03.07.19, 17:40Zdj. Euranet Plus, CC BY SA 2.0, Flickr

'Upadek Timmermansa, upokorzenie Merkel'. Politolog podsumowuje szczyt UE

Prof. politologii UKSW Norbert Maliszewski skomentował wyniki rozmów i niektóre polskie reakcje na szczyt RE.

"Nie, nie było sukcesu. Poszło jak zawsze, czyli Merkel i Macron stworzyli plan, wszyscy go przyklepali w ciągu nocy, a jak się ktoś sprzeciwiał, to rozbito V4. No właśnie nie, zmienił się układ w UE i trzeba się liczyć m.in. z V4. Sprawdził się PM Morawiecki"-uznał.


"Jaką tekę, portfolio wyznaczyłby Timmermas polskiemu komisarzowi, proponowanemu przez rząd PiS. A jaką będzie można wynegocjować z von der Leyen, jeśli została wybrana m.in. ze względu na upór EPP, ale i V4? ps. chłopaki nie płaczcie"-dodał.

"A Timmermans jako Przewodniczący Komisji Europejskiej z pewnością odpuściłby procedurę "praworządności" na podstawie Artykułu 7. Głosowanie przeciw Polsce z pewnością zyska jednomyślność w Radzie Europejskiej. Oj, bajkopisarze:)"- stwierdził.

"Gwoli doinformowania: Timmermans był planem Merkel m.in. dogadanym z SPD, jego upadek był upokorzeniem dla Merkel (nie genialną strategią); a te wszystkie kpiny z Morawieckiego są związane z tym, że upada argument propagandowy izolacji PiS w UE, miłego:)"-poinformował.

"1) ważny nowy układ w UE; 2) współpraca V4; 3) Przewodnicząca wybrana zgodnie z życzeniem Polski, nie wbrew; 4) ważny stosunek do Rosji Przewodniczącej, a 5) wybieranie kandydata "za procedurę z art 7." głupie, gdyż Polska straciłaby wiarygodność w negocjacjach"- podsumował.

Tysol.pl

Komentarze

anonim2019.07.4 7:26
Przekomicznie będzie teraz obserwować hektolitry jadu ze strony timermansa pod adresem Polski. Czeka nas niezły kabaret :-)
Brawo PiS !2019.07.3 21:54
Premier Morawiecki wysłał Timmermansa na bambus banany prostować :D Buuuuuuuuuuuuuhahahahahahahahahahahahahaha ....................
bea2019.07.3 18:25
bez pani Merkel inni wybrali by Zimermansa tylko ona zreflektowala sie i poparla Polske
michu2019.07.3 18:25
No niezłych mamy profesorów politologii. W rankingu pierwsza dziesiątka na świecie murowana ;).