nie damy " a potem oddala gotowke i nieruchomosci .
Krzysztof2021.06.27 18:05
To po co ten szpital skoro wystarczyło "Jezu ufam tobie"? I dlaczego to nie zadziałało u biskupa Niemca który zmarł na covid? Biskup nie ufał Jezusowi?
plum2021.06.27 17:56
No świetnie, cieszymy się, ale popiera Pani "szczepionki", nieprawdaż? Po co leczyć Covida jak dobijacie wysokopoziomową trucizną?
Skrzypek na dachu2021.06.27 20:49
Masz 100% racje plum bo to nie jest szczepionka tylko eksperymentalna genetycznie modyfikowana terapia mRNA retrowirusowa biotoksyna nanotrucizna patogenowa , ktora niszczy zdrowym ludziom wrodzone immunologiczne naturalne odpornosc , tym zwiekszajac podatnosc na zachorowania na nastepne katary i sezonowe grypy i w taki sposob uzalezniajac od kolejnych zastrzykow Big Pharma .
Elektor2021.06.27 17:38
Dobrze że przeżyła, nikomu źle nie życzę, niech cieszy się zdrowiem. Ale babsko żydówka albo kolaborantka, za okupacji na łyso takie baby się goliło. Zawsze chętna do nakładania podatków na Polaków, niszczenia przedsiębiorczości, wolności, typowy komuszy aparatczyk PiS.
Piotr2021.06.27 16:48
Katolicy zostali oszukani. W kościele wmawiają im że żyją tylko raz. Masz jedno życie! Żyje się raz! A to są wszystko KŁAMSTWA. To są wszystko KŁAMSTWA. Prawda jest jedna i oczywista... reinkarnacja istnieje.
katolik2021.06.27 17:04
masz rację- jest drugie życie, to życie wieczne, coś w kierunku Twojej reinkarnacji
Piotr2021.06.27 17:17
Witaj. A czy Ty w ogóle wiesz czym jest reinkarnacja? Polega to na tym że dusza wciela się do nowego ciała. Przeżywasz nowe życie tutaj na Ziemi albo na innej planecie.
Anonim2021.06.27 17:21
a czy to sie musi wykluczac z pojsciem, tego czy innego nieba? ja bym chcial ze 300 lat nirwany, zleci jak tydzien
katolik2021.06.27 17:24
no właśnie Twoje ciało będzie nieśmiertelne i bedziesz żył
Piotr2021.06.27 17:21
Jak sądzisz skąd biorą się u ludzi irracjonalne lęki? Dlaczego ktoś boi się wejść do windy? Skąd biorą się fobie? Wyjaśnienie jest bardzo proste. Fobie i lęki pochodzą z poprzednich wcieleń duszy.
matis892021.06.27 17:31
Sory ale to tłumaczenia człowieka głupiego. Argument wyciągnięty z tyłka i na siłe przylepiony w miejsce gdzie wcale nie pasuje i nic nie znaczy dla ludzi myślących.
Piotr2021.06.27 17:24
Niektórzy ludzie gdy przybędą do jakiegoś miejsca to czasami się zdarza że znają to miejsce. Wiedzą gdzie iść, co jest tu i tam. Po prostu znają to miejsce. Jak sądzisz skąd się to bierze? Odpowiedz jest prosta. Oni żyli w tym miejscu w poprzednim wcieleniu. To pamięć z poprzednich wcieleń duszy.
matis892021.06.27 17:35
Hehe nikt tego nie widział i nikt się z tym nie spotkał. Argument dla czubków z programu Niewidzialni Nie Słyszalni.
qwerty2021.06.27 17:23
Wiara w reinkarnację jest bardzo atrakcyjna dla totalitaryzmów i rasistów - podział na kasty i segregacja społeczna.
Piotr2021.06.27 17:25
Podział na kasty w Indiach jest złą rzeczą. Prędzej czy później zniknie.
Skrzypek na dachu2021.06.27 20:32
Mylisz sie Piotrciu bo taki jest swiat od 5 tys lat . Taki jest porzadek swiata ze kazdy niech sie cieszy takim zyciem jakim ma , bo zycie to radosc dla czlowieka i dla kota , psa i maupy .
Anonim2021.06.27 16:26
ale kiedyś te czary mary o Jezusie nie zadziałają i umrze czy będzie żyć wiecznie?
duchowość lewel -12021.06.27 17:36
Tak się dzieje gdy lewacy zaczynają "myśleć" o teologii.
Anonim2021.06.27 18:02
Logika. To wyjaśnij dlaczego te czary mary nie działają w przypadkach innych ludzi,a zadziałały u tej kobiety.I czy zadziałają jak będzie miała 235 lat? :)
Anonim2021.06.27 16:25
Cejrowski i Braun wierza w Boga a ona wierzyla w szmatki na twarz co jest na zdjeciu https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2706937,Posel-PiS-zakazona-koronawirusem-Jej-stan-jest-bardzo-powazny
Grizzly2021.06.27 16:22
Wracaj do kuchni .
matis892021.06.27 16:21
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
qwerty2021.06.27 16:23
Jak to dobrze, że w Rosji posłuchali tego ostrzeżenia!
matis892021.06.27 16:28
Rosja jest państwem produkującym te szczepionki.
JPIII2021.06.27 16:13
Ta idiotka powinna siedziec w domu i odprawiać modły do bękarta pedała chrystka jezuska i qooorwy maryśki. Po co zawracała głowę lekarzom w Knurowie i Katowicach. Modły by ją uratowały. A jak nie, to stary pedophil bóg wziąłby ją do siebie i tam by odprawiała modły 24/7/365.
Bydlo2021.06.27 17:19
Won pomiocie szatana !
JPIII2021.06.28 15:08
Prawda w oczy kole, bydlaku.
Co ten pan Jazus wam złego zrobił?2021.06.27 16:06
Rozumiem, że kowidek modny, ale dlaczego nie ma codziennie kilkuset wywiadów z chorymi na raka, którzych rządzący nami szmaciarze wyrzucili ze szpitali.
JonB2021.06.28 5:38
Bo na tym sie kasy nie natrzepie !
Anonim2021.06.27 15:53
To ta posłanka Dziuk która donosiła na nauczycieli?Jeżeli to ta donosicielka to dała ładny katolicki przykład.
Pani Poseł!2021.06.27 15:36
Piękne świadectwo, dziękuję! Bardzo budujące. Proszę nie patrzeć na tego, co tu tak bardzo leje nienawiść na wszystko co polskie!...On tylko taki ma nick, że jest "katolikiem"!... Znana nam osoba!... Jest żydowskim ateistą , tak się sam wcześniej określił!
Hhehheheh2021.06.27 15:49
Dajesz piękne świadectwo kłamstwa katolickiego i to w świętą niedzielę. Idę o zakład że w kościele dawno nie byłeś,prawda.Bo skąd możesz wiedzieć kłamczuszku, że ktoś jest żydowskim ateistą. No skąd, kłamczuszku? :)))) Chyba że masz objawienia:))))
katolik2021.06.27 15:52
Tak, SSPIS kłamią Obywateli w żywe oczy, wykorzystując Boga, przychodzi im to łatwo, bo inaczej nie mogliby werbowac ofiar do chemii genetycznej
Do:" Hehehe... czyli do Lecha Kellera!2021.06.27 20:45
TAK!... Ty nim jesteś, Lechu !..... To było do przewidzenia, że tak odpowiesz! ... MASZ KRÓTKĄ PAMIĘĆ..?!.... NO TO CI PRZYPOMNĘ, SKĄD WIEM O TOBIE!... TAK WTEDY PISAŁEŚ!... Cytat z twojego nicka, z maja 2019r z godz. 15:24...."Jestem Lech Keller-Krawczyk. Czasami używam /spolszczone żydowskie- Sznajder/. Mam 70+ /plus/ lat. Jestem Żydem i homoseksualistą".... itd! ... Podałeś jeszcze na końcu swojego maila..! Jak widzisz, nie tylko ja mam twoje stare wpisy, ale wiem, że inni też, bo czytam innych wpisy, to wiem. Mam jeszcze inne twoje wpisy, które cię mogą pogrążyć, jak tak będziesz tu blużnił!... Uwierz, mówię prawdę!.
Krzysztof2021.06.27 15:33
A co ma do tego "Jeżu ufam Tobie"? Ci co zamarli na covid to nie ufali? Jaja sobie robicie z religii i wiary?
katolik2021.06.27 15:40
na religię SSPIS naziści nabierają przyszłe ofiary
­2021.06.27 15:15
Ciężkie przypadki cowidu. Podobnie miał Semka.
katolik2021.06.27 15:11
kobieto z SSPIS nazistowsko- masonskiej organizacjo przestepczej, nie posiłkuj się Bogiem, SSPIS dokonują mordu Polaków pseudoszczepionkami chemii genetycznej, reklamy nie musisz robić, ani użalać się nad sobą
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.06.27 15:08
Rozpoczyna się odmawianie Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Polsce, z udziałem wiernych.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.06.27 15:07
co za pyerdolenie! pomoc lekarzy, sprzęt medyczny i silny organizm pokonały wirusa a nie żaden bajkowy bóg!
Anonim2021.06.27 15:16
Kpisz chamie z cudzego nieszczęścia? Gdyby nie Bóg, to nawet nie wiedziałbyś jak podetrzeć sobie tupę.
Zamilcz w końcu z tą japą!2021.06.27 21:34
PRZESTAŃ OBRAŻAĆ BOGA!... PRZECIEŻ STANIESZ PRZED NIM PO ŚMIERCI, ... TAK JAK WSZYSCY!... Piszesz, że "bajkowy" Bóg!?... To dlaczego walczysz z kimś ...kto nie istnieje, ... a jest tylko bajkowy?? ... To mija się z celem!... No, napisz, dlaczego ty , co najmniej od 2 dwóch lat tu, z Nim walczysz i z naszym Kościołem!?.... WIDAĆ, ŻE SAM SOBIE PRZECZYSZ! ... WIĘC PO CO SIĘ WYSILASZ TU OD 2 LAT, I DLA KOGO? ...JEŻELI MÓWISZ, ŻE BOGA NIE MA?... Więc to zakrawa na twoją głupotę, to poniżej krytyki?! ... KPISZ NAWET Z SIEBIE, GUBISZ SIĘ!.... CHCESZ ZAISTNIEĆ, PISAŁEŚ WCZEŚNIEJ!... ALE NIE TĘDY DROGA!. Czy umiesz coś mądrego z sensem napisać?
Lechu! "katoliku",anonimie" ...itd...2021.06.28 15:38
Wielonickowcu!... A jednak jesteś wielkim tchórzem!... Umiesz tylko bluzgać, obrażać i dzieci krzywdzić!... Ale jak coś pytamy konkretnego... to ty " głowę w piach"! ...A jednak prawda boli...! Widzę, że masz przytoczone twoje słowa ze starego wpisu! ... Jakoś milczysz!? Zamurowało cię!.... Czekamy na odpowiedź, ... będziesz miał następne swoje wpisy! ... Chyba nie zdajesz sobie sprawy, co wypisywałeś!? ... Za te bluźnierstwa ..., powinieneś z pierdla nie wyleźć!