29.02.20, 08:10

TYLKO U NAS! Ryszard Czarnecki: Bóg zapłać za poparcie Tuska dla Kidawy-Błońskiej

 
Fronda.pl: Administrator paszkwilanckiego profilu Sok z Buraka został szefem jednego ze sztabów wyborczych kandydatki Platformy Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Czy jest to wskazówka, w jaki sposób będzie prowadzona kampania prezydencka przez polityków totalnej opozycji?
 
Ryszard Czarnecki, europoseł PiS: Od 28 lat obserwuję wybory prezydenckie w USA. Tam też mamy do czynienia z kampanią negatywną, ale tam są jasne reguły gry. Owszem, sztaby wyborcze Republikanów i Demokratów wynajmują firmy od czarnego PR-u, którzy wywlekają różne brudy na poszczególnych kandydatów, natomiast sztaby się do tego nie dotykają uważając, że to zaszkodziłoby tylko wizerunkowi kandydata, dla którego pracują. Jak widać w Polsce jest inaczej. W tych wyborach pewna bariera została złamana- kandydatka PO na prezydenta zaprasza na pokład hejterów i jest to czynione jako rzecz oczywista, normalna, dobra, i nikt się tego nie wstydzi. Żadnych barier- mówiąc słowami piosenki Ich Troje- Keine Grenzen. Tu żadne granice nie obowiązują. Świadczy to o brutalizacji polityki w wydaniu opozycji.
 
Jak zareagują na to wyborcy? Czy uznają, że niegodnymi środkami można osiągać cele, które się stawia? Czy też będą po tych trzech miesiącach negatywnej kampanii tak tym zbrzydzeni, że część z nich nie pójdzie na wybory. Jestem bardzo tego ciekaw. 10 maja albo 24 maja otrzymamy odpowiedź.
 
Mamy do czynienia nie z jakąś niszową, zaściankową partyjką, tylko z drugim co do poparcia ugrupowaniem politycznym w Polsce, z ugrupowaniem, które rządziło Polską przez osiem lat, miało wywodzącego się z ich szeregów prezydenta Bronisława Komorowskiego. I ta partia nie ma Polakom do zaoferowania nic poza hejtem?
 
Pokaż mi swoich sztabowców- powiem Ci kim jesteś. Jeżeli rzeczywiście tacy ludzie wchodzą na oficjalny pokład Platformy to widać, że tonący brzytwy się chwyta, a przy okazji chwyta się brzydko. W moim przekonaniu jest to wysyłany wyborcom sygnał, że nie udało się wygrać na programy, nie udało się wygrać demokratyczną kartą wyborczą, to teraz odwołujemy się do najniższych instynktów- może to pomoże. Być może ta kampania negatywna to ostatnia deska ratunku.
 
Przypomnę, że już mieliśmy te słynne spoty z 2011 roku, więc to nie jest tak, że platforma była przyzwoita, a teraz nagle jest nieprzyzwoita. Myślę, że ta nieprzyzwoitość narastała od lat.
 
Czy to jest świadoma, celowa i obliczona na konkretny efekt koncepcja polityków Platformy Obywatelskiej?
 
Jeżeli w przypadku Platformy możemy mówić o strategii, to tak. No chyba, że już mają takie braki kadrowe, że biorą każdego kto się zgłosi. Nie jest ważne z jakich motywów to robią, ważne że to robią.
 
W kampanię angażują się media. Gazeta Wyborcza opublikowała materiał na temat ministra sprawiedliwości i jego żony w oparciu o oświadczenia i zeznania gangstera oraz człowieka, który od lat ma poważne kłopoty z prawem i problemy osobowościowe. Gazeta skierowana rzekomo do polskiej elity, do polskiej inteligencji sięga po podejrzane treści, po które nie chciała sięgać prasa brukowa. Czy w tej kampanii może być jeszcze gorzej?
 
Jeżeli dla Adama Michnika i jego ludzi gangster jest punktem odniesienia, jest kimś wiarygodnym, to trudno to komentować. Kiedyś dla tego samego Adama Michnika człowiekiem honoru był generał Kiszczak, więc może nie powinniśmy być tacy zszokowani. Może w tym wszystkim jest pewna logika. Skoro Zbigniew Ziobro jest tak bardzo atakowany, to pokazuje jak bardzo to co ten człowiek robi jest wbrew interesom różnych środowisk, i właśnie dlatego jest tarczą strzelniczą dla różnych polityków, dziennikarzy, czy tak zwanych ekspertów.
 
W jakim stopniu będzie to kampania oparta na fake newsach? Politycy Platformy starają się wykorzystać sprawę finansowania mediów publicznych do grania na emocjach pacjentów onkologicznych.
 
Hasłem Gazety Wyborczej było „Nam nie jest wszystko jedno” i rzeczywiście pokazują, że nie jest im wszystko jedno. Należy tu stanowczo podkreślić, że karma wraca, że jeśli ktoś używa takich metod, posuwa się to takich działań, to ta lawina nienawiści i kłamstw wróci. Ci którzy teraz sieją ten nienawistny wiatr zbiorą jeszcze większą burzę.
 
Co do kwestii onkologii, to przypomnę, że pani Kiadwa-Błońska jako rzeczniczka rządu Donalda Tuska w latach 2012-2014 pięciokrotnie głosowała przeciwko poprawkom przyznającym środki na onkologię. Chodziło o dofinansowanie istniejących już w Poznaniu, w Lublinie, w Białymstoku, czy stworzeniem takiego ośrodka na południowym Mazowszu, w Radomiu. Wówczas w praktyce, własnym głosem, podobnie jak ówcześni posłowie PO i PSL, oni wszyscy głosowali przeciwko ludziom chorym na raka.
 
Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest pierwszym, który przekroczył limit 5% budżetu na służbę zdrowia, a na onkologię w roku 2020 przeznaczono 11 miliardów 200 milionów złotych, gdy w ostatnim roku rządów PO-PSL było to 7 miliardów 100 milionów złotych, o 4 miliardy złotych mniej. Fakty są jednoznaczne i chodzi o to, żeby w medialnym zgiełku te fakty przykryć- czy to głosowania pani rzeczniczki rządu Donalda Tuska, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, czy to kwoty przeznaczane przez PiS na służbę zdrowia i walkę z rakiem.
 
W ostatnich dniach Donald Tusk wsparł kampanię wyborczą swojej byłej rzecznik. Czy to wsparcie może odnieść pozytywny skutek?
 
Za poparcie Donalda Tuska dla pani Kidawy-Błońskiej mogę powiedzieć tylko jedno: Bóg zapłać! To jest pocałunek śmierci. Donald Tusk mocno wsparł opozycję w kampanii europejskiej, co zakończyło się pierwszą w historii porażką PO, idącą ramię w ramie z PSL i SLD, w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jego poparcie w wyborach parlamentarnych było już mniejsze, i opozycja przegrała mniej. Donald Tusk wzbudza emocje negatywne. Być może zmobilizuje on trochę wyborców Platformy, ale przede wszystkim zmobilizuje wyborców PiS, którym rząd Tuska kojarzy się z wiekiem emerytalnym 67 lat, z 12% bezrobociem, i 5 zł za 1 godzinę pracy na „śmieciówkach”.
 
Im więcej Tuska w kampanii i silniejsze poparcie dla pani Kidawy-Błońskiej, tym dla prezydenta Andrzeja Dudy lepiej.
 
Obecny przewodniczący PO, Borys Budka zasugerował niedawno, że opozycja do swojej dyspozycji ma m.in. Onet. Od lat obserwujemy, że opozycja ma również Wyborczą i inne wspierające ośrodki medialne. Jaki wpływ na wynik wyborów mogą mieć funkcjonujące w Polsce media?
 
Dawne media establishmentowe, obecne media proopozycyjne odegrały bardzo dużą rolę w utrzymaniu Platformy Obywatelskiej na powierzchni życia politycznego. Gdyby nie te codzienne, medialne kroplówki dla PO, ta partia byłaby już dawno na poziomie kilkunastu procent, o ile nie mniej.
 
Przypomnę jednak, że ta siła mediów lewicowo-liberalnych 5 lat temu była jeszcze większa, bo w tej orkiestrze grające przeciwko obozowi patriotycznemu grała ówczesna telewizja publiczna, i w dużo większym stopniu niż obecnie Polsat. To pokazuje, że media to nie wszystko- mimo wielkiego poparcia mediów Platforma przegrała sześć kolejnych wyborów. To oznacza, że mając nawet takie kolosalne wsparcie mediów, można przegrać wybory po raz siódmy.
 
Prezydent Duda nie ma z kim przegrać? 
 
Nie dajmy się uśpić! Nie dajmy sobie wmówić, że prezydent Andrzej Duda na pewno te wybory wygra. To będą bardzo ciężkie wybory, być może rozstrzygną się kilkudziesięcioma tysiącami głosów, stąd moja wielka prośba o mobilizację elektoratu patriotycznego, elektoratu niepodległościowego. Chwila jest dziejowa- może dojść do zablokowania wszystkich tych propatriotycznych działań, które w Polsce są czynione od blisko 5 lat. Tu każdy głos będzie się liczył. 
 

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Protestant2020.03.2 13:25
"Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy" (Wj.20,7)
ceramik2020.03.1 9:02
Świetny tytuł i adekwatny do teraźniejszości. Czyli na pohybel dywersantom w naszej Ojczyźnie. Jeszcze jedne wybory i PO sprzątane.
Lennon2020.03.1 7:10
Tusk poparł Kidawę. A Czarnecki, patrząc na życiorys, to już chyba wszystkich i wszędzie poparł. Byle kasa się zgadzała?
Oglada - Psy 3 w imie zasad (2020) 2020.02.29 18:24
Oglądaj Oglądaj - Psy 3  w imię zasad (2020) oraz inne filmy/seriale www.ciinema.eu ========= Jedyny VOD gdzie płacisz raz i masz dożywotni dostęp, Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.
Atheisten sind dumm - A. Einstein2020.02.29 14:31
@hey "moderator" ... my ass! "Verrückt ist der, der immer die gleichen Dinge tut, aber andere Ergebnisse erwartet". A. Einstein
moderator2020.02.29 13:50
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Piotr Nowak, Leszek, katolik, Urszula, Marek, Pisbusters ... Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do tych właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością” !!!
Japa2020.02.29 22:33
Pewno Pan , panie ,,moderatorze " ma rację .Czytać nie ma sensu . Ale co zrobić jak się człowiek nudzi. Dla normalnego czytelnika , nie uczonego , patrzącego na otaczający świat , taki apel nie jest potrzebny .Dla głupków konieczny Tyle ,że bezskuteczny . Pozostaje zabawa .Ale i są korzyści. Te ,,braki " Farma i miłośnicy totalnych pokazuję swój charakter ,zanik honoru . O kulturze nie. wspomnę Dla mnie przednia zabawa.
Stalker2020.02.29 13:49
My, Polacy, mamy najlepszego i najgodniejszego Prezydenta wszechczasów – to Andrzej Duda ! Tyle co ten człowiek tylko przez kilka lat zrobił dla Polski – to ogromne osiągnięcia. Nie będę wymieniał poszczególnych jego zasług, bo lista jest bardzo długa, ale w dziedzinach takich jak bezpieczeństwo Polski i pokoju na świecie, służbę Polakom, reprezentowanie państwa polskiego, propagowanie przedsiębiorczości i biznesu, obronności kraju oraz rozwoju Polski i Europy nasz Prezydent brał czynny, intensywny i systematyczny udział ! To jest Prezydent wszystkich Polaków – jedynie z wyjątkiem tych, którzy tego nie chcą lub sobie tego nie życzą. To są w większości ludzie pochodzący ze wschodu (Rosja) lub zachodu (Niemcy). Oni pochodzą od innej małpy. Andrzej Duda jest naszym kandydatem na Prezydenta III RP na drugą kadencję. Niech Bóg ma go w swojej opiece !!!
Stefa2020.02.29 13:46
Panie Ryszardzie, my PISiory modliliśmy się o głupią opozycję, ale myślę, że nasz kochany Pan Bóg trochę przesadził ?!
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.02.29 13:42
Czy to możliwe, że "Leszek" to jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - pedofil , wymyśla dziesiątki pseudonimów udaje antysemitę sam będąc Żydem z NKWD-wskich Żydów. Ależ oczywiście, że tak! Kim on już nie był, ale zawodzi go wyobraźnia. Poskakałeś Lesiu napier.... głupot na temat swego "katolicyzmu" mały, pękaty żydku... No dość tego ty debilu. I znowu zmarnowałeś dnie i noce na bullshit. Zaraz w 'odwecie" pojawi się: "oficer LWP - andrzejhahn - Urszula" może nawet sam "PolishPatriot". On tylko udowadnia, że ta domniemana inteligencja Żydów jest tym czym jest naprawde; MITEM!
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze 2020.02.29 13:37
Wiesz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
Jaki Linux?2020.02.29 12:22
https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/36998-najlepsze-dystrybucje-linuxa-w-2019-roku.html
Walter2020.02.29 11:35
Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Prezydent złamał następujące artykuły ustawy zasadniczej: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Skrytykował promowanie przez Unię Europejską żarówek energooszczędnych. Być może woli lampy naftowe? Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Woli 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej niż na leczenie onkologiczne. Publicznie krytykuje sędziów, którzy sprzeciwiają się łamaniu konstytucji przez rządzących. Komu podoba się taka prezydentura?
Andrzej2020.02.29 12:26
Ja wohl Herr Walter
moderator2020.02.29 13:48
Opppps ! Uwaga debil na Portalu ! Proszę nie komentować ! Tego „komentarza” nie likwiduję celowo, ku przestrodze, co ludzie bez rozumu mogą tworzyć mając do dyspozycji internet i umiejętność ograniczonego pisania.
fdf2020.02.29 11:11
Tusk to Dyzma Nikodem; malowania kominów. Ryszard jest tożsamy tylko nie był premierem i to jego wielka zaleta.
Urszula2020.02.29 13:19
Żadna praca nie hańbi. Tusk malował kominy, a Richard przychodził do pracy raz w miesiącu po wynagrodzenie, aż w końcu go wypierdzielili. Tusk to mądry taktowny gość, Richard to debil, który nie potrafi jednego słowa wypowiedzieć poprawnie stąd ksywka "obatel". Jeśli nie widzisz różnicy to jesteś na poziomie niższym od obatela.
fdf2020.02.29 13:38
Malował może powinien malować do dziś i mieć te swoje 12,50 zł. Dla mnie to szczurek korporacyjny któremu wyborcy dali kopa.
Urszula2020.03.1 16:44
A kogo to obchodzi kto jest kim dla ciebie. Dla mnie Kaczyński to mały mściwy typ, który nigdy nie powinien rządzić bo sieje tylko nienawiść. Nikt tak nie podzielił Polaków i nikt z taką premedytacją i wyrachowaniem nie wykorzystał społeczeństwo dla swoich celów jak Kaczyński. a głupio naród za 500 zł pozwoli sie wodzić za nos.
Topek2020.02.29 10:40
Nie używaj imienia Pana Boga swego na daremno bo wiadomo że przyszła Pani Prezydent Kidawa Błońska i tak wygra
anonim2020.02.29 10:25
M.K TV ( SPADEK CEN SPOLEK O 70 MLD! + ROCZNICA SCIEMY SMOLENSKIEJ ) youtube.com/watch?v=bKzRivLA91I 13 pistoletów o kalibrze 9 mm z magazynkami full …. u obywatela Izraela, i grzywna 4200 zł? M.K TV ( WIADOMOSCI Z KRAJU + MIEDZ COOPER ) youtube.com/watch?v=CziEmDU9eLE Jolanta Rosiek M.K TV ( CZYZBY SKANDAL OBYCZAJOWY Z UDZIALEM PANA PREZYDENTA?? ) youtube.com/watch?v=t1mfzF1Q6LU youtube.com/watch?v=OiTXFLHJ5aI Nie znana biografia o A. Walentynowicz wrzodakz.neon24.pl/post/153388,nie-znana-biografia-o-a-walentynowicz Komisje i komisarze: Żydobolszewia knebluje Włochy ram.neon24.pl/post/153386,komisje-i-komisarze-zydobolszewia-knebluje-wlochy COVID-19 i inny zachodni cymes drnowopolskiblog.neon24.pl/post/153382,covid-19-i-inny-zachodni-cymes
Film2020.02.29 10:02
Oglądaj-FUTRO Z MISIA 2019 oraz inne filmy/seriale www.ciinema.eu =========================== Jedyne VOD ze stałym abonamentem 20zl, na które warto zwrócić uwagę. Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.
Tesia2020.02.29 9:53
https://magazyn.wp.pl/ksiazki/artykul/anna-walentynowicz-jak-ukrainka-zostala-polska-swieta
Struś Pędziwiatr2020.02.29 9:36
Jak dla Michnika i Czuchnowskiego gangsterzy są autorytetami a Kiszczak i Jaruzelski ludźmi honoru, to znaczy, że sprawy są na swoim miejscu. Wyborcza to gazeta dla skończonych debili.
toni2020.02.29 9:34
Niestety - pocałunek śmierci, ale tak miało być.Tusk tak naprawdę to,popiera Kosiniaka
POKOjeb2020.02.29 8:54
My POKOjeby zwyciezymy bo jestesmy pirni i mlodzi.
anonim2020.02.29 9:46
Już jesteś w rękach szatana.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.29 8:28
Bóg zapłać za Czarneckiego! bo gdyby nie Richard nigdy bym się nie dowiedział jakim kretynami są PiSowcy!
anonim2020.02.29 9:44
Nie wiesz co myślisz, nie wiesz co widzisz, nie wiesz co słyszysz. To co piszesz jest skutkiem tych trzech "ułomności".
Frycek2020.02.29 8:25
Rysiu, Bóg zapłać za to, że pomylili cię z kaczką, bo do niedźwiedzi kłusownicy strzelają z kul ciężkich.
PaweZ.2020.03.1 8:08
zamilcz psie jak do Frondy piszesz