21.07.21, 14:12fot. yt/telewizja repulika

Tylko u Nas! Rafał Ziemkiewicz: Ścisła integracja z UE w obecnej sytuacji, to jest zaszywanie się w worku z trupem

Mariusz Paszko, portal Fronda.pl: W ostatnim czasie Unia Europejska obrała bardzo mocny kierunek ataku na Polskę. Wyrok TSUE odnoszący się do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego określa ją jako niezgodną z prawem europejskim a sama Komisja Europejska nawet próbuje grozić naszemu krajowi sankcjami, jeśli Polska tego wyroku nie wykona. Czy rzeczywiście czekają Polskę jakieś sankcje, a jeśli tak to w jakiej perspektywie czasowej?

Rafał Ziemkiewicz, pisarz i publicysta „Do Rzeczy: Nie mam wstępu do głów unijnych urzędników, więc nie wiem jaki jest ich stopień poczucia rzeczywistości, a ogłoszenie otwartym tekstem czegoś tak horrendalnego jak dwanaście dyrektyw Timmermansa jednak zdaje się wskazywać, że są oni bardzo mocno zideologizowani. Tak więc pragmatyzm nie jest tam obecnie najsilniej promowaną cnotą.

Po drugie nie wiem, jaki jest stopień ich determinacji w budowie tego, co w tej chwili jest ewidentnie budowane, a co swego czasu zapowiadał Martin Schulz i nazwał Stanami Zjednoczonymi Europy, chociaż chodzi raczej o Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Czyli superpaństwa europejskiego. Wydaje się jednak, że nadrzędnym celem eurokracji w tej chwili jest budowa państwa europejskiego i jest ona zdeterminowana zgodnie z tzw. doktryną szoku. Mogą więc uważać, że teraz jest ten właściwy moment i szansa, żeby to zrobić.

Czy Pana zdaniem to budowanie federalnej Unii Europejskiej w ogóle jest możliwe?

Wielokrotnie próbowano zbudować państwo europejskie i zyskać dla niego akceptację mieszkańców krajów Unii Europejskiej, natomiast kolejne referenda i próby stworzenia konstytucji europejskiej pokazały, że tą drogą się tego zrobić nie da. W tej chwili więc robi się to w drodze faktów dokonanych, rozpychania się organów Unii europejskiej ponad kompetencje, które zostały im przyznane na mocy traktatów. I my jesteśmy ofiarą tego procesu. To jest trochę, jak mówi Donald Trump: Oni nie idą pomnie, idą po was, a ja tylko stoję im na drodze. Tak więc oni nie idą po Polskę i Węgry, tylko Polska i Węgry stoją na drodze do tej wizji państwa europejskiego.

Jedno jest pewne, że wszelkie zasady traktatowe zostały odrzucone. Jeżeli UE wiedząc doskonale, że nie ma w Polsce żadnych stref LGBT uparcie używa tego argumentu i ogłasza rozpoczęcie postępowania wyjaśniającego i ten organ ma wyjaśnić coś, co jest przecież zupełnie jasne, to to samo w sobie jest dowodem, że jest w tych strukturach jakiś stopień determinacji, żeby „prawem i lewem”, a raczej „lewem” bo prawem się nie da, te uprawnienia przeprowadzić i zamienić Komisję Europejską w rząd europejski i PE w rzeczywiste ciało ustawodawcze, a przede wszystkim TSUE w sąd najwyższy Europy.

Pytanie oczywiście brzmi, jak daleko ta determinacja sięga i jeżeli spotka się z twardym sprzeciwem Polski – tu jest pierwsze pytanie, czy się spotka – to jak daleko UE jest gotowa się posunąć? Mam wrażenie, że oni żyją w takim świecie budowanym przez bańkę liberalno-lewicowych mediów. W tej bańce prawdopodobnie postrzegają Polskę jako taki kraj, który wystarczy puknąć i natychmiast się przewróci. Próbują przekazywać na Zachód, że tu wszyscy nienawidzą PiSu i jęczą pod tym reżimem i tylko czekają na sygnał z Brukseli, aby powstać i ten reżim od władzy odrzucić, obalić obecny rząd i restytuować Donalda Tuska.

Czy zatem sankcje wobec Polski są realne?

Osobiście uważam, że w obecnej sytuacji te sankcje są raczej odległe od rzeczywistości, ale weszliśmy trochę na taką ścieżkę, która w historii czasem się zdarza, a mianowicie – nieprzewidywalności. To jest to, o czym Barbara Tachman sporo pisała na temat przyczyn wybuchu I Wojny Światowej. To nie było w niczyim interesie, ale ówcześni przywódcy bardziej niż o interesach myśleli o tym, żeby nie stracić twarzy wycofując się z układów i zobowiązań. Może więc być tak, że ta niewybieralna przez nikogo oligarchia, która rządzi Unią Europejską być może rzeczywiście jest zdolna do tego, żeby posunąć się do nałożenia jakichś kar finansowych na Polskę i prób ich wyegzekwowania, co albo się skończy złamaniem Polski i rzuceniem jej na kolana z różnymi tego skutkami w najbliższych latach, ponieważ na pewno wzbudzi to opór i rozgoryczenie, kiedy Polacy się przekonają, że za cenę tego rzucenia na kolana wcale nie nabyli dobrobytu, który im obiecuje Platforma Obywatelska, tylko taką PRL-owską nędzę, ponieważ ku temu to zmierza. Albo też Polska postawi się na tyle skutecznie, że przy dużej determinacji Unii Europejskiej – jeśli ona się nie wycofa – rozpocznie się proces przyspieszonego rozpadu Unii, a inne państwa zaczną bronić się przed tym europejskim państwem.

Ten Związek Socjalistycznych Republik Europejskich wymarzony przez Schulza oczywiście nie powstanie, ponieważ nie ma w Brukseli takiem mocnej siły egzekucji, ale najwidoczniej oni sobie nie zdają z tego sprawy, że nie można stworzyć imperium bez narzędzi przemocy i wydaje im się, że mają takie narzędzia. Oni owszem narzędzia mają, ale to jest przemoc miękka i ona nie wystarczy.

Tak czy owak, wydaje się, że jest to obecnie ten krytyczny moment dla Unii Europejskiej i jest jakiś cień możliwości, że ta organizacja wróci do korzeni i odzyska świeżość funkcjonowania, ale moim zdaniem jest to stosunkowo mało prawdopodobne. Zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest to, że Polska w Unii Europejskiej odegra taką samą rolę jaką odegraliśmy w bloku sowieckim – czyli rozkład imperium zacznie się od naszego buntu.

Profesor Tettenborn w wywiadzie udzielonym dla ,,The Spectator'' stwierdził, że UE będzie żałować swojej prawnej napaści na Polskę. Stwierdził także, że jeśli UE będzie się upierać, a Polska postawi się twardo, to za naszym przykładem pójdą takżeinne kraje.

Ten punkt widzenia jest mi zdecydowanie bliski. Znacznie bardziej niż to, co ostatnio pisał „Financial Times”, który jest głosem tamtych elit i pozwala zerknąć, co się dzieje w głowach eurokratów, którym się wydaje, że na Polaków wystarczy tupnąć i postraszyć ich zabraniem funduszy unijnych, a wtedy Polacy zrobią wszystko tak, jak się im karze. To mogła być prawda dziesięć lat temu albo kilkanaście lat temu, ale od tego czasu Europa bardzo się zmieniła i nie jest tak bardzo atrakcyjna dla Polaków jak była i nie jest w stanie wywierać na nas takiego magicznego wpływu.

Niemcy przecież nie mają zarządu i dowództwa własnej armii, a kontrolę nad ich wojskami sprawuje generał NATO – najczęściej Amerykanin, którego zastępcą jest wysoki oficer brytyjski.

To jest temat na kolejną zupełnie inną rozmowę, że nasze wyobrażenie nt. Niemiec, jako kraju, gdzie wszystko chodzi jak w przysłowiowym szwajcarskim zegarku, że jest tam świetna organizacja, to jest skonfrontowane ze świadectwem ludzi, którzy tam żyją, a więc twardymi faktami i fakty są takie, że takie wyobrażenia są równie nieadekwatne do rzeczywistości, jak nasze wyobrażenie Chin jako wciąż taniej montowni, gdzie bosi ludzie harują za drewniane pięć złotych i produkują dobra konsumpcyjne dla Zachodu. Jesteśmy zwyczajnie z tyły w tych wyobrażeniach i naszym potocznym oglądzie o kilkanaście lat. Podobnie zresztą było, kiedy polscy piloci z Dywizjonu 303 byli zupełnie serio pytani w Wielkiej Brytanii, czy u nas białe niedźwiedzie po ulicach chodzą. Tak więc nasza wizja Europy jako tego wspaniałego raju, bogactwa, dobrobytu ale też i porządku i wzorców do naśladowania jest wizją absolutnie anachroniczną. Europa w tech chwili zwyczajnie się pruje i pęka, a ścisła integracja z Unią Europejską, to jest zaszywanie się w worku z trupem. Ta świadomość do większości Polaków na razie jeszcze nie przeciekła.

Uprzejmie dziękuję za rozmowę

Komentarze

Filip2021.07.26 7:29
W wystąpieniach Kaczyńskiego i Morawieckiego, promujących Polski Ład, pojawia się niezliczona liczba ekonomicznych bredni, przekłamań, manipulacji albo wprost kłamstw. Ale to tylko jeden z frontów walki PiS. A jest ich wiele. Kto pamięta pierwsze rządy PiS w latach 2005-07, pamięta także, że po ich upadku za jedną z jego głównych przyczyn uznawano, że partia Jarosława Kaczyńskiego postanowiła walczyć naraz z wieloma środowiskami, a wojna na wielu frontach rzadko kiedy się udaje. Czy interesy tych środowisk były słusznie naruszane i czy sięgnięto wówczas po najlepsze możliwe sposoby działania – to inny temat. Dziś można odnieść wrażenie, że historia się powtarza. Gdyby podliczyć fronty, na których walczy PiS, naliczylibyśmy ich wiele: Bruksela, Waszyngton, krytyczne wobec władzy media, przedsiębiorcy i lepiej sytuowani Polacy, duża część środowiska prawniczego – a to tylko najważniejsze, znalazłoby się wiele pomniejszych, takich jak część rolników (pomysły z piątki dla zwierząt). Nowym frontem, na którym PiS walczy w dużej mierze przeciwko części własnych dotychczasowych wyborców, jest ten sanitarystyczny.
Templar2021.07.25 23:35
Ścisłą integrację to już Gomułka głosił, tyle, że ze Związkiem Radzieckim i RWPG. Dziękujemy za ścisłe integracje z kimkolwiek, to się zawsze źle kończy. EWG to była maksymalna formuła do przyjęcia, szczególnie dla wolnych ludzi.
jle_ffm2021.07.25 19:57
Skąd takie porównania o zaszywaniu w worku z trupem u Ziemkiewicza, chyba z autopsji?
bazyli2021.07.25 19:33
Wszak ten Ziemkiewicz to poprostu kliniczny przykład kretyna. Wyjedz do Rosji, tam będzie ci dobrze umysłowy matołu
gumowa kaczka2021.07.25 20:27
bez dwóch zdań,nie jest to najostrzejszy nóż w szufladzie
nol2021.07.25 18:02
Panie Rafale, proszę wrócić do programu " w tyle tv"!!!!
felek2021.07.25 20:51
brakuje pana w tv
Monika2021.07.25 12:41
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://cutt.ly/monika89
Urszula2021.07.25 2:19
Panie Redaktorze, z trupem to Polskę zaszył Lech Kaczyński, podpisując TRAKTAT LIZBOŃSKI. Pamięta Pan jak zbuntował się jemu długopis? !!!
nol2021.07.25 18:00
Na szczęście ,jedna wariatka nic nie znaczy.
Anonim2021.07.24 23:46
Sodomita Ziemkiewicz nadal autorytetem dla katolików. Dlaczego katolicy lubią i cenią sodomitów a nie prawdziwych katolików?? Ktoś zapyta dlaczego Ziemkiewicz czy Sakiewicz to sodomici. Odpowiedź: zobaczcie punkt 3 na Frondzie.---------------------------------------------------------------------- https://www.fronda.pl/a/siedem-grzechow-seksualnych-sodomii-wedlug-biblii,88810.html
realna ocena2021.07.24 20:29
O ile początki Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali miały szlachetne podstawy i założenia, to wraz z upływem lat, zmianami w strukturach i parytetach Unii, organizacja staje się coraz bardziej nieprzewidywalna. Założyciele zakładali oparcie się m.in. na wartościach chrześcijańskich, które tworzyły Europę. Jak dziś patrzymy, co dzieje się w Brukseli, to mamy zaprzeczenie tym ideałom. Dominuje ideologia libertyńsko-lewacka, promowane są dewiacje seksualne, komisarze unijni próbują narzucać krajom Europy Środkowo-Wschodniej swoje uchwały, choć w traktatach akcesyjnych wyraźnie określono, że nie mają do tego żadnych praw, bo lokalne, krajowe konstytucje są nadrzędne nad postanowieniami unijnymi. Nie dość, że brukselscy politrucy udają, że tego nie znają, to mało tego starszą np. Węgry i Polskę karami, gdy te nie zastosują się do ich pozaprawnych fanaberii. Bezczelne i oddające hipokryzję rządzących Unią. Dlaczego? Bo gdy prześledzić odmowy stosowania się do unijnych wytycznych, uchwał, to w Europie tak postąpiło kilkanaście krajów z Niemcami, Francją, Hiszpanią na czele. I czy ktoś słyszał o próbach ich straszenia karami? Skąd. Ale wobec Polski próbują bezprawia. Gdy Polacy widzą takie praktyki w Unii, to znając podobne rzeczy z przeszłości jeszcze z RWPG, mamy świadomość, że do niczego dobrego to nie prowadzi. Do tego korupcja, defraudacje pieniędzy przez komisarzy, którzy są bezkarni... I już wręcz kabaretowe uznawanie marchwi za owoc, czy ślimaków za ryby. Owszem, dopóki najbogatsi (Holandia, Niemcy, Francja) mają korzyści z przynależności do Unii, dopłacają do jej działania, bo w efekcie bezcłowego handlu ich firmy transferują bez opłat ze wschodnich krajów unijnych wielokrotnie więcej, to Unia istnieje. Ale wystarczy, że uznają, iż ten biznes już nie jest dla nich korzystny i będzie to początek końca Unii. Sztuczny twór dziś daleki od pierwowzorów, przestanie istnieć. Dzisiejsze lemingi partyjne PO/KO, Lewicy, PSL, które wierzą w Unię, jak ich pradziadowie wierzyli w ZSRR, przeżyją szok poznawczy, gdy okaże się, że ich wyśniona struktura zniknie. Większe uzależnianie się od w wielu aspektach hipokrytycznej organizacji, do niczego dobrego nie doprowadzi.
Filip2021.07.24 13:29
Według narracji pisowskiej, każdy kto nie głosuje na PiS, nie jest Polakiem. Według polityków z PiS-u "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji i prawa europejskiego. Konstytucja nie jest sprzeczna z prawem europejskim. Według polityków partii rządzącej Konstytucja ma pierwszeństwo nad prawem europejskim, chociaż jest z nim zgodna. Jednocześnie politycy z PiS-u wielokrotnie złamali Konstytucję. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W wyniku łamania praworządności przez rządzących Polska może stracić dotacje unijne z Funduszu Odbudowy w kwocie 770 mld zł. Według rządzących, którzy uważają, że mają monopol na patriotyzm, spowodowanie utraty tych pieniędzy dla naszego kraju, będzie wynikało z miłości do naszego państwa. Dążenia do przestrzegania praworządności jest - według nich - propagandą antypolską. Wymyślanie kolejnych kłamstw na Donalda Tuska jest dla nich czynem patriotycznym. Dla utrwalania swojej władzy działają na szkodę Polski i postępują na szkodę interesu narodowego. Otumanili jednak znaczną część społeczeństwa, która im wierzy, ale do czasu.
Krakus2021.07.24 14:29
Filipie, elektorat PiS i tak tego, co (mądrze) napisałeś nie zrozumie. Są na to za głupi, za mało wykształceni. Zobacz sobie, kto głosuje na PiS: ludzi starzy, niewykształceni, niepracujący, żyjący w małych miejscowościach... https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2015/K_085_15.PDF
Anonim2021.07.24 15:16
o kurcze, wiecej w SLD niz u Korwina chcialoby calkowitego zakazu aborcji, Ponad połowa elektoratu SLD (54%) jest przeciwna instytucjonalizacji związków partnerskich
MAC2021.07.24 14:37
Bardzo zwięźle i trafnie uchwycone. Dodam, że jakoś wcześniej nie przeszkadzał ten "trup w worku". Raptem PIS doszedł do władzy i wszyscy stali się wrogami. Tymczasem chodzi o coś zupełnie innego. Reformy zaprzeczające wszelkim regułom Państwa prawa i demokracji zderzają się z krytyką, a na krytykę PIS reaguje wrogo i kończy się z ich strony jakikolwiek dialog i współpraca a o dyplomacji nawet nie wspomnę. Fatalna cecha. Przenosząc to na grunt ludzki, to takie osoby się omija szerokim łukiem. Są nieobliczalne, zawistne i nieufne. To taki zahukany pies z podwiniętym ogonem. Wyciągnij rękę to bez wahania ugryzie.
Anonim2021.07.24 23:49
Otóż to.Wrogami PiS były kobiety,nauczyciele,lekarze,niepełnosprawni ,sędziowie,rolnicy itd.
krzysztof sciepuro2021.07.24 10:45
JAK POLSKA MA SIE POSTAWIC, KIEDY RZAD JEST ATAKOWANY Z KAZDEJ STRONY ZA WSZYSTKO. BY STAWIC OPOR WLADZE MUSZA CZUC, ZE MAJA OPARCIE W NARODZIE.
Krakus2021.07.24 14:30
U mnie nie mają. I nie będą mieli, dopóki kradną, oszukują, ograniczają wolność, niszczą wolne media...
Olo2021.07.24 9:49
Dlatego powinniśmy jak najszybciej wyjść z tego euro-kiłchozu bo nam się po prostu przestaje to opłacać, a jak wprowadzą eko-komunizm będzie jeszcze gorzej, trzeba im podziękować i budować silną gospodarkę bez żadnych chorych dyrektyw i ograniczeń i przyglądać się z boku jak ten cały eurosyf się wali i jeszcze na tym mądrze zarobić!
Krakus2021.07.24 14:31
Zamiast namawiać na wyjście z UE, wyjdz ze swojej nory, opuść pierwszy raz w życiu swja gminę, wykup wycieczkę na Zachód... :) Wiem, nie stać cie... :D :D :D
Marko2021.07.24 17:47
Sprawdź proszę komentarze w Onet.pl, WP.pl na tematy polityczne. Jeśli teoretycznie jesteś inteligentny, to zauważysz mowę nienawiści, tzw. szczucia i tym podobnych sloganów opozycji. Wynotuj sobie "inteligencie" kto na kogo szczuje, jakim się posługuje językiem etc. Poza tym sprawdź jaki procent więźniów głosował na PO - :) Sprawdź też, gdzie najlepiej zdają matury, gdzie najlepiej zwracają kredyty etc. Krótko mówiąc, nie masz wiedzy, a wysuwasz wyroki- i teraz najmocniej : a może jesteś Lemingiem? Ja mieszkam w malutkiej wsi na Podlasiu i otaczają mnie prości ludzie z rozsądkiem, o którym ci się nie śniło.
Marko2021.07.24 17:50
zwiedziłem więcej świata niż ty.
Krakus2021.07.24 18:21
Komentarze na WP czy ONECIE to nie jest dla mnie autorytet. Za to bywając na Zachodzie, kontaktując się z ludzi stamtąd, prowadząc z nimi interesy, widzę, jak nam daleko do Europy. Może pracowałeś nazmywaku na Zachodzie, może zrywałeś ogórki w Holandii, ale wierz mi, nie znasz Zachodu. Nie znasz ludzi. Na Podlasiu masz fajnych ludzi. Znam. I lubię. Ich bimber także. Ale ja chcę żyć pełna piersią XXI wiekiem, nie XIX jak na Podlasiu. Dla moich dzieci Europa to kawałek Polski, a Polska to kawałek Europy. Znając języki i będąc specjalistami, czują sie dobrze i na Podlasiu i w Paryżu czy Londynie. Jesteś prostym człowiekiem bez wykształcenia, żyjący poza cywilizacja (zwracam honor, masz internet :P), głosujesz na PiS, jesteś przeciwko wolności czy słowa czy wyznania czy poglądów, nowoczesnośc cie przeraża. Jesteś typowym wycofanym człowiekiem żyjącym we własnym świecie, bojący się nowości, inności, eksperymentów czy alternatywnego myślenia. Nie znasz się na ekonomii, na polityce, na niczym. Myślisz, że jak masz chlebuś z maselkiem, to zlapałeś Pana Boga za nogi. Tymczasem mamy 3 dekadę XXI wieku i tacy jak Ty są nikomu niepotrzebni (prócz PiSu, na którego głosujesz). Inni chcą postępu, nowości, zwiedzania, inności, nowych kultor i zachowań. Ty jesteś na to za stary i za mało wykształcony i obyty. Zyj więc spokojnie na tym swoim Podlasiu i ciesz się śpiewem ptaków i "pińcetplusem", które jest po 6 latach warte 365 zł. Ale to już za trudne dla Ciebie...
Klepsydr2021.07.23 21:52
Jeśli EU to trup to jak nazwać kraj odpowiadający za 3% PKB EU pod butem Jarozbawa? Prawą walonką wujka Putina?
❤️ 🌼 Aga2021.07.23 23:26
Ubawiłeś mnie. Dostałam orgazm.
Krakowiak2021.07.24 9:51
Wylej sobie ten orgazm na łeb!
mondral2021.07.24 10:23
czego nie rozumiesz ćwoku, ten twój orgazm już kipi Ci nosem! Obleśnytypie
ble2021.07.23 19:27
też ,jak pan redaktor,uważam ,że powrót do strefy wpływu ZSRR to znakomity pomysł ,brawo Fronda większych tłoków na ekspertów ze świecą szukać
waldeberg2021.07.23 17:10
Niemcy budują IV Rzeszę, konsekwentnie i jak to oni, nieco topornie, ale to i tak wielki postęp wobec ostatniej ich próby. Tym razem mogą liczyć na Francję i ostatnio USA, część państw zachodnich, wydaje się że Rosja w dłuższej perspektywie nie będzie zainteresowana wzrostem potęgi Niemiec i robiąc z nimi interesy, będzie zainteresowana destabilizacją obszaru oddziaływania Niemiec. Pewną rolę może odegrać GB wypchnięta celowo przez Niemcy z UE, żeby nie bruździła im w budowie superpaństwa. Opozycja wobec niemieckich planów w samej unii, złożona głównie z państw nowych, może nie mieć wystarczającej determinacji w przeciwstawianiu się dominacji Niemiec. Niemcy już raz wysadzili podobny układ heksagonale ale wtedy nie były zaangażowane weń USA. Zobaczymy, może "Bida" wyciągnie kopyta i zmieni się administracja na bardziej asertywna wobec Niemiec i Rosij.
cynik2021.07.23 19:16
A to wszystko dzieje się na płaskiej Ziemi przemierzającej kosmos na wielkim żółwiu...
waldeberg2021.07.23 20:20
No, skoro tak twierdzisz, widać masz swoje powody, nie wypada zaprzeczać!
Anonim2021.07.23 13:27
Witam pozdrawiam Panie Rafale. Mam nadzieje że nie doczekam się takiego statusu .
Anonim2021.07.23 12:14
Czytanie Ziemkiewicza to jest jak zaszywanie się w worku z trupem. Trupem ideologicznym.
robaczek2021.07.23 12:08
czy dzisiaj udało sie Panu Rafałowi jakąś upić?? ............................. była miłość?
JM2021.07.23 11:51
Pan Ziemkiewicz ma rację.
aborcjonacjonalistka2021.07.23 8:45
Ziemkiewicz, Przylebski (vel Wolfgang), Piotrowicz i inni towarzysze Populizmu i Socjalizmu jedna wielka rodzina, która nadgorliwym pozornym antykomunizmem próbuje odwrócić uwagę od swojej przeszłości... a dom na oficerskim Żoliborzu dostawali w PRLu tylko wyjątkowo zasłużeni...
Filip2021.07.23 7:43
Są pewne dane, które musiały być przedstawione, np. Eurostat żąda informacji o rzeczywistym wzroście zadłużenia polskiego państwa. Wiadomo, że ono wzrosło o 300 mld zł. Rząd pokazał, stosując swoją własną metodę, że całe państwo polskie miało deficyt około 80 mld zł, więc jasne jest, że gdzieś zostało przynajmniej sto kilkadziesiąt miliardów złotych ukryte i mniej więcej wiemy gdzie. Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-w-orlowski-ogromne-wzrosty-deficytu-i-dlugu-dalsze-zadluzani,nId,5373879#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
łysiejąca modelka salmonella2021.07.22 21:56
słodziak
tak to ja Focus, CHUJ nie katolik!2021.07.22 21:48
PRZEBIERANKA IDIOTY!!!! Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
Khe khe2021.07.23 8:23
Świetnie siebie scharakteryzowałeś. Pamiętaj, że takimi wpisami zawsze opisujesz siebie a nie innych np Focusa.
Focus2021.07.22 21:27
Najgorsze panie Ziemkiewicz że o tym doskonale wiedzą politycy i z PiS i PO i Lewicy a raczej tęczowego lewactwa .Niestety im jak zabraknie koryta w przeciwieństwie do zwykłych ludzi ich dzieciom i rodzinom dostatnie życie zapewnią na lata globalne konsorcja i koncerny.Już dziś można sprawdzić gdzie pracują ,studiują i co robią dzieci politycznych notabli .Ludzie nie wiele wiedzą że globalna wojna handlowa masonów i ich korporacji bo tak należy to rozumieć powoduje że zawężają się rynki a państwa azjatyckie nie dają się okradać no i Chiny które siedzą w Afryce .Unia i cała zresztą Europa się nie liczy ani w handlu ani w technologiach więc co pozostaje będą okradać zwykłych obywateli ,rujnować firmy i przejmować krajowe przedsiębiorstwa i handel to właśnie do tego służy zielone złodziejstwo nazywane zielonym ładem.Jeżeli my obywatele nie zareagujemy wcześnie zostaniemy biedakami i niewolnikami we własnym kraju a następne pokolenie nigdy tego nie wybaczą,Nie słuchajmy polityków większość to sprzedajne łajzy właśnie na łańcuchu korporacji dla których w przeszłości czekałaby głównie gilotyna póżniej stryczek ewentualnie pluton egzekucyjny.Nie dajmy się też nabierać na kolejne teatry absurdu które nam fundują ,patrzmy im na łapy co robią i na co się zgadzają,
tak to ja Filip, CHUJ nie katolik!2021.07.22 21:02
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
khe khe2021.07.23 8:20
Świetnie siebie opisałeś. Siebie, nie Filipa.
Filip2021.07.22 20:47
Jarosław Kaczyński łamiąc prawo dąży do dyktatury. Stajemy się krajem autorytarnym, a potem totalitarnym. Likwidacja lub przejęcie TVN będzie znaczyło wprowadzenie cenzury. Powoli wracają standardy PRL-wskie. Stanisław Piotrowicz, który oskarżał opozycjonistów jako prokurator w PRL-u był posłem z PiS-u, a teraz jest sędzią w Trybunale Konstytucyjnym. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mateusz Morawiecki pod naciskiem Jarosława Kaczyńskiego zmarnował na wybory kopertowe 134 mln zł, bez podstawy prawnej. Politycy z PiS-u doprowadzili do wybudowania bloku C elektrowni w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a po wybudowaniu obiekt jest rozbierany. Doprowadzili do ruiny stadninę w Janowie. Jarosław Kaczyński chce za 27 mld zł zakupić 250 czołgów Abrams, mając nadzieję na zgodę Amerykanów na likwidację TVN w podziękowaniu za tę transakcję. Rosjanie mają 22 tys czołgów, tak więc taki zakup nie miałby sensu. Tym bardziej, że w Polsce nie będzie serwisu do tych czołgów. Zakup tych czołgów będą spłacały nasze wnuki im prawnuki. W wyniku nie egzekwowania wyroków TSUE Polska może stracić dotację z Funduszu Odbudowy, a nawet wyjść z UE. Media pisowskie wymyślają kolejne kłamstwa i pomówienia na Donalda Tuska, ku zadowoleniu osób mniej inteligentnych i mniej wykształconych. Generał Wojciech Jaruzelski przebył drogę od dyktatury do demokracji. Natomiast Jarosław Kaczyński i jego pretorianie zmierzają od demokracji do dyktatury. Dla chorobliwego dążenia do jak największej władzy, Jarosław Kaczyński podejmuje działania szkodliwe dla interesów naszego kraju. Naród musi pokazać mu czerwoną kartkę.
STAN2021.07.23 10:20
Koles Filipek ?Twoj powyzszy monolog jest jak zdarta plyta czlowieka zagubionego .Ale to nie wszystko sadze ze wyczolgales sie z niebytu jak typowy Filip z konopi .Pozytecznym idiota wolno jak mowia wszystko ale nie do konca.Jest jeszcze zdrowy rozsadek.
zaciekawiony2021.07.23 11:36
A skąd wiesz jak wygląda "zdrowy rozsądek"?
Krakus2021.07.24 14:34
A oprócz atakowania ad personam, masz jakieś argumenty zdroworozsądowe? Nie? Wiem, jesteś starym, zgorzkniałym człowiekiem... Żal mi Cię i Tobie podobnych...
POLIKRATES2021.07.22 18:58
SZANOWNY PANIE ZIEMKIEWICZ PRZESYLAM WYRAZY SZACUNKU I POZDROWIN WIELKA PRAWDE PAN POWIDZIAL STRZAL W DZIESIATKE BRAWO
waldeberg2021.07.22 18:02
Miękiszony z PiCu niedługo ustąpią wobec UE. Bez 770 mld zł z UE PiC nie zrealizuje swoich politycznych zamierzeń. Brak środków unijnych zatopi naszą gospodarkę, a kryzys gospodarczy zatopiłby PiC. Nawet Jaki nie chce już wrócić do sprzedaży patelni na targowiskach.
waldeberg2021.07.22 18:12
Pierdoły jakie wypisujesz od razu zdradzają cię, że podszywasz się pod cudzy nick. Apage satanas!
wartburg2021.07.22 21:54
won bydle
waldeberg2021.07.22 23:26
Po tym zawołaniu wnoszę, że zamieszkujesz w oborze!
Wartburg2021.07.23 10:26
Nie, jestem na Frondzie.
waldeberg2021.07.23 15:06
marzysz...
Klapaucjusz2021.07.22 17:16
Edmond Dantés zaszył się w worku jako trup a wyszedł z worka jako hrabia Monte Christo.
waldeberg2021.07.23 15:10
ale nie z trupem...
Jawny2021.07.22 15:42
Ziemkiewicz to taki Zenek Martyniuk polskiej publicystyki...
Krakus2021.07.24 14:36
Martyniuk, choć skrzeczy jak żaba, trzyma przynajmniej rytm i linię melodyczną. Ziemkiiewicz jest jak Ziobro.
YORK2021.07.22 13:54
Racja panie Rafale.
waldeberg2021.07.22 13:39
To co się dzieje w Eurokołchozie wobec Polski i Węgier jako żywo przypomina polowanie z nagonką, z tym, że główny naganiacz wdarł się już do matecznika i stara się wypłoszyć pod strzał władcę kniei.
cynik2021.07.23 8:01
Raczej polowanie na rosyjskie lisy, które wdarły się do kurnika.
waldeberg2021.07.23 15:22
W świetle nie tylko ostatnich faktów /NSII/, porównanie, mówiąc delikatnie cokolwiek nietrafione...! Strategiczny sojusz Niemiec z putinowską Rosją, do którego przyłączyła się ta zidiociała "Bida" z USA dobitnie pokazuje, że jednym z uczestników nagonki, i to najsprytniejszym, jest niewątpliwie Władimir Władimirowicz Putin! "Bida" zarzucał Trumpowi kolaborowanie z Putinem, a sam wydaje się być jego /Putina/ agentem.! Tak to bywa z lewactwem, które wyznaje etykę sytuacyjną.
cynik2021.07.23 17:11
"Strategiczny sojusz" Niemiec z Rosją, która jest dla Niemiec mniejszym partnerem gospodarczym niż Czechy... [zieeew] Na takiej zasadzie to my też jesteśmy strategicznym sojusznikiem Rosji jako jeden z największych w Europie odbiorców ich paliw a nasi przywódcy uczestniczą w spotkaniach klubu przyjaciół Putina z Węgrami i Włochami.
waldebeg2021.07.25 21:47
Strategiczny sojusz z Rosją nie polega tylko na stosunkach gospodarczych, ale przede wszystkim na idei wspólnego zarządzania Europą Środkową. Idee te sformułował Otto von Bismarck. Niemcy dwukrotnie odeszły od tej idei i dwukrotnie poniosły klęskę w wojnach światowych. Teraz powróciły do tej dziewiętnastowiecznej idei.
waldeberg2021.07.22 13:17
Jest część narodu, z różnych powodów popierający Donaldu Tusku. Widać, że 50 lat PRL-u pozostawiło tragiczny spadek - część społeczeństwa została nieodwracalnie zeszmacona i dlatego taka szmata jak ten folksdojcz może dalej funkcjonować!
Popieram Pana odwagę!!!2021.07.22 12:02
Panie Rafale brawo za odwage, bo wiekszosci mamy marnych , dyspozycyjnych dziennikarzy, dzialajacych na zlecenie.Pan jest niezalezny od nikogo i nie daje soba pomiatac, moze mowic prawde, ktorej dzisiaj mamy deficyt, nawet na portalach jest cenzura poprawnosci..
robaczek2021.07.22 12:24
TRZEBA BYC ODWAŻNYM ZEBY GWAŁCIĆ PIJANE KOBIETY!!! ................................... normalnie ....... RAFAŁ RYCERSKI!!! ;]
JonB2021.07.22 12:58
Znasz jakis fakt gwaltu to masz obowiazek powiadomic organa. Naprzod !
robaczek2021.07.22 13:08
JA TYLKO POWTARZAM C RAFAL GADA ;] ............................. takie ma chlop......................cnoty ;]
Maxelo2021.07.22 18:41
Acha, czyli pierniczysz pan tylko....
jpiii2021.07.22 11:58
trupem to jesteś ty ziemkiewicz
JonB2021.07.22 12:59
Oj uwiera, uwiera. Oj swedzi, swedzi ...
Olo2021.07.22 10:56
Dlatego powinniśmy jak najszybciej wyjść z tego euro-kiłchozu bo nam się po prostu przestaje to opłacać, a jak wprowadzą eko-komunizm będzie jeszcze gorzej, trzeba im podziękować i budować silną gospodarkę bez żadnych chorych dyrektyw i ograniczeń i przyglądać się z boku jak ten cały eurosyf się wali i jeszcze na tym mądrze zarobić!
Ala Wilk2021.07.22 10:23
Ziemkiewiczowi marzy się Europa Narodów jak w 1914 i 1939?
kulczyba2021.07.22 11:36
a tobie się we łbie pier-oli jak łukaszence
STARY2021.07.22 10:23
Glupota polskiej opozycji to nawet przeraza wladze unii .
robaczek2021.07.22 10:10
I JAK!!!????? UDAŁO SIE WCZORAJ RAFAŁKOWI JAKĄŚ SPIĆ DO NIEPRZYTOMOŚCI??? ;] ........................... była miłość?? ;]
franek2021.07.22 10:26
To wasz rafalek to juz nawet scieki z czajki pije zeby udowodnic ze nie sa trujace.
robaczek2021.07.22 11:00
racja...... lepszy wasz.............. gwałciciel pijanych ;] ....................... szacuneczek dla dziadziusia ;]
Galli2021.07.22 9:57
Według tego "skandalisty" UE jest trupem. No to obok siebie mamy żywe twory: Rosję i Białoruś. Chętnie się zbratają.
lewactwo niszczy cywilizację2021.07.22 9:54
Referendum w Polsce nikt nie zrobi ---- bo nagle okaże się , że dzięki euro-psycho-lewicy 75% Polaków zechce opuścić eurokołchoz. Najgorsze, że alternatywą może być putinkołchoz. To jak wybór pomiędzy szambem a gnojówką
waldeberg2021.07.22 13:46
No nie koniecznie. Są w Europie państwa nie związane bezpośrednio z Unią /Niemcami/ ani z putinowską Rosją które radzą sobie doskonale!
cynik2021.07.23 8:03
To proszę wymień te świetnie radzące sobie państwa. Norwegię śpiącą na szelfowej ropie i Szwajcarię na bankowym złocie możesz od razu pominąć, bo nie mamy ani jednego ani drugiego.
Anonim2021.07.22 9:10
Czy w Polsce synonim słowa katolik to rozwodnik, pedofil i złodziej?
ADA2021.07.22 10:32
ZYDZI ICEK TO OD ZARANIA BYLI SWIECI NIE ZAMORDOWALI PANA JEZUSA NIE STWORZYLI SODOMY I GOMORY NIE BYLI JUDASZAMI , KTORZY ZA SREBRNIKI GLOSILI NIEPRAWDE.
B522021.07.22 9:05
lewactwo opodatkuje pieczywo krowy świnie bo to tworzy dwutlenek węgla a zjedzenie czegoś zielonego będą kary bo tworzy tlen zostają robale natomiast prawie cała produkcja została przeniesiona do Azji gdzie nie ma żadnych norm czy my chcemy iść za tym obłędem
Lewak2021.07.22 9:29
My już działamy! Postulat o zakazaniu przecinków został zrealizowany! Teraz dzięki nam twojego bełkotu to już wcale nie da się czytać!
***** kijem lewaków2021.07.22 9:50
widać matołku waszą psycho-aktywność po twoich wykrzyknikach
B522021.07.22 11:44
goń się czerwony pajacu na gumie
Katastrofa moralna Polski2021.07.22 8:54
https://www.youtube.com/watch?v=kzqQAudsEbU
Anonim2021.07.22 8:08
Głupota Polaków zaczyna być głośna – jak świat długi i szeroki… Tom Luongo 19 lipiec 2021 .................. https://babylonianempire.wordpress.com/2021/07/21/glupota-polakow-zaczyna-byc-glosna-jak-swiat-dlugi-i-szeroki/
6969692021.07.22 5:25
UE wcale nie sypie się, jak wieszczą niektórzy jej nieprzychylni. Mołdawia, Gruzja i Ukraina poczyniły wstępne kroki, by okazać zainteresowanie wstąpieniem na miejsca zwolnione przez niezdyscyplinowanych :Anglię, która już dawno poza Unią, Polskę, którą wkrótce z UE wywalą za niepraworządność i Węgry. Liczba nadal będzie się zgadzać. Tylko my, Polacy będziemy wspominać, jak z entuzjazmem braliśmy udział w referendum na temat wstąpienia do UE, jak poczuliśmy się obywatelami Europy, a nawet Świata. Teraz grozi nam, że z powrotem znajdziemy się na śmietniku historii...
waldeberg2021.07.22 7:45
Problemem będzie raczej opuszczenie Eurokołchozu, gdyby Polacy w referendum tak zadecydowali, niż to że nas wyrzucą. Dla Niemiec Unia bez Polski NIE MA SENSU. Cele strategiczne Berlina legły by w gruzach. Niemcy zrobią wszystko aby zatrzymać Polskę w Unii. Polska dyplomacja powinna wykorzystać ten fakt i zaszantażować Berlin zrobieniem referendum, aby wyhamować ataki idący z Brukseli inspirowany przez Berlin.
złośliwy2021.07.22 8:02
Nie ma to jak zaklinanie rzeczywistości.
waldeberg2021.07.22 8:26
Ja ją raczej przeklinam!
Krakus2021.07.22 8:43
A byłeś choć raz na zachodzie Europy? Założę sie, że nigdy. Nie widziałeś, że można żyć w dostatku, spokoju, tolerancji. Wyjdź z tej swojej nory i sam zobacz coś, co tak krytykujesz...
STARY2021.07.22 10:37
IDAC ULICAMI EUROPY ZACHODNIEJ ZAWSZE OGLADAM SIE ZA SIEBIE CZY NIE IDZIE ZA MNA JAKIS ARAB .DZIEKUJE ZA TAKI SPOKOJ.
Człek2021.07.22 12:07
Byłem wiele razy, widziałem rzeczywistość i z radoscią wróciłem do Polski. W większości państw kalifaty, tęczowe sodomickie parady, wszędzie neomarksism i komunizm mentalny, degrengolada moralna a poziom życia najczęściej wcale nie jakiś szczególnie dobry. W miarę dobry, ale bez przesady. Tak więc... Za taką Unię podziekuję. Wolę Polskę i Trójmorze.
wzruszająca historia2021.07.23 8:26
To opowiedz nam gdzie dokładnie byłeś i co tam robiłeś?
Krakus2021.07.24 13:57
No przecież napisał - odwiedzał znajomych arabów i brał udział w tęczowych paradach :)
ALA2021.07.22 8:25
TY MOSIEK MASZ WYJCIE ZNOWU WROCISZ DO KIBUCU GNUJ WYRZUCAC.
JM2021.07.22 9:14
Człowieku co ty wypisujesz? Na śmietniku Europy to my jesteśmy już, bo tkwimy w tym burdelu jakim jest Unia. Jakim prawem niektórzy politycy unijni wpieprzają się w nasze sprawy wewnętrzne? Może nie znają traktatów akcesyjnych, a jeżeli znają to dlaczego ich nie przestrzegają? Po co wsadzają ryje do Polski, Węgier? My mamy swoje władze, które bronią polskości i niezawisłości. Rozbiory już przeżywaliśmy. Nie po to nasi przodkowie przelewali krew i oddawali życie w walce o wolną Polskę aby teraz zboczone przechrzty oddawali naszą Ojczyznę w obce ręce. Jedyne wyjście to opuszczenie tej imperialistycznej organizacji. Dziwi mnie ten zachwyt z przynależności do takiej organizacji. Ile jeszcze musimy przeżyć upokorzeń aby przyszło opanowanie? Niedługo nam na głowy n......ją, a politycy powiedzą, że to pachnie. Zgadzam się z wypowiedzią Pana Ziemkiewicza.
MJ2021.07.23 8:33
Polska władza broni wyłącznie swoich partyjnych interesów biorąc Polaków za zakładników, żeby nie odpowiadać za łamanie przez siebie polskiego prawa. Najpierw przeczytaj polską Konstytucję zanim będziesz komuś zarzucał nieznajomość traktatów akcesyjnych. Nasi przodkowie walczyli właśnie o bycie częścią Europy a nie satelitami Rosji do czego prowadzi obecna polityka władz Polski i Węgier. Z Rosji piszesz?
Japa2021.07.22 0:34
Dziwię się i boję tej załogi " Totalnika ". Jeśli to Polacy , to stojąc za Tuskiem i Brukselą , nie wiedzą i nie widzą za kim stoją? Przecież każdy Polak ,popierający czy nie , obecny Rząd , widzi ,ze oni nie walczą w interesie Polski .Tez się i boję. A jak dojdą do władzy ? Samodzielnej czy kompanami innych partii. ? Koniec z Polską i Polakami .Z naszą kulturą i położeniem geograficznym ,jesteśmy jak czerak na pośladkach Niemiec i Rosji .
waldeberg2021.07.22 0:21
Błędem fundamentalnym była ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego, czyli przejście z pozycji Wspólnoty Europejskiej do poziomu Unii Europejskiej. Kolejnym, to zgoda na dekarbonizację i pakt klimatyczny oraz nie zawetowanie możliwości łączenia praworządności z funduszami. Doszliśmy do ściany, a zatem konfrontacja jest nieunikniona!
waldeberg2021.07.22 0:36
Że sparafrazuję niezapomnianego ,,Kisiela" - Polska walczy bohatersko z przeciwnościami, które sama tworzy.
OLO2021.07.22 8:29
Uwazasz icek ze zdrajcy i zadymiarze w unii to polacy dlaczego pozmieniali sobie nazwiska.
waldeberg2021.07.22 13:09
Widać uwiera cię twoja żydowskość i chciałbyś w każdym widzieć Żyda jako wspólnika swojego nieszczęścia! Jestem chrześcijaninem z dziada pradziada i Polakiem. I jestem z tego dumny.
Ziomal2021.07.23 10:34
@waldeberg cytowanie piewcy realnego socjalizmu i zdeklarowanego komunisty zdradza twoją bolszewicką metalność. Będziemy sobie radzić sami poza UE jak ro robi Białoruś i Korea Północna. Jak ci się zachciało komuny to wypad do Łukaszenki.
Krakus2021.07.24 14:24
10 października 2009 r., prezydent Lech Kaczyński ratyfikował Traktat Lizboński. Traktat zmieniający Traktat o Unii Europejskiej i Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską wszedł w życie 1 grudnia 2009 r. I chwała mu za to. Jak mieszkasz w takiej pipidówie, że nawet chodników czy kanalizacji za pieniądze UE ci nie zrobili, to strzykasz jadem w Unię. A na Zachodzie na 100 proc. nigdy nie byłeś.
waldeberg2021.07.22 0:13
Odnoszę wrażenie, że stara unia składa się z zombipaństw, które aby nadal funkcjonować muszą się karmić świerzakami z nowej unii. Konflikt polega na tym że my nie chcemy dać się skonsumować a oni odczuwają coraz większe łaknienie.
Krzysztof2021.07.22 0:20
Jeszcze kilka lat i Polska z Węgrami rozwalą UE. Spełni się marzenie Putina.Cel osiągnie bez wojny i własnych ofiar.
waldeberg2021.07.22 0:31
Gdyby Polska z Węgrami były w stanie rozwalić Unię to znaczyłoby że taki twór nie wart byłby funta kłaków, nie wart byłby istnienia! Dla Putina istnienie tak słabej organizacji państw to dar niebios bo rosyjscy szachiści potrafią doskonale rozgrywać takie partie korzystają ze strategicznego partnerstwa z Niemcami.
Krzysztof2021.07.22 1:18
Kropla drąży skałę. Nie przypadkowo przyjaciel Kaczyńskiego, Orban często odwiedza Moskwę i Putina. Ostatnio Orban był w Moskwie 2 lata temu.
waldeberg2021.07.22 7:33
No i co z tego wynika , jakie wnioski, jakie konsekwencje widzisz wynikające z tego faktu??
OLO2021.07.22 8:54
Napisz jeszcze koszerniaku ze Kaczynski z Putinem dawali sobie zolwiki na molo w Sopocie.
Anonim2021.07.21 23:58
trupami sa polaczki i ty, smieciu tepy!
olo2021.07.22 8:51
Icek nie podskakuj bo jak mowisz o trupach to widze tych niewinnych zydow zamordowanych w oswiecimiu i ich trupy ulozone jak stogi siana. O TYM CO WAM NIEMCY ZROBILI NIC NIE MOWICIE BO ZAMKNELI WAM JAPY SREBRNIKAMI.
Anonim2021.07.21 23:54
Sodomita Ziemkiewicz nadal autorytetem dla katolików. Dlaczego katolicy lubią i cenią sodomitów a nie prawdziwych katolików?? Ktoś zapyta dlaczego Ziemkiewicz czy Sakiewicz to sodomici. Odpowiedź: zobaczcie punkt 3 na Frondzie.---------------------------------------------------------------------- https://www.fronda.pl/a/siedem-grzechow-seksualnych-sodomii-wedlug-biblii,88810.html
Figo Fago2021.07.22 0:13
Anonimku , nie sodomito , jak nazwać Twój poziom sapiensu , skoro nie potrafisz pojąć o czym Ziemkiewicz mówi . Udowadnia ,że 2+2 = 4 , A Ty dale swoje . 5 i 5 ......... Noooo, chyba ,że udawanie głupola to Twoja praca u Buraka .....
Anonim2021.07.22 0:18
Nie ma dla ciebie znaczenia kim są, że porzucili rodziny i małe dzieci, że przysięgali w kościele przed Bogiem? Jak sodomita Wojewódzki albo sodomita Nergal dobrze powiedzą to też ich pochwalisz?
Figo Fago2021.07.22 0:44
Oczywiście ,że pochwalę jak będą mówić ,że 2 +2= 4.
otyte baletnice w rui2021.07.21 23:51
Niech zyje EjU kasta i srebrnikowa omasta !!!!
aborcjonacjonalistka2021.07.21 23:33
czy r. ziemkiewicz to ten sam gość co publikował w głębokim PRL podczas stanu wojennego w partyjnej gazetce? aparatczyk PZPR
buhahahuahahha2021.07.21 23:41
Resortowe dziecko.
Anonim2021.07.21 23:55
I rozwodnik który porzucił rodzinę.
Japa2021.07.22 10:55
Radził bym przed pisaniem pouczyć się historii , nie Polski , historii PRL . Bo to jest różnica , O zapoznaniu się z życiorysem pana Ziemkiewicza też i zestawić ten życiorys z życiorysem np. pana Tuska .
Anonim2021.07.23 8:41
no tak... ziemkiewicz chodzil do szkol dla elit pzpr. w czasie studenckich protestow zamykal sie w mieszkaniu (podobnie jak jarek). czynnie popieral pzpr piszac swoje wypociny w gazetach partyjnych i to w czasie stanu wojennego - jak myslisz, czemu wladza mu tak ufala?
Konrad Józef Turzyński2021.07.21 23:29
Racja, Panie Rafale!
Aga Dziedzic❤️🌼2021.07.23 23:28
Tez lubię pana Rafała.
waldeberg2021.07.21 21:48
Ja pisałem już o deficycie demokracji przed 2003 rokiem i głosowałem przeciw anszlusowi Polski do tego niemiecko-francuskiego szwindla!
khe khe2021.07.22 6:21
Tak i najwyraźniej mimo upływu czasu nie zmądrzałeś...
waldeberg2021.07.22 9:44
I nie zmądrzeje w twoim rozumieniu tego słowa.
khe khe2021.07.22 17:45
Nie zakładałem nic innego. Bardzo mały odsetek ludzi potrafi się zmienić na lepsze.
Arkebuz2021.07.21 21:25
Ziemkiewicz drogą maszerował. Lewą ręką se masował,w prawe ręce trzymał spodnie ,bo mu było tak wygodnie.
Anonimus2021.07.21 23:10
Jak ty mnie zaymponowaes to ci godomze cus !!!
Siupik2021.07.22 18:24
Debilus maximus
Maciej Piwowar2021.07.21 20:38
"Maseczkowy szmelc za 258 mln"...po polskich samochodach elektrycznych...polskich stoczniach... polskich promach...polskie maseczki!!...udało się spier**lić także to...no maładcy
olo2021.07.21 21:00
Ty piwowar iestes gnido zydowska.
Anonim2021.07.21 23:55
Nie wyzywamy ,to portal katolicki a nie melina. Rodzice cię tak wychowali czy meliniarze?
Anonim2021.07.22 0:01
polska antysemicka swinia pisze tutaj jako olo?
gość2021.07.21 20:29
"Tak jak się im karze" - chyba Ziemkiewicz tak nie pisał! Korekta!!!!!!!!!!!!!
tłusty kot2021.07.21 20:28
kto to ? podobny do naszego starego magazyniera z firmy,tyle ,że on nie żyje
Anonim2021.07.21 20:25
Trochę walka o śmierć lub życie milionów.
Anonim2021.07.21 20:24
Czasy są ważne, wiele się dzieje, tworzy, ważne aby były różnorodne propozycje, dopracowane, przemyślane, świadome.
stary2021.07.21 21:03
Anonim to zyd tego chama Polacy nie sluchajcie.
Stęka żydek Grizzly na nocniku,2021.07.21 20:15
ta obrzezana niedojda bo w dupsku ma żydek Grizzly po ch uju wielkiego hemoroida.
JBĆ PIS2021.07.21 20:02
Polaczki z krainy gdzieś w Europie B odpowiadają za 3% PKB EU. Dodatkowo mają ponad dwadzieścia miliardów euro nadwyżki eksportowej.
Grizzly2021.07.21 19:53
100/100 Dobrze napisane.
wesoły romek2021.07.21 20:15
ale rymy marne
Grizzly2021.07.21 23:51
Odp.. się od mojego nicka!
gumowa kaczka2021.07.21 19:43
Rosja czeka,tam dąży pan redaktor
JonB2021.07.21 21:03
Wracaj skad przyszedles.
Anonim2021.07.21 19:30
Musi przeciec.
Skrzypek na dachu2021.07.21 18:38
To myśmy mordowali Polaków! . . . . . https://historia.uwazamrze.pl/artykul/858228/zydzi-w-bezpiece
Masz rację2021.07.21 18:56
Masz rację. 90% kadr w bezpiece to Polacy z tzw. katolickich rodzin, często po służbie w partyzantce. Żydzi to prawie wyłącznie najwyższa kadra dowieziona z ZSRR.
Mam racje2021.07.21 19:03
https://piotrbein.net/2013/07/24/zydzi-najwieksi-wspolczesni-masowi-mordercy/
STARY2021.07.21 21:06
IOCEK 90% TO ZYDOWSCY KACI Z UB
Skrzypek na dachu2021.07.21 18:37
To myśmy mordowali Polaków! . . . . https://www.polishnews.com/zydzi-wsrod-komunistow-ii-rp-aparacie-nkwd-ub
miki2021.07.21 18:27
Błąd PiS gdy jeszcze rządził Lech Kaczyński polega na podpisaniu kolejnego traktatu po wejściu do unii ... Bo było referendum czy wejść do unii na określonych zasadach ... a po referendum dosłownie w kilka lat zaczęto manipulować i podpisywać następne umowy z UE bez zgody (nieświadomości ) społeczeństwa ..a trzeba było po prostu zrobić drugie referendum na zmianę zasad, a drugiego referendum nie było .. oczywiście UE łamie i nagina prawo ... i próbuje z Polski zrobić wasalną prowincje rękami PO&PSL&SLD a w przyszłości Chołownią ale jak wiadomo wyborcy PO lubią targowice lubią pedałować (LGBT) i lubią być za aborcją
zaciekawiony2021.07.21 19:24
Najpierw naucz się pisać w języku polskim. Potem wróć do nauki. A może kiedyś zrozumiesz tematy, w których próbujesz wydawać z siebie głos.
abc2021.07.21 21:17
Trafne spostrzeżenia - oby Polska była Polską, to nie tuskoland, lgbtunia, tsueprowincja tylko Polska dla Polaków.
zaciekwiony2021.07.22 6:23
Interesujące spostrzeżenie - Polska wyłącznie dla najbardziej prymitywnej, ksenofobicznej części Narodu, która nie ma pojęcia ani o wolności ani o chrześcijaństwie.
Skrzypek na dachu2021.07.21 18:03
Brawo Pan Rafcio Ziemkiewicz .
Anonim2021.07.21 17:40
Nie do takiej totalitarnej UE wstępowaliśmy. Obecnie UE ideolodzy robią wszystko by na nowo powstał kołchoz komunizmu. Taki eUSSR. Jesli nie da się powstrzymać tej gagreny to trzeba z UE uciekać. Sama w sobie nie przetrwa 20 lat. Elity UE popełniają ideologiczne samobójstwo. Chąc zbudować wielki monolit na przwrotności ideologii Marksa, Engelsa i Lenina, ograniczonych do walki z chrześcijaństwem. To samo robili żydzi i komuniści. Nic dobrego z tego nie wyszło. Tak będzie i tym razem, o ile obłąkanych ideologów UE się nie powstrzyma.
złośliwy2021.07.21 18:00
Te idiotyzmy sam wymyślasz, czy przepisujesz z przekazów dnia? Komunizm odbudowujecie w Polsce a europejskie instytucje próbują bronić Polaków, przed ograniczaniem ich praw przez rządzących pogrobowców komuny.
Dam2021.07.21 18:51
Wam homo sovieticusy komunizm przeszkadzał chyba tylko dlatego, że się z Kościołem nie zbratał. PIS wprowadza komunistyczny styl rządzenia, ale cieszycie się jak idioci bo ksiądz wam mówi, że jest fajnie.
abc2021.07.21 21:11
A może warto przypominać starą prawdę, że w historii znajdzie się odpowiedź. Dlatego tak ważne są: tradycja, rodzina, tożsamość .. To dobre spostrzeżenie: Lenin, Marks walka klasowa .. Timmermans.. usłużny Tusk - walka o wyzwolenie wyimaginowanego odłamu ludzkości lgbt. Rzecz w tym że to tak samo kłamstwo jak komunizm ale ktoś na tym chce coś ugrać. Inna nauka płynąca z historii i do tego można by powiedzieć 1000-letniej. Nigdy nie udało się "bratanie" z Niemcami albo Rosją i niech tak pozostanie. Polska ma na tyle duży potencjał że da sobie radę - potrzeba tylko mądrości a nie zdrady.
złośliwy2021.07.23 8:18
Jak chcesz się wypowiadać o historii to się doucz najpierw. I sprawdź sobie np. kogo na Sejmie Wielkim wybrano na następnego króla Polski i kto był władcą Księstwa Warszawskiego. No chyba, że wiedzę masz z komunistycznych podręczników historii. Nie wiem co obecna władza "partii rozwodników", która ostatnio ustawowo zalegalizowała nepotyzm ma wspólnego z tradycją, rodziną i tożsamością? Na pewno mentalnie ma dużo wspólnego z komuną.
Ja wiem panie Ziemkiewicz2021.07.21 17:39
że Pan integrowałby się z Rosją, podobnie jak to powtarzał Ś.P. Kornel Morawiecki.
Jacek i Placek2021.07.21 17:27
Przecież my się wcale z UE nie integrujemy. Staramy się zniszczyć poprawne stosunki z każdym z kim tylko można. Po takiej polityce zostanie nam tylko integracja z mateczką Rosją.
Po 11 ...2021.07.21 17:15
Lepiej się zaszyć z pachnącym Putinem?
Jakub2021.07.21 16:57
Umieszczanie tu jakichkolwiek wypowiedzi tego katowskiego wielbiciela via katówna jest jednak nietaktem. Tacy, którzy czynią a nie muszą nazywani byli przez tych dla, których czynili gawnojedami. Smacznego miszczu, smacznego miszczowie, nie musicie a zamieszczacie!
Czy ty wiesz co piszesz?2021.07.21 17:26
Coś napisałeś, ale sam nie wiesz co? Bełkot słów.
Jakub2021.07.21 21:24
Przepraszam bardzo ale to nie moja wina, że jesteś niedouczony lub za mało inteligentny by zrozumieć pewne niuanse mego wpisu. Najlepiej zmień portal albo przyglądaj się niezrozumiałym dla ciebie wpisom i skorzystaj z pomocy mamy lub taty albo rodzic. Sam nie pisz na razie bo wychodzisz na głupka co nie jest aż taką hańbą w twoim wieku. Pa.
piotr2021.07.21 16:37
Wiary we mnie dużo. Ale przestaję wierzyć że ten egzemplarz kiedykolwiek wytrzeźwieje.
matis892021.07.21 16:36
Patrzcie jak lewakoateiści na katolickiej stronie się zebrali w obronie niemieckiej UE, pro rosyjskiej, pro islamskiej, która okrada polski rynek i gospodarkę przejęte przez zagraniczne firmy i obcy kapitał.
fcuk piss2021.07.21 16:11
ziemniakiewicz nie moge sie doczekac kiedy sie zaszyjesz
XD2021.07.21 16:04
Ziemkiewicz przecież lubi się zabawiać trupami, powinno być mu w smak.
Art2021.07.21 15:50
Hmmm Ziemkiewicz. Wyrocznia polityczna. Co wizja to pudlo :-))) Jak moza sluchac czlowieka, ktory nawet nie wie, jak dziala Unia Europejska. On przewiduje jej rozpad, a nawet nie wie jak ona funkcjonuje. Zenada :-)))
Krzysztof2021.07.21 15:44
Dziwne, przecież Ziemkiewicz pisał że seks na "trupa" nie jest taki zły. Pewnie teraz już nie może i dlatego go tak to brzydzi.
A Gazeta Wyborcza zbankrutuje2021.07.21 15:43
najpóźniej w 2009.
Anonim2021.07.21 15:38
Wracaj gwałcić pijane kobiety, wypierdku!!!😁😁😁
Nie każdy, ma takie upodobania jak ty2021.07.21 17:30
Do tego nie każdy jest takim nieudacznikiem jak ty, co to tylko z pijaną może sobie użyć, lub dzieciaka wykorzystać.
Piotr Nowak 🖐🏻2021.07.21 19:54
🖐🏻🖐🏻🖐🏻
Ziomal2021.07.21 15:38
Pewnie, idźmy drogą węgierskiego bolszewizmu, będziemy mieli chińskie szczepionki które nie działają (ale efekty uboczne są) i elektrownie atomowe z Rosji. Putin już zaciera ręce.
Marek2021.07.21 15:35
Biedny Ziemkiewicz. Tak mu się fajnie żyło w PRL. Nawet mu pozwolono chodzić do jednej klasy z Moniką Jaruzelską. Teraz taki Zachód zdegenerowany go atakuje. Jak żyć?
JonB2021.07.21 21:07
Krotko. Ciebie dotyczy.
matis892021.07.21 15:33
Jest sztucznie podtrzymywany fałsz, że Polacy są za UE. Fałszują nawet sondaże. Większość Polaków od dawna jest przeciwko UE, widzi unijną grabież na Polsce, gospodarczy wyzysk Polaków przez obce firmy, przejęcie polskiego rynku przez zagraniczny kapitał, demoralizację UE i jej lewacką prorosyjskość, pro islamizm.........
matis89, ty głupi CH UJU!2021.07.21 15:36
Jedynie co potrafisz i to nieudolnie to piierdolić w kółko te same ch ujostwa! Jak nie szczepionki to bitcojny, to antychrysty, ty głupi CH UJU!
Zdenek2021.07.21 17:28
matis 89: tylko nie CH UJU ty CH UJU!
Art2021.07.21 15:47
Tak, spisek, wszedzie spiski. Wszyscy falszuja rzeczywistosc i sa w zmowie :-))))))
matis892021.07.21 15:51
Polacy rozmawiają między sobą i każdy widzi że w narodzie nie ma poparcia dla UE od dawna. Sondaże są jawnym fałszerstwem.
Anonim2021.07.21 15:24
https://www.youtube.com/watch?v=uOD8h-aTgeo - rozmowa Gembarowskiego z Krzaklewskim, o ktorej latami mowiono ze byla skandalem. Dzis jaki skandal? Dzieki m.in. panu Ziemkiewczowi, teraz najgorszy chlew i gnoj jaki zrobiono w TVP, uznaje sie za normalnosc i wysoki standard.
Anonim2021.07.21 15:23
Tylko ktoś, kto nie był w ostatnich latach na Zachodzie, może krytykować UE
Hej wy matoły brukselskie!2021.07.21 15:21
Bierzcie przykład z idiotów amerykańskich zapatrzonych w wasz kołchoz. W USA ma być zmienione i to w trybie natychmiastowym ponad tysiąc nazw miejsc, przedmiotów, artykułów, owadów, bo ..... BO SĄ ..... K URWA RASISTOWSKIE!!! ... Jak np. znany na całym świecie Jeep Cherokee, bo Indianie Cherokee twierdzą, że to uwłacza ich godności "narodowej"!!! Wymyślili to po "ognistej wodzie"! . . . . . Ale to tylko początek! Całe armie imbecyli poprawiają stare dokumenty stanowe wszędzie tam, gdzie jest użyty "rodz. męski".
Anonim2021.07.21 15:24
Swiat sie zmienia, poglady tez ty zakuty lbie. Dawniej wszedzie sie palilo szlugi - w urzedach, biurach, pociagach - to sie zmienilo - nie wiem czy o tym wiesz, bo najprawdopodobniej mlodys szczyl
Spierdalaj żydku z tej twojej2021.07.21 15:38
"wyższości" moralnej!
To nie my mordowaliśmy Żydów! To Niemcy!2021.07.21 17:39
Niemcy i Holendrzy ich mordowali! My Polacy tylko i wyłącznie Żydów ratowaliśmy: https://cbj.jhi.pl/documents/744613/1/
To myśmy mordowali Polaków!2021.07.21 18:35
https://www.polishnews.com/zydzi-wsrod-komunistow-ii-rp-aparacie-nkwd-ub
To myśmy mordowali Polaków!2021.07.21 18:36
https://historia.uwazamrze.pl/artykul/858228/zydzi-w-bezpiece
Jadwiga2021.07.21 15:19
Jasne, spoko. UE jest bee. A kto jest cacy? Putin? Polskę w ręce Rosji chcesz oddać??? Zaiste PiSiowato-narodowe podejście....
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.07.21 15:12
hehe ... Rafi .... a i no ... chcesz by wszy krew zalala ???? walni sie siekiera w pale .. szalom malejkum
yo! gramps2021.07.21 17:35
https://natemat.pl/245151,czemu-starsi-ludzie-uzywaja-tak-czesto-wielokropka
brawo2021.07.21 15:07
brawo Panie Ziemkiewicz, ma Pan rację,
Anonim2021.07.21 16:49
Prawdziwych Polaków, PATRIOTÓW jest nas paru ale ilu folksdojczy wokół nas !!!!
Red. Ziemkiewicz i tak to widzi UE Biały Dom2021.07.21 14:59
Od dawna. Nie tylko Polska nie ma tam z kim rozmawiać, ale i USA. Warto sobie przypomnieć tego pajaca Tuska szwendającego się za bojarami. D. Trump na niego patrzeć nie mógł. Putin robi sobie pośmiewisko z ich szefa dyplomacji, Turcja olewa babę i nie daje jej na czym usiąść, itp., itd. Jakaś pinda z Bułgarii, tylko dlatego, że jest pinda i to z Bułgarii jest "komisarzem" .... O k urwa mać! .......Z KIM TAM ROZMAWIAĆ?!
Anonim2021.07.21 14:57
Mędrzec Ziemkiewicz przemówił! Na kolana chαmy!
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.21 14:52
24- ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.
A teraz słowo od naszego sponsora.2021.07.21 14:57
Znana i renomowana firma kosmetyczno-garbarska "Rudolf Franz Höss" poleca swoje produkty: "Nic tak się nie pieni jak mydło zrobione na czysto żydowskim tłuszczu! Mydło jest świetne do mycia du py! Ale tylko du py, szczególnie dziury w du pie po srraniu!"
Zaklad POPOgrzebowy "Radosc"2021.07.21 15:16
... do kazdej szczepionki cucuronnej i trumny z dykty z programu rzadowego .... TRUMNA PLUS ... nagrobek z plastiku ... gratis ... szalom
skrzypek-matis89, ty głupi CH UJU!2021.07.21 15:23
Jedynie co potrafisz i to nieudolnie to piierdolić w kółko te same ch ujostwa! Jak nie szczepionki to bitcojny, to antychrysty, ty głupi CH UJU!
matis892021.07.21 14:52
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
matis89, ty głupi CH UJU!2021.07.21 15:02
Jedynie co potrafisz i to nieudolnie to piierdolić w kółko te same ch ujostwa! Jak nie szczepionki to bitcojny, to antychrysty, ty głupi CH UJU!
Zaraz, zaraz..2021.07.21 14:48
No przecież nikt inny, jak tylko sam RAFAŁ ZIEMKIEWICZ lubi "na trupa"!
MAMlas2021.07.21 15:18
... a juz puscie trup ... nich idzie gdzie chce ... gutbaj Winetu ... !!! szalom
robaczek2021.07.21 14:44
A CZYZ TO NIE RAFAL GWAŁCICIEL PIJANYCH??? ...................... no świetny autorytet pisurki ;] ................................ OJ LUDZIE LUDZIE........................... i to niby chrzescijanie ;] ... śliczne
"There is NO cure for schizophrenia,2021.07.21 14:45
but with the right treatment, it’s possible to limit symptoms and reduce the chances of further episodes. Everyone’s experience of schizophrenia is different. It may become better before worsening, you may have episodes of being unwell, or its effects may be more constant. Up to 1 in 10 people may have a lasting recovery, and 1 in 5 may have significant improvement. Around half of people diagnosed with schizophrenia will continue to manage it as a long-term illness. The most common treatment for schizophrenia is medication and talking therapies." https://mentalhealth-uk.org/help-and-information/conditions/schizophrenia/treatment/
xyz1232021.07.21 14:50
pozwole sobie zacytowac tego waszego wolackiego autoryteta ;))) "Kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej, niech rzuci pierwszy kamień"... Rzucam kamien oczywix.
Hej kefas!2021.07.21 14:44
Szukam Hueja do duupy!
Jedrek2021.07.21 14:41
MASZ RACJE! ZASZYJMY SIĘ Z ROSJĄ!! O TYM JAROSŁAW MARZY!!
A czy wilczur "hrabiego" już nakarmiony?2021.07.21 14:43
Bo od samego rana nic tylko skomle i skomle.
“Imitation is the sincerest form of flattery”2021.07.21 17:36
‏‏‎ ‎
Hue2021.07.21 14:39
Jak ktoś chce zobaczyć Polskę bez UE, to niech wyjedzie sobie na wycieczkę na Ukraine i Białoruś.
JonB2021.07.21 21:12
Jak ktos chce zobaczyc Polske z UE to niech obejrzy zycie polskich emerytow.
Krakus2021.07.24 14:41
A zobacz sobie emerytów w UE. Masz jeszcze jakieś "argumenty"? :D :D :D
df2021.07.21 14:29
Oni to zrobią bardzo szybko do 2030 będzie skończone
kefas2021.07.21 14:29
Panie Ziemkiewicz, zaszywaj się pan w rosyjskim worku razem z Orbanem , Jakrkaczem i innymi przyjaciółmi Putina. Polacy już wybrali.
Anonim2021.07.21 14:35
wiadro wody na ryj !!!
złośliwy2021.07.21 14:39
Niech ktoś w końcu poleje tą wodą tego anonima. Gość najwyraźniej cierpi - może spróbował znaleźć logikę u Ziemka i mu się zwoje zapaliły?
Anonim2021.07.21 14:28
A idźta w PiSdu. Bez EU ta przyklasztorna wioska nad rzeką wyglądałby dalaj tak, jak 20 lat temu - szara, brudna i odrapana. Jak szybko polaczki zapominają jak jeszcze nie tak dawno było. Przyponij sobie jeden z drugim jakimi autobusami, pociągami, tramwajami jeździliście. Jak wyglądały szkoły, przedszkola, urzędy, drogi, mosty, rynki w miastach - wszystko to dzięki funduszom unijnym wygląda dziś tak jak wygląda. POSZLI WON JAK SIĘ NIE PODOBA I RADŹTA SE SAMI.
Anonim2021.07.21 14:36
wiadro wody na ryj !!!
Panie Ziemkiewicz,2021.07.21 14:25
tak to widzi UE Biały Dom i to od dawna. Nie tylko Polska nie ma tam z kim rozmawiać, ale i USA. Warto sobie przypomnieć tego pajaca Tuska szwendającego się za bojarami. D. Trump na niego patrzeć nie mógł. Putin robi sobie pośmiewisko z ich szefa dyplomacji, Turcja olewa babę i nie daje jej na czym usiąść, itp., itd. Jakaś pinda z Bułgarii, tylko dlatego, że jest pinda i to z Bułgarii jest "komisarzem" .... O k urwa mać! .......Z KIM TAM ROZMAWIAĆ?!
Anonim2021.07.21 14:33
Same SZMACIARSTWO i NEOIMPERIALIŚCI łamiący Traktaty Unii Europejskiej !!!!! A poza tym wraz z Putinem to BANDYCI MORDERCY ZŁODZIEJE !!!!
"There is NO cure for schizophrenia,2021.07.21 14:42
but with the right treatment, it’s possible to limit symptoms and reduce the chances of further episodes. Everyone’s experience of schizophrenia is different. It may become better before worsening, you may have episodes of being unwell, or its effects may be more constant. Up to 1 in 10 people may have a lasting recovery, and 1 in 5 may have significant improvement. Around half of people diagnosed with schizophrenia will continue to manage it as a long-term illness. The most common treatment for schizophrenia is medication and talking therapies." https://mentalhealth-uk.org/help-and-information/conditions/schizophrenia/treatment/
Foster2021.07.21 14:23
Albo takiego gra albo nim jest (menel dziennikarski).
Anonim2021.07.21 14:25
wiadro wody na ryj !!!
JonB2021.07.21 21:15
To na co czekasz ....
ak2021.07.21 14:18
Ach te upały !!!
Anonim2021.07.21 14:24
wiadro wody na ryj !!!
khe khe2021.07.21 14:17
Ziemkiewicz ostrzega UE by nie zaszywała się w worku z polskim trupem?
Anonim2021.07.21 14:25
wiadro wody na ryj !!!
khe khe2021.07.21 14:37
Tak. Bardzo przydałoby się wszystkim tym, którzy nie potrafią trzeźwo ocenić sytuacji gospodarczej i politycznej Polski. Darcie japy i machanie flagą nie zmienią rzeczywistości słabego zadłużonego kraju żyjącego z dodruku pieniędzy i zaciągania pożyczek...