27.10.20, 12:50Fot. Elekes Andor via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

TYLKO U NAS! Tomasz Sakiewicz: Ataki młodych neobolszewików tylko wzmocnią Kościół!

Damian Świerczewski, Fronda.pl: Jak Pan zareagował na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który przesłankę eugeniczną uznał za sprzeczną z ustawą zasadniczą?

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”: Przede wszystkim należy podkreślić, że wyrok ten nie był żadnym zaskoczeniem. Sprawa ciągnęła się przed Trybunałem już od wielu lat, a kolejni prezesi TK podkreślali przecież że ustawa chroniąca życie nie jest do końca zgodna z polską konstytucją. Pamiętajmy, że mowa o osobach, które były często bardzo krytyczne wobec obecnej władzy. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie mógł być inny. Polska konstytucja jest po prostu nastawiona na ochronę życia – w takim kształcie uchwalono ją niemal ćwierć wieku temu i nigdy jej nie zmieniono. Nikt tego nawet nie podważał.

Wyrok najwidoczniej był jednak zaskoczeniem dla tej drugiej strony, która nie zdawała sobie sprawy z tego, że polska konstytucja była o wiele bardziej restrykcyjna pod tym względem niż prawodawstwo. Jeśli chodzi o wyrok TK – podkreślam – innej możliwości na bazie istniejącego w Polsce prawa po prostu nie było.

Wyrok doprowadził do licznych protestów w Polsce. Wiążą się one z ogromną, skandaliczną wręcz agresją i wściekłością. Profanowane są świątynie, przeciwnikom zabijania nienarodzonych każe się „wyp…”. Czy protestujący nie strzelają sobie przypadkiem w stopę?

W kwestii aborcji podział w społeczeństwie zawsze był bardzo głęboki. W ostatnich latach jednak większość Polaków nie popierała aborcji eugenicznej i chciała jej ograniczenia, ale była też jednak spora grupa ludzi o innych poglądach. Ci ludzie mogliby nawet wizerunkowo zyskać przewagę, gdyby nie wspomniana agresja. Z takimi hasłami, napadając na kościoły, atakując osoby modlące się przed nimi, nie da się przekonać do siebie większości ludzi. Polska nie jest obecnie w takim stanie, żeby bezczeszcząc świątynie i rzucając obelgi można było kogokolwiek do siebie i swoich poglądów przekonać. To będzie ludzi odstręczało i to bardzo mocno. Radykalny spadek poparcia dla tych protestów jest tylko kwestią czasu.

Póki co mamy jednak do czynienia z coraz większą radykalizacją protestów. Wczoraj w Warszawie atakowano ludzi modlących się przed świątyniami, szczególnie przed kościołem św. Aleksandra, w ruch poszły petardy czy butelki. Niektóre osoby zostały ranne. Sądzi pan, że manifestacje zwolenników aborcji eugenicznej będą coraz bardziej agresywne? 

Przede wszystkim zauważmy, że to nie są bardzo liczne grupy. Na Placu Trzech Krzyży takich osób było nie więcej jak kilkaset. Protestujących jest kilka czy kilkanaście tysięcy, ale tych bardzo radykalnych aktywistów, którzy łamią prawo i doprowadzają do tego co widzieliśmy wczoraj, jest relatywnie mało. Już sam fakt przeprowadzania demonstracji w nocy dowodzi, że poparcie dla tego typu akcji jest tak naprawdę bardzo małe. Gdyby było inaczej, a takich osób były tysiące, zapewne weszliby oni do kościołów jawnie, w ciągu dnia. Samych demonstrujących oczywiście zawsze będzie więcej, ale muszę przyznać że i tak jestem zaskoczony, że jest ich naprawdę niedużo. Pojawili się co prawda o dziwo także w mniejszych miejscowościach, jednak to przeważnie niewielkie grupy, kilkaset osób. Trudno zatem mówić o masowym poparciu protestów. Co więcej – te różnice z biegiem czasu będą przebiegać coraz bardziej na ich niekorzyść.

To znaczy?

Zadajmy sobie pytanie – ile normalnych osób zgodzi się na to, żeby stać w tłumie i zacząć nagle atakować kościoły, rzucać butelkami czy ubliżać modlącym się? Na to nie namówi się tak łatwo polskiego społeczeństwa, nie jesteśmy na tym etapie. Zresztą również na Zachodzie nie ma zbyt wielu chętnych do tego by atakować kościoły mimo, że tam laicyzacja zaszła znacznie dalej. Pewne tabu wiążące się z tym aby nie ruszać świątyń jednak wciąż istnieje i od tego typu aktów agresji odżegnuje się także większość ludzi niewierzących. W Polsce spotka się to na pewno z silną reakcją i będzie duża mobilizacja po stronie społeczeństwa katolickiego, która zresztą już następuje.

Wczoraj w obronę kościołów włączyli się też kibice.

Nie tylko kibice. To także narodowcy czy członkowie Klubów Gazet Polskiej, którzy w wielu miejscach organizują jakiś rodzaj ochrony, kontaktują się w tej sprawie z proboszczami czy policją i próbują pomagać. To oczywiście zazwyczaj raczej starsi ludzie, nie nastolatkowie. Próbują jednak, tak jak mogą, ochronić miejsca kultu. Tego typu spontanicznych akcji jest naprawdę bardzo dużo. Oczywiście nie wszyscy będą chcieli zapisać się do narodowców, ale będzie duża współpraca jeśli chodzi o ochronę świątyń wśród wiernych z różnych środowisk.

Nie chodzi zresztą o samą ochronę kościołów, ale w ogóle na reakcję na zagrożenia, z jakimi mamy teraz do czynienia. Do tej pory w końcu nie dochodziło raczej do ataków fizycznych. Pamiętajmy też, że prześladowany Kościół zawsze był silniejszy. Młodzi neobolszewicy nie zdają sobie z tego sprawy, ale tak naprawdę wzmacniają dziś Kościół. Represje, które na niego spadają spowodują tylko, że będzie silniejszy i lepiej zorganizowany.

Protestujący, na co zwracał uwagę chociażby sam minister zdrowia dr Adam Niedzielski, mogą poważnie przyłożyć się do dużego wzrostu zachorowań na koronawirusa. Może się zatem okazać, że brak refleksji ze strony protestujących doprowadzi do śmierci wielu osób, a straty przedsiębiorców wywołane zwiększaniem obostrzeń pójdą na marne. Kto wówczas będzie za to ponosił pana zdaniem winę?

Tego jednoznacznie ustalić się oczywiście nie da, jednak oczywistym jest fakt, że jeśli liczba zakażeń po protestach drastycznie wzrośnie – odpowiedzialność moralną i faktyczną za ten stan rzeczy ponosić będą osoby, które te protesty organizują i wspierają. Tu rzeczywiście ogromna jest rola polityków. Przeraża też to, co wyrabiają zagraniczne media. Jeśli telewizja z obcym kapitałem nazywa Trybunał Konstytucyjny „trybunałem Przyłębskiej”, to jest zupełna bezczelność. To jest polski Trybunał! Nie możemy sobie pozwolic na tego typu komentarze, bo to skazuje nas na sytuację państwa postkolonialnego.

Komentarze

xpeck2020.10.29 15:32
Niech opowie o wojnie na noże King &King z SzP Piotrem Wierzbickim facet wybrał Sechtera zamiast Ratzingera,pamietał chyba okupację warszawy z hanysami
antoni.s2020.10.29 0:04
SSakiewicz zgarnia od spółek państwowych miliony z reklam w gazetce o nakładzie 13000 egzemplarzy, a swoim pracownikom zalega z wypłatą pensji, taka sytuacja.
jp22020.10.29 8:59
Sakiwicz to platny pachołek pisu
Pp2020.10.28 21:13
***** *** i konfederację
adam2020.10.28 21:06
niestety ale autor się myli. Kościół między innymi przez takich jak on straci. nauka ewangelii nie kieruje się polityką, wręcz odwrotnie stroni od epatowania swoich przekonań politycznych Jezus powiedział "moje królestwo nie jest z tego świata" a kościół zaprzedał się jednej opcji politycznej. ta opcja polityczna traci przez swoje głupie decyzje. Upolityczniony kościół ma się tak jak ich opcja polityczna, to cena jaką zapłaci.
przemyśl-72020.10.28 17:29
Myślę Tomaszku ,że nie wzmocnią ,a jeszcze bardziej dzicz rozochocą.
Janusz2020.10.28 17:05
Tak wzmocnią KK z Funduszu Ofiar Przestępstw zarządzanym przez magistra Ziobro
Jakub2020.10.28 15:59
Domagamy się opublikowania Aneksu i powrotu Dobrej Zmiany. Nasi prominenci nas oszukali i tylko strach może ich skłonić do uczciwych (obiecanych) działań. Od 30 lat jesteśmy oszukiwani i owocuje to komunistycznym buntem. Pamiętajcie o ofiarach z Wujka, o pomordowanych z Lubina o bezkarności komunistycznych bandytów, o wyciszeniu nowego dochodzenia w/s śmierci księdza Jerzego Popiełuszki, o krętactwach duchowieństwa w tej sprawie i innych. Gdy im strach minie, znowu będą butni i będą nami pomiatać. Niech płacą najemnikom za obronę ze swoich 30 letnich apanaży. Sakiewicz przestań cenzurować Wolne Słowo. Na niezaleznaPL ten komentarz i podobne zostały zablokowane.
Anonim2020.10.28 14:58
Czyli trzeba więcej atakować aby więcej wzmocnić Kościół. Co za debil, namawia do eskalacji konfliktu i dalszego ataku na świątynie.
genus2020.10.28 11:53
Sakiewicz nazywanie ludzi młodych walczących o swoje prawa neobolszewikami jest skrajną nieodpowiedzialnością , Pan uwielbia opowieści ezopowe o aborcji , TK swoim wyrokiem sprowadził wykonanie aborcji prawie do zera, Ponadto nauczanie kościoła o antykoncepcji zerowe, nieskuteczne i przy romansie z władzą łatwiej sięgnąć po paragraf i prokuratora jak trudzić się z nauczaniem o czystości aż do ślubu Młodzież w kościele dostrzega siłę sprawczą tego haniebnego wyroku i nerwy puszczają
alozjy mokroglowy2020.10.28 10:25
Kluby gazety polskiej organizują freikorps. To jest dopiero antypolska działalność.
Andrzej2020.10.28 10:17
Ileż to już razy ten otyły człowiek mylił się w swoich ocenach. Tym razem także. Od wczoraj polski kościół ma twarz nie tylko rydzyka, ale i kaczyńskiego. Naprawdę nic więcej nie trzeba, aby cała bardziej rozgarnięta młodzież wręcz brzydziła się kościołem.
Zbigniew2020.10.28 12:00
To debilizm,Nawet Jaruzelski przed śmiercią pojednał się z Bogiem.Oj będziecie wyć i żałować przed śmiercią za to co obecnie czynicie.Żal mi was ale waszja bezmyślności nic nie usprawiedliwia.Wycofajcie się z tego by nie zabrnąć za daleko
Andrzej2020.10.28 12:40
Jaruzelski jest teraz autorytetem? Poza tym posłuchaj może sobie wypowiedzi np. ojca Szustaka. Usłyszysz tam, że on (ksiądz!) nienawidzi kościoła. Nie boga. Tylko skrajnie upolitycznionego kościoła, zarządzanego przed hierarchów-idiotów. To wcale nie znaczy, że ci ludzie nienawidzą (istniejącego lub nie) boga.
⚡️2020.10.28 10:17
***** ***
rys psychologiczny2020.10.28 8:30
Te babiszony bo inaczej nie można ich określić to niewyżyte dlatego co drugie słowo u nich to j..ać albo pi....lić. One właśnie ciągle o tym myślą bo im potrzeba chłopa, który wziąłby je w obroty i od czasu do czasu nawet po gębie potrafił wytrzaskać. Ciągną za sobą jakiś pantoflarzy , którymi sterują część z nich może tak zniewieściałych , że nawet są homo. One po prostu wylewają swoje osobiste frustracje w przestrzeni publicznej dlatego są takie zadziorne , wulgarne i agresywne: rzucają różnymi przedmiotami. Wysyłanie do nich Księdza żeby je przekonał argumentami to w ich przypadku kompletnie nietrafione.Na zachodzie te wszystkie feminy już się uspokoiły i siedzą jak mysz pod miotłą odkąd przyjechały muslimy.Wiadomo taki muslim potrafi wziąć w obroty od czasu do czasu obić gębę a czasem nawet bata użyje i jest spokój na ulicach to znaczy przynajmniej one nie podskakują bo z gośćmi niestety są pewne problemy .
Nie musisz tak się rozpisywać,2020.10.28 9:30
wszyscy znamy rys psychologiczny pani Pawłowicz.
nie ma prawa pisać?2020.10.28 11:26
Panią Pawłowicz zostaw w spokoju, popatrz na siebie, coś z Tobą nie jest w porządku
Anonim2020.10.28 7:37
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Przyszły czasy że każdy musi sie określić po jakiej stronie stoi -- to moment odzielenia ziarna od plew ----nie ma odcieni szarości, jest albo czarne albo białe ( albo jesteś gorący albo letni czyli nijaki ) jak my ich nie pokonamy -to oni pokonają nas --naszą wiarę , tradycję i będą chcieli zabić w nas ducha . Rządy się zmieniają ale tu chodzi o siłę narodu która wynika z naszej wiary i tradycji, siłę która nigdy nie pozwoliła nas złamać -- Polaków ,czas rozmów sie skończył , nie ma z kim debatować , władza nie da rady ochronić miejsc świętych dla nas -- JAK NIE OBRONIMY TO POLEGNIEMY I ZROBIĄ Z NAMI WSZYSTKO niech nasze babcie sie modlą - a my zdrowi młodzi i silni brońmy fizycznie CHRYSTUSA -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
olo2020.10.28 21:10
bredzisz. Co ma nauka Jezusa z polityką? Pokaż mi w nauczaniu Pana Jezusa Dokonywania wyboru dotyczącego działania tego świata?
Maksym2020.10.28 6:25
Pan Sakiewicz (ksywa Sakiewka) wzywa do atakowania kościołów aby je wzmocnić. Panie Sakiewicz do psychiatry!
harry2020.10.28 4:11
W nawiązaniu do niegdysiejszego apelu niejakiego Schetyny, teraz trzeba w końcu strząsnąć lewacko – tęczową szarańczę ze zdrowego polskiego drzewa, idąc za słowami przygłupa Sikorskiego - trzeba dorżnąć tą ich wyjącą watahę, jak trzeba, należy tęczowych lewaków okładać dechą – zgodnie ze wskazaniami ociężałego intelektualnie Bula – Komorowskiego. Czyli należy z lewacko - tęczową dziczą postąpić dokładnie tak jak buńczucznie wzywali i instruowali swojego czasu sami siebie. Dziś w Polsce rządzący nie mają najmniejszych racjonalnych powodów by z tą dziczą nie postąpić dokładnie tak samo jak lewacko - tęczowa dzicz miała postąpić z nami - Polakami. I my, Polacy, musimy tak bezwzględnie teraz postąpić z tą wyjącą dziczą.
Anonim2020.10.28 1:39
Oby obudziły katolików z letargu.
art2020.10.27 21:56
https://www.facebook.com/straznarodowaPL/videos/729584161011687/ kultura i słownictwo młodych i wykształconych z wielkich miast.
AAAtomek2020.10.27 23:34
Do chama tylko po chamsku. Do prawicy - wyp....aj! I tak bedzie zawsze.
UWAGA! podajcie dalej2020.10.27 21:10
Piorun aborcyjny to symbol nazistowski, totalitarny i propagowanie go jest zakazane przez polskie prawo. Tak dla wyjaśnienia znaczku „pioruna” ludzi za aborcją. Ten „piorun” symbol Deutsches Jungvolk, organizacji w strukturach Hitlerjugend (dla chłopców w wieku 10–14 lat), której członkowie od najmłodszych lat karmieni byli zbrodniczą ideologią. Akcja T4 – realizowany w latach 1939-1945 program III Rzeszy polegający na fizycznej „eliminacji życia niewartego życia”. Akcja ta była także nazywana „eutanazją” osób upośledzonych – wśród „niewartych życia” znaleźli się między innymi chorzy na zespół downa. Uderzające podobieństwo, prawda?
Krakus2020.10.27 22:12
To symbol grup szturmowych Szarych Szeregów debilu, nieuku, prostaku! https://pl.wikipedia.org/wiki/Grupy_Szturmowe
AAAtomek2020.10.27 23:35
Przecież on nawet nie wie co to Szare Szeregi? On zna tylko środowisko nazioli?
MT(*)2020.10.27 20:38
Bardzo mnie cieszy - zaobserwowany już dziś wieczorem - widok licznych grup, głównie młodych mężczyzn, ale nie tylko, bowiem również młodych kobiet i panów w wieku słusznym, które uważnie penetrują okolice kościołów i placów z ważnymi pomnikami oraz symbolami narodowymi czy religijnymi. Wielu z panów w tych grupach nosi barwy klubowe lokalnego klubu sportowego. Konkretnie piłkarskiego. Postawą i wyglądem wzbudzają respekt. Zaobserwowałam, że do tych patrolujących grup podjeżdżają od czasu do czasu prywatne auta osobowe i znajdujący się w nich ludzie, głównie kobiety, przekazują tym mężczyznom z grup kanapki i napoje. W tych autach są też siostry zakonne i chyba harcerki, bo umundurowane. Na wystawach kilku lokali gastronomicznych wywieszone są ogłoszenia o tym, że członkowie grup obywatelsko patrolujących miasto otrzymują posiłki bezpłatnie. Pomoc panom z grup obywatelskiego patrolowania oferują również taksówkarze. Zaczyna się budująca serca atmosfera obywatelskiego wzajemnego wspierania się skierowana przeciwko neo - bolszewickiej dziczy lewacko - tęczowych barbarzyńców występujących tym razem nie pod czerwoną szmatą lecz pod szmatą okrojonej do 6-ciu kolorów tęczy. Na pewno to początek, ale entuzjazm już spory. Pewnie niebawem będziemy mogli odnotować pierwsze skuteczne zatrzymania obywatelskie kolejnych tęczowych Hunów. Gratulacje i życzenia pomyślności.
AAAtomek2020.10.27 23:37
Następnie się obudziłeś, zmoczony?
babajaga2020.10.28 9:53
Masz chatę z widokiem na pigalak? wow!
Krakus2020.10.27 20:24
Polski Kościół Katolicki cieżko pracował nad tym, co się stało. A co się stało? Zobaczcie na Czechy czy Irlandie. Totalna laicyzacja. Młodzi maja w nosie KK.
AAAtomek2020.10.27 23:38
I o to chodzi!
Anonim2020.10.27 19:47
Zobaczymy to wzmocnienie przy listopadowym badani religijności wśród Polaków.
man.of.Stagira2020.10.27 18:56
TAK Maszeruje NIEBO kobiet Jung (und Herrens-) volku Mrs Lempart - "Heili, Heilo, Heila! / Heili, Heilo, Heila! / Heili!-Heilo!-Heila! / Ha!, ha!, ha!, Ha!, ha!, ha!, ha!.. https://www.amazon.com/Heili-Heilo/dp/B00AK546M8
Anonim2020.10.27 18:38
Kościół jest tak mocny, ze zaraz frekwencja ludzi uczestniczących w mszach spadnie do 10 % a uczniowie zaczną masowo wypisywać się z lekcji religii. O apostazjach już nie wspomnę. Ludzie gardzą kościołem katolickim i nie chcą mieć z nim nic wspólnego. Mało kto już słucha ksiedza tak jak kiedyś, tylko spluwa mu pod nogi albo krzyczą na ulicy, ze pedofil idzie Hahaha
man.of.Stagira2020.10.27 17:38
TAK Maszeruje NIEBO kobiet - "Heili, Heilo, Heila! / Heili, Heilo, Heila! / Heili!-Heilo!-Heila! / Ha!, ha!, ha!, Ha!, ha!, ha!, ha!.. https://www.amazon.com/Heili-Heilo/dp/B00AK546M8
AAAtomek2020.10.27 17:51
Ciekawie się bawicie w ONR I MW??
aa2020.10.27 17:33
Rozumiem, że teraz kościół jeszcze mocniej będzie tuszować pedofilie w swoich szeregach?
Anonim2020.10.27 16:57
Oto treść oświadczenia kibiców Lecha: "Atmosfera na ulicach miast w całej Polsce jest wyjątkowo gorąca. Ostatnich kilka dni pokazało, że skala niezadowolenia społecznego jest olbrzymia. Kryzys gospodarczy, obostrzenia związane z pandemią, decyzja Trybunału Konstytucyjnego, a także działania rządu paraliżujące funkcjonowanie społeczeństwa wyprowadziły Polaków na ulice. Kibice również nie są obojętni, na to, co dzieje się wokół. Wielu z nas brało udział w manifestacjach wspierających Polki. Jednakże nigdy nie będzie naszej zgody na niszczenie dziedzictwa kulturowego, zabytków, czy przerywanie obrządków religijnych. Nie zamierzamy jednak bronić jakichkolwiek oprawców - bez względu na to czy są w sutannach czy bez - tylko ofiary.
żadna tarcza nie pomoże kościołowi2020.10.27 16:52
od strony czysto rynkowej kosciol jest bankrutem - pedaly nie chca sie ruchac tylko w zaciszach plebani i nastepuje brak powołań kaplanskich, cyfryzacja demoluje totalnie takie branze jak prasa czy wlasnie koscioly, a na dodatek są bardzo złe opinie o firmie - PIS oraz inne oszolomy pro-life wybitnie nakrecaja atmosfere awersji by spora rzesza klientów nie korzystala z uslug sakralnych.......... ............. ""A jeżeli będą chcieli pójść do Muzeum Lotnictwa, to zabierzesz ich do muzeum lotnictwa, ku**a jego mać
Jaki dostanie stołek2020.10.27 16:43
red. Sakiewicz, że tak bezkrytycznie przyklaskuje obecnej władzy. Bo nie posądzam go o mierny intelekt. Władza widziała, że w społeczeństwie narasta niechęć do COVID-owych ograniczeń. Władza najbardziej obawia się Narodowców, bo są zorganizowani. Wypuścili więc diabła z pudełka w postaci orzeczenia TK, na które zareagowało lewactwo, zapewne odpowiednio stymulowane przez władzę. I co? Narodowcy zamiast ruszyć przeciw PLANDEMII bronią teraz kościołów przed Antifą. Proste? Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta.
man.of.Stagira2020.10.27 16:18
https://www.amazon.com/Heili-Heilo/dp/B00AK546M8
man.of.Stagira2020.10.27 16:17
The Deutsches Jungvolk in der Hitler Jugend was the separate section for boys aged 10 to 14 of the Hitler Youth organisation in Nazi Germany. Through a programme of outdoor activities, parades and sports, it aimed to indoctrinate its young members in the tenets of Nazi ideology.
Cool2020.10.27 15:59
Szkoda, że nie można stwierdzić orientacji seksualnej przed urodzeniem ... wtedy rodzice też mieliby wybór!
man.of.Stagira2020.10.27 15:58
Powinniście jeszcze do tych błyskawic -ukradzionych z Deutsches Jugendvolk- sekcja Hitler Jugend dołożyć sobie zaśpiew: "Heili, Heilo, Heila!, Heili, Heilo, Heila! Heili!-Heilo!-Heila!, Ha!, ha!, ha!, Ha!, ha!, ha!, ha!.. https://www.amazon.com/Heili-Heilo/dp/B00AK546M8
Marian P.2020.10.27 15:56
Panie Sakiewicz, nie ośmieszaj się Pan. Przecież to super prowokacja pańskiego mentora Prezesa Kaczyńskiego, czyżbyś Pan nie wiedział będąc tak blisko jego podnóżka ?.
jle_ffm2020.10.27 15:50
"27 października 1940 roku, sanktuarium jasnogórskie zwiedził Heinrich Himmler, komisarz Rzeszy do Spraw Umacniania Niemczyzny. Przywódca hitlerowski był zaskoczony wiadomością, że przed wojną miejsce to nawiedzało rocznie ponad milion pielgrzymów" - tak brzmiał wpis na oficjalnym profilu Jasna Góra News na Twitterze. Cóż za wspaniała rocznica wizyty tego przówódcy i jej przypomnienie...gratulacje dla zarządzajacych klasztorem...
man.of.Stagira2020.10.27 15:42
Powinniście jeszcze do tych błyskawic dołożyć sobie zaśpiew: "Heili, Heilo, Heila!, Heili, Heilo, Heila! Heili!-Heilo!-Heila!, Ha!, ha!, ha!, Ha!, ha!, ha!, ha!.. https://www.amazon.com/Heili-Heilo/dp/B00AK546M8
Anonim2020.10.27 16:01
Na razie to katolicka kloaka zwana Jasną Górą publikuje na Twitterze wspominki z wizyt nazistowskich dygnitarzy.
Bogo2020.10.27 15:37
Mam nadzieję, że te lewackie france na protestach POzarażają się i POwyzdychają i będzie sPOkój.
Anonim2020.10.27 15:46
Na razie na covida wymiera kościółkowy elektorat starych pisich prukw.
Steve2020.10.27 16:11
Ty tego też nie unikniesz, tylko z jakim skutkiem?
Anonim2020.10.27 16:23
Ja już przeszedłem, tak że luzik
man.of.Stagira2020.10.27 15:31
Piękne powinowactwo się wyłania. Cały ten "ruch uliczny" posługuje się znakiem Deutches Jugendvolk! TAK, te błyskawicie są znakiem NAZISTOWSKIM. Spotkały się nihilizmy lewicy we własnym wzorowanym na bolszewiźmie sosie. cyt. "The Deutsches Jungvolk in der Hitler Jugend was the separate section for boys aged 10 to 14 of the Hitler Youth organisation in Nazi Germany. Through a programme of outdoor activities, parades and sports, it aimed to indoctrinate its young members in the tenets of Nazi ideology." kon. cyt. Polskojęzyczność nie gwarantuje przynależenia do wspólnoty narodowej. EUROPEJCZYCY z Deutsches Jugendvolk!..
Anonim2020.10.27 15:34
Ty patrz na swoje symbole, katolu. "Cywilizacja życia", która ma w logo zmasakrowane zwłoki...
AAAtomek2020.10.27 15:36
Idź do pierwszego z szeregu GROMowca i powiedz mu, że nosi nazistowski symbol- piorun/błyskawica??? Na jego miejscu dałbym ci w zęby!
You can only kiss2020.10.27 15:39
Grom's ass!
man.of.Stagira2020.10.27 15:38
und morgen die ganze Welt!..
jle_ffm2020.10.27 15:53
Czyli jeśli widzę znak błyskawicy i do tego trupią czaszkę...na płocie transformatorowni, to moge założyć że w środku czają się esesmani? :) PiS to jednak jest stan umysłu...
Yo ... Po 11 ... kike2020.10.27 15:25
Can you stretch your 80 years old noodle dick to reach your own butthole? And of course, fuck yourself?
Po 11 ...2020.10.27 15:20
Chyba trzeba zareagować i pisać, że kościoły bronione są przez kościelne gangi pedofilów.
D2020.10.27 15:20
"Czy protestujący nie strzelają sobie przypadkiem w stopę?" XDDDDDDD strzelac w stope to bedziemy, ale nie sobie XDDD
Jak zapomniałeś Trybune Ludu, czytaj:2020.10.27 15:16
"Kurvva nie naród POZNASZ POLAKA PO CHAMSTWIE GŁUPOCIE I MORDZIE PIJAKA! POLSKIE ANTYWARTOŚCI SĄ GORSZE NIŻ KORONĄ BO NISZCZĄ TEŻ ZDROWIE PSYCHICZNE" - autor prof. doktor Hertrich-Woleński.
Masz przeyebane 3-5 lat! Pewnie więcej!2020.10.27 15:13
Zmarnowałeś mendo ostatnią szansę aby głosować. Następnych wyborów nie dożyjesz i ciągle to tego tępego łba nie dociera, że OPOZYCJA CZWARTY raz z rzędu PRZEGRAŁA wybory. --------------- KAŻDY SUKCES PIS-u to kolejny gwoźdź do waszej trumny!
mira2020.10.27 15:09
Trzeba zapytać o jaki kościół chodzi i jaki jest atakowany... budynki, biskupi czy wierni? Myślę, że 2 pierwsze, a to nie cały Kościół... Budynki się wyczyści, ale biskupi muszą przemyśleć swoje małżeństwo z PISem i raczej demonstrować Małżeństwo z Jezusem i tylko z Nim.. Wierni natomiast wszyscy powinni okazywać chrześcijańską postawę czyli MIŁOŚĆ I PRZEBACZENIE..Nie ma tu miejsca na cynizm i pogardę i wyższość, bo to jest często wyczuwalne i nie boskie.. PRZYKŁAD DAJMY..wtedy Kościół faktycznie będzie wzmocniony
Anonim2020.10.27 15:11
Małżeństwo z Jezusem? Wy to jednak macie chore fantazje...
a jednak2020.10.27 15:13
Kościół wg Ewangelii i Pisma Św to jest małżonka Jezusa .. czytaj np Pieśń nad Pieśniami
Anonim2020.10.27 15:18
No właśnie mówię: macie chore fantazje. A mówicie, że to "lewactwo" wypacza definicję małżeństwa...
Anonim2020.10.27 15:34
ale termin: małżeństwo z PISem już Cię nie zdumiało
Anonim2020.10.27 15:35
Zdumiewa mnie całość katobełkotu. A jeszcze bardziej to, że ktoś bierze te brednie na poważnie.
Anonim2020.10.27 15:49
Poza krytyką czyichś postaw masz jakieś swoje argumenty i teorie? Jakie?
Anonim2020.10.27 16:04
Przecież napisałem: oskarżacie "lewaków" o wypaczanie definicji małżeństwa, a sami bredzicie o "małżeństwie Kościoła z Jezusem". A to przecież nie koniec, bo są jeszcze np. "zaślubione" Jezusowi dziewice konsekrowane, które też uważają go za swojego "małżonka".
Anonim2020.10.27 16:10
Naprawdę nie rozumiesz przenośni? Chodzi o przymierze duchowe, bycie razem, bycie jednością w tym wypadku duchową. Małżeństwo ludzi jest byciem jednością cielesną głównie.
Anonim2020.10.27 18:14
Jasne. U was jak coś jest totalnie odklejone od rzeczywistości (np. większość biblijnych bajek), to się wykręcacie, że to "przenośnia".
Krakus2020.10.27 15:06
Sakiewicz ma w jednym rację - od czwartku protestują nie partie, ale młodzi ludzie. Co młodzi, którzy do tej pory siedzieli cicho i nie chodzili na wybory. Bo jeśli na ostatnich wyborach 10 500 000 ludzi za głosowało na PiS, 10 100 000 przeciwko PiS to ponad 10 000 000 nie głosowało na nikogo. I właśnie to pseudo TK "obudził" tych młodych, niegłosujących. To oni sie wkurzyli na TK, PiS i KK. Dowód? wystarczy spojrzeć na protestujących (a protestuja nie tylko w wielkich miastach, ale małych miasteczkach też, czego NAJBARDZIEJ boi sie PiS) - to sama młodzież, nie tylko dziewczyny, których sprowokowano. Stąd też są "ich" sposoby protestów - bez zadym, ale agresywne, z agresywnym młodzieżowym językiem. To nie opozycja. To młodzi ludzie wystąpili spontanicznie na działanie PiS i KK. I to się na tych ostatnich zemści.
Foster2020.10.27 15:02
.......a jak jest w innych krajach europejskich ? (Włochy, Czechy, Słowacja, Niemcy, Anglia, Austria, Białoruś, Ukraina). Przecież My Polacy nie jesteśmy pępkiem świata.
AAAtomek2020.10.27 15:10
Prezes nie był w innych krajach, więc ich to nie obchodzi.
Foster, du scheisse MaxFiend2020.10.27 15:16
Küss meinen stolzen, haarigen polnischen Arsch, aber wäsche dich zuerst! Hosenscheisser!
Siergiej Kellerstein oraz2020.10.27 14:59
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐔𝐉𝐄: 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 !
Jan Radziszewski oraz2020.10.27 14:57
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 !
Jan Radziszewski2020.10.27 14:56
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐋𝐈𝐃𝐄𝐑 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐈 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐌𝐘 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐙 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐙𝐔 𝐙𝐀 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 - 𝐉𝐀𝐊 𝐃𝐔𝐌𝐍𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐂𝐘!
matis892020.10.27 14:51
Dopóki lewactwo na swoich spędach nie zrzuci PISowskich kondonów z głów, dopóki będą największymi PISiORAMI. Dopóki lewactwo nie odrzuci PISowskiego szczepienia będą największymi PISiORAMI. Póki co lewactwo jest dumne z PISowskiego nakazu noszenia PISowskich kondonów na głowach. Kondonami na głowie lewaki są naznaczeni przez PIS i są z tego dumni. I lewactwo jest najdumniejsze że będzie mogło się pierwsze poddać PISowskiemu szczepieniu bublami i szajsem. Więc obecnie lewactwo jest frakcją PISu i stracili całkowicie swoją wiarygodność bycia antypisem, to lewackie PISiory.
Hue2020.10.27 14:38
Bramy piekielne nie przemogly kosciola. Zrobili to ksieza z Kaczynskim. Gratulacje.
Huecocksucker fag2020.10.27 14:41
Used to be ladycocksucker fag
Anonim2020.10.27 14:35
Dokładnie tak samo jak wasze ataki na wolność człowieka tylko wzmocniły solidarność w społeczeństwie, a włażenie ludziom z buciorami w życie zaowocowało wreszcie wejściem w wasze miejsca święte. Zbierajcie teraz plony swoich działań, ”Prawdziwi Polacy”.
Bzdura, panie Sakiewicz2020.10.27 14:35
Ten kościół to już ruina.
feldkuratkatz2020.10.27 14:35
Jaka to przyjemność być pomiędzy göwniarzerią "strajkująca". Łapać ich "niechący" za kütasa, pogłaskać düpe, wsadzić kciuka w "dziure"
Zamiast nauczać wzywają policje2020.10.27 14:29
W końcu w kosciele będą tylko faszyści i rozpadające się dziadki ! To kosciol robi na swoją niekorzyść Myli mu się dekalog z kodeksem karnym
HAHA2020.10.27 14:27
"Tomasz Sakiewicz: Ataki młodych neobolszewików tylko wzmocnią Kościół!" W Irlandii też tak mówili
Foster, du scheisse MaxFiend2020.10.27 14:22
Küss meinen stolzen, haarigen polnischen Arsch, aber wäsche dich zuerst! Hosenscheisser!
MVD2020.10.27 14:20
Dziś moja mama zakryła mnie jak trzepałem do gej porno. Powiedziała że to lepiej niż żebym został kibicem albo księdzem. Takie życie moi drodzy. Może warto skonczyć z udawaniem hetero?
Cool2020.10.27 14:22
Mnie kolega kibic Jahu nakrył kiedyś w szatni ale mi dokończył. Bo my takie fajne kolegi jesteśmy
Beno2020.10.27 14:23
Szkoda, że mnie nie było to byśmy potrzepai se w trujkonciku
wy tez Sakiewicz jesteś dziczą bolszewciką2020.10.27 14:20
sprawa Abp. Wielgusa, która rozdmuchałeś , presja na papież BXVI ośmielila taka swołocz!!!!
Foster2020.10.27 14:18
Tak się zastanawiam, czy marszałek Terlecki naprawdę wierzy w to, że przesłankę abortowania ciężko uszkodzonego płodu (usuniętą z Konstytucji przez Trybunał Przyłębskiej) będzie można teraz zapisać w rozporządzeniu ?. Albo kretyn, albo pijany. Przecież to jest podobno profesor ?
Anonim2020.10.27 14:23
Profesor? Kto, Terlecki? Przecież to ćpun.
TYLKO U NAS! Tomasz Sakiewicz:2020.10.27 14:10
Ataki młodych neobolszewików tylko wzmocnią Kościół! Damian Świerczewski, Fronda.pl: Jak Pan zareagował na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który przesłankę eugeniczną uznał za sprzeczną z ustawą zasadniczą? Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”: Przede wszystkim należy podkreślić, że wyrok ten nie był żadnym zaskoczeniem. Sprawa ciągnęła się przed Trybunałem już od wielu lat, a kolejni prezesi TK podkreślali przecież że ustawa chroniąca życie nie jest do końca zgodna z polską konstytucją. Pamiętajmy, że mowa o osobach, które były często bardzo krytyczne wobec obecnej władzy. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie mógł być inny. Polska konstytucja jest po prostu nastawiona na ochronę życia – w takim kształcie uchwalono ją niemal ćwierć wieku temu i nigdy jej nie zmieniono. Nikt tego nawet nie podważał. Wyrok najwidoczniej był jednak zaskoczeniem dla tej drugiej strony, która nie zdawała sobie sprawy z tego, że polska konstytucja była o wiele bardziej restrykcyjna pod tym względem niż prawodawstwo. Jeśli chodzi o wyrok TK – podkreślam – innej możliwości na bazie istniejącego w Polsce prawa po prostu nie było. Wyrok doprowadził do licznych protestów w Polsce. Wiążą się one z ogromną, skandaliczną wręcz agresją i wściekłością. Profanowane są świątynie, przeciwnikom zabijania nienarodzonych każe się „wyp…”. Czy protestujący nie strzelają sobie przypadkiem w stopę? W kwestii aborcji podział w społeczeństwie zawsze był bardzo głęboki. W ostatnich latach jednak większość Polaków nie popierała aborcji eugenicznej i chciała jej ograniczenia, ale była też jednak spora grupa ludzi o innych poglądach. Ci ludzie mogliby nawet wizerunkowo zyskać przewagę, gdyby nie wspomniana agresja. Z takimi hasłami, napadając na kościoły, atakując osoby modlące się przed nimi, nie da się przekonać do siebie większości ludzi. Polska nie jest obecnie w takim stanie, żeby bezczeszcząc świątynie i rzucając obelgi można było kogokolwiek do siebie i swoich poglądów przekonać. To będzie ludzi odstręczało i to bardzo mocno. Radykalny spadek poparcia dla tych protestów jest tylko kwestią czasu.
Polak Katolik2020.10.27 14:10
Nie mamy wyjścia musimy stworzyć tylko szkoły katolickie młodzież obowiązkowo uczyć wartości katolickich, poszanowania do życia, a młodzież nie pod porządkująca sie umieszczać w specjalnych placówkach wychowawczych a inne heretyckie religie ustawowo zabronić
Anonim2020.10.27 14:16
Powodzenia. Skończycie jak w Irlandii.
Krakus2020.10.27 15:08
Czyli faszyzm? Bo - Polaku Katoliku - tak samo jak Ty proponujesz działał Hitler. SIęgnij do podręcznika.
któś2020.10.27 15:53
... spadaj prowokatorze ... to żałosne, kiedy sam sobie odpowiadasz ...
ZERRO2020.10.27 14:07
Tym razem to nie bolszewicy atakują Kościół lecz katolicy.
🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈2020.10.27 14:07
Złapaliśmy za mordę katoprawacką PiSią hydrę, teraz pozostaje jeszcze łeb ukręcić!
Marek2020.10.27 14:17
komunistyczna tolerancja. rowy wypełnione trupami inaczej myślących. mówcie więcej ludzie się obudzą.
Anonim2020.10.27 14:24
Katolicka miłość bliźniego: zabijcie wszystkich, bóg rozpozna swoich.
moje imię 6662020.10.27 14:43
W Anglii kara dla dumnychinaczej była bardzo sroga rodem z piekła rozgrzany do czerwoności pręt stalowy wsadzano tak gdzie normalny człowiek sobie nic nie wsadza. Nie prowokuj bo i tobie wsadzą to czego byś nie chciał.
Anonim2020.10.27 15:12
Lubicie takie sadystyczne praktyki, katole? No ale czego się spodziewać po "cywilizacji życia" ze zmasakrowanym trupem w logo.
Marek2020.10.27 14:06
Właśnie słowami swojego rzecznika Episkopat kopnął mnie dosłownie w tyłek. Stwierdził że ochrona życia to polityka. Episkopat jest przeciw tej wojnie. To sa rzeczy niebywałe. Teraz nie dziwi mnie dlaczego zwlekaja z kanonizacją Prym.Wyszyńskiego. Jego nauki nie są naukami episkopatu. Pytanie czy to jest jeszcze nasz episkopat czy parti razem Zdrada Judaszowa.
imię moje 6662020.10.27 14:49
ATYCHRYST mój brat macza w tym palce.
Max2020.10.27 13:58
komunizm, faszyzm czy katolicyzm to dramat ludzkości. Jak długo ludzie będą cierpieć z ich powodu?
MaxFiend2020.10.27 14:09
Mój ateizm i ta starość, samotność wszystko poyebane, że w końcu nie wiem kim jestem. Pora zdychać i się przekonać kto ma racje.
marianl2020.10.27 13:56
Fajne komentarze pisze Anonim,on się chyba borok zaciął!
Tadziu i Jasiu Hertrich-Woleński "tanaka shitshow"2020.10.27 13:55
Żyd jest zawsze na miejscu "wydarzeń", Żyd jest jak rekin, który poczuje krew w wodzie. Żyd był w pierwszych szeregach bolszewików. Żyd a nie Dzierzyński rzucił hasło rozstrzelać, ubić wszystkich przeciwników ... Jak to historia, lubi się powtarzać, ale Żyd wniosków nie potrafi wyciągnąć. Żyd nazwiskim Hertrich-Woleński, zresztą nie tylko on, bo i praktycznie każdy z nich który ma dostęp do mediów, dostał obłędu. Gorączki rewolucyjnej. Ale jak zawsze w historii Żyd nie mierzy sił na zamiary.
Polska to NIE jest twój kraj Żydzie!2020.10.27 13:54
Jak coś niemiecki Bundesgerichtshof zadecyduje jest święte! . . . . Jak we Francji Cour de Cassation zadecyduje, jest święte! . . . . Jak w USA the US Supreme Court zadecyduje, jest święte! Wszędzie tam jest dyskutowane, ale pozostaje ŚWIĘTE. . . . Tylko w Polsce ULICA CHCE RZĄDZIĆ!
Ale luja i do przodu2020.10.27 13:53
Dzień dobry Państwu. W dniu 25 10 2020 skończył się w Polsce katolicyzm
Młody Polak2020.10.27 13:50
Pisowska zaraza nazywa młodych Polaków neobolszewikami. PiSowcy wy już jesteście historią i to złą historią, młodzi was zapamiętają w przyszłości odpowiednio was opiszą w historii Polski
salamandra2020.10.27 14:32
Dziecko nie bierz się za politykę ale poczytaj sobie manifest komunistyczny oraz Manifest z Ventotene a później jak sam nie będziesz w stanie wyrobić sobie zdania to jest książka historia antykultury. Jak to zrozumiesz to pojmiesz dlaczego młodych "polaków" którzy niszczą kościoły i napadają na modlących się ludzi nazywa się neobolszewikami. Ta twoja tzw. zła historia zaczęła się 1945 i trwała przez cały PRL i tzw. IIIRP PRL_bis i skończyła się 2015 roku. W 2019 roku POKO do parlamentu EU wprowadziło PO_grobowców PRL I sekretarzy POP tow. Millera, tow Cimoszewicza, tow Belkę, tow Rosatiego starych komuchów których nie musisz pamiętać którzy to z ich moskiewskimi mocodawcami Jaruzelskim i Kiszczakiem wprowadzili w Polsce stan wojenny. Tych czterech czerwonych bolszewików i ich neobolszewickich akolitów z dzisiejszej lewicy popierają ludzie młodzi będący produktem systemu oświaty III Republiki Bananowej Polskiej Gieremka, Mazowieckiego, Pawlaka, Tuska, Nowaka, Kulczyka, Krauzego, Giertycha, Czarzastego, Senyszyn i wielu im podobnych.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.27 13:44
Smieszne,ze komunisci mysla ,ze ich przuybylo.
wicek2020.10.27 13:39
Ma rację. Hitlerjugend atakujący wiernych, stracą niebawem poparcie, a kościół tylko zyska. Najważniejsze jednak jest to że prawda jest po naszej stronie: nikt nie ma prawa zabijać
Anonim2020.10.27 13:48
Pamiętam z historii, że katolstwo zawsze uwielbiało zabijanie, na sto różnych wymyślnych i okrutnych sposobów. Kiedy zmieniła wam się "wieczna i niezmienna" doktryna?
antoni.s2020.10.27 13:38
Takie wydarzenia jak te zawsze zrywają maski, teraz widać kto służy polsce, a kto kościołowi, jeszcze wielu agentów czarnych zostanie zdemaskowanych.
Pytak2020.10.27 13:34
Wszystko fajnie, ale gdzie jest w takich sytuacjach policja? Czyżby jej jedynym zajęciem obecnie było ganianie za ludźmi bez maski? Czy to normalne?
Anonim2020.10.27 13:40
Policja za chwilę przyłączy się do demonstrantów. Oni też mają dosyć rządów pisiorskich katozjebów.
W języku polskim jest 7 przypadków,2020.10.27 13:31
ale Żydowi to za mało. Kręci się jak "göwno w przerębli", chce "odmieniać" katolik aby miało jak najbardziej wulgarny oddźwięk. Zapomina parch, że nawet pośród göwniarzerii prawie WSZYSCY to katolicy. I jest obojętne, czy praktykują czy nie SĄ KATOLIKAMI. I duet parchów Tadeusz i Jan Hertrich-Woleński o tym doskonale wie. A ich BEZSILNOŚĆ raduje moje katolskie serce.
ladychapel2020.10.27 13:29
młodzi neobolszewicy... Na początku starzy, teraz młodzi - ludzie, wy szurnięci jesteście! Neobolszewicy, masoni, lewactwo, cykliści, wegetarianie, ekolodzy, nauczyciele, lekarze, niepełnosprawni, potwór dżender - wszędzie wróg. To się schizofrenia nazywa!
katolicka deratyzacja Polski2020.10.27 13:36
Komuna coraz bardziej brzydko cuchnie glupota.
Cool2020.10.27 13:42
Ale to są fakty! .. każdy faszyzujący neobolszewik, popiera LGBT, aborcję, wczesną edukację seksualną, rewolucyjną anarchię a nawet przemoc ... walczy z tradycją jest antypaństwowcem, antykatolikiem i uważa się za wyjątkowego człowieka.... spójrz na siebie!
Anonim2020.10.27 13:50
Nic mi o tym nie wiadomo, by faszyzujący neobolszewicy z PiSdy czy Konfabulacji popierali cokolwiek z wymienionych przez ciebie rzeczy.
alex2020.10.27 13:29
chcieliscie unie europejska, to ja macie! W 2004 trzeba bylo sie dobrze zastanowic, do czego sie wchodzi!
ladychapel2020.10.27 13:33
Wiesz co to był PRL? Stałeś kiedyś pół dnia w kolejce za papierem toaletowym albo za chińskim piórnikiem z Załogą G? Widziałeś choć na obrazkach szare, brudne, odrapane miasta? Rozejrzyj się - wszystkie te szkoły, urzędy, przedszkola, drogi, mosty, place i wiele innych - wszystkiego tego Polska sama odremontować czy pobudować nie zdołałaby. Polak szybko zapomina i szybko narzekać zaczyna. Taka jego natura. Wielka Polska - to mit. Polska zawsze była wewnętrznie słaba i skłócona.
Lewackie psy szczekają, karawana idzie dalej2020.10.27 13:35
Więc jak ci tak tu źle, to zamiast ględzić jedź do Izraela - Państwa Totalnego Szczęścia!
katolicka deratyzacja Polski2020.10.27 13:37
Komunisci nie sa Polakami. Won za Don.
Anonim2020.10.27 13:41
Pisiory i katozyeby nie są Polakami. Won na Kamczatkę.
antoni.s2020.10.27 13:44
To kościół kat nigdy nie był polski, i póki my żyjemy nie będzie, nigdy, zawsze będzie okupantem.
x2020.10.27 13:29
Działania bolszewików z PiS już znacząco osłabiły Kościół katolicki w Polsce, a będzie jeszcze gorzej.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.27 13:38
Komunisci zawsze klamia.
Foster2020.10.27 13:26
Wygląda na to, że propozycja Gowina została zahamowana i się PIS nie przebije. Niestety kochane kobiety w razie nieszczęścia będziecie musiały rodzić zdeformowane płody bez mózgu.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.27 13:39
Komuna nie chce zrezygnowac z mordowania Polakow.
Anonim2020.10.27 13:42
Faktycznie, dzięki katozyebom z PiS Polacy będą za chwilę umierać tysiącami na covid. Pisi zdrajcy i mordercy - precz z Polski!
Lewackie psy szczekają, karawana idzie dalej2020.10.27 13:24
Spójrzmy spokojnie na poczynania rodzimej Totale Opposition: Wybory prezydenckie 2015 = klapa, wybory parlamentarne 2015 = klapa, protesty pod Sejmem 2015 + żywy trup Diduszki = klapa, eskapada Petru z kochanką na Maderę = klapa, wybory do Europarlamentu = klapa, sex afera pyskacza Niesiołowskiego = klapa, kolejne wybory z inteligentna inaczej Kidawą = klapa, próba powrotu Tuska do polskiej polityki = klapa, brednie TW Bolka-Wałęsy = klapa, blokady miesięcznic smoleńskich = klapa, próba strajku szkolnego Broniarza 2017 = klapa, „Wiosna” naczelnego pedała PRL-bis Biedronia = klapa, donosy zdrajców do Brukseli = klapa, sprzedawalność Wyborczej = klapa, oglądalność TVN = klapa, notowania PO w społeczeństwie = klapa. ***** Teraz pytanie za 2 złote: jak się skończą obecne ruchawki wyjącej dziczy agresywnych bab i chamskich lewaków, tej forpoczty szatana? Zakreśl prawidłową odpowiedź: sukces/klapa.
Kris2020.10.27 13:24
Te zamieszki to świetna reklama. Dzięki nim rozniesie się po świecie, że w jakimś kraju mordowanie dzieci może być zabronione. Niech Polska będzie dla Europy przykładem. A wulgarność demonstrantów tylko pokazuje komu oni służą.
Jahu2020.10.27 13:21
Kurde jadem se tramwajem i mi stanął jak pomyślałem o podwawelskiej. Nie wiem czemu ale ślązka mnie już tak nie podnieca. Kurde dziś bede sam w domu to pogejuje jak prawdziwy chłopak z ONR ma dziewczyne ale czeka se niby do slubu, a tak naprawde mysli o pupie kolegi hihihi ale te baby glupie
cynik2020.10.27 13:19
Sakiewicz buja w obłokach. Rozwód wziął. Babe zmienił i poucza ludzi. Kościół sie stacza chłopie a Franek dopełni dzieła. Następny bedzie Murzyn w Rzymie i poluzuje wszystkim. Nawet Rydzykowi.
Beno2020.10.27 13:19
Mam taką nadzieję. Piłeczka jest w rękach biskupów. Bardzo dużo w tym kryzysie zależy od nich, od ich odwagi i jasnych stwierdzeń. Oni muszą się opowiedzieć po stronie Chrystusa, a Chrystus w swoich wypowiedziach jest radykalny: "tak, tak, nie, nie", inne bujanie się jest od złego.
Anonim2020.10.27 13:16
Suck your bishop's dick, Suckiewitz.
"tanaka shitshow" czyli parchy w akcji2020.10.27 13:15
Żyd jest zawsze na miejscu "wydarzeń", Żyd jest jak rekin, który poczuje krew w wodzie. Żyd był w pierwszych szeregach bolszewików. Żyd a nie Dzierzyński rzucił hasło rozstrzelać, ubić wszystkich przeciwników ... Jak to historia, lubi się powtarzać, ale Żyd wniosków nie potrafi wyciągnąć. Żyd nazwiskim Hertrich-Woleński, zresztą nie tylko on, bo i praktycznie każdy z nich który ma dostęp do mediów, dostał obłędu. Gorączki rewolucyjnej. Ale jak zawsze w historii Żyd nie mierzy sił na zamiary.
AAAtomek2020.10.27 13:06
Gdy Kościół i prawica pod murami i w kościołach zbierali podpisy pod ustawą antyaborcyjną do trybunału Przyłębskiej nikt, nie zwrócił uwagę, że podpisywali się przede wszystkim starsi ludzie. Protestują przeciwko temu młodzi ludzie! Sakiewicz, straciliście młodzież i młode pokolenie.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.27 13:41
Kominisci glupieja.
Total Mayhem2020.10.27 13:04
Jeśli Kościół ma polegać na takich analitykach, to nie obawiam się o przyszłość Kościoła, gdyż nie ma on przyszłości.
AAAtomek2020.10.27 13:02
Sakiewycz już wycofał się na z góry ustalone pozycje :D
Po 11 ...2020.10.27 13:02
Ataki młodych Polaków wzmocnią Kościół??? Pewnie tak. Powstaną wzmocnione mury, płoty pod napięciem, wieżyczki strzelnicze, fosy i mosty zwodzone.
AAAtomek2020.10.27 13:01
Słuszna koncepcja Sakiewicz, myślcie tak dalej, a za 10-20 lat będziesz mógł sobie kupić kościół. :D Odliczamy już do świeckiego państwa!
Anonim2020.10.27 13:17
Będzie se mógł kupić ruinę do odbudowy po pożarze
Natalja Siwiec2020.10.27 13:00
Wzmocnią Kościół? Raczej obnażają jego słabość.
zastanawia mnie2020.10.27 12:58
kto tym młodym kobietom protestującym na ulicach wielu miast dokona aborcji, jak pozarażają ginekologów i większość z nich może nie przeżyć tej ciężkiej choroby?
AAAtomek2020.10.27 13:07
Zastanawiaj się dalej nad tak głupim pytaniem, katoliku.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.27 13:43
Zydowska chucpa komunistow poraza,trzeba bedzie im odebrac POLSKIE w koncu obywatelstwo.
AAAtomek2020.10.27 14:02
Prawicowcy tak jak ty, macie antysemityzm, zapisany w genach? Na Jezusa i jego Matkę też plujesz, za to, że byli Żydami????
Anonim2020.10.27 14:05
Słusznie. Też jestem za tym, żeby pozbawić obywatelstwa pisiorów i wyznawców chrześcijaństwa - religii, było nie było, żydowskiego pochodzenia.