01.10.19, 11:35Zdj. Facebook; Stiopa, CC BY SA 4.0, Wikimedia Commons, edytowane

Urzędnicy Trzaskowskiego odpowiadają za obstrukcję 500 plus w stolicy

Rzecznik Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Ewa Filipowicz zabrała głos w sprawie problemów z wypłatami w Warszawie świadczeń z programu "Rodzina 500 Plus".

W oświadczeniu dla Polskiej Agencji Prasowej Filipowicz poinformowała, że stołeczny ratusz przekazuje niespójne dane w sprawozdaniach dotyczących realizacji programu 500 Plus. Chodzi m.in. o kwoty wypłat nieadekwatne do podawanej liczby rozpatrzonych wniosków i różną w kolejnych sprawozdaniach liczbę dzieci korzystających z programu. 

W komunikacie dla PAP rzeczniczka wojewody mazowieckiego wskazała, że warunkiem sprawnego wypłacania pieniędzy na 500+ dla mieszkańców Mazowsza jest przekazywanie wojewodzie rzetelnych danych o liczbie świadczeń do wypłaty. Tymczasem miasto stołeczne Warsawa- pomimo wielu interwencji urzędu wojewódzkiego- przekazuje sprawozdania, które, ze względu na liczne nieprawidłowości, wymagają nawet kilkukrotnych korekt. Jak przypomniała Ewa Filipowicz,  "dane te są podstawą do wyliczania wysokości środków przekazywanych z budżetu państwa na wypłatę świadczeń Rodzina 500+". 

W rozmowie z PAP rzecznik wyjaśniła również, że urzędnicy stołecznego ratusza przekazują w sprawozdaniach finansowych i merytorycznych niespójne dane odnośnie do tych samych kwestii, np. kwoty wypłat są nieadekwatne do podawanej liczby rozpatrzonych wniosków. Filipowicz zwróciła ponadto uwagę na zjawisko tzw. "znikających dzieci": wartości dotyczące np. liczby wypłaconych świadczeń lub korzystających z nich dzieci "są często mniejsze niż w poprzednich sprawozdaniach". 

"Mazowiecki Urząd Wojewódzki w związku z tym wystąpił 18 września do Urzędu m.st. Warszawy o przedstawienie metodologii wyliczania zapotrzebowania i ostatecznych kwot na 500+. Na to pismo urząd nie otrzymał odpowiedzi"-poinformowała rzeczniczka wojewody mazowieckiego. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

stanislaw2019.10.1 17:38
500+poszło na utrzymanie tęczowego gówna które spływa z biegiem Wisły.
z innego miasta2019.10.1 16:50
Pusty smiech z Warszawiakow - z wlasnej woli maja takie pieklo - smrod sciekow, pedaly na ulicach, brak kasy dla dzieci..... Chcieli to maja nic mi ich nie zal. Za glupote trzeba placic.
martacz2019.10.1 18:25
to przygotuj portfel katolicka szmato
obserwator2019.10.1 16:24
Metodologia trzaskowskiego i jego świty, to walczyć po trupach z PiS jak w nowym spocie o zombie...zabijanie PiS-owców, dalej to kraść, oszukiwać, knuć, kłamać i nie płacić 500+ dla rodzin z programów rządowych, mimo że kasę dostali jak mówi rzeczniczka Wojewody.
anonim2019.10.1 16:14
Osoby niepełnosprawne, którym PiS z wielką łaską (i z uwzględnieniem kryterium dochodowego) przydzieliło "500+" będą musiały zostać przebadane przez komisje lekarskie ZUS: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25255097,500-plus-dla-osob-niepelnosprawnych-zus-ma-pierwsze-problemy.html Właśnie sobie wyobraziłem, jak mojego poczciwinę podopiecznego w pielusze i na wózku transportujemy wespół w zespół ze zmienniczką do kryształowo-marmurowej siedziby Szacownej Komisji, by dostał pisowski ochłap.
celnik2019.10.1 15:44
Czy nieprawdą jest, że ratusz co miesiąc dostaje tyle kasy na 500+ na ile wnioskuje do urzędu marszałkowskiego? Dlaczego błyskotliwi urzędnicy czaskowskiego nie są w stanie obliczyć ile kasy im na to potrxzeba i złożyć rzetelnego zapotrzebowania? Czy tłumaczenia czasksia, że nie dostał kasy na pół roku są merytoryczne, czy też są idiotyzmem oskarżyciela? Czy czaskoś wypłaca swoim urzędnikom pensję w styczniu za rok z góry? Czy warszwiacy zgodnie z logiką czaskosia płacą cały podatek roczny już w styczniu?
martacz2019.10.1 18:24
ponieważ, baranie, pan kaczynski i jego urzędnicy nie przelali kasy na wszystkie wnioski
anonim2019.10.1 13:57
Sprytne. Kasa się skończyła, a Nowogrodzka będzie twierdzić, że to "samorządy nie wypłacają". Pamiętacie powiedzenie o mieszaniu herbaty?
Wies2019.10.1 13:37
Wysłać tam CBA i "piniędze" się zaraz odnajdą.