04.03.20, 11:30

TYLKO U NAS! Zbigniew Kuźmiuk: Zwycięstwo Kidawy? Nie wierzę, że Polacy na to pozwolą

Eryk Łażewski: Zaczęła się kolejna kampania wyborcza. Wydaje się, że miałkość głównych rywali prezydenta Andrzeja Dudy powoduje, że wzmaga się tak zwany „hejt” wobec urzędującej „głowy państwa”. Przykładem, choćby znane powszechnie działania KOD-u na Wybrzeżu. A także fakt zatrudnienia w sztabie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej twórcy „SokuzBuraka” – obrzydliwego portalu antyrządowego. Czy zgadza się Pan z tą opinią? Czy też widzi Pan ten wspomniany przez mnie hejt w dużych ilościach?

Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS: Absolutnie tak. W sytuacji, kiedy główni kandydaci pretendujący do fotela prezydenckiego nie mają programu, który mógłby być uznany za realistyczny, wtedy rzeczywiście posługują się półprawdami, nieprawdami, a często po prostu zwyczajnym kłamstwem. Celuje w tym i sztab pani Kidawy-Błońskiej, i pana Kosiniaka-Kamysza, i pana Biedronia, który oprócz tego, że atakuje tutaj, to także atakuje z zagranicy, z Parlamentu Europejskiego. Rozpowszechnił przecież - na podstawie nieprawdziwych informacji - wieści, że w Polsce są jakieś ekscesy wobec ludzi LGBT. A to jest zwyczajna nieprawda!

Kolejne pytanie: głównym kandydatem opozycji jest Małgorzata Kidawa-Błońska. Wydaje się, że jej kampania – oprócz „hejtu” – charakteryzuje się też dużą ilością tak zwanych „wpadek” i generalną nieporadnością. Dlaczego zatem Platforma Obywatelska (PO) ją wystawiła, osłabiając swoje szanse na wygraną w wyborach prezydenckich?

To jest – mówiąc szczerze – konsekwencja polityki Tuska. On „wycinał” przez ponad siedem lat wszystkie indywidualności wokół siebie. I w związku z tym, zostali teraz ludzie, którzy mają takie, a nie inne parametry. Oczywiście, pani Kidawa jest kobietą. Pełniła ważne funkcje. Nawet wicemarszałka i obecnie pełni obowiązki wicemarszałka Sejmu. Wydawało się więc kiedyś, że może być potencjalnie dobrym kandydatem. Ale w momencie, kiedy zaczęła publicznie występować, okazało się, że ma tą podstawową słabość, że nie jest w stanie mówić bez promptera albo bez kartki. Co więcej: nawet jeżeli czyta z jednego albo z drugiego, to popełnia takie błędy, że rzeczywiście „włosy jeżą się na głowie”. Nawet, mimo tego, że ponoć była przygotowywana do ostatniej konwencji przez trzy dni (uczyła się swojego przemówienia), to i tak nie ustrzegła się bardzo poważnych błędów: zamiast o ochronie klimatu, przeczytała o ochronie ślimaków; a jeżeli chodzi o zdrowie, mówiła, że chce przeznaczyć na zdrowie sześć PKB (Produktów Krajowych Brutto). Nie procent, tylko PKB, co by oznaczało, że chce przeznaczyć na ten cel przynajmniej dwanaście, jedenaście bilionów złotych. W sytuacji więc, kiedy posługując się kartką, mówi się takie rzeczy, wygląda na to, że nie wiadomo, co się z tej kartki czyta.

A czy taki prezydent nie byłby po prostu zagrożeniem dla Polski?

Gdyby to była normalna debata merytoryczna, to te wszystkie „wpadki” zostałyby obnażone. Ale niestety, wszystko wskazuje na to, że jeżeli dojdzie do II tury, to będziemy mieli konkurencję PiS – AntyPiS. I choć wszystkie robione badania są korzystne dla Andrzeja Dudy (jeżeli chodzi o II turę), ale jednocześnie pokazują, że kandydat opozycji będzie zbierał głosy wszystkich innych kandydatów. Zresztą, już w tej chwili zdarzają się takie sytuacje: Internet obiegła plansza z podobiznami czterech kandydatów, czyli pani Kidawy-Błońskiej, Kosiniaka-Kamysza, Hołowni i Biedronia, oznajmująca, że wspólnie zbiera się podpisy na tych kandydatów, co oznacza, że tak naprawdę, rywalizacja między nimi jest sztuczna. Zapewne po tym, jak któryś z nich dostanie się do II tury, pozostali wezwą swoich wyborców do głosowania na tego, kto dostał się do II tury. Więc nieuchronnie jeżeli do niej dojdzie, bo Andrzej Duda nie wygra w I turze, to będzie taka konkurencja: PiS – AntyPiS. I niezależnie od tego, kto będzie reprezentował kandydata AntyPiS-u, spora część wyborców „zamknie oczy” i będzie na niego głosowała.

Również wyborców Konfederacji?

Mówiąc szczerze, liczę na to, że jeżeli w II turze znajdzie się Kidawa-Błońska, to spora część wyborców Kosiniaka-Kamysza nie posłucha jego wezwania do głosowania na Kidawę-Błońską. I podobnie jakaś część wyborców Konfederacji zachowa się podobnie.

A wracając do mojego wcześniejszego pytania: gdyby Kidawa-Błońska została jednak prezydentem, to czy jej miałkość, dziwne wypowiedzi i zachowania, nie byłyby zagrożeniem dla naszego kraju?

To jest – moim zdaniem - kandydat i groźny dla naszej przyszłości, i po prostu śmieszny „do rozpuku”. Mówiąc szczerze: takiej sytuacji nawet sobie nie wyobrażam.

I słusznie! Następne pytanie: Kidawa-Błońska odcina się od „hejtu”. Jednak dziękuję KOD-owcom na Wybrzeżu, zatrudnia też wspomnianego twórcę „SokuzBuraka”. Czy to nie jest przykład jakiejś strasznej hipokryzji?

Nie ulega wątpliwości, że tak właśnie jest. Publicznie, rzeczywiście, wzywa się do zgody, porozumienia, i jest się przeciwnym „hejtowi”, a tak naprawdę, w tym się uczestniczy. Podziękowania Kidawy-Błońskiej dla grupy ludzi z KOD-u, którzy zakłócali uroczystości państwowe w Pucku, są tego dobitnym potwierdzeniem.

A więc, gdyby kandydatka PO została prezydentem, to co by się stało? Czy – tak samo jak inni zaangażowani w kampanię – oni też by dostali podziękowania za swe wyzwiska i obelgi kierowane pod adresem jeszcze urzędującego Andrzeja Dudy?

Wszystko na to wskazuje! Jeszcze raz powtórzę: nawet sobie nie wyobrażam, żeby ta pani była prezydentem naszego kraju. Myślę, że Polacy po prostu, zwyczajnie, na to nie pozwolą!

Komentarze

Henryk2020.03.6 13:09
Uśmiecham się do wszystkich, ząbki szczerzę równo, raz spojrzę na niebo, raz na pełowskie brudno. Gdybym uszu nie miała, z wyborców,wokół bym się śmiała. Wszystko mi jedno, czy dobrze mówię,czy źle, rezydentką pałacu mam być, aby było tak jak było, by w Polsce nic się nie zmieniło! Pewności nie mam,sama do siebie, czy żyrandole,nie wylądują, po tygodniu w innej włości! Taki mam partyjny zgryz, czy do pałacu coś przynieść,czy wynieść, więc sprawdźcie wyborach, czy uda mi się wyprowadzić w pole, głosujących w ciemno na moją dolę. Przecież jestem czarująca, myśli zaborcze zawsze mam. Przypadłość moja taka, zabrać coś muszę,bo przecież zagubię swą duszę. Więc po kolei program mam taki: na początek zabiorę 500+,300+, i wszystkie plusy,by się nie plątały PO mojej duszy, trzynastki,czternastki i inne wyprawki. Dam wszystkim w kość,pognam do pracy,aż do 70-dziesiątki, nawet w niedzielę i wszystkie piątki! Młodych do pracy znów wypchnę do Angeli, śpiewać Małgośce za to będą anieli! Potwierdzę wszem i wobec, że Polska to nienormalność,zaścianek Europy! Musi to się zmienić,przyjmiemy wysłanników z Bliskiego Wschodu, oklaski bić będzie elita, a po wyborach wyciągnie kopyta! Niech w tym zaścianku ,coś się dzieje, kiedy w teatrze nuda,ja Wam zgotuję cuda! Głosujcie w tej różności, na Hołownię,Biedronia,Bosaka,Kamysza, kandydata jedności w różnorodności! Klęska jest pewna,jak nieurodzaje, po klęsce,Małgośka nie życzę Ci, dostaniesz kopniaka,a Kamysz siniaka! Wszystkie ułamki i ilorazy, dają Wam po twarzy, więc na ostatki zatańcz z dandysem, Kamyszem obertasa hopsasa,hopsasa, Biedroniowi pokaż ludowe wdzięki, w geście podzięki! Na tym się kończy Wasz bal przecudny, przedpokojach pałacu, będzie ogrom płaczu! PO co to ci było, moja kobyło,nie lepiej było najeść się owsa i pognać kłusem do stadniny,...do Janowca!?
gumowa kaczka2020.03.6 4:57
Byle kto mógł wygrać z obecną miernotą ,siedzącą przy stoliku na peronie. Wystawienie Kidawy nie jest najlepszym wyborem,szkoda.
LUKA2020.03.19 13:56
ciebie wystawić z gumowa pelerynką na głowie debilnej
ridado2020.03.5 21:23
VIVAT Pani Kidawa nowy Prezydent Polski Vivat.
LUKA2020.03.19 13:55
Vivat Debile viwat oszuści
Czesc kotku2020.03.5 16:32
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!
taka prawda2020.03.5 13:11
Kużmiuk pisia ciemnota to niePolacy
Glaudiusman2020.03.5 12:25
Jak można bez żadnego programu, mając tylko za plecami krzykaczy i gwizdaczy z KOD startować do najwyższego świeckiego urzędu ???
Nina2020.03.4 19:15
Tylko idiota wybiera starą głupią babę, nikt normalny na to antypolskie pudło nie zagłosuje.
ridado2020.03.5 21:25
Ach glupia babo co piszesz
KATON STARSZY2020.03.4 18:03
Do-Pascala- wreszcie piszesz jak prawdziwy Pascal.Szlachectwo zobowiązuje i jak mądry filozof-fizyk-matematyk masz tylko jedno wyjście: pisać dobrze o PIS narazie ,oby tak dalej rządzili,chociaż kilka rzeczy mi się nie podoba,ale nie widzę-nawet w długiej perspektywie- aby inna partia była w stanie rządzić lepiej.
Bewq2020.03.4 17:04
PiS ma najlepszy program... szkoda tylko, że w kręceniu wałków, afer, destrukcji i grabienia Polski i Polaków.
LUKA2020.03.19 13:53
ty niedouczony mafioso . zapomniałeś jak twoi popaprańcy oszukiwali nas Polaków
krakus2020.03.4 17:01
Głupcy w każdym kraju zawsze stanowią większość... dlatego PiS ma się tak dobrze.
anonim2020.03.4 16:59
Propaganda idealna dla prymitywnego rządowego elektoratu.
Sex portal2020.03.4 16:15
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!
Przemyslaw2020.03.6 1:06
Czy Fronda nie powinna się wziąć za tego SUTENERA, STRĘCZYCIELA!? Czy może damy znać Policji? Jak myślicie?!
Pascal2020.03.4 14:57
Występowali na scenach: A. Duda ze swoją pierwszą damą, żoną Agatą, Kacper Płażyński z żoną Natalią, Patryk Jaki ze swoją wspaniałą żoną Anną – jakież wspaniałe pary, aż miło patrzeć i słuchać !!! Niektórzy z totalsów połknęli haczyk i postanowili powielić PISiorów: Kidawa wystąpiła ze swoim starym prykiem, Kosiniak-Kamysz ps. tygrys ze swoją blądyną Pauliną, Biedroń ze swoją pierwszą damą, żoną Śmiszkiem, ba – nawet Rabiej z Cessanisem opublikowali zdjęcie w internecie, w łóżku, wkrótce po ich seksie. Przepraszam , nie będę więcej wymieniał tych zajobów, bo dostałem właśnie odruchu wymiotnego.
LUKA2020.03.19 13:52
super jestem za tobą . pozdrawiam serdecznie
KATON STARSZY2020.03.4 13:52
Kidawa to zagrożenie dla kraju.Będzie z polecenia Tuska blokowała wszelkie ustawy sejmowe,choćby z tego powodu ,że są pisowskie.Nie wyobrażam sobie jej występów z głowami państw i różnego rodzaju spotkaniach międzynarodowych.Będzie dukała i stękała odczytywując polecenia Tusk-Helmut.Będzie to bardzo żenujące i szkodliwe dla Polski.To bardzo smutne że PSL i chłopstwo idzie z pedałami,w kościele lecą do komuni i modlą się z fałszem w sercu. Uważam że w II turze będą fałszerstwa,ponieważ PIS nie ma kandydatów do komisji,a zresztą jeden przeciw wszystkim-choćby najuczciwszy-nie da rady.
katolik2020.03.4 14:53
PSL to przecież dno
Stalker2020.03.4 13:23
Szokujące informacje: https://wszystko-o-wszystkim.life/wiadomosci/detektyw-rutkowski-bierze-sie-za-kidawe-blonska-szokujace-informacje.html?fbclid=IwAR0GV5jFrL7rYKp8e5H82Y9B4TY2osViDLq8QYQ_cIsUGAVPrt4CApQYaCs
Leszek2020.03.4 13:23
Kidawizm to nowy termin psychiatryczny określający chorobę tych, którzy są jeszcze przekonani, że Kidawa-Błońska wygra wybory prezydenckie 10 maja 2020 !
Piotr Nowak2020.03.4 13:15
W życiu !! Nigdy !! Czoćbym walił w pory !! Czoćbym popuszczal w nogawki !! Nigdy więcej nie zgodzimy się na przygłupa prezydenta typu Jaruzelski, Kwach, Bolek, Bronek !!! Kodawa.Błońska jest tego samego sortu co ci 4 wymienieni - a więc WON !!!
Bogo2020.03.4 13:02
Pani Kidawo, gdyby głupota umiała latać to pani byłaby gołębicą.
katolik2020.03.4 13:07
raczej toperz
qwerty2020.03.4 12:44
Znowu Puck? Odgrzewane kotlety.
PiSiory2020.03.4 12:42
Polska, Polska pali się Pisowczyki skurczybyki W badmintona grają se
moderator2020.03.4 13:19
Opppps ! Uwaga debil na Portalu ! Proszę nie komentować ! Tego „komentarza” nie likwiduję celowo, ku przestrodze, co ludzie bez rozumu mogą tworzyć mając do dyspozycji internet i umiejętność ograniczonego pisania.
Przemyslaw2020.03.6 1:00
Z ciebie "moderator", jak z koziej d.... trębacz"! Już ci to kiedyś pisali! Nie pamiętasz?
Jarek2020.03.4 12:38
Polacy nabrali się na kłamstwo już niejedno https://wiadomosci.wp.pl/premier-mateusz-morawiecki-obiecal-obwodnice-mieszkancy-miasteczka-rozzaleni-6484923486717569a Na frędzlu zawsze sukcesy. Myślę, że będzie ciekawie
Saki Faki2020.03.4 12:27
Duda z UW, Gowin z platformy, Morawiecki doradca Tuska, pisiory głosują na platformę, tylko jeszcze tego nie kumają :-)
Przemyslaw2020.03.6 0:59
A ty "Siaki, taki byle jaki" jak głosujesz? Na waszą "biedronkę" ......
YourFavoriteFutureArsewipe2020.03.4 12:17
PSL dołączyło do Koalicji Obywatelskiej. Nie wszystkim to się podoba. Sławomir Świerzyński, lider Bayer Full, w rozmowie z WP zdradził, że żegna się z partią właśnie z tego powodu. "Nowe PSL zapomniało, że w opozycji nie ma koalicji. W tym tygodniu podejmę decyzję, czy zostaję w PSL. Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę" - napisał na Facebooku. Podobne zdanie na temat tej koalicji ma europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, w przeszłości przez wiele lat związany z Polskim Stronnictwem Ludowym. - Ludzie "na dole" to katolicy, chodzący do kościoła. Jeżeli PSL zapisuje się do tęczowej koalicji, to nic dziwnego, że burzy się w nich krew. I myślę, że duża część z nich na kandydatów PSL-u w wyborach do Parlamentu Europejskiego nie będzie głosowała - skomentował w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM. Kuźmiuk jednak chyba zapomniał o swojej przeszłości. - To pan musi mieć niesłychanie spokojną krew. Że ona się panu nie wzburzyła w 1986, kiedy pan do ZSL-u się zapisywał - i wtedy koalicjantem tego ZSL-u była taka partia: PZPR - wytknął mu Mazurek. Kuźmiuk tłumaczył, że w tym czasie bronił doktoratu i zapisanie do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego było warunkiem jego promotora. Kuźmiuk przekonuje ponadto, że "zebrania ZSL w końcówce lat 80. wyglądały jak zebrania partii opozycyjnych. Bardzo często występowali tam np. żołnierze wyklęci. Byłem sam tego świadkiem w Radomiu". W sieci szybko pojawiły się złośliwe komentarze. Rzecznik prasowy PSL napisał na Twitterze: "Panie Kuźmiuk, sprawdziłem, cuś się panu pokićkało... to byli członkowie Batalionów Chłopskich".
katolik2020.03.4 12:50
psl jest farbowane, lewackie i głęboko dnawe., na dwie strony płaszcz noszą
polak2020.03.4 12:07
hasło dnia komitet wyborczy Sok z Buraka kidawy błońskiej podaje hasło ------CHCESZ PRACOWAĆ DO ŚMIERCI TO ----GŁOSUJ NA --PPPPPPPPPPPeł-OOOOOOOOOO
Pisiory na wybory2020.03.4 12:07
Myślę, że #PAD pośliznął się na oleju. #olejPADa
LUKA2020.03.19 13:49
sam się wal ty gnido
Elektor2020.03.4 12:04
Poradnik dla niezdecydowanych: Pierwsza runda wiadomo - Prawica i p. Krzysiu Bosak! Ewentualna druga? Każdy byle nie Mussolini i Biedroń. W przypadku hipotetycznym wyboru między Mussolinim i pierwszą parówą RP zamykamy oczy i z obrzydzeniem ale wybieramy sprzęt biurowy Prezesa.
Piotr Nowak2020.03.4 13:18
ty głupcze, czy do ciebie dotarł już Komunawirus ? Albo twój debilizm odziedziczyłeś po tatusiu ?!
katolik2020.03.4 11:53
dno mor-społ-polit -intel popslsldwiosnanowoczesnahołow naznaczone jest samoprzekleństwem z wszystkimi tego konsekwencjami , bo zaciągnęło grzech społeczny Polaków.
Korwin i Braun to idioci2020.03.4 11:51
Boze \chroń Polske przed kidawcami bosakami hołowniami biedronkami
ladychapel2020.03.4 11:54
gnomami, ziobrystami i gówinowcami też
Urszula2020.03.4 12:36
i przed PiSdą
Korwin i Braun to idioci2020.03.5 10:50
Przed twoja pisdą nalezy się szczególna ochrona !!!
Jarek2020.03.4 12:39
Imienia Boga nie wzywa się do byle czego - to chyba grzech?
nie ślepy2020.03.4 11:51
Po co POkazujecie tego babskiego tłumoka!? Chociaż ma to swoją dobrą stronę...kabaret ciągle na żywo!
stefan2020.03.4 17:46
tylko Duda
trujący Kartofel z sokiem z buraka2020.03.4 11:50
dość żartów
Mirek2020.03.4 11:50
Zawsze twierdziłem i twierdzę nadal że Kidawa Błońska nadaje się z powodzeniem ale na .........kierowniczkę przedszkola .
LUKA2020.03.19 13:47
brawo , nie mogę
0.2 kezcabor2020.03.4 11:50
hihihihih PIS sra po gaciach ;] oj trzeba bedzie sie godzic i przepraszac sasiadów pisiurki ;] NIEUDACZNICY ZNOWU NAWALĄ!! ;] ani 1 ( sztuka 1) reforma im nie wyszla ;] podajcie przyklad chociaz jednej ktora nie wiarze sie z rozdawaniem kasy patusom ;] no własnie ;]
anonim2020.03.4 12:21
Wygra PO to ciebie sprzeda do muzułmańskiej rodziny
Przemyslaw2020.03.6 0:55
Lechu, kezcaborze....vel ...... Przecież to ty właśnie piszesz ten wpis o sobie ! To ty ciągle s.........sz na wszystko i wszystkich. A my mamy z tego ubaw! Włączasz wspomaganie kiszką stolcową! Prawda?? Teraz też, tylko inaczej napisałeś! Jesteś Żałosny !
wracaj BUL Lewatywa2020.03.4 11:47
Prezydent Kidawa - natychmiast z całą rodziną emigruję do Korei Północnej. STOP "miękkiej dyktaturze" i "lewackiemu faszyzmowi"
Jan2020.03.4 11:47
Kidawa byłaby naszą kompromitacją..Bije na głowę analfabetyzm Wałęsy, alkoholizm Kwaśniewskiego i siermiężność Komorowskiego.Ona jest jak szampon 3 w jednym. A teraz pewnie szczęśliwa bo w Polsce wreszcie jest wirus tak przez nią i PO oczekiwany..
Urszula2020.03.4 12:35
Ty masz coś z głową, hejterze. Kto czeka na śmiercionośnego wirusa, cieciu. Chyba tacy jak ty.
ktoś tam2020.03.4 15:20
Jak to: kto czeka? Poczytaj sobie np. wypowiedzi globalistów. Ale tam... Totalniacy na to czekają bo chcą kompromitacji rządu. Skoro nie dbali o Polskę i Polaków do tej pory (np. afera Amber Gold, na której tysiące ludzi potracili wiele, oszczędności całego życia, a o której to aferze Michał Tusk mówił, że "obaj z ojcem wiedzieli, że to lipa") to czemu nie w tym wypadku? No, ale zdaje się to będzie wielka kompromitacja totalniaków.
ktoś tam2020.03.4 15:22
Errata: "...tysiące ludzi potraciło wiele..."
Przemyslaw2020.03.6 0:49
Jan, Trafniejszego komentarza dawno nie czytałem! Super! Tak, to u niej jest 3 w jednej! Jako Prezydentka, to miałaby być zwierznikiem Sił Zbrojnych Polski!? Ludzie, przecież to przyszłoby nam z Polski uciekać!